X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 30 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina715 wrote:
    A u mnie dziś tydzień 17+0. Mleka tyle co kot napłakał :( Syn cyca na sucho. Czasem odrywa się od cyca i mówi "nie ma!". Serce mi wtedy pęka, no ale co ja mogę?
    Trzymaj się ;* u mnie tez pokarm zanikł w 16 tc. Młoda miała wtedy 1,5 roku, ale mimo zmniejszonej chęci ssania nie odstawiła się do końca ciąży. Po porodzie karmiłam ją 9 miesięcy, a i teraz (4 miesiące od odstawienia) zdarza jej się dossać raz na kilka dni :D
    Szczecin 34 wrote:
    Drogie mamusie.Zapewne daje post w niewłaściwą kategorię ale nie za bardzo wiem gdzie się podpiąć. Pół roku temu urodziłam moja Martynke.Karmie piersią. W zeszłym miesiącu miałam pierwszy okres po porodzie.Wg temperatury,obserwacji szyjki+śluzu przypuszczalnie owulacja wystąpiła 5 dni temu.Ogolnie zabezpieczamy się (prezerwatywa) ale raz ok.1,5tyg temu zdarzyło się że delikatnie pękła.Meritum pytania jest takie że jeśli owulacja faktycznie wystąpiła 5 dni temu,temperatura od tej pory jest wysoka to skąd się mogło wziąść u mnie dzisiaj plamienie/krwawienie???Ktoś coś miał podobnego z was?
    Zaglądam co jakiś czas do wątku :) Mój młodszy ma 12,5 miesiąca i właśnie dostałam pierwszy okres po porodzie. Ale też jakiś dziwny właśnie jak u Ciebie - objawy owulacji, skok temperatury i po 6 dniach krwawienie (3 dni). Skok był jednodniowy na 36,6, a potem tempka spadła na 36,3, gdzie niby bazowa kilka dni przed tą „owulacją” to 36,07, ale poza tym moja standardowa to właśnie ok 36,2-36,3. Ovufriend wyznaczyło owulację, ale nie jestem pewna, czy ona się odbyła. A jeśli tak, to faza lutealna była pewnie za krótka. Ale trochę sobie wkręcam ciążę mimo tego „okresu”, choć testy wychodzą negatywne :P
    Dodam że po pierwszym porodzie też miałam coś takiego w pierwszym cyklu - objawy jak na owu, a po tygodniu pierwszy okres po porodzie. Młoda miała wtedy 13 miesięcy :)

    Domi1234 lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 31 lipca 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Zaglądam co jakiś czas do wątku :) Mój młodszy ma 12,5 miesiąca i właśnie dostałam pierwszy okres po porodzie. Ale też jakiś dziwny właśnie jak u Ciebie - objawy owulacji, skok temperatury i po 6 dniach krwawienie (3 dni). Skok był jednodniowy na 36,6, a potem tempka spadła na 36,3, gdzie niby bazowa kilka dni przed tą „owulacją” to 36,07, ale poza tym moja standardowa to właśnie ok 36,2-36,3. Ovufriend wyznaczyło owulację, ale nie jestem pewna, czy ona się odbyła. A jeśli tak, to faza lutealna była pewnie za krótka. Ale trochę sobie wkręcam ciążę mimo tego „okresu”, choć testy wychodzą negatywne :P
    Dodam że po pierwszym porodzie też miałam coś takiego w pierwszym cyklu - objawy jak na owu, a po tygodniu pierwszy okres po porodzie. Młoda miała wtedy 13 miesięcy :)

    Smeg czytałam że miałaś ten sam problem co ja przed ciąża lekarz powiedział że mam dużo pęcherzyków i że zajdę w ciążę na jego ale są jeszcze za małe dał bromergon

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:

    Ciężarówki jak tam? Rucola, jak znosisz trójpak?
    Hej hej! Dokładnie "znoszę" bo dolegliwości pierwszego trymestru mnie pokonują 😂😂😂 ale w brzuszku noszę zdrową parkę więc motywacja jest ogromna :)
    Widzę dużo nowych twarzy, życzę wszystkim Powodzenia a za Ciebie Annie bardzo ale to bardzo mocno trzymam kciuki :*

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 31 lipca 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    Karmisz trójkę? 🙈

    Starszak 3l i bliźniaczki 2,5mca ;)

    Rucola, super <3 łatwiej z imionami ;P

    Annie1981, ajwii2, Rucola lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Sylma Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kobietki. Jestem tu nowa :)
    Od 8 miesięcy staramy sie z mężem o 2 dziecko i niestety bezskutecznie :( corka ma prawie 3 latka i nadal kp, co prawda w dzien do drzemki i w nocy ze 3 razy.. mysle, ze pewnie dlatego nam nie wychodza starania. Dodam, ze faza lutealna to 9-10dni u mnie, takze tez nie ciekawie. Miesiaczka wróciła półtora roku temu takze mialam nadzieje ze ta faza sie wydłuży w koncu..ehhhh.
    Cykle mam zazwyczaj regularne- 27/28dni.
    Chyba czas sie wybrac do lekarza :(

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 12 dpo i taka sytuacja 🤗

    2f5d248257c9aeffmed.jpg


    Sylma. Warto zbadać prolaktynę, zrobić monitoring i zobaczyć czy owulacja występuje i czy KP ma na nią wpływ. Często jednak tak się nie dzieje. Na tym wątku wszystkie kobiety karmiące zaszły w ciążę. Moja córka ma niecałe 3 lata, KP 2 razy dobowo i też właśnie się udało 🙂

    edka85, Marcelina715, ajwii2 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5338 6208

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie!!! 🍾🍾🍾 Będziesz kwietniową mamą!

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylma,
    Twoja faza lutealna jest faktycznie za krótka. Może to uniemożliwiać zagnieżdżenie się zarodka. Myślę, że wizyta u ginekologa, monitoring cyklu i podstawowe badania hormonalne to dobry pomysł. Powodzenia!

    Annie1981,
    Gratulacje!! Cudowna wiadomość :) spokojnej i nudnej ciąży życzę!

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Annie!!! 🍾🍾🍾 Będziesz kwietniową mamą!
    Po ostatnim doświadczeniu ciężko mi w to uwierzyć, ale muszę! 🙂

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5338 6208

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Po ostatnim doświadczeniu ciężko mi w to uwierzyć, ale muszę! 🙂
    Tym razem będzie dobrze! I zobaczysz jak ci szybko czas zleci w tej ciąży. Tylko przy pierwszej tak się wszystko dłuży i człowiek odlicza tydzień po tygodniu. A tu nim się obejrzysz, a będzie już termin. Mi tak szybko przeleciało te 9 miesięcy, że normalnie czuje niedosyt i chyba za rok znowu tu wrócę! :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, chciałam Ci ogromnie pogratulować. Zobaczyłam Twój wpis na wątku miesięcznym ale tam mojej gratulacje pewnie by szybko zniknęły ;) Bardzo ale to bardzo się cieszę, że poszłaś swoją drogą by osiągnąć sukces. Ogromnie wierzę w Twoje dzieciątko i życzę Ci spokojnej i pięknej ciąży ♥

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Annie, chciałam Ci ogromnie pogratulować. Zobaczyłam Twój wpis na wątku miesięcznym ale tam mojej gratulacje pewnie by szybko zniknęły ;) Bardzo ale to bardzo się cieszę, że poszłaś swoją drogą by osiągnąć sukces. Ogromnie wierzę w Twoje dzieciątko i życzę Ci spokojnej i pięknej ciąży ♥
    To prawda, droga nietypowa, ale skuteczna 😍 Dziękuję 🙂

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje anii

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie gratulacje!!! :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :) mozna sie dolaczyc?
    Po pierwsze gratulacje dla Aniie!! Kojarzylam Cie z watku miesiecznego i zapamietalam dzieki mantrom, afirmacjom i tego typy tematom. Piekna niespodzianka! Az sie serce raduje :)
    No i serce sie raduje, ze az tyle dziewczyn kp ma/czeka na kolejnego dzidziusia! Dajecie nadzieje 💕

    Ja mam synka, ktory wczoraj skonczyl 10 miesiecy. Caly czas kp, ale tylko kilka razy w dzien i w nocy. 🐵 wrocila gdy Mlody konczyl 6 miesiecy. Wiec od kwietnia zaczelam obserwacje cykli. O dziwo jest dosc przewidywalnie. Cykle 29/30 dni. Jedynie ten ostatni 25. Krwawienie jest za kazdym razem mega mocne - nigdy takich przed ciaza nie mialam.. Jedyne co mnie zastanawia to krotka druga faza. Na razie bazuje na swoich odczuciach, sluzie, testach owu. Od pozytywu do 🐵 mija 8/5/11/10. Widac jakby sie wydluzala, ale ostatnio, gdy sie udalo mialam zdecydowanie pozniejsze zagniezdzenie. Przy zalozeniu, ze testy mowia prawde i wszystko idzie tak jak czuje to w takich warunkach do zagniezdzenia by teraz juz nie doszlo..
    Bylam u lekarza, ktory pracuje tez w poradni leczenia nieplodnosci. Ogolnie calkiem spoko. Dal zielone swiatlo. Ale mowi, ze kp to czesto realna przeszkoda. Tak mnie troche podlamal tym.. Ale ten watek tchnal we mnie nowego ducha. Zastanawiam sie od czego zaczac. Myslicie, ze prolaktyna w 3dc na razie wystarczy czy przy kp mozna ja zdrobic w kazdym dniu cyklu? Na razie biore kwas foliowy i witamine D. Zastanawiam sie czy cos sobie dorzucic. Na razie nie mam jak isc na monit..
    Szkoda, ze nie umiem do tego wszystkiego podejsc mniej zadaniowo. 😉
    Nie mniej jednak zycze Wam milej niedzieli 🙂🙂

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eemmiilliiaa wrote:
    Czesc dziewczyny :) mozna sie dolaczyc?
    Po pierwsze gratulacje dla Aniie!! Kojarzylam Cie z watku miesiecznego i zapamietalam dzieki mantrom, afirmacjom i tego typy tematom. Piekna niespodzianka! Az sie serce raduje :)
    No i serce sie raduje, ze az tyle dziewczyn kp ma/czeka na kolejnego dzidziusia! Dajecie nadzieje 💕

    Ja mam synka, ktory wczoraj skonczyl 10 miesiecy. Caly czas kp, ale tylko kilka razy w dzien i w nocy. 🐵 wrocila gdy Mlody konczyl 6 miesiecy. Wiec od kwietnia zaczelam obserwacje cykli. O dziwo jest dosc przewidywalnie. Cykle 29/30 dni. Jedynie ten ostatni 25. Krwawienie jest za kazdym razem mega mocne - nigdy takich przed ciaza nie mialam.. Jedyne co mnie zastanawia to krotka druga faza. Na razie bazuje na swoich odczuciach, sluzie, testach owu. Od pozytywu do 🐵 mija 8/5/11/10. Widac jakby sie wydluzala, ale ostatnio, gdy sie udalo mialam zdecydowanie pozniejsze zagniezdzenie. Przy zalozeniu, ze testy mowia prawde i wszystko idzie tak jak czuje to w takich warunkach do zagniezdzenia by teraz juz nie doszlo..
    Bylam u lekarza, ktory pracuje tez w poradni leczenia nieplodnosci. Ogolnie calkiem spoko. Dal zielone swiatlo. Ale mowi, ze kp to czesto realna przeszkoda. Tak mnie troche podlamal tym.. Ale ten watek tchnal we mnie nowego ducha. Zastanawiam sie od czego zaczac. Myslicie, ze prolaktyna w 3dc na razie wystarczy czy przy kp mozna ja zdrobic w kazdym dniu cyklu? Na razie biore kwas foliowy i witamine D. Zastanawiam sie czy cos sobie dorzucic. Na razie nie mam jak isc na monit..
    Szkoda, ze nie umiem do tego wszystkiego podejsc mniej zadaniowo. 😉
    Nie mniej jednak zycze Wam milej niedzieli 🙂🙂
    Dziękuję 🙂
    Ja też po ciąży mam większe krwawienie, konsultowałam to z lekarzem, powiedział, że to normalne. Cykle też od razu miałam regularne, ale właśnie FL była krótka. Z czasem zaczęła się sama wydłużać, podobno tak jest przy KP.
    Nie wiem kiedy bada się prolaktynę, ale kilka dziewczyn tutaj na jej zbicie brało niepokalanka, ja też.
    Myślę, że lekarz niepotrzebnie Cię nastraszył, bo KP rzadko kiedy jest przeszkodą do zajścia. Czasem tak się zdarza ale nie tak często jak straszą lekarze. Tutaj na wątku wszystkie dziewczyny karmiące zaszły w ciążę bez problemu 🙂

    Podrzucam to do przeczytania i trzymam za Ciebie kciuki 🙂

    https://mataja.pl/2016/05/laktacja-i-plodnosc-czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    eemmiilliiaa lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Dziękuję 🙂
    Ja też po ciąży mam większe krwawienie, konsultowałam to z lekarzem, powiedział, że to normalne. Cykle też od razu miałam regularne, ale właśnie FL była krótka. Z czasem zaczęła się sama wydłużać, podobno tak jest przy KP.
    Nie wiem kiedy bada się prolaktynę, ale kilka dziewczyn tutaj na jej zbicie brało niepokalanka, ja też.
    Myślę, że lekarz niepotrzebnie Cię nastraszył, bo KP rzadko kiedy jest przeszkodą do zajścia. Czasem tak się zdarza ale nie tak często jak straszą lekarze. Tutaj na wątku wszystkie dziewczyny karmiące zaszły w ciążę bez problemu 🙂

    Podrzucam to do przeczytania i trzymam za Ciebie kciuki 🙂

    https://mataja.pl/2016/05/laktacja-i-plodnosc-czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    Dzieki za kciuki 🙂 no o niepokalanku myslalam conieco, moze po zbadaniu prolaktyny faktycznie warto bedzie sprobowac.
    A Mataje uwielbiam szczegolnie za instastory na instagramie 😆

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, cudne wieści <3 serdeczne gratulacje, ale się cieszę! Tym razem na bank się uda, tyle osób trzyma kciuki ;)

    edka, Ty już na wylocie! Jak ten czas leci, moje dziewczyny już mają 3mce ;)

    Annie1981, Rucola lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Sylma Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moze cos doradzicie zanim dostane sie do lekarza.
    Robilam badanie progesteronu i prolaktyny 7dnia po owu (wedlug wykresu ovufriend) i tak:
    Progesteron 13.188 ng/ml
    42.00nmol/l
    Prolaktyna 461 (norma w laboratorium 127-637)
    Co myslicie?

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Ania, cudne wieści <3 serdeczne gratulacje, ale się cieszę! Tym razem na bank się uda, tyle osób trzyma kciuki ;)

    edka, Ty już na wylocie! Jak ten czas leci, moje dziewczyny już mają 3mce ;)
    Dziękuję bardzo 🙂 Już 3 miesiące? To rzeczywiście ten czas leci.

    Sylma. Ja się nie znam na wynikach badań niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2020, 19:00

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ