X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 8 maja, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, no właśnie! Czyli ten cykl jeszcze poczekamy, a od przyszłego można działać 😁 Ale fajnie.
    Ja nie zamierzam póki co wracać do pracy, nie mam jakos serca córki w żłobku zostawić. A jak u was?

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 133 110

    Wysłany: 8 maja, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samo, nie chce jej zostawiać ani z babcią ani do żłobka. Jakoś się nie mogę z nią rozstać mimo, że człowiek jest zmęczony i czasem pragnie wolności to ja jestem szalona i pragnę jeszcze więcej dzidzionów 😂

    Dziewczęta dziś już miałam nie robić testu owu bo robiłam od 1 maja i ciągle wychodziły negatywne jak co miesiąc a coś dziś mnie tknęło i mimo, że przed ciążą nigdy nie miewałam tak późno owulacji (19dc) to zrobiłam przed chwilą i chyba wygląda jak pozytyw aż jestem w szoku! Tak grubej krechy nie miałam nigdy !
    Oczywiście najlepiej by było do tego obserwować temp ale byłam niesystematyczna :(

    https://zapodaj.net/plik-dW1jSyyxGm


    Namisa, edka85, Vilka lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3463 6993

    Wysłany: 8 maja, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do starej pracy nie wracam, skończyła mi się umowa, a nawet gdyby było inaczej to bym tam nie wróciła ze względu na 12-godzinny system pracy - no nie wyobrażam sobie tego z dzieckiem, zwlaszcza ze dalej karmie a tam regularnie pracowalam tak po 3 dni z rzędu. Stawiam w najbliższych latach głównie na rodzine, ale też planuje dalszą edukacje, pośrednio przebranżowienie, założenie działalności i będę sobie coś tam powoli ogarniać- ale na pewno nie bedzie to pełen wymiar godzin. Do żłobka też nie posyłamy, więc opieka będzie planowo trochę współdzielona z dwoma babciami, całe szczęście są na miejscu i obie już nie pracują ❤️

    BillieJean soczyste krechy! Ale dawno takiego teściku nie widziałam, na moich to się kreski trzeba doszukiwać jak na ciążowym 🫣 To co, bedzie sie działo? ❤️

    Vilka toż to przecież lato, 20 stopni plus! 😆 Jak czujesz ze to juz czas to próbujcie wcześniej, nigdy nie wiadomo kiedy się uda ostatecznie 🤞🫶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 19:11

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 133 110

    Wysłany: 8 maja, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie mogę takiej szansy zaprzepaścić ;p zobaczymy, na dzień Matki pewnie się okaże czy się udało ;)

    Też myślę nad własną działalnością bo już nie wrócę do poprzedniej pracy.

    Vilka lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5393 6286

    Wysłany: 8 maja, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, no BillieJean, ależ trafiłaś 😄 Teraz daj z siebie wszystko 🔥
    U mnie 8dc i na razie cisza. Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji 😁 Tak myślę, że w przyszłym tygodniu już będę przebierać nogami wypatrując pozytywnego testu owu.
    Praca? Nikt mnie tam nie widział od 2018 🙄. Teraz jednak oczekują mojego powrotu jeszcze w tym roku. Nawet nie przyszło im do głowy, że myślę o kolejnym potomku 😛 Moja teściowa przez to wszystko uważa mnie za nieroba i wciąż dopytuje, kiedy w końcu wrócę do roboty. No bo jak można tak siedzieć w domu i nic nie robić. Jakby wiedziała o moich planach rozrodczych, to chyba zmusiłaby syna żeby się jednak ze mną rozwiódł 😆

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 133 110

    Wysłany: 8 maja, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby to siedzenie z dziećmi było nic nierobieniem ,
    To jest taka praca logistyczna że szok ! Jeszcze przy czwórce to już w ogóle chylę czoła, ja mam jedno i czasem nie wyrabiam (a chcę drugie i jeszcze od zawsze cicho marzę o bliźniakach - wariatka)

    Taka krecha a moja córka jak na złość dziś nie chce pójść spać XD !! Ale już usypia powoli więc nie odpuszczę mężowi haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 22:29

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 8 maja, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean piękna krecha, działajcie! Właśnie sobie przypomniałam dzięki tobie że też mam w domu testy owu to sobie będę robić. Tylko przypomnijcie proszę-, testy owu się robi aż będzie pozytyw i wtedy owu będzie w ciągu 48h, więc po tym pozytywnym już dalej nie trzeba ich robić?

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 133 110

    Wysłany: 8 maja, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby powinna być owu w ciągu 24-36h po piku LH (pozytywie)
    W sumie nie ma potrzeby robić dalej bo mogą być dalej dość mocne ale pik był pierwszym mocnym pozytywem ktory się udało wysikać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 22:48

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5393 6286

    Wysłany: 9 maja, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj owu jest 24h po piku. Ja po dwóch dniach robię jeszcze jeden test, żeby sprawdzić czy będzie negatyw. Jeśli tak, to mam pewność, że już "po wszystkim" ;)

    Vilka, BillieJean lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 133 110

    Wysłany: 10 maja, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza nastała bo wszystkie przed owulacją albo po owulacji i za wcześnie na testy :p najgorszy czas zawieszenia haha

    Vilka, MalaEw lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 10 maja, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe no ja czekam na owulację to prawda 😂 mierze temperature i kupiłam testy owu. Zobaczymy czy się pojawi :) a jak u was?

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 133 110

    Wysłany: 10 maja, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robię sobie jakichś dużych nadziei w tym cyklu, ale byłoby miło wiedzieć, że wszystko jest ok i pomimo dość częstego karmienia moje ciało jest gotowe na ciążę,
    Niby się nie chcę nakręcać ale im bliżej terminu miesiączki tym bardziej będę o tym myśleć i mogę się rozczarować, ale wtedy to już serio zbadam prolaktyne i parę innych rzeczy .

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 10 maja, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean, mam tak samo, chciałabym po prostu wiedzieć że ciało jest gotowe na ciążę. Ja jutro idę zrobić tsh, bo mam niedoczynność i biorę leki, ostatnio trochę mi wyszedł za niski wynik, Endo nie kazał zmniejszać dawki póki co, więc spradze jak to teraz wygląda. Przy okazji zobaczę poziom żelaza i prolaktyny, z ciekawości.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2183

    Wysłany: 10 maja, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymsm kciuki. Co co pracy to wracam 08.07:) z jednej strony mi smutno, a z drugiej się nawet cieszę. Młody zostaje w domu. Będę się wymieniać opieka ze starym (jak dobrze, że ma tak elastyczna pracę). Planuje zrobić mały awans, a potem...kto wie może zdarzy się ciąża ✊
    Ja w tym cyklu nastawiam się na mocną obserwacje. I podobnie jak Ty Vilka, mam niedoczynność i tsh ostatnio wyszło ponad 4, więc dawkę mi endo zwiększyła. Muszę pilnować też ft4, bo u mnie lubi być ze nisko.

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5393 6286

    Wysłany: 10 maja, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nuda. 10 DC i nic się jeszcze nie dzieje 🙄

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 10 maja, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaEw, ja przed zajściem w ciążę miałam tsh 2,8 (i nie mogłam zajść...), po leku letrox50 spadło do 1,5 około i od razu się udało, w ciąży miałam dawkę 75 i było super z wynikami, po ciąży wróciłam do 50 no i ostatnio właśnie tsh spadło poniżej normy, czyli jakby się obróciło w nadczynność 🙈 Byłam pewna że Endo zmniejszy dawkę, no ale kazał zostawić. Potem gin też mówił że lepszy niższy tsh niż za wysoki mimo wszystko. No zobaczymy jaki mi wyjdzie tym razem. Jak dalej za nisko to znowu wizyta u Endo mnie czeka.

    Edka85 Spokojnie :D Jak ja zaszłam w ciążę to długo nic się nie działo 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja, 22:14

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2183

    Wysłany: 11 maja, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było to super unormowane przed zajściem i w trakcie ciąży. Po porodzie mi tak skacze, myślę, że po prostu muszę dopasować dawkę odpowiednią :) na razie bez spiny, bo na pewno do września daje sobie czas i przy okazji organizmowi. Okres mam dopiero od lutego i w dodatku jak zwykle nieregularny. Moje pcos daje się we znaki niestety. A miałam cicha nadzieję, że zniknie po ciąży 😏

    Edka, czekam ✊

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5393 6286

    Wysłany: 11 maja, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, czemu nie spróbujesz inozotolem wyregulować cykl?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 11 maja, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoczyło mi tsh bardzo... 3 miesiące temu było za niskie 0,166 a dzisiaj 3,37... (Norma 0,27-4,2). Muszę w poniedziałek się skonsultować z endokrynologiem no i nie wiem chyba zwiększymy dawkę. Z takim wynikiem na pewno w ciążę nie zajde.

    A prolaktynę miałam 3 miesiące temu 1024 a dzisiaj 892 (norma 127-637)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 15:22

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 133 110

    Wysłany: 11 maja, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka a bierzesz jakiś suplement z jodem i Selenem ? Tarczyca tego potrzebuje
    Mi też tsh skacze … w ciąży 4, zbite do 2,4
    Po porodzie 0,95, teraz 2,1 … może my mamy hashimoto że tak nam skacze ?

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
‹‹ 347 348 349 350 351 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ