X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Klub pod Pingwinkiem 🐧
Odpowiedz

Klub pod Pingwinkiem 🐧

Oceń ten wątek:
  • Sparky Autorytet
    Postów: 1580 1974

    Wysłany: 2 marca 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Salv, witamy 😁
    Tak po krotce co i jak skopiowane z wątków testowych:

    LISTA BADAŃ:
    》I ETAP
    3dc:• Estradiol• LH• FSH• Prolaktyna• Testosteron
    7 dpo:• Progesteron
    Pozostałe dni:• TSH• FT3• FT4• AntyTPO• AntyTG •USG tarczycy • Krzywa glukozy • Krzywa insuliny • Monitoring cyklu• Badanie nasienia partnera

    》II ETAP• Wit D• Wit B12• Homocysteina• Kwas foliowy• Żelazo• Ferrytyna

    》III ETAP • Białko S• Białko C• Ana1• TestDNA
    • Wymazy MUCHa (Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia)• HSG

    Tylko tyle i az tyle 😆

    Mam pytanko o badania z 3 dc - muszą być koniecznie robione w trzecim dniu? Zwykle spotykałam się z tym, że można je robić w 2-5 dc 🤔

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - wizyta 🩺🍀

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 2 marca 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    NataliaGie widzę, że obrałyśmy identyczną taktykę ❤ 3 dni pod rząd z kubeczkiem, oby były z tego dzieci 😅😄

    Było intensywnie 😁musi zadziałać !

    Domistr lubi tę wiadomość

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
  • midzia Autorytet
    Postów: 286 472

    Wysłany: 2 marca 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę sporo nowych nicków, fajnie 😁

    Otter, pierwsza strona to kawał dobrej roboty 🥇

    Pomarańcza, Ladinola, Otter, Monika7 lubią tę wiadomość

    7cs - 2cs z kubeczkiem udany
    f2wlwn158b3j9560.png
    iv09k6nlk2fo43vg.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 2 marca 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Midzia, zgadzam się w 100%, Otter jesteś niesamowita!😻

    Otter, midzia lubią tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 3 marca 2021, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja.Krótko o mnie:Mama dwóch synów.Starszy za dwa miesiące będzie miał sześć lat,młodszy za cztery miesiące dwa lata.Młodszego nadal karmię choć myślę,że już kończę.Staramy się o trzecie od września 2020.J ak przestane karmić i ciąży nie będzie pomyślę o stymulacji.

    Otter lubi tę wiadomość

  • Pum Przyjaciółka
    Postów: 126 48

    Wysłany: 3 marca 2021, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny to i ja tu dołączę.

    Starania zaczęliśmy jakoś 2/2.5 roku temu. Na luzie bez zabezpieczenia jakoś wtedy podchodziłam do tego tak uda się super nie uda się nie ma tragedii.
    Na serio zaczęliśmy starać się po ślubie 06.2020 a w styczniu 21 udaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności badania nasienia wyszły zle (w stopce) byliśmy w szoku bo mąż zdrowy bez nałogów ćwiczy a tu takie wyniki.
    Ja niestety otyłość i cukrzyca typu 2 (ale walczę już 10kg w dół :))
    Dużo badań zrobionych i w sumie moje wyniki są ok (chociaż zdziwiona jestem)

    Ten cykl stymulowany clostilbegyt owu miała być w 14dc (24.02) dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i ❤️był o 24.00 😂 (kurcze co do minuty) od 28.02 biorę duphaston 2x1 przez 10 dni i 9.03 mam zrobić badania z krwi (betę) ten cykl z kubeczkiem ❤️


    Otter lubi tę wiadomość

    Ja '92, Maz'85

    Starania od ok 2020

    Po drodze po szczęście dużo zakrętów.
    Wizyta w klinice leczenia niepłodności, niskie parametry nasienia, u mnie wycięta tarczyca i leczenie jodem oraz cukrzyca typu 2- pod kontrolą cukry ok, różne badania zrobione. Starania na razie zawieszone.
    Będzie dobrze, nie ma innej opcji.
  • Pum Przyjaciółka
    Postów: 126 48

    Wysłany: 3 marca 2021, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam napisać mam masażer do ciała z polecenia kasi coztymseksem bo mój L tak sceptycznie podchodzi do gadżetów ale masażer mu się spodobał (nawet kupił akumulatorki i ładowarkę w ikea 😂)

    Ale ten masażer naprawdę super jest❤️ więc zaczęłam od niego może jak się oswoi to kupie jeszcze jakieś gadżety 😀

    Ja '92, Maz'85

    Starania od ok 2020

    Po drodze po szczęście dużo zakrętów.
    Wizyta w klinice leczenia niepłodności, niskie parametry nasienia, u mnie wycięta tarczyca i leczenie jodem oraz cukrzyca typu 2- pod kontrolą cukry ok, różne badania zrobione. Starania na razie zawieszone.
    Będzie dobrze, nie ma innej opcji.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim ❤

    Nareszcie doczekałam się 🐵 ale mam zagwostkę. Zawsze od razu mnie zalewało rano więc wiedziałam, że to 1dc. Wczoraj wieczorem dostałam już czerwonych plamień i dzisiaj się rozkręca i tu moje pytanie - 1dc liczyć od wczoraj czy dzisiaj? Zgłupiałam a dobrze chcę zacząć brać NAC 🙄

  • Beza27 Autorytet
    Postów: 903 1128

    Wysłany: 3 marca 2021, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pum trzymam kciuki za betę w takim razie 🤞
    Naya plamienia podobno nie liczą się jako 1dc, dziewczyny chyba pisały (jak nie to mnie poprawcie 🙈) że jeżeli plamienie nie brudzi majtek tylko jest po podcieraniu to jest to plamienie i zalicza się do poprzedniego cyklu, ale sama miałam zawsze z tym problem. Powiem tylko tak, na twoim miejscu wzięłabym mniejsza dawkę NAC w dzień 3 (licząc plamienie) i niby od 4dc do 7dc normalna dawkę, a potem jeszcze jeden dzień poprawiła mniejsza dawka 😉 wtedy wyjdzie ci że brałaś tak jakby od wieczora 2dc do rana 8dc (nie licząc plamienia)
    NAC to suplement więc też nie zaszkodzi jak zaczniesz/skończysz dzień później/wcześniej😉

    Naya, Pum lubią tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    🧔🏻‍♂️👩🏻 31l

    Synek 2021 ❤️ (13cs)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    Pum trzymam kciuki za betę w takim razie 🤞
    Naya plamienia podobno nie liczą się jako 1dc, dziewczyny chyba pisały (jak nie to mnie poprawcie 🙈) że jeżeli plamienie nie brudzi majtek tylko jest po podcieraniu to jest to plamienie i zalicza się do poprzedniego cyklu, ale sama miałam zawsze z tym problem. Powiem tylko tak, na twoim miejscu wzięłabym mniejsza dawkę NAC w dzień 3 (licząc plamienie) i niby od 4dc do 7dc normalna dawkę, a potem jeszcze jeden dzień poprawiła mniejsza dawka 😉 wtedy wyjdzie ci że brałaś tak jakby od wieczora 2dc do rana 8dc (nie licząc plamienia)
    NAC to suplement więc też nie zaszkodzi jak zaczniesz/skończysz dzień później/wcześniej😉
    Dziękuję Ci bardzo! Tak zrobię. W sumie racja, żeby zacząć mniejsza dawką. Niektóre dziewczyny z tego co wiem biorą cały cykl po 600mg 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pum wrote:
    Hej dziewczyny to i ja tu dołączę.

    Starania zaczęliśmy jakoś 2/2.5 roku temu. Na luzie bez zabezpieczenia jakoś wtedy podchodziłam do tego tak uda się super nie uda się nie ma tragedii.
    Na serio zaczęliśmy starać się po ślubie 06.2020 a w styczniu 21 udaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności badania nasienia wyszły zle (w stopce) byliśmy w szoku bo mąż zdrowy bez nałogów ćwiczy a tu takie wyniki.
    Ja niestety otyłość i cukrzyca typu 2 (ale walczę już 10kg w dół :))
    Dużo badań zrobionych i w sumie moje wyniki są ok (chociaż zdziwiona jestem)

    Ten cykl stymulowany clostilbegyt owu miała być w 14dc (24.02) dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i ❤️był o 24.00 😂 (kurcze co do minuty) od 28.02 biorę duphaston 2x1 przez 10 dni i 9.03 mam zrobić badania z krwi (betę) ten cykl z kubeczkiem ❤️

    To trzymamy kciuki za betę 🤞 Też będę w tym cyklu próbować z kubeczkiem, zobaczymy czy coś pomoże 😊 Narazie próbuję z menstruacyjnym ale zastanawiam się nad tym ferti lily

    Pum lubi tę wiadomość

  • Sparky Autorytet
    Postów: 1580 1974

    Wysłany: 3 marca 2021, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naya, jeśli chodzi o kubeczki, to używam na zmianę menstruacyjnego i Ferti Lily. Zdaję siebie sprawę, że budowa Ferti zapewne jest lepsza do "naszych" celów, bo jest płytszy, ale go nie lubię - mam mega problem, żeby go z siebie wyjąć, a jego długi ogonek wcale nie pomaga🙈 Bo i tak nie można za niego ciągnąć 🙈 Zwykły menstruacyjny z Rossmana jest dla mnie łatwiejszy w obsłudze. No ale to pewnie indywidualna sprawa zależna od budowy każdej z nas.

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - wizyta 🩺🍀

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparky wrote:
    Naya, jeśli chodzi o kubeczki, to używam na zmianę menstruacyjnego i Ferti Lily. Zdaję siebie sprawę, że budowa Ferti zapewne jest lepsza do "naszych" celów, bo jest płytszy, ale go nie lubię - mam mega problem, żeby go z siebie wyjąć, a jego długi ogonek wcale nie pomaga🙈 Bo i tak nie można za niego ciągnąć 🙈 Zwykły menstruacyjny z Rossmana jest dla mnie łatwiejszy w obsłudze. No ale to pewnie indywidualna sprawa zależna od budowy każdej z nas.

    Właśnie też mi się wydaje, że z ferti lily mogłabym mieć problem z wyjęciem, zwykły wydaje się "lepszy" w obsłudze 😃 Ale ja lubię eksperymentować więc może się skuszę 🤭 Po takim czasie jestem już chyba w stanie wszystkiego spróbować 😁

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dzisiaj zła, wczoraj mi sie skończyła 🐵, wieczorem miałam nadzieję na jakies sexy, nawet mowilam to mojemu. Wzielam sie do roboty a on nic. Skończyło sie na tym, że spuścił mi się na rękę i tyle z tego bylo. Nawet mnie nie tknal i poszedł sobie spac. Tak mi sie przykro od razu zrobiło bo naprawdę miałam ochotę po takim czasie.

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4615 3078

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Jestem dzisiaj zła, wczoraj mi sie skończyła 🐵, wieczorem miałam nadzieję na jakies sexy, nawet mowilam to mojemu. Wzielam sie do roboty a on nic. Skończyło sie na tym, że spuścił mi się na rękę i tyle z tego bylo. Nawet mnie nie tknal i poszedł sobie spac. Tak mi sie przykro od razu zrobiło bo naprawdę miałam ochotę po takim czasie.
    Powiedz mu to od razu ,że sprawił Ci przykrość.... i że dziękujesz bardzo za "cudowny " sex 😊 ... U mnie się to raczej nie zdarza ale JAK już się zdarzy bo mąż chce iść już spac to rano mu mówię że bardzo dziękuję za taki cudowny sex że mmmnn z krzywa miną i wieczorem się reflektuje 😊

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka - nie wiem czy to na niego zadziała. Widzi, że mi przykro a mimo to zachowuje sie normalnie, przytula, całuje. Poza tym wiedział doskonale, że od ponad tygodnia nic nie było dla mnie, bo przed okresem nic a potem nagle okres wpadł wiec też 6 dni przerwy było. Jedynie dla niego jakies przyjemności, a dla mnie nic. Ja nie bede sie go prosić o seks, zrobię po prostu tak samo jak on. Bo jesli mu cos powiem to powie, że to moja wina bo nic nie powiedziałam co chce..

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2022, 22:37

    Sparky lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Mama8latka - nie wiem czy to na niego zadziała. Widzi, że mi przykro a mimo to zachowuje sie normalnie, przytula, całuje. Poza tym wiedział doskonale, że od ponad tygodnia nic nie było dla mnie, bo przed okresem nic a potem nagle okres wpadł wiec też 6 dni przerwy było. Jedynie dla niego jakies przyjemności, a dla mnie nic. Ja nie bede sie go prosić o seks, zrobię po prostu tak samo jak on. Bo jesli mu cos powiem to powie, że to moja wina bo nic nie powiedziałam co chce..

    Może spróbuj najpierw z Nim porozmawiać i mu powiedzieć co zrobił nie tak. Niestety z facetami tak jest, że jak nie powiesz wprost to się nie domyśli 🤦‍♀️ mojemu też muszę biało na czarnym przedstawić o co chodzi, bo sam nie pomyśli. Jeśli rozmowa nie poskutkuje to spróbuj zrobić tak jak piszesz. Wydaje mi się, że bez rozmowy to taka sytuacja mogłaby jakąś większą kłótnie rozpętać ale mogę się mylić oczywiście 😊

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie mówiłam mu wczoraj, że okresu juz nie mam i mam ochote na seks. Chyba bardziej bezpośrednio sie nie da juz 😝

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4615 3078

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra i bedziecie robic sobie na złość i na końcu wcale nie bedzie seksów a w czasie okołoowulacyjnym przyprawi Cie to o ból głowy ....Tak jak pisze Naya im trzeba bezpośrednio kawa na ławe ,bo to mało domyślny gatunek jest hahaha A jeszcze najlepiej nadszarpnąć troszke meskie ego to jak Ci sie uda to nastepnym razem sie o wiele bardziej postara :):):):)
    abrakadabra wrote:
    Ogólnie mówiłam mu wczoraj, że okresu juz nie mam i mam ochote na seks. Chyba bardziej bezpośrednio sie nie da juz 😝

    To musi zostac po prostu zje.......ny !! :):) że miałaś ochote na seks a co to było że on se doszedł i w dupie Cie miał......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2021, 08:55

    Nynka lubi tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ