X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 14 maja, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba już wszystko jasne z tym moim testem owulacyjnym. Przed chwilą zrobiłam jeszcze raz no i rzeczywiście od razu zrobiła się gruba krecha , tamten test przed południem jak robiłam to wcześniej 2h wypiłam kawę no i najwyraźniej mocz był zbyt rozwodniony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 13:35

    BillieJean, Monk@ lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 14 maja, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo czyli jednak pik,
    I co Ty na to ? :) Skorzystasz z tej szansy ?

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 14 maja, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Oo czyli jednak pik,
    I co Ty na to ? :) Skorzystasz z tej szansy ?

    Raczej nie... Boje się że jak się uda to z półtoraroczna córka będzie problem... Naprawdę się tego boje. Pragnę drugiego dzieciątka ale musi wygrać rozsądek. cierpliwości jeszcze chwila... :) Bardzo się cieszę że mój organizm pracuje, ale czy jest gotowy na ciążę tego przecież nie wiadomo. Kto wie czy by się udało i w którym cyklu. Zostaję tu na wątku, bo chce wspólnie z wami to przeżywać i wam też kibicować. Na mnie przyjdzie czas wkrótce :)

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 14 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórzyłam tsh, znowu wyszło podwyższone więc muszę zwiększyć dawkę leku. Także najpierw też muszę tarczycę unormować :)
    Jak się staraliśmy o pierwsze to nie mogłam zajść w ciążę z tsh 2,8 (teraz mam 3,2) i też dopiero po leku zaskoczyło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 14:06

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 14 maja, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne rozumiem Cię, to możesz się wyluzować i skupić się na sobie (tarczycy) i Lilce :) i dzięki za kibicowanie! Przyjdzie czas na każdą z nas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 14:07

    Vilka lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 14 maja, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka, widzę że już opanowałas wątpliwości związane z odczytem testu 😁 Słuchaj...Ty patrzysz na przyszłość w kategorii tego, co jest tu i teraz. Za 9 miesiącu Twoja córka będzie starsza, może już nie potrzebować tyle kp. Kiedy zaszłam w ciążę z drugim dzieckiem, to mój najstarszy był cycoholikiem. A kiedy urodziła się córka, syn już był całkowicie odstawiony. Oczywiście, decyzja o staraniach należy do ciebie. Jeśli nie czujesz jeszcze potrzeby starań, to ok. Nic wbrew sobie. Ale nigdy nie martw się "na zapas".

    Jeśli chodzi o małą różnicę wieku, to ma to swoje zalety i wady. Plusem jest więź jaka tworzy się między dziećmi, wspólne zabawy, ale jednak jest nieco ciężej niż jak jest większa różnica wieku. Na przykład, między moim najstarszym i najmłodszą jest prawie 5 lat różnicy i gdybym miała tylko ich, to byłby totalny luz. Bo starszak już wiele rozumie, pomaga, potrafi się sobą nawet zająć, kiedy mam ogrom spraw na głowie. Inaczej sprawa wygląda między młodszym synem i ostatnią siostrą. Tu jest rok różnicy i masa pracy oraz uwagi jaką muszę poświęcić obojgu jednocześnie 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 19:40

    Vilka, BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 14 maja, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję edka85... Możesz mieć rację :)
    Jest maj... Zdecydowaliśmy że zaczniemy latem, a to lada moment, więc jeszcze chwilę poczekam :D

    Czuje się tak podekscytowana jak przed pierwszą ciążą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 15:48

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 14 maja, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka dziękuję że opisałaś jak to u Ciebie wygląda między dzieciakami, ja sobie planowałam że będę mieć dzieci z różnicą 2 lat, teraz już tak nie będzie, myślę że jaka by nie była różnica, będę się cieszyć, dobrze mieć rodzeństwo.

    Vilka- też się będę ekscytować, ja tu się ekscytuję staraniami każdej Dziewczyny :D

    Vilka lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 14 maja, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean a ile czasu staraliscie się o córkę?

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 14 maja, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy się zdecydowaliśmy to udało się za 1 razem i to z zaskoczeniem bo byłam mocno osłabiona covidem i myślałam, ze nic z tego nie będzie, poza tym myślałam że już po owulacji … nie robiłam nawet badań przed bo nie zdążyłam (3 tygodnie leżałam w łóżku chora) .. byłam zaskoczona ciążą, bałam się że coś będzie nie tak przez to, że byłam chora, że tsh mi później wyszło 4,1 ale na szczęście wszystko było całą ciążę dobrze,

    Dlatego teraz trochę mi było smutno przez kilka nietrafionych cykli, że jak to wtedy się udało tak nawet niechcący a teraz tyle czekamy :) no cóż, może tak ma być. A dzięki temu trafiłam na to forum i to jest naprawdę kopalnia wiedzy !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 23:41

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 15 maja, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Gdy się zdecydowaliśmy to udało się za 1 razem i to z zaskoczeniem bo byłam mocno osłabiona covidem i myślałam, ze nic z tego nie będzie, poza tym myślałam że już po owulacji … nie robiłam nawet badań przed bo nie zdążyłam (3 tygodnie leżałam w łóżku chora) .. byłam zaskoczona ciążą, bałam się że coś będzie nie tak przez to, że byłam chora, że tsh mi później wyszło 4,1 ale na szczęście wszystko było całą ciążę dobrze,

    Dlatego teraz trochę mi było smutno przez kilka nietrafionych cykli, że jak to wtedy się udało tak nawet niechcący a teraz tyle czekamy :) no cóż, może tak ma być. A dzięki temu trafiłam na to forum i to jest naprawdę kopalnia wiedzy !

    No tak to już bywa, bardzo rzadko udaje się za pierwszym razem. My się staraliśmy 8 miesięcy o córkę. Też było mi smutno i już zaczęłam się martwić. Ale to co tu przeczytałam, że organizm wie najlepiej kiedy - jest bardzo mądre i trzeba się tego trzymać. Plus oczywiście zrobić niezbędne badania, bo czasami możemy sobie pomóc :)

    BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 15 maja, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś z rana taka uśmiechnięta buźka podpowiada, że czas działać 😉
    I można powiedzieć, że wręcz idealnie, bo jest 15dc. Thank you ovarin 😁
    28a658fe004e4.jpghttps://zapodaj.net/plik-MJ2glbNnNR

    Namisa, BillieJean, Vilka, MalaEw lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 15 maja, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka to życzę żeby ta uśmiechnięta buźka przyniosła szczęście 🍀 no i dwie kreski za 2 tygodnie 😎

    Vilka, edka85 lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 15 maja, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Edka to życzę żeby ta uśmiechnięta buźka przyniosła szczęście 🍀 no i dwie kreski za 2 tygodnie 😎

    Dołączam się! I trzymam kciuki

    edka85 lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 15 maja, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka pięknie, książkowo wrecz owu, inozytol zrobił robotę! 😍 Zaciskam kciuki!🤞

    U nas starania o pierwsze były takie rozłożone w czasie - gdzieś wiosną 2021 stwierdziliśmy że rezygnujemy z antykoncepcji (choć przyznam że już wcześniej różnie z nią było, raz była raz nie 🫣) i zaczęliśmy się starać na luzie przez pierwsze miesiące, ale było trochę takich cykli gdzie nie wstrzelalismy sie w owu np. Potem końcem roku zaczelam juz sie bardziej udzielać na forum, zapisywac na testowanie, troche sie badaliśmy, poprawilismy dietę itp. Ale ciągle było coś do roboty, wykanczalismy dom więc nie mieliśmy w sobie jakiejś duzej presji żeby się udało "na starych śmieciach ".
    No ale wiosną 2022 po przeprowadzce do swojego domu już byliśmy troche zniecierpliwieni i daliśmy sobie 4 cykle jeszcze - jak nie wyjdzie to włączamy medykalizacje. Wtedy faktycznie na wakacjach 2022 zaszlam w ciążę, ktora niestety zakończyła się poronieniem ❤️‍🩹 Czekałam z tego co pamietam 2 cykle, przycisnelismy z suplementacja dedykowana od dietetyczki i od 3 cyklu wróciliśmy do starań - i na jesieni 2022 w końcu się udało ❤️ Wiec w sumie półtorej roku starań ale nie do końca bo wiele bylo cykli w tym pierwszym roku gdzie nie bylo szans na ciaze 🫣

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 15 maja, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa to przeszłaś długą drogę do upragnionego bobasa ! Kazda z nas to ciekawa historia :)

    Namisa lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 15 maja, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natomiast ja z ostatnią córką zaszłam w ciążę w tym samym czasie, co Namisa :) A to był mój pierwszy cykl po porodzie (po powrocie @). Teraz nie udało się w pierwszym rzucie, ale mam drugi cykl i zobaczymy co się wydarzy 😛

    Billie, jutro rano testujesz przed dentystą? ☺️

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 15 maja, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nakupiłam furę testów wiec… czemu nie, ale już przeczuwam biel 😅 to może być z jednej str zbyt wcześnie.. z drugiej mogło się wcale nie udać, czuję już to poirytowanie światem które przeważnie zwiastuje @ 😅

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 16 maja, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok zrobiłam rano test i wynik wcale mnie nie zdziwił 😅 biało ! Przynajmniej mogę iść do dentysty ze spokojem ducha i przestać się nakręcać, po prostu zaczekam na okres

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 16 maja, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Ok zrobiłam rano test i wynik wcale mnie nie zdziwił 😅 biało ! Przynajmniej mogę iść do dentysty ze spokojem ducha i przestać się nakręcać, po prostu zaczekam na okres
    Spokojnie, za 2 dni sytuacja może się zmienić 😁

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
‹‹ 349 350 351 352 353 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ