X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe przepraszam dziewczyny za pomyłkę, byłam już zmęczona chyba :P U mnie jeszcze się nie rozkręciła, plamię tylko :/ pewnie jutro przyjdzie, ale nie czuję bólu miesiączkowego, jedynie kłucie na przemian jajników, bardzo delikatne i trwa to tylko kilka sekund. dzisiaj w nocy obudziłam się bo czułam jakiś ciągnący ból w brzuchu i nie wiem co to było, może jelita...
    Selina trzymam kciuki! Oby tym razem się udało :)
    Co do picia alkoholu to ja raczej z niego nie rezygnuję jeśli są imprezy, oczywiście wpływa negatywnie na starania ale jeśli pije się codziennie np 2 drinki i po zagnieżdżeniu. Ja dzisiaj jadę do Emka 320 km za Kraków na weekend :)

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Selina nie wiem jak robisz zastrzyk z heparyna.
    Zbierasz skórę wbijasz igłę po kątem 90 stopni powoli wstrzykujesz. Puszcza skórę i wyciąga igłę.
    Jak klulam się 3 miesiące i zero siniaki. Wcześniej jak najpierw wyciagalam igłę a potem puszczam skórę to mój brzuch to był jeden siniak
    Tak robię, dokładnie tak kazali w ulotce. W pracy również mnóstwo nakłuć wykonuje, w tym te głębokie więc wiem jak to się robi
    Widocznie taka skóra/naczynia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2018, 16:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję dziewczyny jak coś ;) ale też mam nadzieję, że tak właśnie będzie
    Nie jadę na urodziny do koleżanki, bo jednak słabo się czuję. Mam zwiększona dawkę Bromka i znowu skutki uboczne a do tego brzuch mnie pobolewa, wolę zostać w domu

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina łączę się w złym samopoczuciu. Przy czym u mnie to tylko @. Kiedyś się Wam żaliłam, że miewam bezbolesne. W ostatnim czasie nastąpił obrót o 180 stopni, zdycham właśnie :/ niech mnie ktoś dobije :/

    a u Ciebie niech owocuje!! :)

    Selina lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kłot masz startować z Allende nie ze mną :D hehe

    Allende achh rozumiem. Tak zgadza sie, zalecenia są różne co do wieku.
    Wczoraj siedziałam na tej sali z kroplówką i było że mną 8 innych kobiet! Ruch jak w Rzymie naprawdę, bo ostatnio były tylko 3 i każda z tam obecnych mówiła, że dziś tłok. Pani dr też biegała tylko góra dół a to pyknąć inse, a to zrobić transfer i spowrotem do przyjmowania pacjentek.
    Były tam w sumie starsze kobiety z czego jedna moim zdaniem to tak z 45lat miała, choć może się mylę, czasem wygląd nie zdradza wieku. Aczkolwiek zmarszczki (oczywiście muszę zwrócić na to uwagę zawodowo...) to już zaawansowane miała. Mimo to robiła IUI, nie wiem czy pierwszą. Zdziwiłam się, bo w takim wieku to już in vitro jest chyba wskazane, ale może dali sobie 1-2cykle żeby spróbować inse.

    Ja czuję się już dziś dobrze, wczoraj popołudniu w pracy jak już byłam tylko trochę brzuch pobolal, ale mniej niż ostatnio, wzięłam Apap i przeszło. Jednak czuję że wnętrzności jakieś obolałe mam lekko, muszę wstawać powoli i delikatnie siadać. Po kroplówce zupełnie nic mi się nie działo, można powiedzieć że się najadłam, bo to ponad 500kcal było ;)
    Brzuch mam w siniakach od zastrzyków z heparyny, wyglądam okropnie, bo są ogromne wypukłe i ciemno fioletowe :o nie włożę jasnej bluzki bo przebijają. Jednak jeśli ma się z tym udać, to przecierpie i to :)
    Dzisiaj mamy z mężem poprawić <3 ;)
    Wieczorem jadę na urodziny koleżanki na slask i wrócę w niedzielę popołudniu, ale bezslkoholowo się obejdzie, u koleżanek chyba też bo też się starają :) Tylko jedna już ma dziecko, które w 1cs im się udało a druga stara się dopiero miesiąc ;) więc ja jestem w "najgorszej" sytuacji. A może w najlepszej? Może akurat jakiś plemnior atakuje jajo :D haha
    Dziękuję dziewczyny za kciuki, to bardzo miłe :) :* jesteście kochane

    Selina ile dni sie bierze te zastrzyki?przeraza mnie to,ja sama sobie nie bede w stanie tego wbic

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla jeśli się uda, to jeszcze w 1 trymestrze ciąży chyba a później to nie wiem. Nie wiem czy to indywidualna sprawa czy jak. Narazie mam małą dawkę 0,4 heparyny. Sam zastrzyk to w sumie nic strasznego, choć trochę szczypie przez chwilę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina łączę się w złym samopoczuciu. Przy czym u mnie to tylko @. Kiedyś się Wam żaliłam, że miewam bezbolesne. W ostatnim czasie nastąpił obrót o 180 stopni, zdycham właśnie :/ niech mnie ktoś dobije :/

    a u Ciebie niech owocuje!! :)
    Współczuję naprawdę :/ buscopan+Apap+termoforek i czekolada na dziś wieczór polecam :P

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam jak robiłam sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe jak miałam noge w gipsie, to po lewej od pępka zawsze miałam siniaki tak jak pisze Selina, a po prawej ew. Mała kropka czasem. I teraz jak robiłam zastrzyki z gonalu to po lewej zawsze się pojawiała krew a po prawej nic, więc może to po prpstu kwestia jak głęboko idą naczynia u danej osoby w danym miejscu.
    Spytaj Selina babki od akupunktury, moze znajdzie ci takie punkty na brzuchu gdzie jest mniejsze ryzyko siniakow ;)

    Ja już odliczam dni, za 1,5 tygodnia jest szansa, że poznamy płeć. Na początku miałam looz, ale im bliżej ten dzień tym więcej o tym myślę... Macie ochotę się zabawić w jakieś typowanie? ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek kurczę faktycznie! Po moim 1szym zastrzyku po lewej stronie brzucha ani śladu, mała kropeczka. Ale dwa kolejne robiłam bliżej prawej strony i całkiem po prawej i tam mam ogromne siniaki. Wczoraj zrobiłam znów zastrzyk po lewej i ani śladu...jaja normalnie. Aż się boję teraz kłuć z prawej ;> Chyba mogę kłuć tylko jedna stronę brzucha nie?

    Ja u Ciebie typuje chłopca ;)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny orientujecie sie moze gdzie w Krakowie mozna zrobic badanie na wrogosc sluzu i to drugie, z krwi?Dzwonilam do Parens i tam nie robia co mnie zdziwilo bo przeciez robia tam in vitro itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2018, 14:42

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dziewczyny orientujecie sie moze gdzie w Krakowie mozna zrobic badanie na wrogosc sluzu i to drugie, z krwi?Dzwonilam do Parens i tam nie robia co mnie zdziwilo bo przeciez robia tam in vitro itd.
    Gdzieś w centrum chyba na Stradomiu, musiałabyś wpisać w google test pct. Chyba w Artvimedzie też robią

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki.A Ty Selina przed inseminacja tez robilas te badania?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dzieki.A Ty Selina przed inseminacja tez robilas te badania?
    Nie robiłam tego testu na wrogość, ale robiłam z krwi na p.ciala p.plemnikowe a mąż na p.ciala w nasieniu
    Przed IUI nie trzeba tego robić, bo i tak zostaje pominięta bariera śluzu. Można zrobić to badanie a jak wyjdzie źle wtedy spróbować IUI, mnie gin o nim mówiła, ale powiedziałam że i tak spróbujemy IUI

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie ten wrogi sluz to jest tez wskazanie do IUI wiec w sumie moglam go zrobic wczesniej a teraz to i tak IUI bedzie.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tym_janek kurczę faktycznie! Po moim 1szym zastrzyku po lewej stronie brzucha ani śladu, mała kropeczka. Ale dwa kolejne robiłam bliżej prawej strony i całkiem po prawej i tam mam ogromne siniaki. Wczoraj zrobiłam znów zastrzyk po lewej i ani śladu...jaja normalnie. Aż się boję teraz kłuć z prawej ;> Chyba mogę kłuć tylko jedna stronę brzucha nie?

    Ja u Ciebie typuje chłopca ;)

    Mozesz zawsze po jednej tylko nie caly czas to samo miejsce, czasem wyzej, czasem nizej czasem bardziej z boku i bedzie ok :)

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie znowu pod górkę. @ przyszedł w piątek zamiast jutro i w środę, kiedy mam lekarza będzie już 6 dzień, więc z letrozolu nici, bo nie wiem czy są jakieś inne kombinacje niż branie od 3 lub 5 dc
    Wcześniej nie dam rady, bo wracamy dopiero we wtorek wieczorem :-(

    Ja też u Tym_Janka obstawiam chłopca :-)

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Wlasnie ten wrogi sluz to jest tez wskazanie do IUI wiec w sumie moglam go zrobic wczesniej a teraz to i tak IUI bedzie.
    aaa no skoro IUI juz teraz bedzie, to faktycznie nie ma sensu. Zaplacisz ze 150zł za to

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa wrote:
    Hej dziewczyny, u mnie znowu pod górkę. @ przyszedł w piątek zamiast jutro i w środę, kiedy mam lekarza będzie już 6 dzień, więc z letrozolu nici, bo nie wiem czy są jakieś inne kombinacje niż branie od 3 lub 5 dc
    Wcześniej nie dam rady, bo wracamy dopiero we wtorek wieczorem :-(

    Ja też u Tym_Janka obstawiam chłopca :-)
    Przykro mi :/ Później niz 5dc sie chyba nie zaczyna, ale moge sie mylic. Nie masz recepty czy nie wiesz czy mozesz zaczynac?

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też pod górkę...dalej @ nie przyszła, miałam 2 dniowe plamienie z czego w tym drugim dniu praktycznie nic a teraz zauważyłam rozciągliwy śluz...nigdy go nie ma w "dni płodne" a pojawia się nagle w dniu kiedy powinnam @ dostać..no jakieś jaja. Czy to możliwe że @ nie przyszła bo dosyć mocno poimprezowałam wczoraj?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    U mnie też pod górkę...dalej @ nie przyszła, miałam 2 dniowe plamienie z czego w tym drugim dniu praktycznie nic a teraz zauważyłam rozciągliwy śluz...nigdy go nie ma w "dni płodne" a pojawia się nagle w dniu kiedy powinnam @ dostać..no jakieś jaja. Czy to możliwe że @ nie przyszła bo dosyć mocno poimprezowałam wczoraj?
    Nie sądzę, że przez to
    Nie ufaj testom tylko idz jutro na betę

    tym_janek, kłot lubią tę wiadomość

‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ