X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek, to który to będzie tydzień? Brzmi jak wieczność xD

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    tym_janek, to który to będzie tydzień? Brzmi jak wieczność xD
    8+2 tc :) dzis mam rowno 4 tc

    Karmiaca, ja tez dostalam okres chwile po porodzie, skonczyl sie polog, minely 3 tygodnie i okres... ale to bylo raz i w sumie bylam w szoku bo ja od dobrych 10 lat nie mialam okresu sama z siebie bez wywolywania lekami 😂

    Kinga13 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to luz :P jakby jednak miało być kilka Kropek to do 10tc powinnaś USG mieć, a nawet wcześniej właśnie ;)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest sens robić badania testosteronu przy kp i przy braku miesiączki ?

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6208

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu testosteron? Po co?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    A czy jest sens robić badania testosteronu przy kp i przy braku miesiączki ?

    Nie ma sensu :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mdłości nie z tej ziemi, ale to mnie nie dziwi. Gorzej, że raz na jakiś czas boli mnie w okolicy lewego jajnika (?), ale to tak, że aż mnie w pół zgina ten ból :( w pierwszej ciąży tak nie miałam. Któraś z was tak miała? Teraz zaczynam świrować, że może ciąża jest pozamaciczna i stąd ten ból :/

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6208

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdłości już na tym etapie wynikają z kosmicznego proga. A skoro 2 dpo miałaś 32, to teraz masz go sporo. Ja miałam cp, a jajnik mnie nie bolał. A takie objawy jak opisujesz podawały też dziewczyny w zdrowej ciąży. Może pobolewac jajnik, na którym intensywnie pracuje ciałko żółte. Dla cp charakterystyczny jest słaby przyrost hcg oraz jego spadki i wzloty. U ciebie wszystko wygląda dobrze.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Dziekuje edka, uspokoilaś mnie <3
    We wtorek pojde na kolejna bete, jak bedzie om to juz dam sobie spokuj i zajme glowe czyms innym.
    Proga mam w kosmosie, jak robilam pierwsza bete (11dpo) to progesteron przeszlo 77 wyszedl

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6208

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No prog niczego sobie. Wprawdzie bierzesz dupka, ale i bez tego masz niezły kolos. No i tu kurcze może być mnoga ciąża 😏

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie nie wiem jak kto jest z ciałkiem żółtym przy mnogiej owulacji. No bo jak jest owulacja pojedyncza no to mamy 1 cialko zolte, jezeli dojdzie do zaplodnienia to zarodek wytwarza bHCG jednoczesnie zmieniajac cialo zolte w ciazowe, ktore wytwarza wiecej progesteronu aby utrzymac ciaze. No i wszystko jasne.
    Ale jak sa 2 lub wiecej cialek zoltych bobyla mnoga owulacja, a zaplodniona zostanie jedna komorka, wiec ciaza jest pojedyncza to co - wszystkie cialka zolte sie zmieniaja w ciazowe czy tylko jedno?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Mogę się dołączyć?
    Jestem mamą 15,5 miesięcznego Malucha, karmię piersią z różną intensywnością, zależy od potrzeb dziecka. Do dnia dzisiejszego nie wróciła.mi @ ale 5 dni temu miałam owulację, we wtorek wieczorem pozytywny test owulacyjny a w środę kosmiczny ból jajnika, poza tym dużo płodnego śluzu. W niedzielę tydzień temu robiłam owulaka i był negatywny więc poszaleliśmy z mężem... W sumie nie planowaliśmy jeszcze dziecka ale bardzo ucieszyłabym się z ciąży, bo o synka staraliśmy się prawie 2 lata. Zastanawiam się czy nie zbadać jutro progesteronu i w razie czego wziąć duphaston, jak myślicie?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadać zawsze możesz, będziesz wiedzieć na pewno czy była owu czy tylko się zbierało, ale czy jest sens włączać lek to się nie wypowiem.

    Rucola lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Zbadać zawsze możesz, będziesz wiedzieć na pewno czy była owu czy tylko się zbierało, ale czy jest sens włączać lek to się nie wypowiem.
    Dzięki za odpowiedź :) tak sobie myślę że jeśli miałabym skróconą fl to mogłoby to zaszkodzić ewentualnemu zagnieżdżeniu a duphaston zwiększy szansę. Zobaczę jutro jaki będzie wynik i podejmę decyzję. Swoją drogą zwróciłam uwagę na Twój nick, tym_janek ale czytane jako tymianek to też przyprawa jak mój :p

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja właśnie nie wiem jak kto jest z ciałkiem żółtym przy mnogiej owulacji. No bo jak jest owulacja pojedyncza no to mamy 1 cialko zolte, jezeli dojdzie do zaplodnienia to zarodek wytwarza bHCG jednoczesnie zmieniajac cialo zolte w ciazowe, ktore wytwarza wiecej progesteronu aby utrzymac ciaze. No i wszystko jasne.
    Ale jak sa 2 lub wiecej cialek zoltych bobyla mnoga owulacja, a zaplodniona zostanie jedna komorka, wiec ciaza jest pojedyncza to co - wszystkie cialka zolte sie zmieniaja w ciazowe czy tylko jedno?

    Nie odpowiem Ci, bo mój gin tego nie skomentował aż tak szczegółowo :P powiedział tylko, że poszło z jednego jajnika, co pewnie łatwo mu było stwierdzić jeśli w lewym nie było niczego szczególnego. Ale nic nie mówił o ilości itd. Ja też nie dopytywałam... W gruncie rzeczy to nie mogę być też absolutnie pewna, że ta ciąża jest dwujajowa, nie miałam monitoringu :P

    Kłucia miałam i w jajniku i w podbrzuszu i bóle okresowe i rozciąganie. Ogólnie bolało mnie dużo.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, Ciebie kojarzę z wątku immuno :) (u nas też były problemy z tego zakresu a konkretnie obecność ASA) mam nadzieję, ze tym razem nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek po porodzie, da się jakoś monitorować sytuację wykonując jakieś badania w ciąży?
    Mam nadzieję, ze uda mi się zadomowić tutaj u Was na wątku i sie zarażę ciążą :)
    Miłego dnia Dziewczyny!

    edka85 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6208

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam (miałam?) ASA. A jakie miano ty masz, rucola?

    A tak w ogóle to szkoda, że nie ma w aptekach sikańca na poziom proga (tj.przy LH).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2019, 09:11

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja też mam (miałam?) ASA. A jakie miano ty masz, rucola?

    A tak w ogóle to szkoda, że nie ma w aptekach sikańca na poziom proga (tj.przy LH).
    U mnie ASA wynosiło 1:40, dłuższą chwilę brałam encorton, spadły na chwilę do 1:20 ale po miesiącu wróciły do 1:40 mimo brania encortonu 10mg. Poza tym u mnie jest podejrzenie PCOS, wydłużone cykle, AMH jak badałam przed ciążą 7,7 a mam 33 lata aktualnie, poza tym hiperinsulinemia, długi cykle, słabe owu...
    A u Ciebie jak sprawa wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2019, 09:50

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Kinga, Ciebie kojarzę z wątku immuno :) (u nas też były problemy z tego zakresu a konkretnie obecność ASA) mam nadzieję, ze tym razem nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek po porodzie, da się jakoś monitorować sytuację wykonując jakieś badania w ciąży?
    Mam nadzieję, ze uda mi się zadomowić tutaj u Was na wątku i sie zarażę ciążą :)
    Miłego dnia Dziewczyny!

    Ojej, dziękuję za pamięć! ;) ja niestety niewiele osób pamiętam z tego wątku, bo mało kto miał podobny do mnie problem i mało czasu tam spędziłam, więc przepraszam :( pewnie jakbym trafiła do doc Paśnika to więcej bym się tam udzielała, ale dałam sobie jeszcze jedno podejście i póki co się trzyma ;)

    Z monitoringiem jest bardzo słabo :( byłam na wizycie w Instytucie, gdzie specjalizują się w konfliktach serologicznych i powiem szczerze - wróciłam załamana. Wszystkie dziewczyny, które znam z tymi problemami otrzymały tam pomoc. Konfliktów takich jak mój odnotowano na całym świecie kilkanaście przypadków, więc spodziewałam się usłyszeć coś w stylu, że to niezbadany temat, że nie da się przewidzieć jak przeciwciała się zachowają i takie tam. Pierwsze zdanie jakie usłyszałam to "nie ma żadnych dowodów na to, że te przeciwciała odpowiadają za małopłytkowości". Bardzo się załamałam i totalnie zbiło mnie to z tropu. Wewnątrz miałam ochotę wykrzyczeć jej po co w takim razie sami je oznaczyli w pakiecie badań pod nazwą "Diagnostyka konfliktów do płytek krwi", ale byłam tak sparaliżowana, że nie powiedziałam kompletnie nic. Nie powiedziałam nic na to, że nie ma żadnych badań na ten temat, pomimo, że sama osobiście czytałam co najmniej pięć, a w nich były odniesienia do kolejnych, niestety płatnych. Potem sama się pani doktor przyznała, że "no było kilka opisanych przypadków, ale to o niczym nie świadczy". Ewidentnie wątpiła w to, że w ogóle ten konflikt mieliśmy i za wszelką cenę próbowała przeforsować, że syn musiał mieć jakąś infekcję. Powiedziałam jej, że to był pierwszy krok w diagnostyce i wszystko zostało wykluczone to odpowiedziała, że "przecież nie da zbadać się wszystkiego". Kompletnie zignorowała, że nie miał ani problemów z CRP, ani nie gorączkował oraz że w ogóle nie był leczony w tym kierunku... Tak jakby to było całkiem normalne, że jakaś niezbadana infekcja nie daje innych objawów poza kompletnym wyniszczeniem płytek krwi, a potem bez żadnego leczenia magicznie mija z dnia na dzień... No, ale chyba wyniku przeciwciał po porodzie nie mogła zignorować i zleciła jeszcze jedno badanie. Troszkę inne i niezbyt je rozumiem czy ono oznacza wszystkie reakcje z płytkami czy tylko przeciwciała stricte przeciwpłytkowe. Moje nie są swoiste przeciwpłytkom tylko przeciw białkom HLA (które też mogą na płytkach się znajdować) i jeśli to drugie to raczej nic mi w tym badaniu nie wyjdzie. Wtedy pewnie spuści mnie na drzewo i bardzo się tego boję, ale nie mam wyjścia tylko czekać do 30.12 do wizyty, gdzie będzie wynik. Martwię się też o to, że tak długo to trwa, jeśli coś mi tam wyjdzie to skierują mnie do szpitala bielańskiego na konsultację, tam znowu pewnie kilka dni... Klasyczne konflikty płytkowe realizują się już od 16tc i wymagają leczenia od tego etapu, a ja 16+6 dopiero odbiorę wyniki...

    Niestety nie ma żadnej innej opcji na sprawdzenie jeszcze w brzuchu czy dziecko ma małopłytkowość, tylko kordocenteza, czyli wkłucie do pępowiny i morfologia. Można oznaczać przeciwciała u matki, ale to jak działają one na dziecko, czy w ogóle działają nie da się sprawdzić inaczej...

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja też mam (miałam?) ASA. A jakie miano ty masz, rucola?

    A tak w ogóle to szkoda, że nie ma w aptekach sikańca na poziom proga (tj.przy LH).

    Progesteron nie jest wydalany z moczem jak lh czy bhcg. Ale mogloby byc cos takiego jak glukometr dla proga - klujesz w palec i ci sprawdza poziom z krwi :D od razu mogliby tam dozucic bete z krwi i bylby hit wsrod staraczek :D

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ