X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • meerici Autorytet
    Postów: 438 408

    Wysłany: 2 września 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:

    Ale rozmawialiśmy z mężem i ustaliliśmy że w następnej, drugiej ciąży nie chcemy znać płci dziecka aż do rozwiazania :) ciekawe czy wytrzymamy :) a na koniec taka niespodzianka będzie! (I uniknę kłopotliwych prezentów w stygmatyzujących kolorach).

    My mamy to samo postanowienie! 😜 a teraz macie baby girl czy boy?

    MDW lubi tę wiadomość

  • agunineczka Debiutantka
    Postów: 8 7

    Wysłany: 2 września 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Meerici dajesz nadzieję, że coś się u mnie ruszyło. Ja jestem mistrzem napinki. Niby mówię sobie ze wszystko na spokojnie dammi wróci do normy a jestem gotowa biec po testy owulacyjne i myślami już ustalam sobie liczne scenariusze :p to już chyba moja natura, nie przeskoczę.

    Ale rozmawialiśmy z mężem i ustaliliśmy że w następnej, drugiej ciąży nie chcemy znać płci dziecka aż do rozwiazania :) ciekawe czy wytrzymamy :) a na koniec taka niespodzianka będzie! (I uniknę kłopotliwych prezentów w stygmatyzujących kolorach).
    Witaj w klubie. Też się tak wszystkim spinam, napisami i w efekcie nakręcam sama siebie.

    Szacun za decyzje dotycząca płci. Ja zawsze pytam jak tylko wiem ze jest szansa coś zobaczyć 🤓

    MDW lubi tę wiadomość

  • agunineczka Debiutantka
    Postów: 8 7

    Wysłany: 2 września 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się witam dziś z tempka która skoczyla z 36,6 na 36,9. Może coś ruszyło w ponad 40 dniu cyklu...

    MDW lubi tę wiadomość

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 2 września 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mamy chłopczyka :) Mnie się jeszcze marzy córka ale jak będzie drugi syn to już tego nie odbiorę jak przy pierwszym, tzn ze dramat i tragedia, bo obecny jest zupełnie fajny ;)

    Chciałabym też od razu nie mówić wszystkim (zwłaszcza teściom). Może uda mi się to zachować w tajemnicy do 4 miesiąca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2020, 10:36

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • agunineczka Debiutantka
    Postów: 8 7

    Wysłany: 2 września 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW to jak u nas. Z pierwszym synem gorzko płakałam jak się dowiedziałam że chłopak a nie dziewczynka. Za drugim razem miałam nadzieję na córkę ale tragedii nie było jak okazało się że będzie synek. Teraz wiadomo, po cichu liczę że pojawi się dziewuszka u nas w rodzinie, ale staram się nie nakręcać ☺

    MDW lubi tę wiadomość

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 2 września 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Pomyślałam że podłącze się do Waszego wątku. Mam roczną córcię i cały czas karmię ja piersią, nadal sporo w ciągu dnia i kilka razy w nocy. Nadal od porodu nie mam okresu. Sprawa jest jeszcze o tyle skomplikowana ze mam PCOS i przed ciążą staraliśmy się o dziecko rok, miałam bardzo długie cykle,po kilka miesięcy czekałam na okres. Nie miałam swojej owulacji, dopiero po stymulacji Clo i suplementacji się udało. Myślicie ze jest szansa na naturalną ciążę tym razem czy dopiero po odstawieniu na stymulacji itd? Któraś z Was była w podobnej sytuacji? Może można jakoś się wspomoc już teraz żeby chociaż zwiększyć prawdopodobienstwo?

    MDW lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 2 września 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Frida! Znamy się z Sierpniówek 2019 :) Nie chę napisać, że jesteśmy w tej samej sytuacji ale przynajmniej bardzo, bardzo podobnej. Mam rocznego syna, odstawiłam go własnie od piersi, miesiączki nadal nie dostałam. Wcześniej też długo się staraliśmy i dopiero po stymulacji i licznych kuracjach nam się udało. Sama liczę, że jakimś cudem uda nam się naturalnie tym razem ale w okolicy kwietnia-maja, jeśli by się nie powiodło, wrócę po pomoc medyczną.

    Na pocieszenie mogę przytoczyć liczne historie znajomych, które po pierwszych wystaranych ciążach zachodziły w ciążę z automatu i to przy KP...także tego, nadziej umiera itd.

    Frida91 lubi tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 2 września 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdw hej 🙂 No właśnie niby to się zdarza ale wiadomo kp trochę utrudnia a jeszcze przy moim pcos pewnie wszystko totalnie tam śpi... Może jak Mała będzie już rzadziej jadła to chociaż okres wróci. Jak nie to myślalam żeby po nowym roku przejść się do gina i zobaczyć co tam w trawie piszczy 😉

    MDW lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 2 września 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już widzę na tym wątku dwie sierpniowki to i ja się muszę aktywować :) hej MDW i Frida <3 cieszę się że są tu znajome 'twarze' hehe

    Już pisałam o tym na sierpniowkach ale tu też się przedstawię, jestem mamą rocznego synka, nadal karmie piersią nocami, próbuje odstawiać. Od wczoraj mam pierwszy okres od ciąży, ale dziwne uczucie ;) chcemy starać się o kolejną ciążę i mam nadzieję że owulka już też wrocila ;)

    O pierwszą ciaze staraliśmy się 1,5 roku, ostatecznie okazało się że mam hiperprolaktynemie czynnościowa (po obciążeniu wzrosła 20-krotnie) i po miesiącu brania Castagnusa udało się zajść w ciążę. Wygląda na to że mam dużą wrażliwość na prolaktynę ale mam nadzieję że się uda mimo tego małego karmienia ;)

    Frida91, MDW lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 2 września 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo hej 🙂 No nieźle, fajnie że znowu się spotykamy. To widzę że Wy już raczej odstawiacie kp... Ja planowałam karmić dłużej, nawet tak do 1,5-2 roku życia małej. Moja to niezły cycoholik więc na razie chocbym chciała to nie bardzo to widzę 😛

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 3 września 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w sumie chciałam karmić jak najdłużej ale nie przypuszczałam że wtedy ze staraniami będzie krucho. W ciągu dnia młody sam się odstawił a w nocy mu trochę pomagam, szczerze mówiąc marzę o przespanych nocach, szczególnie jak trzeba będzie wrócić do pracy ;)
    W idealnym świecie chciałabym karmić na noc i rano a przy tym zajsc w ciążę i tak kontynuować ;)

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 3 września 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie jeszcze nie mam aż takiego parcia żeby z tego powodu spieszyć się z odstawieniem. Może zdarzy się jakiś cud 😛 Do pracy na razie jeszcze nie wracam.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 3 września 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba odstawienie nocne jest najgorsze, przynajmniej dla mnie, bo nawet jak mówię sobie "nie, dzisiaj próbuję bez cyca" to przychodzi ta noc, ja nietomna i żeby już nie kwękała pod nosem to jej daje, pociumka i śpimy dalej :P Już się przyzwyczaiłam do tego, że ciągiem nie prześpię i tak jest teraz lepiej niż przy zębach. Czasem jadła tylko raz i wtedy luksus jak np. 5h ciągiem przespałam - rzadkość :D Nawet mówiłam do męża żeby robić to drugie szybko, bo jak młoda w końcu zacznie spać normalnie to jeszcze za bardzo mi się spodoba spanie w nocy :D a tak jak już nie śpię to lepiej chyba to ciągnąć dalej :D

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 3 września 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak u mnie też chęć snu wygrywa niż użerać się w nocy... No i mała bardzo powoli ząbkuje praktycznie ciągle jakiś ząb jest w drodze więc też jeszcze z tym się trochę zejdzie bo ma dopiero 4.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • agunineczka Debiutantka
    Postów: 8 7

    Wysłany: 3 września 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też niestety jeszcze rządzi cycek. Co prawda w dzień 1-2 razy bo ładnie je stale ale w ciągu nocy, zwłaszcza teraz jak intensywnie idą żeby, to tego cycka trochę jest. Też jestem leniuchem i zamiast lulać, głaskać czy co innego wolę dać cycka i iść dalej spać.. 😎😄

    A u mnie dziwny cykl. Miałam chyba owu, był ładny sluz, szyjka też na owu, testy owu wyszły. Temperatura ładnie skoczyla i mam zapas testów owu. Dziś i wczoraj mega pozytywy wyszły. Może być druga owu? Po tak krótkim czasie od domniemanej poprzedniej? Dziwne to...

  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 4 września 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj wieczorem pierwszy raz zaśnięcie bez piersi... Było noszenie i bujanie na piłce i zasnął, później jeszcze 2 razy się przebudził po mniej więcej godzinie, donosilam, odłożyłam i spal tak u siebie do 4:30. Jak się obudził to już go wzięłam do nas na pierś.
    I wiecie co... Mam wyrzuty jakieś dziwne, że nie dałam piersi wieczorem :/ chyba nie jestem gotowa jeszcze na takie zupełne odstawienie... Póki co nie będę rezygnowała z wieczornego karmienia i będzie co ma być

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 4 września 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam w końcu okres dzisiaj :D w 49dc, jak ja się cieszę 😆🥳🥳🥳 to teraz mogę zacząć ogarniać cykl i mam nadzieję, że już będzie normalnie 😁😁

    agunineczka, MDW, Frida91, Annie1981, trzydziecha, edka85 lubią tę wiadomość

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 4 września 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajwii2 ale super!!! Jak ja Ci zazdroszczę. Ja czekam i czekam. Moja przerwa w karmieniu wynosi 1,5 dnia i jeśli tylko pierś nie zmusić mnie do opróżnienia to już więcej nie będę karmić. Choć mam uczucie ciągle że coś jeszcze w niej jest. Także czekam, czekam i czekam.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 września 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzydziecha wrote:
    W idealnym świecie chciałabym karmić na noc i rano a przy tym zajsc w ciążę i tak kontynuować ;)
    To u mnie tak udało się zajść i nadal się karmimy 🙂 Życzę, aby Tobie też tak wyszło 🙂

    trzydziecha lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 5 września 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    To u mnie tak udało się zajść i nadal się karmimy 🙂 Życzę, aby Tobie też tak wyszło 🙂

    A jak się czujesz? ;)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
‹‹ 216 217 218 219 220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ