X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszej ciąży wiedziałam, że nie mam problemów jako takich z zajściem, spodziewałam się co najwyżej kłopotów z utrzymaniem. Także nie poganiałam jakoś siebie specjalnie, po prostu starałam się pracować nad tym żeby samej być w dobrej formie ;)

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Hej ! Widzę tu dużo dziewczyn w ciąży więc gratuluję!!! I zapytam JAK? Jak Wam się udało? Ja jak karmiłam pierwszego to udało mi się dopiero 2 miesiące po odstawieniu czyli po 22 msc. Teraz też straciłam nadzieję, że uda się bez odstawienia :(
    Można brać podczas kp suplementy typu ovarin? Mój drugi ssak nie ma jeszcze pół roku, wiem , jestem w gorącej wodzie kąpana, ale chciałabym już zacząć coś działać.

    1-2 strony temu sie rozpisywalysmy jak zwiekszyc szanse na ciaze podczas kp :) poczytaj wstecz. A ovarin mozna.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    1-2 strony temu sie rozpisywalysmy jak zwiekszyc szanse na ciaze podczas kp :) poczytaj wstecz. A ovarin mozna.
    Tak czytałam właśnie zaraz po napisaniu tej wiadomości :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam na drugim pomiarze i beta-HCG wynosi 205,30 :)

    edka85, Kinga13, Rucola, mysza89, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo 😁 Ale na tej podstawie nie da się ustalić, czy to mnoga. Taki przyrost maja tez dziewczyny w pojedynczej ciąży. Przyrost jest bardzo ładny i prawidłowy! Oficjalnie zostałam już forumową ciocią 😜

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację edka, z tego co czytałam to też z mnogiej zdarzają się i mniejsze przyrosty niż w pojedynczej, więc generalnie beta to żaden wskaźnik. Mam nadzieję, że jest tam jeden, silny, zdrowo rozwijający się kropek. Usg mam wieczorem 13 stycznia, to będzie wtedy wiadomo co i jak. Na pewno na tym etapie będzie już wszystko widać. A, że święta, nie święta, nowy rok, wyjazdy... to jakoś ten miesiąc zleci :)
    Ale tym razem chyba będę zmuszona obwieścić nowinę rodzinie szybciej, bo mam takie mdłości, że przy wigilijnym stole chyba zielona się zrobię z tymi wszystkimi rybami i grzybami dookoła.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Może któraś będzie potrafiła odpowiedzieć mi na pytanie. Karmie piersią córeczkę, miesiączkę mam regularna już od dawna, cykl trwa 25 dni i 12 dnia mam owulacje ( 2 razy potwierdzone na monitoringu, poza tym wychodzą tak testy owulacyjne i ból który odczuwam w ten dzień ).
    Teraz moje pytanie, ogólnie wszędzie się czyta, ze intnieje coś takiego jak Częściowa niepłodność laktacyjna. Czy to mnie dotyczy ? Chcemy zacząć się starać o 2 dzidziusia, ale właśnie zasnatawia mnie to czy kamienie ma jakikolwiek wpływ na zapolodnienie skoro owulacja na pewno występuje. Czy karmienie może obniżyć w jakimś stopniu prawdopodobieństwo zajścia w ciąże ?

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie się staraj. Wszystkie tu karmią z różną częstotliwością i tym, co się udało zajść kp w niczym nie przeszkadzało.Niektóre już dawno urodziły. Jeżeli masz regularne owulacyjne cykle, to nad niczym się nie zastanawiaj, tylko działaj.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Normalnie się staraj. Wszystkie tu karmią z różną częstotliwością i tym, co się udało zajść kp w niczym nie przeszkadzało.Niektóre już dawno urodziły. Jeżeli masz regularne owulacyjne cykle, to nad niczym się nie zastanawiaj, tylko działaj.


    Działam działam, tylko się zastanawiam czy można jakoś zwiększyć swoje szanse, wczoraj i dziś test owulacyjny pozytywny i z mężem działaliśmy :)

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek, zwariowałaś? Tobie zleci, ale my nie wytrzymamy miesiąca xD

    karmiąca, jeśli masz owulację i faza od owu do miesiączki nie jest za krótka to organizm może jedynie zmniejszać szanse na zapłodnienie jeśli uzna, że nie udźwigniesz karmienia i ciąży. Jednym słowem zadbaj o to żeby dostarczać odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych organizmowi, dbaj o ruch i takie tam. Pisałyśmy o tym kilka stron wstecz. Dbaj o siebie jednym słowem ;P

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    tym_janek, zwariowałaś? Tobie zleci, ale my nie wytrzymamy miesiąca xD

    karmiąca, jeśli masz owulację i faza od owu do miesiączki nie jest za krótka to organizm może jedynie zmniejszać szanse na zapłodnienie jeśli uzna, że nie udźwigniesz karmienia i ciąży. Jednym słowem zadbaj o to żeby dostarczać odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych organizmowi, dbaj o ruch i takie tam. Pisałyśmy o tym kilka stron wstecz. Dbaj o siebie jednym słowem ;P

    Cofnęłam się właśnie kilka stron wstecz i zmartwiła mnie ta informacja, ze jak się karmi to pecherzyki mogą nie rosnąć przez skok prolaktyny. A ja właśnie mam tak, ze karmie wieczorami i w nocy. W dzień nie karmię, jestem w pracy chyba ze jest weekend to zdarza się ze córka chce „ cycy „

  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    tym_janek, zwariowałaś? Tobie zleci, ale my nie wytrzymamy miesiąca xD

    karmiąca, jeśli masz owulację i faza od owu do miesiączki nie jest za krótka to organizm może jedynie zmniejszać szanse na zapłodnienie jeśli uzna, że nie udźwigniesz karmienia i ciąży. Jednym słowem zadbaj o to żeby dostarczać odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych organizmowi, dbaj o ruch i takie tam. Pisałyśmy o tym kilka stron wstecz. Dbaj o siebie jednym słowem ;P

    Faza od owu do miesiączki to rowno 13 dni nie licząc dnia owu.

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tak może być a nie musi. Skoro masz owulacje potwierdzone monitoringiem to raczej Cię ten problem nie dotyczy :P ja teraz też pracowałam, nie karmiłam 9h od rana, a jak wracałam i się na mnie uwiesił to niemal non stop :P A zaczynałam ciążę od trzech pęcherzyków ciążowych xD

    tym_janek lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Ale tak może być a nie musi. Skoro masz owulacje potwierdzone monitoringiem to raczej Cię ten problem nie dotyczy :P ja teraz też pracowałam, nie karmiłam 9h od rana, a jak wracałam i się na mnie uwiesił to niemal non stop :P A zaczynałam ciążę od trzech pęcherzyków ciążowych xD


    Dzięki za pocieszenie i informacje :) no nic czekam na testowanie co ma być to będzie

    Kinga13 lubi tę wiadomość

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na spokojnie. Pomyśl teraz o sobie trochę ;) dopóki nie zaciążysz to zrób sobie chociaż odrobinę czasu żeby zadbać o siebie, a w staraniach też pewnie to pomoże ;)

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, wierze w wasza cierpliwosc 😁
    A tak powanie, to chcialam troche wczesniej ale tak, w tym tygodniu i tak nic nie bedzie widac, w kolejnym swieta, z reszta wyjezdzam, wiec odpada. Wracamy na trzech kroli. No i stanelam przed wyborem aby zaraz po 6.01 isc do jakiegos tam lekarza, albo 13.01 zapisac sie do lekarza co mi prowadzil ciaze i pewnie nastepna tez bedzie o ile nic po drodze sie nie stanie... no to uznalam, ze juz tydzien mnie nie zbawi. Taki czas w roku...
    Ale mysle ze sobie jeszcze przed wyjazdem zrobie jedna bete dla spokoju ducha.

    Kinga13 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmiąca wrote:
    Cofnęłam się właśnie kilka stron wstecz i zmartwiła mnie ta informacja, ze jak się karmi to pecherzyki mogą nie rosnąć przez skok prolaktyny. A ja właśnie mam tak, ze karmie wieczorami i w nocy. W dzień nie karmię, jestem w pracy chyba ze jest weekend to zdarza się ze córka chce „ cycy „
    Ja też tak karmię, a jednak pęcherzyki mi rosną i mam owu. U ciebie musiało też urosnac, skoro pojawil się wyrzut lh.

    karmiąca lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja też tak karmię, a jednak pęcherzyki mi rosną i mam owu. U ciebie musiało też urosnac, skoro pojawil się wyrzut lh.
    A jak długo się staracie o 2 maleństwo ? Przepraszam, na pewno tutaj gdzieś to wcześniej pisałaś, ale jest tyle wiadomości, ze ciężko się odnaleźć

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój 3 cykl po porodzie. W pierwszym zaszłam, ale niestety źle się to skończyło. Drugi cykl był taki po-poronny, bez owulacji, beta wtedy była jeszcze dodania i powoli spadała. Dopiero teraz w 3 cs hormony się uregulowały i była owu. Testuje za tydzień.

    karmiąca lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To mój 3 cykl po porodzie. W pierwszym zaszłam, ale niestety źle się to skończyło. Drugi cykl był taki po-poronny, bez owulacji, beta wtedy była jeszcze dodania i powoli spadała. Dopiero teraz w 3 cs hormony się uregulowały i była owu. Testuje za tydzień.
    Przykro mi z powodu straty. Ja będę testować jakoś w wigilie, trzymam kciuki za Was !!
    U mnie bardzo szybko pojawiła się miesiączka, bo urodziłam we wrześniu 2018 , a 6 listopada 2018 już dostałam @ I to taką od razu regularna. Myślałam, że może coś jest nie tak, bo wiele moich znajomych przy karmieniu piersią nie miało @, a ja tak od razu regularnie, ale lekarz mnie uspokoił, że to nic złego. No i teraz mała ma 15 miesięcy, ja dalej karmię, bo nie potrafię odstawić 🤷🏻‍♀️ i to jest w sumie teraz nasz 2 cykl „ starań „, o ile można to tak nazwać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 13:15

    Kinga13, edka85 lubią tę wiadomość

‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ