X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 16 maja, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tak być i tak walczą we mnie dwa wilki - robić test za dwa dni lub czekać na termin @ i dopiero jak nie przyjdzie sikać.. nie lubię widzieć tej bieli na testach.. a pamiętam czasy młodości jak człowiek się trząsł żeby tylko nie zobaczyć dwóch kresek XD to teraz mam !!!

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 16 maja, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Może tak być i tak walczą we mnie dwa wilki - robić test za dwa dni lub czekać na termin @ i dopiero jak nie przyjdzie sikać.. nie lubię widzieć tej bieli na testach.. a pamiętam czasy młodości jak człowiek się trząsł żeby tylko nie zobaczyć dwóch kresek XD to teraz mam !!!
    Znam to 😄 Też miałam takie okresy w przeszłości, że wolałam widzieć biel wizira. I to nie tylko przed staraniami, ale nawet później. W 2019 r. zaliczyłam ciążę pozamaciczną i jak już było po poronieniu trąbkowym, to z wielką ulgą patrzyłam na biały test wiedząc, że nareszcie jest po wszystkim 😛

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 16 maja, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh no to musiało być przeżycie :( ! Oby teraz już tylko szczęśliwe ciąże

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1290 2190

    Wysłany: 17 maja, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka! Działajcie 😎😎
    Jeśli chodzi o starania to nam to zajęło ok 10 miesięcy( nie wstrzelalismy się w dni owulacji, gdyż moje cykle były bardzo bardzo nieregularne). Potem zaczęłam monitorować owu przez 3 cykle, w 4 dostałam CLO i w 5 cyklu się udało :)
    Po prostu trzeba było ogarnąć owulacje i wspomóc jajeczko, by urosło na tyle duże, by doszło do zapłodnienia :)

    Oj tak, biele były za czasów młodu wskazane 😂🤦‍♀️

    BillieJean lubi tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 17 maja, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działaliśmy oczywiście. Dziś był skok tempki, więc już po "sprawie". Mogę leżeć i odpoczywać 😁

    BillieJean, Namisa, MalaEw lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 17 maja, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I teraz niech się samo dzieje :D !! To kiedy możesz się spodziewać dwóch kresek? Na Dzień Dziecka ?:)

    edka85 lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 17 maja, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Działaliśmy oczywiście. Dziś był skok tempki, więc już po "sprawie". Mogę leżeć i odpoczywać 😁

    Oby się udało! Plemniki do boju!😂

    edka85 lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 17 maja, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    I teraz niech się samo dzieje :D !! To kiedy możesz się spodziewać dwóch kresek? Na Dzień Dziecka ?:)
    No co ty, ja już w przyszłym weekend będę testować, o ile zdążę przed @ 🙈

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 17 maja, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy test 2 lata temu zrobiłam właśnie w Dzień Dziecka, ledwo widoczna, ale była kreska 🥹 potem jeszcze z 5 osikałam tego dnia 🙈

    BillieJean, Vilka lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 17 maja, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspaniałe wspomnienia :) ja w Mikołajki ujrzałam dwie kreski

    Monk@ lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 17 maja, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Ja pierwszy test 2 lata temu zrobiłam właśnie w Dzień Dziecka, ledwo widoczna, ale była kreska 🥹 potem jeszcze z 5 osikałam tego dnia 🙈
    Haha 😄 dokładnie tak jest u mnie. Kupiłam testy trzech różnych firm po to, by w razie czego obsikać wszystkie jednego dnia 😁 Ej, wcale się nie obrażę, jeśli na dzień dziecka będę miała 2️⃣ kreski.

    MalaEw lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 17 maja, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, trzymam kciuki 🤞🏼🤞🏼 mi w okolicy Dnia Matki wypadnie owulacja 😀 fajnie by było, gdyby się teraz udało, akurat by były dwa lata różnicy, ale nie nastawiam się jakoś specjalnie. Szczególnie jak u Billie patrzę, że mała ma 20 miesięcy i nic, to podejrzewam, że u nas też dłużej zejdzie, skoro taki cycoholik 🙈

    BillieJean lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 17 maja, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 2 kreski zobaczyłam na swoje urodziny początkiem października 🥹

    Monk@ jak teraz napisałaś że to było dwa lata temu to mi się aż mozg zwiesił że jak to? 🥲 Ale fakt. Nie do uwierzenia 😵‍💫

    Ja myślę że jak jest owulacja co cykl to samo kp nie będzie raczej długofalowo tak mieszać żeby ciążę mocno utrudniać. Podejrzewam ze mi cykl wroci jednak dopiero po odstawieniu całkowitym. 11 miesięcy bez @ 🙃 Poczatkiem tygodnia mielismy w domu jakiegoś zmutowanego wirusa jelitówkopodobnego, Gabryś był na piersi cały dzień i noc i w sumie super- bo się nawadniał i szybciutko wrocil do zdrowia. Dziś już mniej było karmien więc wraca do normy. Nie wiem sama jak się zabrać po roku za to odstawianie - nie chce tak na ostro i nagle, ale nie jestem zbyt konsekwentna żeby twardo mu ucinać karmienia nocne czy dzienne gdy widze ze ich jeszcze potrzebuje. Ostatnio moja relacja z kp to "to skomplikowane" 🥲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 23:04

    Idawoll lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1006 639

    Wysłany: 17 maja, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja patrzę jak moja córka dobiera się do cycka to sobie nie wyobrażam możliwości jej odstawienia. Czasem to rzuca się z taką ochota jak Reksio na szynkę. A ja nie miałabym serca jej odbierać tego co tak pragnie. Na szczęście chyba u mnie kp nie zaburza cyklu. Obecnie jestem po owulacji i mierze temperature żeby się upewnić że będzie faza wyższej temperatury.

    Edit. Niby był mały skok temp ale teraz już drugi dzień temo jest znowu nisko. Lipa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 08:12

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 18 maja, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W trakcie jelitówki cyc to ratunek jest faktycznie

    Eh niestety nadeszła @, faza lutealna całe 7 czy 8 dni


    Kochane życzę udanego weekendu, my dziś lecimy na rowery wypocić porażkę hah :)

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 18 maja, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, czemu myślisz, że u Ciebie po całkowitym odstawieniu dopiero? U mnie okres wrócił równo rok po porodzie, był dopiero 3 razy, powoli się stabilizuje i też mam nadzieję, że faktycznie jak są owulacje, to kwestia czasu, aż faza lutealna się unormuje, ale kto wie.

    Ja również nie mam serca odstawiać młodego. Biją się we mnie dwa pragnienia - dawania synkowi tego, czego tak potrzebuje i drugie dziecko z małą różnicą wieku. Niby sobie myślę, że damy sobie rok starań na kp, a wtedy będziemy myśleć ewentualnie o odstawieniu, ale jak to będzie wtedy - nie wiem. Mam cichą nadzieję, ze sam będzie tej piersi potrzebował coraz mniej.

    BillieJean; ściskam mocno 🫂

    BillieJean lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 18 maja, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Namisa, czemu myślisz, że u Ciebie po całkowitym odstawieniu dopiero? U mnie okres wrócił równo rok po porodzie, był dopiero 3 razy, powoli się stabilizuje i też mam nadzieję, że faktycznie jak są owulacje, to kwestia czasu, aż faza lutealna się unormuje, ale kto wie.

    Ja również nie mam serca odstawiać młodego. Biją się we mnie dwa pragnienia - dawania synkowi tego, czego tak potrzebuje i drugie dziecko z małą różnicą wieku. Niby sobie myślę, że damy sobie rok starań na kp, a wtedy będziemy myśleć ewentualnie o odstawieniu, ale jak to będzie wtedy - nie wiem. Mam cichą nadzieję, ze sam będzie tej piersi potrzebował coraz mniej.

    BillieJean; ściskam mocno 🫂

    Dlatego że poza jakimiś chorobowymi anomaliami my już mamy naprawdę mało karmien a i tak nic to nie rusza. Często są tylko dwa karmienia w dzień, dwa w nocy. No nie znam chyba nikogo - tak z opowieści kolezanek - komu przy takim trybie dalej nie wrocilby okres - a mój organizm dalej na nie 😅 Może gdybyśmy zredukowali nocne karmienia to by się coś ruszylo, ale mało to dla mnie prawdopodobne - raczej jakbyśmy już to zredukowali, to przycisnelabym pewnie do całkowitego odstawienia. Dlatego myślę że bez odstawienia nie da rady - chyba że udałoby się naturalnie przestawic wcześniej na jedno karmienie w dzień, jedno w nocy np 🤔 Choć wiadomo, dziecko to nie maszyna i może kilka dni być taki tryb a potem jakiś gorszy humor i więcej domagania się piersi - a u mnie to już by pewnie zaburzało cykl znając dotychczasowa tendencje.

    Trzymam kciuki za stopniowe samoodstawienie u was 🤞 W sumie u każdej z nas to by był najpiękniejszy scenariusz, ponoc czasem się zdarza 🥲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 13:14

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 18 maja, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też liczę na samoodstawienie bo na siłę bym nic nie chciała robić a to karmienie chyba serio hamuje u mnie możliwość zajścia w ciążę :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 17:16

    MalaEw lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Idawoll Autorytet
    Postów: 995 2168

    Wysłany: 19 maja, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dawno tu nie zaglądałam. Widzę, że się dzieje.
    Czekam na Wasze sikańce. 🤞🏻

    Ja sobie też siknęłam, ale na owulaka, bo ten dziwny skok libido musiał być czymś spowodowany.
    Apka mi gdzieś na 7 maja przewidywała owu, ale byłam pewna, że wtedy nic się nie działo, a teraz inna baja.
    Tylko co z tego, jak chłopa w domu nie ma 😂

    IMG-5885.jpg
    как добавить фото

    Namisa, MalaEw lubią tę wiadomość

    19.07.2023 (39+3) Ninka! 💖✨3340 gramów, 58 cm
    _____________
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 19 maja, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idawoll piękne krechy, tylko szkoda, że nie ma jak podziałać dziś !

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ