X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Selina :)

    ja ocieram łzy po kolejnym, już trzecim cyklu bez owu :/ oczywiście plamienia codziennie, a jakże. No nic, biorę się za siebie. Wracam do ziół i ćwiczeń :)

    a jak Twój podgląd? rośnie coś?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Hej Selina :)

    ja ocieram łzy po kolejnym, już trzecim cyklu bez owu :/ oczywiście plamienia codziennie, a jakże. No nic, biorę się za siebie. Wracam do ziół i ćwiczeń :)

    a jak Twój podgląd? rośnie coś?:)
    Hej hej! :)
    Kurczę :/ przykro mi... A co z laparo albo histeroskopią? W sensie czy lekarz sugerował by zrobić? A propo tych plamien

    U mnie na podglądzie lepiej niż ostatnio. Są 3 pęcherzyki na 1 jajniku z czego jeden już ciut za duży do IUI (23mm) i dwa dobre po 18,5mm. Lewy jajnik się obija co się średnio dr podobało, no wolałaby zeby pecherzyki na obydwu były, tzn są na lewym 2 ale małe 15mm. Endo dobre na ten moment 8mm, robimy inse jutro :) Cieszę się ogromnie, bo dr dała mi Neoparin do wstrzykiwania od wczoraj (to heparyna) i będę miała zlecony intralipid w kroplówce przed IUI. Czuję, że to będzie ten cykl :)

    kłot, Allende, tym_janek lubią tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny widzę, że piszecie "pęcherzyki", mi dr zawsze mówił że jest "pęcherzyk" na np 18mm. Ale nic nie wspominał, że jest ich pare. Czy to ok? czy po prostu tylko mówił o dominującym? i zazwyczaj wspominał o jednym jajniku a nie o obu. Dzisiaj tempka mi skoczyła do powyżej 37, także owu na pewno była, szkoda tylko że nie ma pewności co do tego kiedy. Ale ja czuję że w tym cyklu na 99% się nie udało i już chciałabym zacząć nowy.
    Selina super! Daj znać jak po IUI :)

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Kuzmoni Przyjaciółka
    Postów: 66 21

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina powodzenia!!! Trzymamy kciuki na sukces! Ktore to podejście ?

    Selina lubi tę wiadomość

    Zaczynam 12 cs o 1 dziecko.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Kurczę dziewczyny widzę, że piszecie "pęcherzyki", mi dr zawsze mówił że jest "pęcherzyk" na np 18mm. Ale nic nie wspominał, że jest ich pare. Czy to ok? czy po prostu tylko mówił o dominującym? i zazwyczaj wspominał o jednym jajniku a nie o obu. Dzisiaj tempka mi skoczyła do powyżej 37, także owu na pewno była, szkoda tylko że nie ma pewności co do tego kiedy. Ale ja czuję że w tym cyklu na 99% się nie udało i już chciałabym zacząć nowy.
    Selina super! Daj znać jak po IUI :)

    Klot Selina jest na stymulacji,wtedy rosnie wiecej jajeczek,w naturalnej owulacji niewspomaganej jest to zazwyczaj 1.

    Selina trzymam kciuki,podziwiam Cie za takie podejscie!Ja z moim chyba daleko nie zajde bo znow rycze ze kolezanka jest w ciazy...

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni wrote:
    Selina powodzenia!!! Trzymamy kciuki na sukces! Ktore to podejście ?
    Drugie :) dr mówi, że z każdym kolejnym szansę rosną, ale czemu? Sama nie wie, poprostu tak jest
    Tak jak dziewczyny tłumaczą, ja byłam stymulowana 2 tabletkami Lametty stąd tyle pęcherzyków


    Anusla rozumie to, bo sama jeszcze niedawno tak miałam. Teraz już nie płacze, choć zazdroszczę, ale nie z zawiścią :)
    Dużo mi daje ta skupunktura żeby się wyciszyć no i modlitwa

  • Kuzmoni Przyjaciółka
    Postów: 66 21

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Drugie :) dr mówi, że z każdym kolejnym szansę rosną, ale czemu? Sama nie wie, poprostu tak jest
    Tak jak dziewczyny tłumaczą, ja byłam stymulowana 2 tabletkami Lametty stąd tyle pęcherzyków


    Anusla rozumie to, bo sama jeszcze niedawno tak miałam. Teraz już nie płacze, choć zazdroszczę, ale nie z zawiścią :)
    Dużo mi daje ta skupunktura żeby się wyciszyć no i modlitwa
    Selina powiedz mi prosze po jak dlugich staraniach zdevydowaliscie sie na inseminacje? Lekarz powiedzial mi zebym czekala na drugie wyniki meza, jesli beda znow zle to nie ma co czekac tylko probowac. Bo czekanie moze sie na mnie odbic tj mojej płodności . im starsza tym gorzej.
    My staramya sie 12 miesiac i na razie wolalabym naturalnie próbować, no ale wiadomo jak z nasieniem najciezej poprawic. Jak sie nie na owulacji to jest szansa na jej wybudzenie i stymulowanie a w tym wypadku jest czynnik meski:/ no i nie wiem co myslec ;(

    Zaczynam 12 cs o 1 dziecko.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni byliśmy zdecydowani już w zeszłego wakacje, ale trochę się zeszło zanim do tego doszło. Badałam w między czasie immunologie i zmieniałam lekarzy, u żadnego nie chciałam robić IUI. Dopiero w październiku trafiłam na swoją gin, ale ona chciała popróbować z zastrzykami i stymulacja i dopiero ewentualnie IUI no i takim sposobem zaczęliśmy w marcu czyli po ponad 1,5 roku starań

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2018, 15:58

  • Kuzmoni Przyjaciółka
    Postów: 66 21

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie i u kogo robisz iui?? W jakies klinice nieplodnosci? Moj lekarz nie robi ale zleca co artvimedu kolo bloni (tam podobno pracuje jego przyjaciel).

    Zaczynam 12 cs o 1 dziecko.
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni wrote:
    A gdzie i u kogo robisz iui?? W jakies klinice nieplodnosci? Moj lekarz nie robi ale zleca co artvimedu kolo bloni (tam podobno pracuje jego przyjaciel).
    My bylismy w Artvimedzie też z polecenia Kaszowicza i mój Emek powiedział że nigdy w życiu tam nie wróci! Zero intymności, prywatności, niemiła Pani w rejestracji i każdy słyszy kto z jakim problemem przyszedł. Babka prawie wyśmiała parę która przyszła i powiedziała, że przyszli na zastrzyk. Powiedziała z oburzeniem że oni sami muszą go wykonać w domu a nie przychodzić...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Kuzmoni Przyjaciółka
    Postów: 66 21

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    My bylismy w Artvimedzie też z polecenia Kaszowicza i mój Emek powiedział że nigdy w życiu tam nie wróci! Zero intymności, prywatności, niemiła Pani w rejestracji i każdy słyszy kto z jakim problemem przyszedł. Babka prawie wyśmiała parę która przyszła i powiedziała, że przyszli na zastrzyk. Powiedziała z oburzeniem że oni sami muszą go wykonać w domu a nie przychodzić...

    Klot wy też jesteście po inseminacji?? Przecież pisałaś że Kaszowicz narazie podchodzi do was z dystansem żebyście próbowali bez leczenia. Czy co tam robiliście?

    Zaczynam 12 cs o 1 dziecko.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni ja jeżdżę do Invimedu do Katowic

    Co do Artvimedu to ponoć spoko tam jest dr Chrostowski, pewnie o niego chodzi. Mój mąż tam był na badaniu nasienia i też mówi, że bez szału klinika. W Kato jesteśmy bardzo zadowoleni

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, nic mi pani doktor nie zleca bo w cyklu z owu (monitorowanym) plamień nie ma. Nie ma owu - nie ma ciałka żółtego - nie ma progesteronu - są plamienia. Ja to tak rozumuję, więc nawet nie naciskam na diagnostykę plamień, sprawa jest chyba jasna :/
    Rzeczywiście coś nam Hondek zniknęła...

    Kuzmoni, Ty znowu wspominasz o wieku i braku czasu, aż się lekko przerażam. Ile masz lat w takim razie, jeśli to nie problem? :)

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni wrote:
    Klot wy też jesteście po inseminacji?? Przecież pisałaś że Kaszowicz narazie podchodzi do was z dystansem żebyście próbowali bez leczenia. Czy co tam robiliście?
    Nie, bylismy tam na badaniu nasienia, które oddaje się w pokoiku zaraz obok krzesełek na których czekają pary na badani/zabiegi itd. W pokoiku jakiś stary fotel niczym nie przykryty, polepione gazety, także trochę się nie dziwię, że mój M nie wróciłby tam. Dla faceta jest to stresujący moment a warunki tam nie sprzyjają rozluźnieniu...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 29 lat, wiec jest ok :)
    Moj badanie nasienia robil w diagnostyce, ale w domu przygotowal probke bo diagnostyke mamy obok nas, wiec nie bylo problemu.
    Zalozylam nowe konto bo mi sie premium skonczyli a chce kalendarz i wykres :D

    kłot lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech,chcialabym sie cofnac do 29 lat,jakie wszystko bylo wtedy proste...

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, a Ty?? ile masz więcej? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że nie ma co się licytować kto jest starszy. Jedne starają się dłużej inne krócej. Poprostu z szacunku dla reszty czasem nie ma co załamywać nad sobą rąk, bo właśnie niektóre są w gorszej sytuacji ;) każda czasem musi ponarzekać, ale pośpiech i ciśnienie w staraniach nie są naprawdę wskazane (tak tak, teraz to wiem)

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodzi o licytowanie. Wiek niestety też wpływa na szanse i możliwości :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Nie chodzi o licytowanie. Wiek niestety też wpływa na szanse i możliwości :/
    Ok ma, ale żadna z nas tutaj nie ma 40tki ;) a to, że mamy 30+ to jeszcze źle nie jest, tutaj bardziej znaczenie ma AMH niż sam wiek

‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ