X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981, świetna informacja! A mogę prosić o jakieś źródło tej informacji? Bo ja to panikara jestem 🙄.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2020, 12:50

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Annie1981, świetna informacja! A mogę prosić o jakieś źródło tej informacji? Bo ja to panikara jestem 🙄.
    Rozumiem, też tak mam 🙂
    Swego czasu na wątku była farmaceutka i ona napisała coś takiego:

    "Male dawki niepokalanka pobudzają wydzielanie prolaktyny. Tylko duże dawki hamują uwalnianie prolaktyny.
    Zatem Castagnus mozna lykac z powodzeniem podczas kp:) jesli ktos chce obnizyc prolaktyne, to polecam susz albo niepokalanka formie suplementu, zawierajacego min 200mg niepokalanka".

    rozanski.li/3252/niepokalanek-vitex-agnus-castus-raz-jeszcze-nowe-spojrzenie-na-rosline/

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszym porodzie dostałam okres po pół roku. Pierwsza owu po roku i na początku krótka faza lutealna, ale się wydłużyła i przed 1,5 roku byłam już w ciąży. Po poronieniu brałam chwilę anty cerazette, ale szybko owu mi po nich wróciła. W kolejną ciążę zaszłam gdy Stasiu kończył 2 latka ;) nic nie ograniczałam, karmiłam bardzo dużo. Po poronieniu wróciłam do pracy, ale nadrabiał po powrocie xD

    Obecnie 3mce po porodzie i czekam na okres... na popołogowej wizycie miałam dużo ładnych pęcherzyków, ale endometrium cienkie. Gin powiedział, że mogę nawet mieć owu bez okresu 😱 a z powodu cienkiego endometrium mogę spodziewać się suchości i bólu przy stosunku co niestety się sprawdza. Też czasem pobolewa mnie podbrzusze i sama nie wiem czy aby właśnie to nie są bóle fantomowe 😂 ale chciałabym aby już było normalnie ... po powrocie miesiączki będę zakładać wkładkę domaciczną, którą gin rekomenduje mi usunąć po 4 latach. Dzieciaki będą już względnie odchowane, a my w wieku takim, że akurat ostatni moment na decyzję... mąż się zarzeka, że już nigdy więcej, ale może jeszcze nas poniesie xD jeśli decyzja się nie zmieni to pewnie wazektomia, ale jak jeszcze nam się zachce to jest szansa, że też wrócę na wątek 🤭

    MDW, Annie1981 lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info o tym niepokalanku. Próbowałam do dzisiaj kupić, znalazłam jakiś z firmy swanson, ale nigdzie nie mogłam dostać stacjonarnie. Potem doczytałam że nie zaleca się w ciąży i przy KP ale może właśnie dlatego żeby mnie chamowac KP co mnie by nie przeszkadzało bo już chce wyciszać ten interes.

    Kinga, trochę Ci zazdroszczę, że myślisz nawet o trzecim. Mnie już czas goni i wiem że drugie raczej będzie ostatnim. Jeśli się uda. Stąd też mój pośpiech w kwestii wznowieniu cykli. Najbardziej brzuch boli mnie wieczorami - np ale co to?! Owulacja od tygodnia? Krwawienia nie ma. Ja również mam niesamowita suchość to i pewnie arcy cienkie endo :/

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Dzięki za info o tym niepokalanku. Próbowałam do dzisiaj kupić, znalazłam jakiś z firmy swanson, ale nigdzie nie mogłam dostać stacjonarnie. Potem doczytałam że nie zaleca się w ciąży i przy KP ale może właśnie dlatego żeby mnie chamowac KP co mnie by nie przeszkadzało bo już chce wyciszać ten interes.

    Kinga, trochę Ci zazdroszczę, że myślisz nawet o trzecim. Mnie już czas goni i wiem że drugie raczej będzie ostatnim. Jeśli się uda. Stąd też mój pośpiech w kwestii wznowieniu cykli. Najbardziej brzuch boli mnie wieczorami - np ale co to?! Owulacja od tygodnia? Krwawienia nie ma. Ja również mam niesamowita suchość to i pewnie arcy cienkie endo :/
    U Kingi to byłoby czwarte 😉
    Stacjonarnie to jest Castagnus, ale bardziej cenowo się opłaca Chasteberry fruit ze Swansona. Rzeczywiście nie zaleca się przy KP, bo może zahamować laktację, która jest dopiero w okresie stabilizacji. Jeżeli jednak KP trwa dłużej, to nie ma problemu. Ja brałam wysokie dawki jakoś rok temu, albo i dawniej, i dalej się karmimy.

    MDW lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5342 6210

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ograniczanie kp to pic na muchy. Też miałam taką fobię, a i tak @ przyszła kiedy chciała. Pamiętam jak w listopadzie się wkurzyłam i tu napisałam, że nic nie będę ograniczać i niech mały je, ile potrzebuje (nawet 100 razy w nocy). I w tym cyklu zaszłam w ciążę. Także ten tego...

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajecie nadzieję, bo ja ani myślę o wyciszaniu laktacji. Mały je średnio 3 razy w dzień i wiele wiele razy w nocy. Co prawda od przyszłego tygodnia żłobek wiec jedno karmienie wypadnie na pewno, ale sama nie chce/ nie potrafię mu odmówić.

    Ja obecnie na półmetku 5 cs,owulacja jest jak z bicza strzelił, boli tak ze nogi podnieść nie mogę, oby to był dobry znak 😉

    Annie super widzieć ze u Ciebie dobre wieści 👍🏻🙂 gratuluje !

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak Wam @ wrócił po porodzie, gdy karmiłyście to był regularny? U mnie bylo tak, że dwa pierwsze cykle długie i później już się ładnie unormowało i był regularny. Teraz akurat jak zaczęliśmy starać się o drugie dziecko to znowu cykl się wydłużył. Dziś mam 42dc i okresu brak, test ostatnio wczoraj robiłam i nic. Nie wiem już czy to wina kp czy po prostu organizm świruje.

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    Dziewczyny, a jak Wam @ wrócił po porodzie, gdy karmiłyście to był regularny? U mnie bylo tak, że dwa pierwsze cykle długie i później już się ładnie unormowało i był regularny. Teraz akurat jak zaczęliśmy starać się o drugie dziecko to znowu cykl się wydłużył. Dziś mam 42dc i okresu brak, test ostatnio wczoraj robiłam i nic. Nie wiem już czy to wina kp czy po prostu organizm świruje.
    Ja miałam od razu regularne, ale mają też być prawo nieregularne na początku.
    Cykl mógł się teraz wydłużyć z uwagi na stres, który wywołują starania 😉


    meerici. Dziękuję 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2020, 10:15

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dostałam plamienia!!! ✌️Wczoraj zafundowałam sobie 14h przerwę w karmieniu. Ciekawe czy się utrzyma jako quasi-okres czy to tylko taki epizod. No bo liczyć to jako pierwszy dzień cyklu i monitowac pod kątem owu?

    Trochę się boję tego castagnusa. W ulotce jest ostrzeżenie że blokuje dopaminę. Boje się że mi na psychice to się odbije. No widocznie to jeszcze nie jest szczyt mojego zniecierpliwienia ;) ale już też mówiliśmy z mężem żeby powoli zaczął łykać profertil.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Luna_5 Koleżanka
    Postów: 34 34

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Dostałam plamienia!!! ✌️Wczoraj zafundowałam sobie 14h przerwę w karmieniu. Ciekawe czy się utrzyma jako quasi-okres czy to tylko taki epizod. No bo liczyć to jako pierwszy dzień cyklu i monitowac pod kątem owu?

    Trochę się boję tego castagnusa. W ulotce jest ostrzeżenie że blokuje dopaminę. Boje się że mi na psychice to się odbije. No widocznie to jeszcze nie jest szczyt mojego zniecierpliwienia ;) ale już też mówiliśmy z mężem żeby powoli zaczął łykać profertil.


    Yeeeeaaaah gratki!!! :) Teraz oczekiwanie na owu! Ja bym liczyła jako 1 dc, zobaczysz jak się jutro rozkręci jeszcze

    nzjdugpjtzqoyanm.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Dostałam plamienia!!! ✌️Wczoraj zafundowałam sobie 14h przerwę w karmieniu. Ciekawe czy się utrzyma jako quasi-okres czy to tylko taki epizod. No bo liczyć to jako pierwszy dzień cyklu i monitowac pod kątem owu?

    Trochę się boję tego castagnusa. W ulotce jest ostrzeżenie że blokuje dopaminę. Boje się że mi na psychice to się odbije. No widocznie to jeszcze nie jest szczyt mojego zniecierpliwienia ;) ale już też mówiliśmy z mężem żeby powoli zaczął łykać profertil.
    Super, że coś się zaczyna dziać 🙂 Trzymam kciuki, żeby się rozkręciło.
    Plamienia nigdy nie liczymy jako pierwszy dzień cyklu, tylko liczymy jako końcówkę starego cyklu.

    MDW lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sama nie wiem bo dzisiaj żadnego plamienia. Tylko te bóle mi zostały. Jestem też bardzo osłabiona, czuję że mnie bierze jakieś choróbsko :((( morale -200.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Już sama nie wiem bo dzisiaj żadnego plamienia. Tylko te bóle mi zostały. Jestem też bardzo osłabiona, czuję że mnie bierze jakieś choróbsko :((( morale -200.

    A jest jakaś szansa, że to ciąża? Bo to, że do tej pory nie było okresu nie oznacza, że teraz owu nie miałaś i coś jest na rzeczy, stąd te plamienia i osłabienie :)

    Eh u mnie dalej brak @, przeszły bóle podbrzusza jak na okres, pms zelżał. Nie ogarniam tego cyklu. Czekam dalej i mam zamiar niepokalanka zacząć łykać. Myślałam, że jak już @ jest regularna przy kp to tak zostanie. Jak brałyście niepokalanka to po jakim czasie zauważałyście u siebie efekty przy uregulowaniu cykli?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2020, 22:22

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    A jest jakaś szansa, że to ciąża? Bo to, że do tej pory nie było okresu nie oznacza, że teraz owu nie miałaś i coś jest na rzeczy, stąd te plamienia i osłabienie :)

    Eh u mnie dalej brak @, przeszły bóle podbrzusza jak na okres, pms zelżał. Nie ogarniam tego cyklu. Czekam dalej i mam zamiar niepokalanka zacząć łykać. Myślałam, że jak już @ jest regularna przy kp to tak zostanie. Jak brałyście niepokalanka to po jakim czasie zauważałyście u siebie efekty przy uregulowaniu cykli?
    Ja miałam cały czas regularne czy go brałam czy nie, więc nie pomogę.
    Teraz przez przypadek przeczytałam, że Inozytol też obniża prolaktynę i reguluje gospodarkę hormonalna. Ja po 2 miesiącach brania Inozytolu zaszłam w ciążę, ale nie wiem czy akurat to miało aż taki wpływ.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c417f219f116.jpg

    Dziewczyny chyba się udało, a ja całkiem cykl spisałam na straty, robiłam test, bo chciałam się upewnić nim kupie niepokalanka. Owulacja musiała być bardzo późno jeśli faktycznie to ciąża, a nie oszustwo testu, ale już tyle ich zrobiłam w tym cyklu o żaden tak nie wyglądał. Dajcie mi nadzieję i powiedzcie, że z późnej owu też może być wszystko dobrze, podejrzewam okolice 33 dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 11:16

    edka85 lubi tę wiadomość

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5342 6210

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    c417f219f116.jpg

    Dziewczyny chyba się udało, a ja całkiem cykl spisałam na straty, robiłam test, bo chciałam się upewnić nim kupie niepokalanka. Owulacja musiała być bardzo późno jeśli faktycznie to ciąża, a nie oszustwo testu, ale już tyle ich zrobiłam w tym cyklu o żaden tak nie wyglądał. Dajcie mi nadzieję i powiedzcie, że z późnej owu też może być wszystko dobrze, podejrzewam okolice 33 dc.
    U mnie była jeszcze jaśniejsza kreska i ciąża książkowa. Pozna owu nie ma znaczenia, liczy się to, co jest po niej :) Najlepiej zrób betę i dla porównania test jutro.

    ajwii2 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Domi1234 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam takie kreski w pierwszej ciąży ale teraz jak się staramy też miałam takie wydawało się że może się udało ale jednak nie

  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi1234 wrote:
    Ja miałam takie kreski w pierwszej ciąży ale teraz jak się staramy też miałam takie wydawało się że może się udało ale jednak nie

    Długo się już staracie? Dlatego nie nastawiam się, że to na pewno to, dopiero beta potwierdzi, ale już się nie cierpliwie i najchętniej poszłabym po 10 różnych testów i wszystkie wysikala 🤦‍♀️

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na pewno to nie ciąża. Robię teraz bardzo duże przerwy. Karmię raz co 21h, żeby tylko ulżyć piersi i pije szałwię na zmniejszenie laktacji. Myślę że w tym tygodniu skończę karmić. Syn bardzo dobrze to znosi a mnie może ta prolaktyna spadnie o doczekam się kiedyś @.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ