X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Natalia. Trzymam kciuki za wizytę :)

    Dziękuję, jeszcze tydzień i zobaczę, co tam właściwie się dzieje.

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Pisałam jakiś czas temu, że pierwszą owulacje miałam 6 tyg po porodzie, a okres 8 tyg po porodzie.. Potem była cisza. Nadal karmię piersią, ale rozszerzyłam małej dietę. W nocy karmię przynajmniej 2 razy, za dnia na żądanie, więc dokładnie nie wiem, ale minimum te 4-5 razy. W dzień ojca :D wyszedł mi bezsprzecznie pozytywny test owulacyjny (kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej), czemu towarzyszyła powalająca ilość śluzu płodnego (co właśnie skłoniło mnie do zrobienia testu). Robiłam testy jeszcze przez 2 dni - kreska jasniala, aż zniknęła. Jajnik mnie boli po dziś dzień. Miała któraś z Was taką turboowulacje po porodzie?
    No i najlepsze, że teoretycznie testować mogę tydzień po owulacji, czyli idealnie w dzień naszego wesela :D :D

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zastanawiam nad kupnem testów owulacyjnych. Mały wisi na piersi jak noworodek, boję się, czy prolaktyna mi nie zahamuje owu, szczególnie po ostatnim cyklu :( Może testy mi podpowiedzą, czy w ogóle coś się tam jednak dzieje. Polecacie jakieś?

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam te zielone z allegro od time4baby, koleżankom tez się sprawdzają :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam z allegro, ale takie najzwyklejsze po 1 zł. Lubie te z Rosmanna, ale bym zbankrutowała teraz, gdy robię codziennie.

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Cześć dziewczyny :) Pisałam jakiś czas temu, że pierwszą owulacje miałam 6 tyg po porodzie, a okres 8 tyg po porodzie.. Potem była cisza. Nadal karmię piersią, ale rozszerzyłam małej dietę. W nocy karmię przynajmniej 2 razy, za dnia na żądanie, więc dokładnie nie wiem, ale minimum te 4-5 razy. W dzień ojca :D wyszedł mi bezsprzecznie pozytywny test owulacyjny (kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej), czemu towarzyszyła powalająca ilość śluzu płodnego (co właśnie skłoniło mnie do zrobienia testu). Robiłam testy jeszcze przez 2 dni - kreska jasniala, aż zniknęła. Jajnik mnie boli po dziś dzień. Miała któraś z Was taką turboowulacje po porodzie?
    No i najlepsze, że teoretycznie testować mogę tydzień po owulacji, czyli idealnie w dzień naszego wesela :D :D

    Pozostaje mi trzymać kciuki za pozytywny test :-)

    U mnie jeszcze się nie może wszystko rozbujać. Niby jakiś test owulacyjny kiedyś wyszedł pozytywny, jajnik bolał, ale ani ciąży, ani okresu z tego nie ma. Teraz znowu boli jajnik, ale owulki bieluśkie :-/

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea. U mnie po porodzie też bardzo dobrze ze śluzem. Przed porodem brałam wiesiołek i piłam siemię lniane. Teraz nie robię nic a śluz mam o wiele lepszy niż wtedy.

    Kehlana. Ja używam testów z eBay. Zawsze mi ładnie pokazywały owu, zarówno podczas pierwszych starań jak i teraz.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Casjopea. U mnie po porodzie też bardzo dobrze ze śluzem. Przed porodem brałam wiesiołek i piłam siemię lniane. Teraz nie robię nic a śluz mam o wiele lepszy niż wtedy.

    Kehlana. Ja używam testów z eBay. Zawsze mi ładnie pokazywały owu, zarówno podczas pierwszych starań jak i teraz.

    To u mnie teraz śluzu bardzo mało, a przed ciążą doskonale wiedziałam co to białko jajka. Może jak u mnie wrócą normalne cykle to i to wróci.

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam tych najtańszych z allegro i nie mogę narzekać. Wprawdzie tylko jeden cykl jako tako monitorowalam przed pierwszą ciążą, ale bardzo wyraźnie pokazały mi moment owulacji i nie myliły się :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znacie przypadki gdzie po ciąży od razu się udało w pierwszym cyklu? Moja córcia jest złotym strzałem z pierwszego cyklu starań, więc teraz oczywiście sobie wkręcam, że na pewno będą jakieś problemy..

  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Znacie przypadki gdzie po ciąży od razu się udało w pierwszym cyklu? Moja córcia jest złotym strzałem z pierwszego cyklu starań, więc teraz oczywiście sobie wkręcam, że na pewno będą jakieś problemy..

    Osobiście nie znam takiego przypadku. Sama chciałabym nim być :-D

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na grupie z sierpniowych maluszkow jedna dziewczyna chyba zaszła w czasie połogu. W maju urodziła. Ja chyba dostanę prędzej okresu niż tej owulacji. Brzuch boli okresowo :/

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od 2 dni tempka wyzej, moze w końcu cos ruszylo.

    Natalia1988, kehlana_miyu, Annie1981 lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj po raz pierwszy od porodu prawdziwy śluz płodny :) Test owulacyjny negatywny, ale i tak zbałamuciłam męża na wszelki wypadek ;)

    farmaceutka77, Annie1981 lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    Na grupie z sierpniowych maluszkow jedna dziewczyna chyba zaszła w czasie połogu. W maju urodziła.
    To naprawdę szacun ;)
    U mnie póki co książkowo cykl przebiega, śluz ładny biały.. Ciekawe jak to będzie :)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1988 wrote:
    To u mnie teraz śluzu bardzo mało, a przed ciążą doskonale wiedziałam co to białko jajka. Może jak u mnie wrócą normalne cykle to i to wróci.
    Może zainwestuj w wiesiołka? Ja teraz brałam gdzieś od miesiąca, bo niby dobry dla maluszka na piersi.

  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Może zainwestuj w wiesiołka? Ja teraz brałam gdzieś od miesiąca, bo niby dobry dla maluszka na piersi.

    Dziękuję za radę, pomyślę o tym i zapytam moją lekarkę w poniedziałek, może też coś mi podpowie. U mnie podejrzewam, że brak śluzu wynika z braku owulacji. Pewnie jak wróci mi płodność to będzie jak przed ciążą, przynajmniej mam taką nadzieję.

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Mona24 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, karmię piersią 13miesiecznego synka i udało się! Są dwie kreski na teście! :) :) Karmilam bardzo często w dzień i w nocy, w tym miesiącu ograniczylam karmienia w dzień do 2 razy (lecz w nocy nadal bardzo często, budzi się w nocy co godzinę i bez piersi nie usnie) i może dzięki temu się udało! Powodzenia dla Was dziewczyny:)

    farmaceutka77, Natalia1988, Annie1981, lenka.m, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgpwotqiho.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona24 wrote:
    Cześć dziewczyny, karmię piersią 13miesiecznego synka i udało się! Są dwie kreski na teście! :) :) Karmilam bardzo często w dzień i w nocy, w tym miesiącu ograniczylam karmienia w dzień do 2 razy (lecz w nocy nadal bardzo często, budzi się w nocy co godzinę i bez piersi nie usnie) i może dzięki temu się udało! Powodzenia dla Was dziewczyny:)
    Gratulacje:) dlugo po porodzie czekalas na okres?

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Mona24 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka77 okres pojawił się na początku 7 miesiąca, drugi był po okolo 80 dniach, trzeci po 39, od następnego już się uregulował i pojawiał się co 32 dni

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgpwotqiho.png
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ