X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1210

    Wysłany: 6 lipca 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju jakie klasyczne i normalne imię w dzisiejszych czasach 😍 Chyba będzie jedyną w okolicy. W sumie zapomniałam o tym imieniu jak wybieraliśmy dla naszej przyszłej gwiazdy.

    edka85 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 6 lipca 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za rady <3

    Margo tak jak mówisz, może to jeszcze za wcześnie, albo najpierw muszą się wyregulować cykle. Wszystko w swoim czasie, trzymam kciuki.

    Agnieszki są super! Ładne, klasyczne imię, mąż chciał tak nazwać córkę.

    A ja byłam na kontroli u gina i póki co nic nie widać... Nie spodziewałam się, że będę kiedyś wyczekiwać @ 😆

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6239

    Wysłany: 6 lipca 2023, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wenka bo tak już jest, że najpierw człowiek dopatruje się powrotu @,a jak już się pojawi, to liczy na to, że znów na 9 miesięcy zniknie 😆

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 6 lipca 2023, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka a jak zaszłaś w ciążę i karmiłaś to jak progesteron Ci rósł? Był ok? Nie musiałaś brać?

    Tiril a u Ciebie jak z progesteronem? Lekarz coś mówił na ten temat?

    Bo są sprzeczne opinie jeśli chodzi o kp i branie progesteronu.



    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6239

    Wysłany: 7 lipca 2023, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam niski prog. Teraz na początku ciąży, przy pierwszych betach, wyniki były następujące : 10ng, 12ng,12ng. Robione co 48h. Ale nic się nie działo, żadnych plamień, a ciąża się rozwijała. Mój gin powiedział, że nie ma sensu badać proga, bo to nie on jest wyznacznikiem prawidłowej ciąży. Nawet taka niewielka wartość jak 10ng wystarczy do jej utrzymania, o ile hcg rośnie w normie.No i miał rację.

    Natomiast poza ciążą nie brałam w ogóle proga. Miałam naturalne cykle. Ale wiem, że dziewczyny braly mimo kp, np gdy był długi cykl tasiemiec i chciały wywołać @.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 7 lipca 2023, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Miałam niski prog. Teraz na początku ciąży, przy pierwszych betach, wyniki były następujące : 10ng, 12ng,12ng. Robione co 48h. Ale nic się nie działo, żadnych plamień, a ciąża się rozwijała. Mój gin powiedział, że nie ma sensu badać proga, bo to nie on jest wyznacznikiem prawidłowej ciąży. Nawet taka niewielka wartość jak 10ng wystarczy do jej utrzymania, o ile hcg rośnie w normie.No i miał rację.

    Natomiast poza ciążą nie brałam w ogóle proga. Miałam naturalne cykle. Ale wiem, że dziewczyny braly mimo kp, np gdy był długi cykl tasiemiec i chciały wywołać @.

    U mnie właśnie 77 DC, jak byłam ostatnio na wizycie to był pęcherzyk 17,5 mm, ale nie jestem pewna czy pękł więc poczekam jeszcze co będzie. No i jeden ginekolog mi przepisał już wcześniej progesteron na wywołanie i mówił,że nie koliduje z Kp, a drugi powiedział,że nie wolno i nie wiem za bardzo co robić jeśli miesiączka się dalej nie będzie pojawiać.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 7 lipca 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Wenka bo tak już jest, że najpierw człowiek dopatruje się powrotu @,a jak już się pojawi, to liczy na to, że znów na 9 miesięcy zniknie 😆

    Dokładnie 🙈

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie brałam żadnego progesteronu. Teraz miałam skierowanie na badania, ogólna morfologia, mocz, glukoza i beta HCG, ale proga mi nie wypisał do badania. Nie mam żadnych plamien i chyba nigdy nie miałam problemow z poziomem progesteronu. Ogólnie stwierdził po wynikach że wszystko ładnie wygląda i nie widzi przeciwwskazań żebym dalej kontynuowała kp, tym bardziej że już niewiele tych karmień mamy w ciągu doby i nie trwają długo.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6239

    Wysłany: 7 lipca 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo2023 wrote:
    U mnie właśnie 77 DC, jak byłam ostatnio na wizycie to był pęcherzyk 17,5 mm, ale nie jestem pewna czy pękł więc poczekam jeszcze co będzie. No i jeden ginekolog mi przepisał już wcześniej progesteron na wywołanie i mówił,że nie koliduje z Kp, a drugi powiedział,że nie wolno i nie wiem za bardzo co robić jeśli miesiączka się dalej nie będzie pojawiać.
    To fakt, są podzielone zdania co do brania luteiny, ale dzireczyny normalnie biorą przy kp i nic złego się nie dzieje. Ja sama brałam będąc w ciąży i nadal karmiąc :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 18 lipca 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To fakt, są podzielone zdania co do brania luteiny, ale dzireczyny normalnie biorą przy kp i nic złego się nie dzieje. Ja sama brałam będąc w ciąży i nadal karmiąc :)

    Mi przepisał progesterone besins , nie wiem czy to to samo co luteina? Jest strona taka, gdzie można sprawdzić czy przy karmieniu piersią można poszczególne leki i pokazuje mi,że jest bezpieczne. Nie wiem sama. Dziś 88 DC a biel ma teście więc nie pękł ten pęcherzyk a okresu też brak.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 3 sierpnia 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo :) co tam u Was słychać?
    Synkowi ostatnio stuknął roczek, a u mnie nadal nic się nie zmieniło 😆 To czekanie na @ jest dobijające...
    Tak się wsłuchuję w swój organizm, że niedawno czułam jakieś delikatne kłucia jajników, był śluz, nawet szyjka wysoko i otwarta, człowiek miał nadzieję, a tu dalej nic...
    Jeszcze jak już fajnie ograniczyliśmy dzienne karmienia, to oczywiście musiały pojawić się zęby... Młody wisi na mnie non stop i w dzień, i w nocy. Biedny tak się męczy :/ dobrze, że nadal go karmię, przynajmniej przynosi mu to ulgę. Także jak teraz wróci do mnie @ to będzie prawdziwy cud 😆 ale staram się spokojnie czekać.

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 3 sierpnia 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wenka wrote:
    Halo :) co tam u Was słychać?
    Synkowi ostatnio stuknął roczek, a u mnie nadal nic się nie zmieniło 😆 To czekanie na @ jest dobijające...
    Tak się wsłuchuję w swój organizm, że niedawno czułam jakieś delikatne kłucia jajników, był śluz, nawet szyjka wysoko i otwarta, człowiek miał nadzieję, a tu dalej nic...
    Jeszcze jak już fajnie ograniczyliśmy dzienne karmienia, to oczywiście musiały pojawić się zęby... Młody wisi na mnie non stop i w dzień, i w nocy. Biedny tak się męczy :/ dobrze, że nadal go karmię, przynajmniej przynosi mu to ulgę. Także jak teraz wróci do mnie @ to będzie prawdziwy cud 😆 ale staram się spokojnie czekać.

    U mnie druga @ pojawiła się dopiero niedawno , miałam cykl trwający prawie 100 dni 🙈, teraz 8 DC i robię testy owulacyjne, narazie negatywne. Też ograniczamy karmienie, ale czasami są dni ,że się nie da.

    A robisz czasami testy owulacyjne? Zwłaszcza jak czujesz coś w jajnikach? Może zaczynają pracować, mnie też często kłuje w jajnikach.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 4 sierpnia 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w końcu! Dobrze, że ten tasiemiec już się skończył, przynajmniej mniej więcej wiesz na czym stoisz. Oby następny cykl był już normalny.

    Ostatnio testy robiłam regularnie, bo dłuższy czas miałam objawy wskazujące na owu.. Zaczęły nawet ciemnieć ale do pozytywu jeszcze brakowało a teraz znowu bladziochy.
    Tak jakby organizm robił jakieś podejścia do owu, tylko pewnie kp zablokowało..

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • Niereanimuj Autorytet
    Postów: 581 530

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć👋🏻 Chciałabym dołączyć do wątku. Zaczęliśmy starania o 3 bobo🙂 Najstarsza córka za dwa tygodnie kończy 2 lata, syn w niedziele kończy 9 miesięcy.
    O córkę staraliśmy się dosyć długo, problemy z hiperprolaktynemią. Młody to złoty strzał🙂
    Ciąże zagrożone, kilkutygodniowe pobyty w szpitalu - niewydolność szyjki macicy.
    Córa jest wcześniakiem i ma autyzm dziecięcy🙂 Syn cudem donoszony. Teraz liczymy na inny scenariusz, jestem pod dobra opieka lekarska.

    Okres wrócił mi od razu po połogu i był regularny. Wzięłam tabletki anty i wszystko się popsuło😬😬 20 maja odstawiłam leki. Pierwszy okres dostałam 6 czerwca i teraz cisza😔
    Byłam u gina, robiłam badania. Miałam pogrubione endometrium, ale w ciąży nie jestem. Chciałbym w końcu zacząć nowy cykl. Choć syn jest z owulacji w 35dc😆

    👼🏻 12tc (05.02.2020r.) 💔CB 💔CB 💔CB
    05.01.2021- 21CS, ⏸ kreski!💚🥳

    18.08.2021 💝💜 Wcześniak
    13.11.2022 💙

    ❌Niewydolność szyjki macicy

    Starania od: 05.2023
    27.11.2023 - ⏸️ kreski!🤞🏻
    09.12.2023 - 4+6tc, jest dziudziutek
    16.12.2023 - 5+6tc jest ❤️!🥹
    28.12.2923 - ?

    202408112751.png
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Niereanimuj! 🤗
    Miło, że ktoś nowy dołącza. Obyś jak najszybciej ujrzała dwie kreski i kolejna ciąża była już spokojniejsza. Pewnie trzeba troszkę czasu, żeby się wszystko unormowało. Chociaż ja sobie to powtarzam już od roku 😆 u Ciebie mega szybko wróciła płodność.
    Bardzo mała różnica wieku u Was, jak z takimi maluchami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2023, 16:30

    Niereanimuj lubi tę wiadomość

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • Niereanimuj Autorytet
    Postów: 581 530

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wenka wrote:
    Cześć Niereanimuj! 🤗
    Miło, że ktoś nowy dołącza. Obyś jak najszybciej ujrzała dwie kreski i kolejna ciąża była już spokojniejsza. Pewnie trzeba troszkę czasu, żeby się wszystko unormowało. Chociaż ja sobie to powtarzam już od roku 😆 u Ciebie mega szybko wróciła płodność.
    Bardzo mała różnica wieku u Was, jak z takimi maluchami?

    Dzięki! Nie nastawiam się, że szybko zobaczę II kreski🙂 I tez mi się nie spieszy, także na pełnym luzie😊 Oby, nie wyobrażam sobie znowu leżeć tyle tygodni w szpitalu😬

    Bardzo szybko! Przed pierwszym porodem miałam duże problemy, żeby zajść a potem utrzymać. Teraz się odmieniło🙂

    Dla nas ta różnica wieku jest naprawdę super. Obydwoje należą do wymagających dzieci, wiec jest ciężko. Ale córka dzięki bratu rozwija się społecznie i emocjonalnie, to jedyne dziecko, które akceptuje i daje się jemu dotykać. Maja niesamowita więź🥹 Co prawda nosze cały czas któreś z nich, czasem i dwójkę na raz😅 Na pewno to nie jest akceptowalna różnica dla wielu rodziców. Tata musi wykonywać tyle samo pracy co mama. Dla mnie najcięższe były dwa pierwsze tygodnie, ale głownie przez baby blues. No może fakt, ze córka jeszcze nie chodziła tez się przyczynił🙂

    Jestem cholernie wdzięczna za moje dzieciaki, nawet wtedy, kiedy chce je wysłać w kosmos😂😂😂

    Zawsze marzyłam o dużej rodzince. Mamy możliwości to działamy🙂 Kocham chodzić w ciąży i rodzic. Teraz chciałbym urodzić w domu✨

    Wenka lubi tę wiadomość

    👼🏻 12tc (05.02.2020r.) 💔CB 💔CB 💔CB
    05.01.2021- 21CS, ⏸ kreski!💚🥳

    18.08.2021 💝💜 Wcześniak
    13.11.2022 💙

    ❌Niewydolność szyjki macicy

    Starania od: 05.2023
    27.11.2023 - ⏸️ kreski!🤞🏻
    09.12.2023 - 4+6tc, jest dziudziutek
    16.12.2023 - 5+6tc jest ❤️!🥹
    28.12.2923 - ?

    202408112751.png
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też na luzie, ale staram się obserwować swój organizm.

    Super, że są dla siebie wsparciem i synek ma pozytywny wpływ na córcię 🥰 Wydaje mi się, że im mniejsza różnica wieku, tym łatwej się rodzeństwu dogadać. Ja jestem jedynaczką i bardzo mi to doskwiera. Wolałabym jednak mieć rodzeństwo. Mąż ma brata i siostrę z różnicą wieku co 2 lata i bardzo fajnie się dogadują.

    W ciąży też się super czułam, poród bardzo dobrze wspominam, synek jest przekochany, chociaż ostatnio marudaaaa straszna 😅 także mogę jeszcze raz 😆 a nawet więcej 😂😂😂

    Niereanimuj lubi tę wiadomość

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dopytuję o różnicę wieku, bo pomimo, że bardzo byśmy chcieli jak najmniejszą to gdzieś z tyłu głowy jest obawa czy dam radę 😅 Z jednym bywa czasem ciężko...

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 12 sierpnia 2023, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niereanimuj wrote:
    Cześć👋🏻 Chciałabym dołączyć do wątku. Zaczęliśmy starania o 3 bobo🙂 Najstarsza córka za dwa tygodnie kończy 2 lata, syn w niedziele kończy 9 miesięcy.
    O córkę staraliśmy się dosyć długo, problemy z hiperprolaktynemią. Młody to złoty strzał🙂
    Ciąże zagrożone, kilkutygodniowe pobyty w szpitalu - niewydolność szyjki macicy.
    Córa jest wcześniakiem i ma autyzm dziecięcy🙂 Syn cudem donoszony. Teraz liczymy na inny scenariusz, jestem pod dobra opieka lekarska.

    Okres wrócił mi od razu po połogu i był regularny. Wzięłam tabletki anty i wszystko się popsuło😬😬 20 maja odstawiłam leki. Pierwszy okres dostałam 6 czerwca i teraz cisza😔
    Byłam u gina, robiłam badania. Miałam pogrubione endometrium, ale w ciąży nie jestem. Chciałbym w końcu zacząć nowy cykl. Choć syn jest z owulacji w 35dc😆

    Witaj,
    Fajnie,że nowe osoby dołączają do wątku. Zawsze raźniej. Szybko Wam się udało z drugim dzieciaczkiem to teraz może też szybko się uda. Ale podziwiam też ,że przy dwójce i niedużej różnicy wieku chcecie już trzecie 😊. My też chcemy mieć 3-4. Ale pewnie po drugim dziecku zrobimy krótką przerwę.Karmisz piersią czy mieszanie?

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6239

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niereanimuj, chcesz 9 miesięcy po porodzie trzecie dziecko? To super, masz moje błogosławieństwo :) Ja też miałam takie nastwienie po każdym porodzie. I chyba dzięki temu każda kolejna ciąża była coraz szybciej 😆 Teraz między trzecim a czwartym dzieckiem różnica wieku to 14 miesięcy 😜

    Niereanimuj lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 318 319 320 321 322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ