X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 października 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Podglądam sobie was, bo nie żegnam się z wątkiem. Wprawdzie jestem teraz wyłączona z cyklów, lecz jak wróci @,to kto tam wie... może znów zacznę starania :) Mąż oczywiście kręci głową, ale ja czuję jakiś niedosyt. Tak mi szybko przeleciał ten okres ciąży... Poza tym ta ekscytacja podczas starań, mierzenie temp, testy, czekanie po owu - trochę tęsknię za tym 😁 No zobaczymy jak to będzie. Na razie czekam na @, poprzednio wróciła po 11ms, więc teraz też zapewne trochę poczekam. Ale na bieżąco obserwuję was! 😁
    Ale fajnie 🙂 Powiem Ci, że ja jeszcze drugiego nie urodziłam a też już mi się załączają myśli o trzecim 😉 Tyle, że ja jestem wiekowa, więc nie wiem czy będę miała odwagę się zdecydować na kolejne.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 25 października 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊 podczytuje was po cichu przez ostatnie kilka dni. ( Przeczytałam wstecz kilkadziesiąt stron😁) i dajecie mi nadzieję😊 mam synka 11 miesięcy. karmię piersią i w dzień i w nocy chociaż mój glodomor już bardzo dużo je innych posilkow w dzień to tak naprawdę popija cycem. Dostałam okres zaraz po połogu chyba 2 tygodnie. Nigdy nie przywiązywałam uwagi do tych owulacji mierzenia temp itp. jakoś się udało😁 w 3 MSC starań. Cykle zawsze miałam regularne 28dni. Teraz raczej też chociaż ostatni cykl mi się przedłużył do 31 dni już myślałam że to ciąża ale niestety dostałam okres. Jesteśmy w drugim cyklu starań o drugiego dzieciaczka. Oczywiście nadal nie mierze temp ani nie robię testów owulacyjnych. Co więcej dziewczyny dowiedziałam się o nich tu u was na forum 😂 zacofana jestem. Jeżeli za miesiąc nie uda nam się zafasolkowac to chyba wezmę z was przykład i bardziej się do wszystkiego przyloze.chcialam zdążyć przed powrotem do pracy. W każdym razie trzymam kciuki za wszystkie! I za siebie też 😁

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 1 listopada 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka1992. Witaj. Wątek ostatnio trochę upadł, niewielki tu ruch, ale kto wie, może znów się ożywi 🙂
    Wiele z nas miało podobny plan, żeby zaciążyć przed powrotem do pracy. Niektórym się udało, innym nie. Mi niestety nie, ale w końcu wyczekana ciąża się pojawiła.
    Powodzenia 🙂

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 3 listopada 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 jeju gratuluję!!! 😁 Jak miło przeczytać że komuś się udało! 😁 Nabieram nadziei...😁 A karmisz nadal piersią? Bo powiem szczerze że już nie pamiętam chociaż pewnie czytałam . Który to cykl starań taki szczęśliwy? Ale się ucieszyłam heh. Jak bym co najmniej u siebie zobaczyła te 2 kreseczki 😁a właśnie co tu taka cisza ostatnio.?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 4 listopada 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pytanie do dziewczyn, którym wróciły cykle w czasie kp jak to wyglądało? U mnie 12 miesięcy po porodzie, nadal nie ma @ ale przedwczoraj pierwszy raz od czasu zajścia w ciążę pojawił się ładny śluz, wygląda jak typowo płodny. Ciekawa jestem czy to w końcu powrót owulacji?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 listopada 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka1992. Tak, nadal karmię, ale teraz już raz dziennie, albo raz na kilka dni.
    U mnie zeszło aż 30 cykli, ale to nie przez KP, tylko był problem męski. Za to wiele dziewczyn tutaj dość szybko pozachodziło w ciążę i stąd ta cisza, także to też jest pocieszające 🙂

    Aishha. U mnie @ wróciła z dnia na dzień, bez żadnych sygnałów ostrzegawczych, 7 miesięcy po porodzie.
    U Ciebie wszystko w normie. Kiedyś czytałam. Takie statystyki odnośnie @ i KP

    "72% kobiet zaczyna miesiączkować między 9. a 20. miesiącem po porodzie, a większość z nich między 13. a 16. miesiącem. Średnia wynosi 14,6 miesiąca".

    Aishha lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 5 listopada 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Ktoś chętny na odświeżenie wątku? Czekam :)

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 5 listopada 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam @ 2 tyg po połogu i tak do dziś jest regularnie... Co 30dni. Normalnie jak przed ciążą.

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 5 listopada 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1992 ja chętna😁

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 5 listopada 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka 1992 super!
    To ja się przedstawię :D
    Mam 28 lat i 14-miesięcznego syna. O pierwszą ciąże staraliśmy się prawie rok, wtedy dosyć dużo udzielałam się tutaj na forum na innych wątkach. Teraz karmię małego cycoholika- praktycznie raz w ciągu dnia ale za to milion razy w nocy :D Po porodzie miałam 4 cykle. Od 2 cykli postanowiliśmy się starać o rodzeństwo, zaczęlam się obserwować i moje wnioski są takie że owulację mam ale faza lutealna jest za krótka :(

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 5 listopada 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam też 28 lat i 11 miesięcznego synka. O pierwszą ciążę staraliśmy się 3 miesiące także wnioskuję czytając różne wpisy że miałam ogromne szczęście 😊 pierwszy raz weszłam na forum jakiś czas temu bo zainteresował mnie temat karmienia i zajścia w drugą ciążę. Zastanawiam się czy Bóg da mi to szczęście i znów będę mogła cieszyć się ciąża już niedługo. Kiedyś słyszałam że karmienie i ciąża to niemożliwe ale poczytałam was i daliście mi nadzieję. Teraz jest drugi cykl jak się staramy jutro powinnam mieć okres... Więc czekam... Nie wiem czy mam owulację ale sądząc po objawach to wydaje mi się że tak... Nigdy nie przywiązywałam do tego uwagi. Wnioskuję że jestem dziś 14 dzień po owulacji więc chyba fazę lutealna mam wporzadku. A co do cycocholikow😂 mój jest okropnym😂 w nocy to 5 razy nawet nieraz się obudzi a najlepiej jak by całą noc na cycu wisial.. W dzień 2 czasem 3 zależy...

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 5 listopada 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie dziś dostałam okres. Czyli 2 cykl starań się skończył...
    Trzymam kciuki, żeby u Ciebie się nie pojawił :)
    A dawno wróciła Ci miesiączka po porodzie?

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 5 listopada 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 tyg po połogu. I od razu był regularny

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 6 listopada 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okresu nadal nie ma. w sumie jest jeszcze czas cały dzień przede mną. ale ja już wariuje. Co chwilę jestem w łazience i sprawdzam 😂

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 6 listopada 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie kusi Cię żeby zatestować? :D Ja bym chyba nie wytrzymała :)

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 6 listopada 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety właśnie przed chwilą dostałam okres☹️ także jak w zegarku cykl równo jak w zeszłych miesiącach... Zaczynam od nowa...

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 6 listopada 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhhh, to zaczynamy prawie razem. Ja kupilam sobie niepokalanka bo dużo dziewczyn polecało na wyregulowanie hormonów. Podobno trochę wpływa na laktację ale bez szkody dla takiego starszaka. Zobaczymy :)

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 6 listopada 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mówisz że pomaga? Chyba sobie kupię. Chociaż i tak to dopiero 2 miesiące to jednak jest mi przykro...ehhh... Tak lecimy razem dalej i nie ma co się dołować trzeba działać😊

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 6 listopada 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale skoro cykle są regularne to chyba dobry znak co? Chyba i ta owulacja występuje. Nie byłam na monitoringu u ginekologa a niektóre dziewczyny wiem że chodza.

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 6 listopada 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby pomaga ale jak masz regularne cykle to pewnie kwestia czasu i będzie ciąża :)

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ