X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 123 102

    Wysłany: 2 maja, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie kiedyś minie ale narazie też nie widzę sposobu żeby się to u nas zmieniło, narazie jest jak jest, cyc musi być bo inaczej zanosi się płaczem, też mi żal i nie chcę żeby tak płakała
    Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa i czy mi się w ogóle uda zajść w ciążę nie odstawiając wcześniej od piersi,
    Zaczynam w to powoli wątpić XD

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 843 471

    Wysłany: 3 maja, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean twoja córka ma już prawie dwa latka, długo się karmicie, ja bym tyle nie chciała a boje się że tak będzie. Powoli jestem tym też zmęczona po prostu... Chciałabym się uwolnić czasami 🙈😁

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 123 102

    Wysłany: 3 maja, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Cię, też myślałam że to będzie trwało krócej ale narazie widzę, że ona jeszcze tego potrzebuje i nie mam serca jej odmawiać

    Vilka, Monk@ lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 843 471

    Wysłany: 3 maja, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Rozumiem Cię, też myślałam że to będzie trwało krócej ale narazie widzę, że ona jeszcze tego potrzebuje i nie mam serca jej odmawiać

    U mnie pewnie będzie tak samo :)

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 3 maja, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej, nie było mnie trochę, a tu tyle wiadomości 🫣 Idawoll, Choco, miło Was widzieć 😀
    Edka, szkoda, że się nie udało. Faktycznie krótka faza lutealna… ciekawa jestem, jak to u mnie będzie, jestem 4dpo dzisiaj. Ostatnio w 5dpo zaczął się okres, oby teraz tak nie było 🙏🏼

    Namisa, przytulam Cię bardzo mocno. Mój też miał taki etap, on w sumie gryźć to rzadko mnie gryzł, ale zaciskał zęby na brodawce i przesuwał w dół, w pewnym momencie miałam już tak poharataną jedną brodawkę, że myślałam o kapturkach. I raz już miał etap gryzienia i przeszło po 2-3 dniach, a ten ostatni z miesiąc się ciągnął. Ale przestał to robić. Dlatego wierzę, ze i u Ciebie zaraz będzie lepiej 🩷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja, 18:47

    Namisa, Idawoll, ChocoMonster lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5390 6280

    Wysłany: 3 maja, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Edka, szkoda, że się nie udało
    Nie taka szkoda 😛 Właściwie to dla mnie najkorzystniejszej byłoby zajść nie wcześniej niż w wakacje, ale widząc zbliżającą się owu jakoś nie potrafię zrezygnować ze starań w tych wiosennych miesiącach 😆

    Monk@, BillieJean, Vilka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 3 maja, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nie taka szkoda 😛 Właściwie to dla mnie najkorzystniejszej byłoby zajść nie wcześniej niż w wakacje, ale widząc zbliżającą się owu jakoś nie potrafię zrezygnować ze starań w tych wiosennych miesiącach 😆
    Hahaha, rozumiem 🙈 faktycznie, pisałaś wcześniej o tym, że lepiej trochę później. Ja z jednej strony bym chciała już, z drugiej trochę się obawiam, jak sobie poradzimy i niby się staramy, ale jeszcze w zgodzie z matką naturą - nie wydłużamy fazy lutealnej, jedyne co to robię testy owu i ewentualnie monitoring, ale to tyle :)

    Namisa, edka85 lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3460 6992

    Wysłany: 3 maja, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ dajesz nadzieję za te faza minie 🫣 Bo naprawdę teraz to nie ma dnia zebym sobie z rozrzewnieniem nie wspominała przedzębowej ery karmienia 🥲 Właśnie u nas to jest tak jak piszesz - zaciskanie zębów na brodawce i ciągnięcie w dół 😬 Wczesnjej jak pojawial sie nowy ząb to czasem ugryzł przypadkiem ale teraz to juz jest coś innego. Kojarzy że reaguje sykiem z bólu i go to każdorazowo śmieszy, dlatego to powtarza. Próbowałam już testować przeróżne sposoby żeby mu się to znudziło, łącznie z ignorowaniem, ale najwidoczniej nawet delikatna zmiana na mojej twarzy której nie umiem powstrzymać już go bawi 😪 No ciezka sprawa.

    A odnosnie starań fajnie ze macie do tego takie luźne podejście dziewczyny! ❤️ Te kolejne starania jednak mają już trochę inna energie, więcej w nich spokoju. Na pewno już niedługo będziecie się cieszyć kolejną ciąża, w najlepszym dla siebie czasie 🤞

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 4 maja, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, ja za każdym razem przerywałam karmienie i tłumaczyłam, że to mnie boli i że proszę, żeby tak nie robił. A on zwykle układał usta w podkówkę i smutnym głosem coś tam tłumaczył 😅 ale tak, jak tylko to zrobił, to jeszcze się w oczy patrzył i śmiał 😐

    Co do luźnego podejścia, to tylko w teorii 🤪 ja się napalam co cykl, ale właśnie staram sobie tłumaczyć, że to organizm zadecyduje. Bo tak uważam, ale potem robi się nadzieja, sama wiesz jak jest 😂

    Choć wczoraj wieczorem pojawiły się mega bóle miesiączkowe, a dzisiaj wkurw na maksa, więc chyba 🐒 nadchodzi. Oby poczekała jeszcze z tydzień 🙏🏼

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Vilka Autorytet
    Postów: 843 471

    Wysłany: 4 maja, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jak sobie przypomnę czas ciąży i brak okresu przez 9 miesięcy to tęsknię za tym. Teraz mam taki okres że wczoraj to mnie zalewało. Okropne. Zawsze wtedy mówię mojemu że życie jest niesprawiedliwe że kobiety muszą przez to przechodzić co miesiąc a faceci mają lajt. 🙈😁

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5390 6280

    Wysłany: 4 maja, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:

    Co do luźnego podejścia, to tylko w teorii 🤪 ja się napalam co cykl, ale właśnie staram sobie tłumaczyć, że to organizm zadecyduje. Bo tak uważam, ale potem robi się nadzieja, sama wiesz jak jest 😂
    Wiem, wiem, wiem 🤦 A i ten czas po owu, gdy człowiek odlicza dni do testowania. Istna mordęga 😄

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 4 maja, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka, ja dzisiaj o tym myślałam, jak mnie te bóle brzucha męczyły i nerwy, że teraz co cykl to samo, a było tak pięknie przez prawie 2 lata 😵‍💫

    Edka, no mi się teraz tak dłuży, dramat jakiś 😵‍💫 ale dziś bez 🐒, dla mnie to mały sukces 🙈

    Vilka lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2182

    Wysłany: 5 maja, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    To pewnie kiedyś minie ale narazie też nie widzę sposobu żeby się to u nas zmieniło, narazie jest jak jest, cyc musi być bo inaczej zanosi się płaczem, też mi żal i nie chcę żeby tak płakała
    Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa i czy mi się w ogóle uda zajść w ciążę nie odstawiając wcześniej od piersi,
    Zaczynam w to powoli wątpić XD

    Nie dajesz mi nadziei. Mój Młody to też totalny cycoholik. Tez mam tego pomału dosyć, bo w nocy podobnie jak u Ciebie cyc idzie milion razy. Okres wrócił, ale jest totalnie nieregularny... Chciałabym zacząć stara się o rodzeństwo pod koniec roku.

    Edka! Gratulacje rozpoczęcia starań i podziwiam ❤️

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3460 6992

    Wysłany: 5 maja, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:

    Co do luźnego podejścia, to tylko w teorii 🤪 ja się napalam co cykl, ale właśnie staram sobie tłumaczyć, że to organizm zadecyduje. Bo tak uważam, ale potem robi się nadzieja, sama wiesz jak jest 😂

    Pewnie ze wiem, been there, done that 🤣 Głowa mowi jedno, serce drugie. Wielkie kciuki żeby 🐒 nie przyszła znowu długooo 🤞💚

    Piszecie że męczą was okresy czego bardzo współczuję, ale powiem szczerze że ja to bym tak chętnie te miesiaczke przywitała znowu po niespełna 2 latach 🙈 Dla mnie cykle, płodność, libido mniejsze, większej, ten rytm - to jest taka esencja kobiecości. Wiem że to żadna uniwersalna reguła i totalnie rozumiem ze mozna czuc cos przeciwnego, mi tez łatwo mowic bo miałam je bezproblemowe i lekkie. No i ja bardzo interesuje się tematyką hormonalną, samoobserwacją, dbaniem o siebie pod kątem faz cyklu - wiec dla mnie teraz to taka stagnacja 🥲 Bring my libido back 🤣

    Cześć Ewa! 😁 Jak miło Cię tu widzieć 😍❤️

    MalaEw lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Idawoll Autorytet
    Postów: 992 2152

    Wysłany: 5 maja, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Pewnie ze wiem, been there, done that 🤣 Głowa mowi jedno, serce drugie. Wielkie kciuki żeby 🐒 nie przyszła znowu długooo 🤞💚

    Piszecie że męczą was okresy czego bardzo współczuję, ale powiem szczerze że ja to bym tak chętnie te miesiaczke przywitała znowu po niespełna 2 latach 🙈 Dla mnie cykle, płodność, libido mniejsze, większej, ten rytm - to jest taka esencja kobiecości. Wiem że to żadna uniwersalna reguła i totalnie rozumiem ze mozna czuc cos przeciwnego, mi tez łatwo mowic bo miałam je bezproblemowe i lekkie. No i ja bardzo interesuje się tematyką hormonalną, samoobserwacją, dbaniem o siebie pod kątem faz cyklu - wiec dla mnie teraz to taka stagnacja 🥲 Bring my libido back 🤣


    Cały cykl z wyłączeniem samego okresu - mam podobnie. Dość łatwo odczytuję teraz sygnały z ciała, co się dzieje. I lubię tę cykliczność .
    Ale okres .. no to jest już.. meh. Przed ciążą był bolesny i długi, obfity, teraz był tylko długi i obfity. Niemniej - te 2-3 dni to taki dyskomfort.

    Ciekawe, jak będzie teraz, ale ewidentnie zaczyna się coś dziać. Ostatecznie nie kupiłam tych owulaków, także obserwuję.

    A nocne karmienie i gryzienie to ostatnio też zaczyna mi dokuczać. Gryzie mnie w dzień, bo podczas karmienia ćwiczy jakieś wygibasy, a w nocy budzi się często, za często. 🫠

    Namisa lubi tę wiadomość

    19.07.2023 (39+3) Ninka! 💖✨3340 gramów, 58 cm
    _____________
    age.png
  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 123 102

    Wysłany: 5 maja, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że nie jestem sama z tym cycoholizmem i milionami pobudek w nocy, gryzieniem, szczypaniem i akrobacjami przy piersi.

    To jest ciężkie, ale najbardziej dobijają komentarze ludzi którzy się dziwią temu, najgorzej teściowa, ona miała sto recept na te nocne pobudki oczywiście żadna nie do przyjęcia przeze mnie, szkoda gadać


    A tak widzę że nie tylko ja tak mam (jak to mówi teściowa ‚mam biedę’ 😂) i jakoś mi lżej,
    Poza tym to w końcu musi minąć, dajemy dzieciom to co najlepsze i
    W końcu też ujrzymy dwie kreseczki 🙏

    Vilka, Namisa, MalaEw lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 843 471

    Wysłany: 5 maja, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama jest gotowa na wiele poświęceń dla dobra swojego dziecka. W końcu kochamy nasze dzieci najbardziej na świecie :) Trochę cierpimy przy tym, ale przecież jesteśmy szczęśliwe! I dokładnie, wkrótce ujrzymy nasze kolejne dwie kreski 😍
    A czy wasi partnerzy/ mężowie chcieli mieć kolejne dzieci? U nas musiałam mojego trochę przekonywać, bo pierwsza młoda nieco wymagająca jest i trzeba przyznać, życie zmieniło się o 180.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3460 6992

    Wysłany: 5 maja, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idawoll oo, to obserwuj obserwuj i dawaj znać! 🫶

    Vilka mój mąż akurat do mysli odnosnie starań o pierwsze dziecko musiał dłużej dojrzeć a teraz szybko stwierdził że spoko byłoby z małą różnica wieku 😆 Myślę że te obawy wynikały z faktu ze dość późno został tym ojcem (40stka puka do drzwi 😅) i zdążył się już przyzwyczaić do swojego wygodnego życia, nie miał za bardzo kontaktu z dziećmi, słyszał same złe rzeczy odnosnie tego jak wyglądają te początki i dość mocno bal sie zmiany - mimo decyzji o staraniach. Ale jak już przyszla (a wylosowaliśmy dość współpracujący model dziecka) to trochę mu się odmieniło 😁 Choć u nas dalej jako takiej decyzji twardej o staraniach nie ma - ani z mojej, ani z jego strony - tylko rozkminy jak na razie 😊

    Vilka, Idawoll lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5390 6280

    Wysłany: 5 maja, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, Ewa jest tutaj! Ale fajnie 😁

    Namisa, ja to czekam na tą twoją @, bo coś czuję, że byś szybciej zaczeła starania niż to co pierwotnie zaplanowałaś. A mi by było raźniej 😄 Wierzę ci, że takie czekanie na powrót płodności, jest irytujące. Ale myślę, że już niebawem to się ureguluje. Może warto pomyśleć o ovarinie. Ja zawsze po porodach robiłam sobie taki start z tym suplementem ( jak już udało mi się wyłapać pierwszą owu) i rzeczywiście jakoś te cykle udało się wyregulować.

    Vilka, mój M od zawsze chciał mieć dużo dzieci. Dlatego nie trudno go namówić na kolejne. Ba! Sam nawet robi alzuje co do dalszego potomstwa. Na przykład, jak mu powiedziałam, że piąte to już będzie raczej ostatnie, to on się obruszyl i mówi "a dlaczego nie szóste?" 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 22:21

    MalaEw, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1284 2182

    Wysłany: 5 maja, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe przywitanie, już dłużej Was podczytuje❤️
    Mi okres wrócił w lutym, ale dotychczas jest dosyć nieregularny. Bardzo mocny niestety....jak zwykle działam Z Fertistim, ale sięgnę po ovarin skoro polecasz Edka!
    Namisa, rozumiem Twoje nerwy związane z cyklami i trzymam kciuki, aby szybko wszystko wróciło. Choć libido u mnie też niskie mimo jako takiego powrotu cyklow...

    Co do mojego męża i jego chęci na następne...to tak! On został ojcem wieku 43 lat więc tym bardziej mu zegar tyka i koniecznie chce jeszcze jedno. Choć wspomina, że jeśli się nie uda to tak czy siak czuje się spełnionym mężczyzna 🙂

    BillieJean, Namisa, edka85 lubią tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
‹‹ 345 346 347 348 349 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ