X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Klub pod Pingwinkiem 🐧
Odpowiedz

Klub pod Pingwinkiem 🐧

Oceń ten wątek:
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2345 1909

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka mam podobnie, dlatego skupiam się na planie. Mąż ciągle mi powtarza, że nie mogę przestać w to wierzyć, bo jak czegoś bardzo chcemy to w końcu się udaje.

    O, myślałam, że musi być drożność 😉 zobaczę co lekarka powie. Nasienie mamy. Pewnie ta drożność trochę by mi uspokoiła głowę, z drugiej strony miałam dwa biochemy jeden po drugim więc raczej dotarła ta komórka gdzie trzeba 🤔 ale to już nie ja się będę zastanawiać mam nadzieję

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2345 1909

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenkaqx wrote:
    W medycynie i ludzkim organizmie nic nie jest na pewno i na 100% :D

    A wiecie co mnie wkurza najbardziej? Że każdy lekarz mówi co innego i ta sama rzecz może być interpretowana na tysiące sposobów. A ty człowieku siedź i myśl któremu sposobowi zaufać.

    Też mnie to boli, bo przez to, że nie ufam do końca to się sama zastanawiam co robić 🤯

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mogę was prosić o poradę? Wiem, ze najlepiej zapytać lekarza ale może któraś z was ma o tym pojęcie.

    Czy metformina może zaszkodzić? Tak myśle, żeby zacząć brać metformine na własna rękę. Mój tata ma cukrzyce, moja babcia tez miała cukrzyce, ja póki co jestem szczupła i wyniki w styczniu miałam dobre (na czczo) :

    Glukoza 82 (70-99)
    Insulina 2.9 (2.6-24.9)

    Raz ginekolog pytała czy chce żeby mi przypisała metformine ale ja zdenerwowana położyłam wyniki pod nos, bo przecież nie mam cukrzycy.

    Teraz sobie czytam, ze metformina może wspomóc zagnieżdżenie i jest dobra nie tylko przy cukrzycy. Ale jeśli lekarz mi jej nie przypisał a ja bym wzięła Np jeden cykl, to czy to może mojemu organizmowi zaszkodzić ?

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaGie wrote:
    Dziewczyny mogę was prosić o poradę? Wiem, ze najlepiej zapytać lekarza ale może któraś z was ma o tym pojęcie.

    Czy metformina może zaszkodzić? Tak myśle, żeby zacząć brać metformine na własna rękę. Mój tata ma cukrzyce, moja babcia tez miała cukrzyce, ja póki co jestem szczupła i wyniki w styczniu miałam dobre (na czczo) :

    Glukoza 82 (70-99)
    Insulina 2.9 (2.6-24.9)

    Raz ginekolog pytała czy chce żeby mi przypisała metformine ale ja zdenerwowana położyłam wyniki pod nos, bo przecież nie mam cukrzycy.

    Teraz sobie czytam, ze metformina może wspomóc zagnieżdżenie i jest dobra nie tylko przy cukrzycy. Ale jeśli lekarz mi jej nie przypisał a ja bym wzięła Np jeden cykl, to czy to może mojemu organizmowi zaszkodzić ?
    Ale to są dobre wyniki nie masz io glukoza tez okej.... ale najlepiej zrobić krzywe a potem zadecydować

  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chyba nie wjeżdżała w leki bez konsultacji z lekarzem...

    Oliwka, dlatego ślepo próbuje zaufać swojemu lekarzowi, niech on mnie poprowadzi, wychodzę z założenia że on się na tym zna zapewne lepiej niż ja. Sama się wkurzam jak moi pacjenci próbują ze mną negocjować. Ale to ja jestem specjalistą i to ja jestem za nich odpowiedzialna :)

    Oliwka91 lubi tę wiadomość

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaGie, ja miałam insulinę około 9 i homa przez to trochę podwyższone. Mój ginekolog z kliniki powiedział, żebym brała metforminę i powiedział to z taką powaga, jakby to miało wszystko zmienić. Poszłam do lekarza na NFZ rodzinnego po skierowanie na krzywe. Ja byłam wtedy nastawiona podobnie jak Ty na początku, że o co temu lekarzowi chodzi, przecież jest Ok, nie będę brała żadnych lekarstw. Ta lekarka pierwszego kontaktu na NFZ powiedziała mi, że warto brać metformię, bo ona może mi tylko pomóc i że nie zaszkodzi ją wziąć. Także nastawiłam się, że dobra, będę to brać. Tylko że poszłam do endokrynologa po receptę i powiedział, że mi jej nie da, bo mam dobre wyniki 😂 jeszcze w międzyczasie powtórzyłam insulinę i wyszła chyba 5 czy 6, wiec powiedział, że jak samą dieta w ciągu kilkunastu dni tak sobie potrafiłam uregulować insulinę, to nie ma po co brać metforminy.
    Także jak widać, trzech lekarzy i różne opinie 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2021, 11:56

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2339 1414

    Wysłany: 16 listopada 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Ja zrobilam test 9 dpo i negatyw 😄 voz było wiadomo chociaż, zadne oszusty na nordzie nie wyszły 😄

    U mnie w ostatniej ciąży test 9dpo wyszedł negatywny a 13 dpo była piękna kreska więc trzymam kciuki nadal ✊

    anka lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    04.09 .24 Transfer zarodka 4AA ❌( wlew z accofilu, ivig)

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 16 listopada 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika7 wrote:
    NataliaGie, ja miałam insulinę około 9 i homa przez to trochę podwyższone. Mój ginekolog z kliniki powiedział, żebym brała metforminę i powiedział to z taką powaga, jakby to miało wszystko zmienić. Poszłam do lekarza na NFZ rodzinnego po skierowanie na krzywe. Ja byłam wtedy nastawiona podobnie jak Ty na początku, że o co temu lekarzowi chodzi, przecież jest Ok, nie będę brała żadnych lekarstw. Ta lekarka pierwszego kontaktu na NFZ powiedziała mi, że warto brać metformię, bo ona może mi tylko pomóc i że nie zaszkodzi ją wziąć. Także nastawiłam się, że dobra, będę to brać. Tylko że poszłam do endokrynologa po receptę i powiedział, że mi jej nie da, bo mam dobre wyniki 😂 jeszcze w międzyczasie powtórzyłam insulinę i wyszła chyba 5 czy 6, wiec powiedział, że jak samą dieta w ciągu kilkunastu dni tak sobie potrafiłam uregulować insulinę, to nie ma po co brać metforminy.
    Także jak widać, trzech lekarzy i różne opinie 😉


    🤯🤯🤯🤯🤯🤯
    Już chciałam dziewczynom podziękować za rade, ze faktycznie bez sensu brać jak wyniki mam ok. A potem przeczytałam twoja wiadomość 😲 ale chyba jednak się powstrzymam od eksperymentu.

    Dziękuje :)

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
  • Manioka Autorytet
    Postów: 990 807

    Wysłany: 16 listopada 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenka nic a nic nie spałam.. Raz, że ból okropny.. A dwa to chrapanie... Szok!! 😡 Jestem wykończona 😞

    f2w39jcg9uvyycdv.png
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 16 listopada 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    Hej dziewczyny, nie robiła bety bo niebardzo mam jak 🤨 u mnie w mieście tylko jedno laboratorium i otwarte od 7 a ja wtedy zaczynam pracę... próbuje się dostać do lekarzy ale narazie ciężko się dodzwonić a praca nie pomaga bo do 15 musze czekać i trochę lipa. Robie testy i ciemnieją wiec chyba wszystko ok 🥰 te są z dzisiaj

    https://naforum.zapodaj.net/cf80753777b4.jpg.html

    Kochana gratulacje !!! I Ty się doczekałaś !!! Pamiętam Cie z wątków miesięcznych, chyba coś koło 2 lat się staraliście prawda? I takie ciąże bardzo działają budująco :)

    Domistr lubi tę wiadomość

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Domistr Autorytet
    Postów: 431 421

    Wysłany: 16 listopada 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Kochana gratulacje !!! I Ty się doczekałaś !!! Pamiętam Cie z wątków miesięcznych, chyba coś koło 2 lat się staraliście prawda? I takie ciąże bardzo działają budująco :)
    Dziękuję 🥰 my zaczęliśmy starania w lipcu 2020 ale w tym roku nie w każdym miesiącu się staraliśmy wiec w sumie można powiedzieć, że rok starań i w końcu się udało 🥰

    Udało mi się dostać do lekarza na nfz do tego którego chciałam, ale łatwo nie było 😁 jednak jak powiedziałam, że jestem w ciąży to termin się znalazl hehe wstępnie na 7 grudnia ale pani powiedziała, że będzie dzwonić gdyby coś się szybciej zwolniło 😉
    Dziś w pracy zaliczyłam pierwsze 🤢 i okropnie boli mnie głowa, macie jakieś sposoby bo już nie wiem co robic 😒
    Trochę jestem przerażona, że tak szybko się pojawiają objawy bo muszę pracować do połowy stycznia conajmniej, jestem jeszcze na stazu a w polowie grudnia mi się kończy i dostane umowę na 2 miesiące...

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 16 listopada 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    Dziękuję 🥰 my zaczęliśmy starania w lipcu 2020 ale w tym roku nie w każdym miesiącu się staraliśmy wiec w sumie można powiedzieć, że rok starań i w końcu się udało 🥰

    Udało mi się dostać do lekarza na nfz do tego którego chciałam, ale łatwo nie było 😁 jednak jak powiedziałam, że jestem w ciąży to termin się znalazl hehe wstępnie na 7 grudnia ale pani powiedziała, że będzie dzwonić gdyby coś się szybciej zwolniło 😉
    Dziś w pracy zaliczyłam pierwsze 🤢 i okropnie boli mnie głowa, macie jakieś sposoby bo już nie wiem co robic 😒
    Trochę jestem przerażona, że tak szybko się pojawiają objawy bo muszę pracować do połowy stycznia conajmniej, jestem jeszcze na stazu a w polowie grudnia mi się kończy i dostane umowę na 2 miesiące...

    Nie mozesz dopuszczać do uczucia głodu - u mnie to działa, czasem musze już zjeść o 4 nad ranem ale już kilka dni nie wymiotowalam i nawet młodości sa mniejsze. Staraj sie jeść często ale sie nie przejadaj i kup sobie mietuski 😅
    Pij duzooo wody badz czegoś innego :)

    Domistr lubi tę wiadomość

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Domistr Autorytet
    Postów: 431 421

    Wysłany: 16 listopada 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to, że ja nie mam apetytu 😔
    Właśnie miałam tel. I wizytę mam 30.11 🥰

    Olenkaqx lubi tę wiadomość

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 16 listopada 2021, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabra, a jak twoja wizyta poszła? Wszystko w porządku ?

    Ponoć imbir pomaga na mdłości :) może imbir taki do sushi ?

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 16 listopada 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaGie wrote:
    Abrakadabra, a jak twoja wizyta poszła? Wszystko w porządku ?

    Ponoć imbir pomaga na mdłości :) może imbir taki do sushi ?

    Tak moja wizyta wszystko dobrze, moj synek ( nie znam płci, moj tak mowi i mowie z przyzwyczajenia 😂😂) machal mi dzisiaj rączka! 😁
    Jest wszystko tak jak powinno i wszystko sie pokrywa z owulacja 😁
    Ginka powiedziala, że ciąża przepiekna jest 🥰

    Ps. Ale jednak nie bede miała estrofemu dla Ciebie.. musze dalej brać ze względu na te plamienia

    7ed84b7e5e74.jpg

    Domistr, Sparky, Julkaaa, Pomarańcza, maciejka, Olenkaqx, Oliwka91, Juliet, Manioka, midzia lubią tę wiadomość

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 16 listopada 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Tak moja wizyta wszystko dobrze, moj synek ( nie znam płci, moj tak mowi i mowie z przyzwyczajenia 😂😂) machal mi dzisiaj rączka! 😁
    Jest wszystko tak jak powinno i wszystko sie pokrywa z owulacja 😁
    Ginka powiedziala, że ciąża przepiekna jest 🥰

    Ps. Ale jednak nie bede miała estrofemu dla Ciebie.. musze dalej brać ze względu na te plamienia

    7ed84b7e5e74.jpg

    To nic :) ważne, ze Wy macie się dobrze :)

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 16 listopada 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaGie wrote:
    To nic :) ważne, ze Wy macie się dobrze :)

    Chyba, że w aptece wypisza receptę farmaceutyczna taka :) mogę spróbować jeśli chcesz :)

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • .A. Autorytet
    Postów: 765 545

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gratuluję urodzonych maluszków! ♥️

    Ja miałam dzisiaj sen, że kazano nam się zgłosić na invitro… chyba w ten sposób wychodzi mój totalny brak nadziei

    A propos snu to ostatnio jestem wieczorami potwornie zmęczona. Pierwszy raz w życiu mam tak, że takbardzo jestem skołowana po zmianie czasu. Wracam z pracy o 18:30 a o 20 już jestem w łóżku i po 21 zasypiam 🤯 czuje jakby dni przelatywały mi przez palce.

    Mąż umówił się na konsultacje odnośnie wyników nasienia. Niby jest ok ale wole żeby porozmawiał dokładnie z lekarzem co można zrobić żeby jeszcze się wesprzeć. Z tym ze wizyta dopiero w lutym

    Ja nie dogadalam się z lekarka odnośnie monitoringu. Ona myślała ze chodzi mi o badanie proga co miesiąc. Tak wiec czekam w dalszym ciągu na odpowiedz czy da mi skierowanie na usg

    Z badań czeka mnie jeszcze mammografia i usg piersi Z tym ze umowilam na druga fazę cyklu ale pomimo tego, ze czuje nadchodzący okres, wole przełożyć na któryś dzień po okresie

    Manioka, midzia lubią tę wiadomość

    Wiek: 32

    06.2017 - synuś ♥️

    Starania o drugie Maleństwo od 12.2019

    01.2020 - poronienie zatrzymane
    02.2021- ciąża biochemiczna
    03.2021 - ciąża biochemiczna

    16.12.21 - ⏸
    20.12.21 beta: 1546
    22.12.21 beta: 4090❗️ 🙏🏻🤞🏻
    13.01.22 - mamy serduszko ♥️ ‼️
    10.02.22- wyniki badań genetycznych: wszystkie geny prawidłowe
    Chłopiec 💙

    Diagnostyka od 03.2021:
    Podstawowe badani krwi: 👍
    ANA 👍
    anty-DsDNA 👍
    Przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG👍
    Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG 👍
    Kariotyp 👍
    Sono hsg i hsg- Jajowody drożne 👍
    Mała endometrioza - niewielkie cysty na obu jajnikach❌
    Mutacja MTHFR - heterozygota❌


    nsa8m4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabr piekna dzidzia ❤

    abrakadabra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się trochę wyzale robilam ana 31 października wyniki miały być po 12 dniach dzisiaj cały dzień tam dzwoniłam nikt nie odebrał.... napisalam juz do szpitala i tez zerowy odzew... nem co mogło stać się z tym wynikiem 😓

‹‹ 421 422 423 424 425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ