X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, gratulacje! <3 ktoś tu jeszcze się stara? :D

    Ja właściwie nie wiem czy chcę trzecie, czy nie, ale wkurza mnie że jeszcze nie mam owulacji nie wiem w jakiej fazie cyklu jestem (choć za okresem nie tęsknię) :p Młodszy syn za 2 tygodnie kończy roczek. Od ok 2 miesięcy mam mocno rozciągliwy śluz przez kilka dni, czasem lekko przezroczysty (ale nie idealny), częściej mętny zmieszany z kremowym. Po kilku dniach mija i po ok tygodniu/dwóch znowu się pojawia. Jakby takie podejścia do owulacji, do której wciąż nie dochodzi? Któraś z Was tak miała? Robiłam tez testy owulacyjne i wychodzą mi dość ciemne kreski - zdecydowanie negatywne, ale jednak dużo ciemniejsze niż mój standardowy poziom lh przy kp. Testy mam cały czas tej samej firmy. Coś się kroi?

    Rucola lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Rucola gratulacje daj znać co U Ciebie!

    Ja jestem po wizycie i okazało się ze mały ma poszerzone kanaliki nerkowe o 6 mm. To 26 tc podobno na tym etapie o jest jeszcze w miarę ok chociaż pojawiło się nagle.. Za 2 tygodnie wizyta i jak będzie 10 mm + to może to wskazywać na problem czy któraś z Was spotkała się z podobnym problemem?

    Jezu ufam Tobie
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redrose, słyszałam, że u chlopcow mogą być poszerzone i nie wynika to z wad.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg, faktycznie może tak być, że organizm robi "próby generalne" i w końcu zaskoczy. Może już wkrótce się uda. To świetnie, że obserwujesz swoje ciało. Powodzenia, trzymam kciuki!

    RedRose, skoro lekarz nie widzi problemu, to nie ma się co nakręcać. Bądź dobrej myśli! Życzę zdrówka Wam wszystkim.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Kinga wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek.
    Dziewczyny chciałam wam napisać, ze najprawdopodobniej będę mama bliźniaków...
    Jeny jeny co tu się dzieje?!😀 daaawno tu nie zaglądałam i proszę jakie super wieści, Rucola gratuluję!

    To ja przy okazji poproszę Was o radę 😊
    Karmimy się nadal, już 7.5 miesiąca i chciałabym za niedługo starać się o drugiego dzidziutka. Ale...okresu nadal brak, sluzu raczej też, temp nie mierze bo nie ma sensu skoro wstaje do małego co najmniej 4 razy. Ból w jajniku dwa razy był. Myślicie ze jest możliwe zajście w ciążę ? Oczywiście jeszcze trochę muszę poczekać bo jestem po cesarce ale rok nie zamierzam 😉

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Jeny jeny co tu się dzieje?!😀 daaawno tu nie zaglądałam i proszę jakie super wieści, Rucola gratuluję!

    To ja przy okazji poproszę Was o radę 😊
    Karmimy się nadal, już 7.5 miesiąca i chciałabym za niedługo starać się o drugiego dzidziutka. Ale...okresu nadal brak, sluzu raczej też, temp nie mierze bo nie ma sensu skoro wstaje do małego co najmniej 4 razy. Ból w jajniku dwa razy był. Myślicie ze jest możliwe zajście w ciążę ? Oczywiście jeszcze trochę muszę poczekać bo jestem po cesarce ale rok nie zamierzam 😉
    Owulacja występuje przed @, więc teoretycznie jest to możliwe, ale sam ból nie musi świadczyć o owulacji.
    Obserwuj dalej organizm.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję. We wtorek wizyta więc będe już wiedzieć dokładnie na czym stoję, to będzie 8+4.
    na wizycie 6+4 były już 2 zarodki z pulsującymi serduszkami, w osobnych pęcherzykach, jeden nieco mniejszy, ale niestety statystyki ciąż bliźniaczych są nieubłagane i tak na 100% można się cieszyć po 12 tygodniu...
    Aishha miło Cię widzieć! Myślę, ze 12 miesięcy po cesarce to termin umowny, ale na pewno warto umówić się do lekarza żeby ocenił stan blizny przed rozpoczeciem starań. U mnie śluz był praktycznie cały czas płodny i w dużej ilosci a @ wróciła po 16tu miesiącach. takie uroki kp....
    Swoją drogą wyczytałam że przy kp ryzyko ciąży mnogiej jest 10-15 razy wyższe.
    U mnie mleka chyba już prawie nie ma, sutki bolą mnie okrutnie przy karmieniu. Coraz częściej mówię synkowi, ze mleczka już nie ma i On to zdaje się to rozumie....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2020, 16:34

    Aishha lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny dziękuję. We wtorek wizyta więc będe już wiedzieć dokładnie na czym stoję, to będzie 8+4.
    na wizycie 6+4 były już 2 zarodki z pulsującymi serduszkami, w osobnych pęcherzykach, jeden nieco mniejszy, ale niestety statystyki ciąż bliźniaczych są nieubłagane i tak na 100% można się cieszyć po 12 tygodniu...
    Aishha miło Cię widzieć! Myślę, ze 12 miesięcy po cesarce to termin umowny, ale na pewno warto umówić się do lekarza żeby ocenił stan blizny przed rozpoczeciem starań. U mnie śluz był praktycznie cały czas płodny i w dużej ilosci a @ wróciła po 12tu miesiącach. takie uroki kp....
    Swoją drogą wyczytałam że przy kp ryzyko ciąży mnogiej jest 10-15 razy wyższe.
    U mnie mleka chyba już prawie nie ma, sutki bolą mnie okrutnie przy karmieniu. Coraz częściej mówię synkowi, ze mleczka już nie ma i On to zdaje się to rozumie....
    Trzymam kciuki za wizytę 🙂

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Wow Rucola gratulacje daj znać co U Ciebie!

    Ja jestem po wizycie i okazało się ze mały ma poszerzone kanaliki nerkowe o 6 mm. To 26 tc podobno na tym etapie o jest jeszcze w miarę ok chociaż pojawiło się nagle.. Za 2 tygodnie wizyta i jak będzie 10 mm + to może to wskazywać na problem czy któraś z Was spotkała się z podobnym problemem?

    Lilce wyszło poszerzenie dopiero po porodzie i do tego zdwojenie

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, to dobrze, że w osobnych pęcherzykach ;) nie martw się różnicą wielkości

    Rucola lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Rucola, gratulacje! <3 ktoś tu jeszcze się stara? :D

    Ja właściwie nie wiem czy chcę trzecie, czy nie, ale wkurza mnie że jeszcze nie mam owulacji nie wiem w jakiej fazie cyklu jestem (choć za okresem nie tęsknię) :p Młodszy syn za 2 tygodnie kończy roczek. Od ok 2 miesięcy mam mocno rozciągliwy śluz przez kilka dni, czasem lekko przezroczysty (ale nie idealny), częściej mętny zmieszany z kremowym. Po kilku dniach mija i po ok tygodniu/dwóch znowu się pojawia. Jakby takie podejścia do owulacji, do której wciąż nie dochodzi? Któraś z Was tak miała? Robiłam tez testy owulacyjne i wychodzą mi dość ciemne kreski - zdecydowanie negatywne, ale jednak dużo ciemniejsze niż mój standardowy poziom lh przy kp. Testy mam cały czas tej samej firmy. Coś się kroi?
    Jeszcze ja tu zostałam, ale właściwie wcale się nie udzielam. Staramy się od stycznia, niestety nieskutecznie. Wydaje mi się, ze karmienie cos blokuje. Nie robiłam jeszcze żadnych badań, jedynie testy owulacyjne, które co miesiąc pokazuja pik w połowie cyklu. Ograniczyłam karmienie do jednego dziennie- do snu.
    Mam do Was pytanie, czy takie jedno 5-minutowe karmienie może mieć wpływ na płodność? Nie chce się mały ssak odstawić zupełnie, a i ja nie jestem chyba gotowa.
    Warto w tym wypadku badać prolaktyne, czy ona i tak będzie podwyższona?

  • Kociarka Przyjaciółka
    Postów: 120 60

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny dziękuję. We wtorek wizyta więc będe już wiedzieć dokładnie na czym stoję, to będzie 8+4.
    na wizycie 6+4 były już 2 zarodki z pulsującymi serduszkami, w osobnych pęcherzykach, jeden nieco mniejszy, ale niestety statystyki ciąż bliźniaczych są nieubłagane i tak na 100% można się cieszyć po 12 tygodniu...
    Aishha miło Cię widzieć! Myślę, ze 12 miesięcy po cesarce to termin umowny, ale na pewno warto umówić się do lekarza żeby ocenił stan blizny przed rozpoczeciem starań. U mnie śluz był praktycznie cały czas płodny i w dużej ilosci a @ wróciła po 16tu miesiącach. takie uroki kp....
    Swoją drogą wyczytałam że przy kp ryzyko ciąży mnogiej jest 10-15 razy wyższe.
    U mnie mleka chyba już prawie nie ma, sutki bolą mnie okrutnie przy karmieniu. Coraz częściej mówię synkowi, ze mleczka już nie ma i On to zdaje się to rozumie....
    Rucola trzymam kciuki za wizytę!
    A co do bólu sutkow, to pociesze Cię, że on minie. U mnie apogeum było chyba koło 16-18 tyg, a później już coraz lepiej. I też mi się wydawało, ze mleka jest coraz mniej, a jednak jest aż do teraz (29 tydzień). U nas odstawienie to w ogóle nie wchodzi w gre- młody pije w nocy z 3 razy i to po 45 min około 😬 Już nawet nie próbuje odstawiac :)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glendolinaa wrote:
    Jeszcze ja tu zostałam, ale właściwie wcale się nie udzielam. Staramy się od stycznia, niestety nieskutecznie. Wydaje mi się, ze karmienie cos blokuje. Nie robiłam jeszcze żadnych badań, jedynie testy owulacyjne, które co miesiąc pokazuja pik w połowie cyklu. Ograniczyłam karmienie do jednego dziennie- do snu.
    Mam do Was pytanie, czy takie jedno 5-minutowe karmienie może mieć wpływ na płodność? Nie chce się mały ssak odstawić zupełnie, a i ja nie jestem chyba gotowa.
    Warto w tym wypadku badać prolaktyne, czy ona i tak będzie podwyższona?
    Ja też jeszcze się staram.
    Myślę, że takie karmienie już nie będzie miało wpływu, u nas podobnie to wygląda. Tym_janek kiedyś pisała, że prolaktyna skacze do gory jak dziecko ssie, im krocej ssie tym skok jest mniejszy, a im rzadziej tym tych skokow jest mniej, wiec wieksza szansa na owulacje. Optymalnie karmić 2x na dobę co 12h, więc jak jest rzadziej to myślę, że jeszcze lepiej.
    U mnie przy takim karmieniu prolaktyna wyszła niska, lekarz był zdziwiony, bo spodziewał się wysokiej.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, dziękuje za odpowiedz. Tak myślałam, ze takie karmienie nie powinno mieć wpływu, ale już się czepiam wszystkiego. Dam sobie jeszcze kilka miesięcy, bo może już nie te lata, żeby tak hop siup zajść i lecę na badania.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociarka 👏za wytrwałość w kp. Jak tak dalej pójdzie, to wjedziesz w tandem :) Ja też kiedyś o tym myślałam, ale życie zdecydowało inaczej i odstawiłam małego po I trym. Teraz uważam to za dobrą decyzję. Syn kompletnie nie interesuje się już cycem, będę mogła zatem na spokojnie karmić małą po porodzie.

    Kociarka lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduję się po wizycie, Skrzaty rosną jak na drożdżach, cały czas utrzymuja się między nimi 2 dni różnicy :) Kolejne badania to już prenatalne.
    Mi też marzył się tandem ;) ale trójce nie podołam... zaczęliśmy proces odstawiania Małego, załapał bidon z wodą w nocy, więc jest jakiś sukces. swoją droga sutki mnie bolą przy przystawianiu, już musiałam mieć mało mleka, bo Mały nimi bardzo szarpał i aż je poranił :(

    edka85, Aishha lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 1 lipca 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola. Super. Rosnijcie zdrowo 🙂

    Rucola lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kociarka Przyjaciółka
    Postów: 120 60

    Wysłany: 1 lipca 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Kociarka 👏za wytrwałość w kp. Jak tak dalej pójdzie, to wjedziesz w tandem :) Ja też kiedyś o tym myślałam, ale życie zdecydowało inaczej i odstawiłam małego po I trym. Teraz uważam to za dobrą decyzję. Syn kompletnie nie interesuje się już cycem, będę mogła zatem na spokojnie karmić małą po porodzie.
    Dzięki Edka :) Choć mnie się w ogóle tandem nie marzył:D Jestem po prostu zbyt miękka i nie potrafię odstawić tej małej pijawki, zwłaszcza gdy widzę jak mu smakuje. Ciężko będzie karmić dwójkę, choć na przykładzie dziewczyn wiem, ze to wykonalne :)
    Kinga, a Ty karmisz całą trojeczke?

  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 2 lipca 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak da sie, oczywiscie to bardzo eksploatujące ale widzialam sporo takich mam

    ubranka dla niemowląt
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 lipca 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mi się marzy tandem, ale chyba się nie doczekam, bo córka już coraz częściej zapomina o cycusiu. Przykro mi z tego powodu, ale też jej nie przypominam, bo nie chcę karmić na siłę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2020, 14:42

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 209 210 211 212 213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ