X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 130 109

    Wysłany: 5 maja, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój bardziej chciał dziecka niż ja, ja się bardzo bałam z wielu przyczyn (m.in. Wcześniejsze poronienie w młodym wieku było dla mnie traumą - z poprzednim partnerem),
    Ale z czasem i ja chciałam mimo obaw i na szczęście wszystko było ok w ciąży, i jak córka skończyła rok to postanowiliśmy starać się o rodzeństwo dla niej, ale jak narazie od sierpnia nic nie pykło. Chcieliśmy mieć troje dzieci, ale teraz jak już jakiś czas się nie udaje to chociaż dwoje żeby się udało mieć i już bylibyśmy spełnieni jako rodzice (chyba ;) ).

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4322 6862

    Wysłany: 5 maja, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, no u mnie właśnie od skoku libido się zaczęło i już wiedziałam, że niedługo będzie pierwsza małpa po porodzie ;) dwa tygodnie później przyszła 😅 tego faktycznie mi brakowało. A całej reszty już nie.

    Co do mężów - my planowaliśmy trójkę, ale przy pierwszym mąż powiedział, że już koniec 🙈 trafił nam się wymagający egzemplarz. Ale po czasie stwierdził, że fajnie jest i chwilę się wahał, bo twierdził, że on by się nie zastanawiał, gdybyśmy dostali takiego już półrocznego, bo to pierwsze pół roku było dla niego najgorsze. Ale ostatecznie chce kolejnego ;) wiadomo, mamy jakieś wahania czasem, jak np. oboje jesteśmy chorzy i dzieckiem trzeba się mimo wszystko zająć albo jak z jakiegoś innego powodu jest ciężko i myślimy sobie, że mogłoby jeszcze być kolejne maleństwo, bardziej wymagające niż to teraz (bo mniejsze), ale ja wychodzę z założenia, że jakoś damy radę, nie my jedyni :)

    Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4322 6862

    Wysłany: 5 maja, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, wyświetliło mi się dzisiaj 🤪

    IMG-0992.png

    Namisa, edka85, BillieJean lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3462 6992

    Wysłany: 6 maja, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka bardzo możliwe ze gdyby sie coś ruszylo to by mi się zmieniła perspektywa, teraz mi łatwo mowić bo nie mam wyjścia 😆 Choć załozenia są takie ze chcialam choc kilka cykli w starym rytmie bez ciąży i karmienia, napić sie winka 🤪 Co do supli to w sumie sprawdziłam skład Ovarinu i większość rzeczy które w nim są suplementuje osobno (b12 i d3 w większych dawkach, folian). Jedyne czego nie biorę to inozytolu i tu może faktycznie poczytam i rozważę.
    Kurcze to jak Twój mąż już po szóstym napomyka to może jeszcze Cię przekona 🤔😁

    MalaEw u mnie jak mialam z miesiąc temu te podejscie do owu/owu (?kto wie co to było), to libido skoczyło tak znacząco. No ale wiadomo, cykl to jedno, a okoliczności, poziom wyspania, nastrój itp to drugie, sama owulacja niestety libido nie czyni 🥲 No zobaczymy.

    Monk@ mysle ze dużo ludzi po tym pierwszym dziecku rewiduje plany rozrodcze w te drugą stronę, bo to jest jednak taka zmiana ze można być w szoku 😅 Ale czas leci, człowiek się oswaja w nowej sytuacji i zaczyna snuć wyobrażenia o tym co by było gdyby 😁 No i z perspektywy czasu mam wrazenie pamięta się głównie to co było dobre więc ta wybiórcza pamięć też chyba pomaga podjąć decyzję o kolejnym dziecku 😊
    A rysunek bardzo realistyczny 😆

    MalaEw, BillieJean lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 6 maja, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, inozytol to must have dla owulacji. To jest kluczowy składnik tego ovarinu :)

    Monko, moje pierwsze dziecko było dosyć wymagające. Przez rok nie było nawet mowy, aby zasnął bez leżenia na mnie. Dosłownie całą noc musiałam go obejmować ręką, bo inaczej histeria. O uzależnieniu od cyca już nawet nie wspomnę ... Żeby zasnął sam beze mnie, to tylko w wózku na spacerze. I tak to spędzałam pół dnia na dworze bez względu na pogodę 🙄 Ale byłam twarda i nie dałam się zniechęcić 😉 I słusznie , bo żadno następne dziecko już takie hnb nie było.

    MalaEw, Monk@, Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 130 109

    Wysłany: 6 maja, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe z tym inozytolem,
    A brać go przez cały cykl czy tylko do owulacji ?

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2182

    Wysłany: 6 maja, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Ciekawe z tym inozytolem,
    A brać go przez cały cykl czy tylko do owulacji ?

    Ja przyjmuje Fertistim, który zawiera inozytol cały cykl:)

    BillieJean lubi tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 6 maja, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały cykl.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Idawoll Autorytet
    Postów: 992 2152

    Wysłany: 6 maja, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    A czy wasi partnerzy/ mężowie chcieli mieć kolejne dzieci? U nas musiałam mojego trochę przekonywać, bo pierwsza młoda nieco wymagająca jest i trzeba przyznać, życie zmieniło się o 180.

    U nas początki były tak trudne, że chłop się mocno nastawił, że jedno i koniec. I nie chodzi o fakt, że z młodą było ciężko (choć nie powiem, bywały momenty, że podejrzewałam ją o bycie hajnidem), ale po prostu relacja między nami mocno się popsuła.
    Na razie nie podjęliśmy żadnej decyzji. Przy czym ja w głębi serca wiem i czuję, że chciałabym mieć drugie dziecko. I trochę czuję też na karku swoje lata, bo jeszcze w maju skończę 34 lata.


    19.07.2023 (39+3) Ninka! 💖✨3340 gramów, 58 cm
    _____________
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 7 maja, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idawoll wrote:
    U nas początki były tak trudne, że chłop się mocno nastawił, że jedno i koniec. I nie chodzi o fakt, że z młodą było ciężko (choć nie powiem, bywały momenty, że podejrzewałam ją o bycie hajnidem), ale po prostu relacja między nami mocno się popsuła.
    Na razie nie podjęliśmy żadnej decyzji. Przy czym ja w głębi serca wiem i czuję, że chciałabym mieć drugie dziecko. I trochę czuję też na karku swoje lata, bo jeszcze w maju skończę 34 lata.

    Myślę że 34 to jednak nie jest dużo :) na tym forum jest pełno babeczek pod 40 i po 40. :)

    BillieJean, Idawoll, MalaEw lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 7 maja, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na przykład ja mam 39 😛

    BillieJean, Idawoll, MalaEw, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2182

    Wysłany: 7 maja, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka zawsze mi dajesz nadzieję. Ja mam skończone 35 i w sunie w jeszcze wiele przede mną :) może być i nawet trójka brzdacow 😁❤️

    edka85, Namisa, Vilka, Idawoll, Monk@ lubią tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3462 6992

    Wysłany: 7 maja, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne ze tak! Dzisiaj niejedna 40stka może mieć lepiej przygotowany do ciąży organizm niż 20tka! 🫶

    Ja w tym roku kończę 28 i mialam kiedyś taką szaloną myśl 3under30 ale chyba się już nie wyrobię 🤣 Ciekawe czy drugie będzie przynajmniej przed 40stką męża 🙈

    MalaEw lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 7 maja, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar wyrobić się z piątym przed 40 😛

    BillieJean, Idawoll, Namisa, MalaEw lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 130 109

    Wysłany: 7 maja, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja Wam życzę i sobie żebyśmy ujrzały dwie kreski tak by się wyrobić przed wszystkim haha 30stkami, 40stkami i innymi rocznicami :))))

    Idawoll, Namisa, edka85, MalaEw lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Idawoll Autorytet
    Postów: 992 2152

    Wysłany: 8 maja, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, to mi raźniej ☺️

    Namisa, MalaEw lubią tę wiadomość

    19.07.2023 (39+3) Ninka! 💖✨3340 gramów, 58 cm
    _____________
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 8 maja, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy zacząć starania od wakacji, ale czuję się tak nakręcona że już bym chciała. Mierze sobie temperaturę i będę prowadzić dokładne obserwacje śluzu i wszystko zapisywać. Bo ostatnie miesiące to zaniedbałam, bo w sumie wiedziałam że to nie ma póki co sensu. Pamiętam jak się staraliśmy o pierwsze to te obserwacje były takie ekscytujące i to oczekiwanie potem :) Ale młoda ma zaraz 9 miesięcy, tak sobie wymyśliliśmy żeby miała chociaż takie prawie 2 latka jak się drugie urodzi... 😁

    BillieJean, MalaEw lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 130 109

    Wysłany: 8 maja, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wakacje w sumie tuż tuż :) owocnych starań !!

    Vilka lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2182

    Wysłany: 8 maja, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka trzymsm kciuki! Wydaje mi się, że im mniejsza różnica wieku między dziećmi tym lepiej :) człowiek już jest wprawiony i "na chodzie". A jak z Waszymi pracami? W ogóle nie chcecie wracać?

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 8 maja, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Wakacje w sumie tuż tuż :) owocnych starań !!
    Ja bym nawet powiedziała, że czerwiec to przecież początek astronomicznego lata, więc w zasadzie już lada moment można zaczynać 😛

    Vilka, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
‹‹ 346 347 348 349 350 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ