X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Klub pod Pingwinkiem 🐧
Odpowiedz

Klub pod Pingwinkiem 🐧

Oceń ten wątek:
  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze nadrabiając trochę, Oliwka może faktycznie drożność byłaby dobrym pomysłem, ale super że idziesz do takiej lekarki z doświadczeniem w leczeniu płodności, to ona na pewno podejmie dobrą decyzję co dalej ☺️ To czekamy z Tobą ten tydzień na wieści z wizyty ✊🏻 A wyników insuliny i glukozy gratuluję, rewelacja ☺️
    Może i jeszcze z Limonką i Anką w ciąży nie jesteście, ale samych Was na placu boju na pewno nie zostawimy!❤️

    Pomarańcza, super z tymi zajęciami 🙂 Twoja ciąża mi szybko płynie 😅 niesamowite, że zaraz już będziesz w połowie! A maluch niech sobie tam spokojnie pływa, jeszcze Cię zdąży pokopać po żebrach 😉

    Oliwka91 lubi tę wiadomość

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1203 963

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, wspaniałe wieści 🥰 nie mogło być inaczej. Kiedy kolejna wizyta? Lekarz coś mówił o swoich głupich wcześniejszych przeczuciach ? 😅

    Monika7 lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2339 1900

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika super 🥰 rosnijcie zdrowo 💚

    Monika7 lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejną wizytę mam już w sobotę 😅 mam pakiet z Medicover, więc tam będę chodzić co jakiś czas na wizyty i robić badania. Dodatkowo będę chodzić na wizyty prywatne do lekarza, którego wiele dziewczyn z mojego otoczenia poleca i on robi badania prenatalne, i ma super sprzęt. I do niego jestem umówiona na 2 września. Potem pewnie ta częstotliwość wizyt będzie już mniejsza 😉
    A lekarz z kliniki absolutnie nic nie zająknął się w temacie swoich przeczuć po zabiegu. Pytałam o ten drugi pęcherzyk, co ponoć nie pękł, to go trochę szukał, a potem powiedział, że chyba się wchłonął i tyle 😉

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1203 963

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I super, ja chodzę do jednego na NFZ a na prenatalne do tej babki prywatnie, póki co myślę o porodzie w szpitalu w którym pracuje 🙂 Monika, mega się cieszę że się udało 🥺❤️

    Monika7 lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2555 2903

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika 🥹🥹🥹 Piękny kropeczek ♥️
    Jeszcze co do wyników do IUI, to ja myślałam, że oni biorą tylko te z prawidłową morfologią i je tam jakoś koksują, a w takim razie chyba inne też wybierają 🤔

    Oliwka! Jak dobrze Cię tu widzieć ☺️ Trzymam kciuki za plan u nowej lekarki, brzmi to wszystko całkiem dobrze 🙂 Glukoza i insulina marzenie!
    Mówiłam, że ja tu zaczekam na Ciebie do jesieni 😅

    Anka, a jak cukry u Ciebie? Może tu jest przyczyna?

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
  • Sparky Autorytet
    Postów: 1815 2472

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺️ Staram się podczytywać Was na bieżąco, ale jakoś nie miałam ostatnio głowy, żeby coś pisać. Leżę w szpitalu na obserwacji, bo na ostatniej wizycie u mojego lekarza maluch niebezpiecznie zbliżał się wagowo do 10 percentyla, co już mogłoby oznaczać hipotrofię i opóźnił mu się wzrost kości udowych. Na szczęście póki co hipotrofii brak, rośnie ładnie, a kości cóż - są nieco opóźnione względem reszty, ale wygląda na to, że po prostu taka jego uroda. W piątek będę miała jeszcze jedno kontrolne USG i jeśli będzie dalej ładnie rósł, to pójdę do domu, ALE... tylko na jakieś dwa tygodnie, a w ukończonym 37tc chcą mnie widzieć z powrotem w szpitalu do obserwacji i indukcji z powodu cukrzycy na insulinie 🥴

    Przepraszam, że nie odniosę się do wszystkich 😢 Monika, bardzo się cieszę, że zobaczyliście swojego maluszka z serduszkiem ❤️ Oliwka, super, że masz plan, oby nowy lekarz faktycznie pomógł z realizacją 😍 Przypominam, że niedługo zwalniam brzuszek, także Ty albo Limonka musicie go przejąć😅 🤗

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - 2,55 cm misia 🧸
    08.05.24 - 5,91 cm, ryzyka niskie 😍 prawdopodobnie dziewczynka 🩷
    04.06.24 - 150 g śpiącej królewny 😴👸🏼
    27.06.24 - 298 g córeczki 🎀
    02.07.24 - połówkowe, wszystko w porządku 🥰
    18.07.24 - 482 g ruchliwej panienki 🌸
    14.08.24 - 894 g leniuszka 🌞
    03.09.24 - 1274 g ✨
    11.09.24 - III prenatalne, 1517 g, wszystko dobrze 🥳
    26.09.24 - następna wizyta 🤞🏼

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie badałam ewentualnie glukometrem to w sumie na czczo zwykle mam ponad 100 po 1 po 2 nie ma w sumie takiej tragedi ale ja biorę glucophage 2x500 kiedys bralam 3x500 ale musiałabym udać się do endo No i zrobic krzywe , stawiam tez na androgeny podejrzewam że wyjebane w kosmos włosy lecą mi garściami mam straszny trądzik i ogolnie włosy na ciele strasznie szybko mi rosną musze się golić codziennie tak naorawde... znam swoj organizm bardzo dobrze wiec stawiam ze to jest to...
    Myślę że jak te plamienie przerodzi się w krwawienie to zrobię te podstawowe hormony i androgeny... i udam się do lekarza tylko musze znaleźć bo do mojego narazie nie mogę iść zreszta ma terminy za 3 miesiące...
    Nwm co jeszcze moge zrobic z tymi moimi hormonami poza braniem gluvophage inozytol tez biorę 2x1 pomyślałam tez o berberinie ale nwm czy można brac z metformina nie chce cudować... ale ewidentnie androgeny bardzo mi zaburzają hormony płciowe takie jak lh i estradol bo jak wgl moge miec lh w 16 dc poniżej normy... estriadol tak samo .


    Przepraszam za żal post 😕 ale chyba brak mi juz siły chociaz jestem zdania ze problem jest banalny..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2022, 20:37

  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza, dziękuję ❤️❤️

    Limonka, dawka inseminacyjna to 1 ml nasienia, także oni wybierają najlepsze plemniki, ale to minimum musi być zachowane, także w tej dawce inseminacyjnej nie będzie 100% plemników z dobrą morfologią, ruchem itd, ale będą to plemniki z największym potencjałem do zapłodnienia. Nasienie będzie wyselekcjonowane i oczyszczone, ale na tyle na ile pozwala ilości oddanej próbki też 🙂

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparky, ojej! Dobrze, że jesteś pod opieką lekarzy, niech mają Was na oku 🙂 oby też wszystko było i żebyś mogła jak najszybciej wrócić do domu ✊🏻

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1203 963

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparky, zaraz zobaczysz się z synkiem! Ale czad! Dobrze, że jesteś pod opieką lekarzy, trzymam kciuki żeby więcej Cię nie stresowali🍀🍀✊🏻

    Anka, ja na insta obserwuje babkę dietetyka hormonalna, znasz? Jakoś na początku września będzie miała zapisy na konsultacje, może warto spróbować? Zajmuje się dietą i doborem suplementów, wiele dziewczyn poprawiło dzięki niej wyniki i cukru i insuliny, homocysteiny, ferrytyny, androgenów... Bo cukry masz wysokie, wiem że niewiele ponad normę, ale jednak na czczo dobrze by było obniżyć.. a taka konsultacja mogłaby dużo wnieść ..

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarancza tak znam obserwuje :) ale nie widziałam nic na temat konsultacji... ale teraz przejrzałam troche jej postów...

  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, 5.09 będą zapisy 🙂 było w relacjach 😉

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika7 wrote:
    Anka, 5.09 będą zapisy 🙂 było w relacjach 😉
    Dziękuje 😊

  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2555 2903

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, dokładnie tak jak dziewczyny mówią, to świetna babeczka jest 👍🏼Co prawda widziałam, że kosi jak za zboże, ale myślę, że jakość tych konsultacji wymiata 🙂
    No i ja normalnie biorę metforminę i berberynę. Odkąd wróciłam do inozytolu (4g), razem metforminą i berberyną widzę efekt. Też mam problemy z nadmiernym owłosieniem i trądzikiem, a ostatnio naprawdę wszystko mi się uspokoiło. Pamiętaj, że to często nieuregulowane cukry (w tym wysoka insulina) powodują duży wyrzut androgenów, to takie trochę błędne koło.

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2518 1419

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Przeciez jestem jeszcze ja :)
    Też jestem jeszcze chwilkę na polu walki.

    anka, Oliwka91 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Anka, dokładnie tak jak dziewczyny mówią, to świetna babeczka jest 👍🏼Co prawda widziałam, że kosi jak za zboże, ale myślę, że jakość tych konsultacji wymiata 🙂
    No i ja normalnie biorę metforminę i berberynę. Odkąd wróciłam do inozytolu (4g), razem metforminą i berberyną widzę efekt. Też mam problemy z nadmiernym owłosieniem i trądzikiem, a ostatnio naprawdę wszystko mi się uspokoiło. Pamiętaj, że to często nieuregulowane cukry (w tym wysoka insulina) powodują duży wyrzut androgenów, to takie trochę błędne koło.
    Wiem o tym :) to dołączę tez berberyne. A ile bierzesz tej mety? Jaka dawke

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Też jestem jeszcze chwilkę na polu walki.
    Czemu chwile? :)

  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2339 1900

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Niebieska Gwiazda jak u Was? Będziecie jeszcze próbować?

    Limonka ❤️ mam nadzieję, że już jesień/zima przyniesie nam coś dobrego. A insulina i glukoza super ale za to ta prolaktyna wystrzeliła w kosmos... Norma jest do 24, wcześniej jak zaczęłam brać bromocorn to miałam 29, spadła do chyba jakoś 14 a teraz... 49 😳 chyba będę musiała mieć zwiększoną dawkę leku albo zmieniony na dostinex, bo taka prolaktyna to już chyba zablokuje owulację...

    Sparky szkoda, że musisz siedzieć w szpitalu... Ale dla dobra małego lepiej go poobserwować. Ale napewno będzie wszystko dobrze 🤗 wybraliście już imię? Fajnie Cię tu widzieć 😊

    Anka hm 🤔 co mi jeszcze przychodzi do głowy to właśnie jakieś modyfikacje w diecie ewentualnie. Ale może to jakieś chwilowe zawirowania po prostu? Jednak sporo się stresowałaś ostatnio, sporo pewnie nie dojadalas itp... a bierzesz kwasy omega? Ja na początku roku trochę poszłam w ślady Olenki, bo ona tak polecała te płodne smoothie i zaczęłam je pić. Nie wiem czy to ma związek z tym, że w kwietniu zaskoczyło, bo jednak było też clo no i drożność... Ale podobno antyoksydanty też są mega ważne - jagody, borówki itp. Napewno czułam się wtedy dobrze jak je piłam codziennie/co 2 dzień. Muszę do tego wrócić :)

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka91 wrote:
    No właśnie Niebieska Gwiazda jak u Was? Będziecie jeszcze próbować?

    Limonka ❤️ mam nadzieję, że już jesień/zima przyniesie nam coś dobrego. A insulina i glukoza super ale za to ta prolaktyna wystrzeliła w kosmos... Norma jest do 24, wcześniej jak zaczęłam brać bromocorn to miałam 29, spadła do chyba jakoś 14 a teraz... 49 😳 chyba będę musiała mieć zwiększoną dawkę leku albo zmieniony na dostinex, bo taka prolaktyna to już chyba zablokuje owulację...

    Sparky szkoda, że musisz siedzieć w szpitalu... Ale dla dobra małego lepiej go poobserwować. Ale napewno będzie wszystko dobrze 🤗 wybraliście już imię? Fajnie Cię tu widzieć 😊

    Anka hm 🤔 co mi jeszcze przychodzi do głowy to właśnie jakieś modyfikacje w diecie ewentualnie. Ale może to jakieś chwilowe zawirowania po prostu? Jednak sporo się stresowałaś ostatnio, sporo pewnie nie dojadalas itp... a bierzesz kwasy omega? Ja na początku roku trochę poszłam w ślady Olenki, bo ona tak polecała te płodne smoothie i zaczęłam je pić. Nie wiem czy to ma związek z tym, że w kwietniu zaskoczyło, bo jednak było też clo no i drożność... Ale podobno antyoksydanty też są mega ważne - jagody, borówki itp. Napewno czułam się wtedy dobrze jak je piłam codziennie/co 2 dzień. Muszę do tego wrócić :)
    Nie biorę omega 3 a ti w czymś konkretnym pomaga?
    Ogolnie juz wychodziłam na prosto i teraz xnowu nwm mize jeszcze mi się reguluje wszystko moze więcej czasu potrzeba .

‹‹ 623 624 625 626 627 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ