X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Klub pod Pingwinkiem 🐧
Odpowiedz

Klub pod Pingwinkiem 🐧

Oceń ten wątek:
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym dodała
    Polecany Instagram : dietetyka_hormonalna (o cyklu, o zaburzeniach, staraniach)
    O suplementach:
    1.NAC- polecany przy PCOS. Brany od 3-7dc (1200mg) stymuluje wzrost jajeczek w kurniku. Często przyspiesza owulacje. W niektórych przypadkach dziewczyny brały cały cykl, ale mniejsze dawki. Raz doprowadziło to do torbieli, raz zakończyło się ciążą. U mężczyzn podobno zmniejsza lepkość.
    2. Monokoncentrat z ananasa - brany po owu ułatwia zagnieżdżanie, ale odstawiany od razu po pozytywnym teście, gdyż może powodować poronienia (optymalnie od 2 dpo do 9dpo).
    3. Monokoncentrat z wiesiołka- brany przed owulacją, pomaga produkować śluz płodny.

    Polecane apki:
    1. Premom - analizuje testy owulacyjne
    2. Flo - kalendarzyk

    Polecane testy owu
    1. Wpisać sprawdzone

    Polecane testy ciążowe:
    1. Pink - słabo się wybarwia
    2. Facelle- dobrze się wybarwia, ale były przypadki cieni przy braku ciąży

    Mama8latka lubi tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Też chciałabym dołączyć do tego wątku🙂
    Ja:32l, wszystkie badnaia w porządku, owulacja jest co miesiąc, pęcherzyki pieknie rosną j same pękają. On-31l, wszystkie badnaia ok.
    Staramy się od ponad dwóch lat, od 09.0220 z klinika niepłodności. Za nami a raczej za mną 3 stymulacje owulacji żeby było więcej pęcherzyków a co za tym idzie większe szanse na ciążę-niestety dalej bez powodzen. Obecnie zmiana kliniki-po stymulacji pojawił się polip w endometrium☹
    Czekam na histeroskopie-bedzie już za chwilę po 04.03.
    Mam nadzieję że po tym coś ruszy u negoblkearza, bo zmieniłam za względu na brak zaufania do wcześniejszej Pani doktor.
    Liczę na to, że się w końcu uda-bo musi się udać, bo ja w końcu chce zostać mama🤩

    Otter, Magda_Lena lubią tę wiadomość

  • Junjul Autorytet
    Postów: 548 572

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli pozwolicie dołączę do wątku 🙂
    Ja: 34 lata, mąż 30 😉 mamy już jedno dziecko, trzyletnią córkę. Dwa lata temu poroniłam w 10tc. Od lutego 2020 rozpoczęliśmy starania i udało się w lutym tego roku (oby było dobrze).
    Fajnie mi się Was czyta 😉
    Haha jestem jak najbardziej za edukacją seksualną, aczkolwiek wydawało mi się że w 21 wieku każdy wie gdzie jest łechtaczka? 🤔 Mój mąż wie na pewno, ja też i życie seksualne mamy satysfakcjonujące, aczkolwiek niezbyt częste, bo mi się nie chce, czasem przekładam serial wieczorkiem nad bzykanie bo wolę odpocząć po całodziennym młynie 🤣

    Monika7, Otter, Limonka26, jo_ana lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4616 3078

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna no to by był dobry pomysł z tym wypisaniem które testy owu i ciazowe sa godne polecenia bo bardzo duzo osób szuka i zakładają nowe watki z takimi pytaniami .....
    Lista polecanych/najczesciej stosow2anych supli też...

    Martyna33, Magda_Lena lubią tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę o nas:
    Ja 25 lat, 4 miesiące po ślubie i teraz 4 cs,
    2cs cb 💔, Hashimoto, lekka nadwaga, niepracująca i mającą dużo czasu żeby czytać forum 😂

    On 37 lat, były wojskowy, zdrowy jak 🐎, ma już 7 letnia córkę, nie miał badanego nasienia ale jeszcze trochę i będzie trzeba zbadać

    Walczymy dalej i trzymam za nas wszystkie kciuki ✊

    Otter lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter-świetne opisy do każdej z Nas! Super pomysł 😊

    U mnie się czas dłuży strasznie, czekam na mój pierwszy dzień ciąży 😃😃 i liczę, że już od następnego cyklu ruszę ze stymulacja. A kto wie, może i w tym cyklu NAC zdziała cuda 🤪

    Pytanie o 🐧: dziewczyny, czy jest on wart swojej ceny?😁 czy to dobra inwestycja?🤭 Bo intensywnie o tym myślę i może wprowadziłby trochę pikanterii 😄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naya wrote:
    Otter-świetne opisy do każdej z Nas! Super pomysł 😊

    U mnie się czas dłuży strasznie, czekam na mój pierwszy dzień ciąży 😃😃 i liczę, że już od następnego cyklu ruszę ze stymulacja. A kto wie, może i w tym cyklu NAC zdziała cuda 🤪

    Pytanie o 🐧: dziewczyny, czy jest on wart swojej ceny?😁 czy to dobra inwestycja?🤭 Bo intensywnie o tym myślę i może wprowadziłby trochę pikanterii 😄
    Wiesz, każda z nas może lubić inne bodzce ale na kilkadziesiąt kobiet znam może diwe którym to nie przypadło do gustu! 😂 Najtaniej jest na n69.pl. Z mojej opinii mega warto! :)
    Jest wiele innych fajnych gadżetów dla par by było milutko. Już sama szarfa na oczy jest świetnym dodatkiem i pobudza inne mechanizmy w głowie, inaczej odczuwamy bodzce. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2021, 10:57

    Mag91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Wiesz, każda z nas może lubić inne bodzce ale na kilkadziesiąt kobiet znam może diwe którym to nie przypadło do gustu! 😂 Najtaniej jest na n69.pl. Z mojej opinii mega warto! :)
    Jest wiele innych fajnych gadżetów dla par by było milutko. Już sama szarfa na oczy jest świetnym dodatkiem i pobudza inne mechanizmy w głowie, inaczej odczuwamy bodzce. :)

    Dzięki, na pewno zerknę! Z mężem lubimy takie zabawki ale ciężko właśnie Nam znaleźć coś co Nam podejdzie. Ale chyba sobie sprawię prezent na Dzień Kobiet, a co! 😄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naya wrote:
    Dzięki, na pewno zerknę! Z mężem lubimy takie zabawki ale ciężko właśnie Nam znaleźć coś co Nam podejdzie. Ale chyba sobie sprawię prezent na Dzień Kobiet, a co! 😄
    Są też takie wibratory z wyjściem na łechtaczkę i to wyjście na łechtaczkę ma stymulator bezdotykowy i też od satisfyera. ☺️

  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 2 marca 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2022, 22:37

  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 2 marca 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeżeli chodzi o testy ciążowe to dodałabym, że bobo-test strumieniowy jest mało czuły. Miałam ich kilka i na każdym innym teście kreski były od razu i bardzo widoczne a na tym bobo to dopiero w dzień spodziewanej miesiączki zamiast cienia cieni wyszła kreska, a czułość niby 10. Za to na tych testach płytkowych Puwer super czułe .

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4616 3078

    Wysłany: 2 marca 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jako te co wychodzą najprędzej to bym poleciła Facelle rossmannowy, nie ważne czy paskowy czy slupkowy.
    Pink Super Czuły 10 - różowa kreska przy becie 17,35 ale jak Facelle innym razem pokazał kreske to pink nic....
    NIE polecam z allegro tych tanich "granatowych" paseczkow, pokazywaly cień prawie za kazdym siknieciem.
    Ale polecam płytkowe 10 od sprzedawcy "meditrade" 3,20zl za sztukę i pokazaly przed terminem @ kreseczke.

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście jestem zadowolona z allegrowych, pokazały mi kreskę a na następny dzień beta 18 :) Tylko to są inne niż te o których napisała mama8latka. Te co na każdym wychodzi cień też miałam, niewiem czy to trefna partia czy jak ale nadzieji narobiły.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście nie polecam testów ciążowych facelle, kilka razy dodatki wynik przy negatywnej becie tego samego dnia, pinki są na drugim miejscu beznadziejności. ;)
    Za to spoko są clearblue Digital czyli ten co pokazuje krzyżyk a z 10miu/ml to z dr maxa lady max.

    A co do owulacyjnych to właśnie facelle są spoko, bardzo dobrze działały, za to do dupy były z domowego laboratorium. ;)

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 2 marca 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem i ja. Oboje rocznikowo 31 lat. Dwójka rozbojników na pokładzie, ostatnio dwie ciąże biochemicznej zapisane na kartach historii. Co się wydarzy teraz zobaczymy... jakiś podły humor mi się włączył także chwilowo nie jestem dobrym towarzyszem.
    Ale co do starań NAC polecam, u mnie jeszcze joga i ashwanganda dobrze podziałała. Po owu bromelaina (ananas).
    Moje zdanie o facelle znacie. Pinki mają kiepską opinię ale przynajmniej nigdy mnie nie oszukały. Ostatnie odkrycie testy doz i jak dla mnie są spoko.

    Otter lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz kupiłam te testy
    IMG_20210302_135549.jpg

    Ale już w tym cyklu chyba nie zatestuje, no chyba, że do 7 marca okres nie nadejdzie, choć czuję, że już dzisiaj lub jutro przyjdzie. ;p

  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter, bardzo mi się podoba opis mnie ❤️

    Otter lubi tę wiadomość

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2022, 22:37

  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1589 1170

    Wysłany: 2 marca 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do owulakow nie polecam Facelle-jak dla mnie są za czułe i pokazują druga kreskę w momencie kiedy te z Horien o czulosci 25 są białe
    Serdecznie polecam apke Premom do analizy testów, ale trzeba pilnować żeby robić zdjęcia testów w powtarzalnych warunkach oświetleniowych

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4616 3078

    Wysłany: 2 marca 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie tez testy owulacyjne z facelle bardzo szybko robiły sie mocne a te o czulosci 25 jeszcze były blade....
    A z owulakami kompletnie inaczej niz z ciazowymi, lepiej zeby byly mniejszej czułości wtedy wyjda pozytywne napewno przy piku , przy konkretnej wartosci LH pow 25, bo mysle ze 10-20 to jeszcze nie pik...

    Olenkaqx sciagnelam sobie ta apke i wlasnie zauważyłam że zależy jak sie zrobi zdjecie .. 2 dni temu pokazało mi "0" a dzisiaj przy takiej delikatnej kresce " 3,56 high ".... Testuje ja pierwszy raz-zobaczymy jak sie spisze :):)

    A co do allegraków - pasków.... ZIELONE nigdy nie pokazały mi cienia , jedynie w CB delikatny a te granatowe do kitu, za kazdym razem cien.... a te z Dr Max pierwszy raz je widze :)

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ