X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez marzyłam o tandemie. Bardzo. Ale chyba zakończylysmy już nasze karmienie. Drugi dzień nie dałam cyca na noc. Córka nie broniła się za bardzo, wiec może nie było to tak ważne dla niej, jak mi się wydawało. Jest mi przykro z tego powodu, ale mam nadzieje, ze dzięki temu uda mi się szybciej dać jej siostrzyczkę albo braciszka.

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 5 lipca 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiłam tandem 9 miesięcy i zdecydowanie nie polecam :P choć tez wcześniej marzylam o tym. jeśli jeszcze kiedyś będę w ciąży, na pewno odstawię mlodego. On na szczęście nie jest takim cycoholikiem jak siostra :p

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 lipca 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już tydzień bez piersi i naprawdę poszło gładko. Po prostu wykorzystałam fakt zmniejszenia ilosci mleka i tłumaczyłam Małemu, że mleczko się skończyło i zrozumiał. Widocznie nie było mu to już takie potrzebne, bo teraz bidon z wodą jest wystarczajacy i mamy lepsze noce. Problem jest tylko z usypianiem, ale myślę, ze wkrótce i do tego dojdziemy. Grunt, ze podjełam tą decyzję, bo to jest najtrudniejsze.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    My już tydzień bez piersi i naprawdę poszło gładko. Po prostu wykorzystałam fakt zmniejszenia ilosci mleka i tłumaczyłam Małemu, że mleczko się skończyło i zrozumiał. Widocznie nie było mu to już takie potrzebne, bo teraz bidon z wodą jest wystarczajacy i mamy lepsze noce. Problem jest tylko z usypianiem, ale myślę, ze wkrótce i do tego dojdziemy. Grunt, ze podjełam tą decyzję, bo to jest najtrudniejsze.
    A jak sie usypiacie? Ciekawa jestem jak to wygląda bez kp.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest KP, ale usypiamy nosząc małą w nosidle.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    A jak sie usypiacie? Ciekawa jestem jak to wygląda bez kp.
    lezymy na łózku, czytamy książeczki, opowiadamy coś, Mały często próbuje uciec i niestety kończy się to płaczem i awanturą i zmęczony zasypia....
    Poza tym usypianie kiedyś było zazwyczaj koło 20 a teraz przeciąga się do 21.30.
    Jest ciężko, ale jakoś dojdziemy do ładu póki się Maluchy nie urodzą. No nie mamy wyjścia...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Rucola ;) 2 dni różnicy to żadna różnica przy bliźniakach, miałyśmy podobnie i dziewczyny różniły się o 20g ;)

    Tak, karmię trójkę xD

    W dodatku byłam na kontroli po połogu i w lewym jajniku mam kilka ładnych pęcherzyków, a w prawym jeden... Myślałam, że przy tej zgrai będę miała dłużej spokój. Nie wiem czy kiedykolwiek zdecyduję się na ciążę, wątpię, ale jeśli to chyba będę starać się z monitoringiem, żeby na bank było jedno xD

    Rucola lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ogólnie jak sobie radzicie? Staś nie jest zazdrosny o siostry?
    U nas po tej ciąży starania zakończone, będe musiała znaleźc jakąs skuteczna metodę antykoncepcji... Nigdy nie myślałam, ze będe się nad tym zastanawiać :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 8 lipca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Kinga ogólnie jak sobie radzicie? Staś nie jest zazdrosny o siostry?
    U nas po tej ciąży starania zakończone, będe musiała znaleźc jakąs skuteczna metodę antykoncepcji... Nigdy nie myślałam, ze będe się nad tym zastanawiać :P
    Ja myślałam, że jak będę miała jedno dziecko to odpuszczę starania i dam na luz a tu wraca myśl w głowie, że chce znowu ciąży, myśli o zdrowym odżywianiu i cała poprzednia historia 😊 mąż identycznie pomimo ciężkich nocy i mnóstwa obowiązków.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy odstawianiu najbardziej bałam się właśnie tego usypiania na noc. Ale udało się. Teraz jest tak, że kołyszę go na rękach (na siedząco) i śpiewam kołysanki. Gdy zaśnie, to odkładam do łóżeczka. Natomiast jak jest bardzo zmęczony, to od razu kładę go do łóżka i lekko poturlam ręką i już śpi.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 10 lipca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas masakra że spaniem. Nie śpi już w dzień czyli od 7.00 do 20 a nawet dłużej. Ma rok i 8 miesięcy. Napady histerii czasem wieczorem. Dziś to już przeszła sama siebie bo darła się jakby ja ktoś ze skóry obdzieral bo wróciliśmy z dworu a ona chciala wyjść znowu. Napisał łam nawet do pani psycholog zaujacej się tematyką snu dzieci bo już nie daje rady

    Jezu ufam Tobie
  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 11 lipca 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy któraś z was się stara? Kiedy udało wam zajść się w ciąże po odstawieniu od piersi? Mam 16 miesięczna córeczkę odstawiłam ja 3 miesiące temu i nie mogę zajść w ciąże. Jak to było u was,
    Pozdrawiam serdecznie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey! Ja się staram jeszcze. 6 miesięcy normalnie karmiłam, potem miesiąc raz dziennie i teraz wcale. I niestety póki co się nie udaje. W następnym miesiącu chce zrobić jakieś badania, bo póki co tylko sprawdziłam tsh i morfologię. Myśle, ze może prolaktyna szaleje, bo takie mam liche te miesiączki, a przed ciąża zalewało porządnie.
    Badalas coś?

    Domi1234 lubi tę wiadomość

  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 12 lipca 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Glendolinaa,

    Dziękuje za odpowiedz,

    Ja karmiłam 13 miesięcy teraz nie karmie od 3 miesięcy jak narzie cisza :)

    Jestem po jednym poronieniu i mam 28 lat :)

    Nie badałam nic, ale mam zamiar iść zrobić TSH, morfologie oraz prolaktynę :)
    W tym miesiącu cykl stracony bo mąż za granica :(

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    U nas masakra że spaniem. Nie śpi już w dzień czyli od 7.00 do 20 a nawet dłużej. Ma rok i 8 miesięcy. Napady histerii czasem wieczorem. Dziś to już przeszła sama siebie bo darła się jakby ja ktoś ze skóry obdzieral bo wróciliśmy z dworu a ona chciala wyjść znowu. Napisał łam nawet do pani psycholog zaujacej się tematyką snu dzieci bo już nie daje rady
    Wieczorna histeria może być wynikiem braku drzemki. Może jednak uda się wprowadzić jakąś godzinę spania w dzień? A tak poza tym to do histerii z różnego błahego powodu musisz się przyzwyczaić :) Im bliżej dwóch lat tym gorzej. Mój też chętnie spędzałby całe dnie na placu zabaw, bez względu na pogodę.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Szczecin 34 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamusie.Zapewne daje post w niewłaściwą kategorię ale nie za bardzo wiem gdzie się podpiąć. Pół roku temu urodziłam moja Martynke.Karmie piersią. W zeszłym miesiącu miałam pierwszy okres po porodzie.Wg temperatury,obserwacji szyjki+śluzu przypuszczalnie owulacja wystąpiła 5 dni temu.Ogolnie zabezpieczamy się (prezerwatywa) ale raz ok.1,5tyg temu zdarzyło się że delikatnie pękła.Meritum pytania jest takie że jeśli owulacja faktycznie wystąpiła 5 dni temu,temperatura od tej pory jest wysoka to skąd się mogło wziąść u mnie dzisiaj plamienie/krwawienie???Ktoś coś miał podobnego z was?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dołączam do dyskusji 😀
    Mam już za sobą zajście w ciążę podczas karmienia. Zaszłam w 3cim cyklu starań, od stycznia 2018 roku miałam 3-4 cykle dłuższe tj. około 40 dni potem już po 28 dni, na początku września zaszłam w ciążę. Musiałam ograniczyć karmienia do 1-2 w nocy. Pracowałam - syn był w żłobku. Karmiłam go jeszcze 2 miesiące będąc w ciąży, ale strasznie mnie to drażniło, hormony robiły robotę. Odstawił się mając rok i 9 msc, dawałam mu butle i książeczkę czytałam i tak usypiał. Do czasu 2 lat 2 msc pił mleczko, później zrezygnowalismy i z tego bo odpieluchowalam go i picie na noc 350ml sprawiało, że musiałam mieć nocnik pod ręką w nocy 🙂

    Jak miał 2 lata 4 msc pojawiła się siostra. Dziewczynka ma teraz 1 rok 1 miesiąc jest ssaczkiem 1-2 razy w dzień i w nocy kilka razy z powodu koronawirusa przeciągam powrót do pracy i pójście jej do żłobka.

    Od 1 czerwca mam już jeden cykl za sobą w którym staramy się o 3 dziecko.
    W czerwcu przeżyłam ciążę biochemiczna albo odrzucenie zarodka albo za którą fazę lutealna... Zrobiłam test 2 dni przed miesiączka i była kreska... Niestety dostałam normalnie okres. Miałam dużo objawów który dawały mi w sumie pewność że to jest to. Humory, ssanie na jedzenie mega, rozdrażnienie, klucie w podbrzuszu i w spojeniu łonowym i ten test...

    Staram się dalej i trzymam za was kciuki

    PS aktualnie jestem 2 dni po owu... Wg kalendarza

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 16 lipca 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Kinga ogólnie jak sobie radzicie? Staś nie jest zazdrosny o siostry?
    U nas po tej ciąży starania zakończone, będe musiała znaleźc jakąs skuteczna metodę antykoncepcji... Nigdy nie myślałam, ze będe się nad tym zastanawiać :P

    Staś nie jest zazdrosny, jestem z niego mega dumna ;)
    Co do antykoncepcji to ja zdecydowałam się na wkładkę, ale gin chce mi ją założyć podczas drugiej miesiączki. Na ten moment zostają prezerwatywy z czego nie jesteśmy zbyt szczęśliwi... mąż chciał wazektomię, ale ja trochę się waham z tak drastycznym rozwiązaniem. Może jeszcze nas poniesie xD ale na bank nie teraz ;) Stasiu ostatnio powiedział, że chciałby żeby mama znowu miała Bobo w brzuchu i najlepiej dwa xD

    Annie1981, Rucola lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 16:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Cześć dziewczyny, dołączę się do dyskusji.
    Mam córkę Kornelię, w niedzielę kończy 9 miesięcy. Karmiona piersią. Ostatnio myślę o drugim bobasie. Moje pytanie czy karmiac piersią bez problemu można zajść w ciążę?
    Miesiaczkujesz już?

‹‹ 210 211 212 213 214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ