X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ja prosilam swojego czasu ginekolozke o jakies badanie w kierunku endometriozy to powiedziała ze moj progesteron nie wskazuje na endo i ze przy endo sa tak bolesne miesiaczki ze sie mdleje wymiotuje i bardzo obfite.Czy to zawsze musi sie tak objawiac? Ja mam co pol roku dziwne bole brzucha,z uczuciem jakbym miala w srodku balon i boli przy nacisku,mam wtedy gorączkę i nawet z lozka nie jestem w stanie wstac.Mialam usg i nic nie wyszlo,ale w krwi wyszlo CRP powyzej normy co oznacza stan zapalny w organizmie.Zastanawiam sie teraz czy to moze byc endometrioza skoro nie udaje nam sie tak dlugo.
    Nie wiem czy endometrioza a same zrosty to to samo. Znam dziewczyny, ktore bolesnych @ nie miały a endo jednak była. To mit, ze endo musi boleć. Często moze objawiac sie inaczej np.bolami kregoslupa, brzucha tak ogolnie poza @. Mnie niepokoja intesywe skurcze jelit przy @, wiadomo, ze tu i tu sa miesnie gładkie wie moga na siebie wpływac, ale mam kolezanke u ktorej zdiagnozowano endomende a wlasnie miala takie bole jak ja z jelitami.

    Laparo mozna zrobić też przez pochwowo, bez nacinania na brzuchu. Oczywiscie wtedy jest to kosztowne, ale nie mamy zadnego okresu rekonwalescencji tak jak to jest po zwykłym laparo

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Tym_janek wiem, wrzucilabym na luz gdybym nie planowała zakrapianej imprezy...ale chyba i tak nie będę musiała robić tego testu bo znów rano zauważyłam plamienie :( W 23dc. Już mi ręce opadają.nikt nie ma pomysłu skąd to plamienie i cały czas problem z zajściem. Muszę to hsg zrobić:(

    Pamientaj, że przed terminem spodziewanej @ na prawde nie jestes w stanie zaszkodzic ew. Ciazy, bo zgodnie z naturą nie masz nawet prawa o niej wiedzieć, a zarodek jeszcze nie jest nawet z tobą połączony, tylko dopiero zaczyna się łączyć ;) Chyba jedyne co by moglo zaszkodzic to rtg miednicy, albo leki wczesnoporonne lub jakies zabiegi wewnatrzmaciczne.

    kłot lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, zmień lekarza bo głupoty gada o endo takie, że aż oczy bolą od czytania.
    Na start - endometrioza i zrosty to nie to samo. Zrosty sie moga robic po zabiegach, po jakims stanie zapalnym, np. Bakteryjnym, ale przy endo tez sie moga robic. Zrosty to efekt uboczny stanow zapalnych i zabiegow, mowiac krotko. Endometrioza powoduje stan zapalny, bo endometrium znajduje sie nie tylko w macicy ale tez w innych czesciach ciala. Najczesciej w okolicy jajnikow i jajowodow, w przestrzeni miedzy pochwa a jelitem lub na otrzewnej. Zdarzaja sie przypadki kiedy znajduje sie w jelicie, a moze zawedrowac nawet do płuc. Komorki te zachowuja sie w ciagu cyklu dokladnie tak samo jak endometrium w macicy. Rosnie, spulchnia sie, a potem sie zluszcza. Jak sie endo zluszcza w macicy to ma gdzie wyplynac - przez pochwe. Jak endometrioza usadowi sie w jelicie to czesto sa wtedy krwawienia z odbytu w okolicy miesiaczki, ale jak krew nie ma ujscia to zostaje i sie tworzy stan zapalny. W zalezbosci gdzie ten stan zapalny jest i jak dany obszar naszego ciala jest umiesniony i unerwiony tak rownie dobrze mozemy nie czuc nic albo zwijac sie z bolu i cale spektrum pomiedzy. Endometrium i endometrioza nie wplywa na poziom wydzielania progesteronu, reaguje na progesteron ale go nie wydziela, wiec nie ma wplywu na poziom tego hormonu. Jak zmiany endometrialne sa w takim miejscu, ze nie znajda ujscia przez pochwe to tez endometrioza nie bedzie miala zadnego przelozenia na ilosc krwi miesiaczkowej. Endo mozna probowac wykryc badajac poziom bialka CA125, ale jest on podwyzszony tylko u częsci pacjentek z endo, noe u wszystkich. Na USG mozna zobaczyc jak powstana torbiele czekoladowe na jajnikach (torbiele wypelnione krwia jak endo jest na jajniku). W kazdym innym wypadku jedyna opcja rozstrzygniecia czy endometrioza jest czy jej nie ma to laparoskopia.
    To znow sie rozpisalam ;)

    kłot, Allende, kuzmoni1, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 8 maja 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa z tego co mi wiadomo to nie mam nadzerki...przy usg by to wyszło albo daje jakieś objawy oprócz ewentualnego plamienia ?
    Teraz mam tylko lekko zabarwiony śluz.
    Tym_janek ok to w takim razie chyba się wstrzymam i poczekam na rozwój sytuacji. Termin @ mam na niedzielę. Mam nadzieję że nie dostanę na wesele -.-

    tym_janek lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 maja 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Agnessa z tego co mi wiadomo to nie mam nadzerki...przy usg by to wyszło albo daje jakieś objawy oprócz ewentualnego plamienia ?
    Teraz mam tylko lekko zabarwiony śluz.
    Tym_janek ok to w takim razie chyba się wstrzymam i poczekam na rozwój sytuacji. Termin @ mam na niedzielę. Mam nadzieję że nie dostanę na wesele -.-

    Ja mialam plamienia po wspolzyciu kiedy miałam nadzerke.Poza tym nie bylo objawow.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 8 maja 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Przykro mi, ale przyszła nowa nadzieja do Ciebie jakby nie było
    A z czym ja o niedzieli wspominałam?

    no że w nd @ przyjdzie...

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 8 maja 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ja mialam plamienia po wspolzyciu kiedy miałam nadzerke.Poza tym nie bylo objawow.

    o, ja tez mam właściwie zwykle właśnie po współżyciu. Ale nadżerki żaden lekarz nie wypatrzył, a bada mnie nie jeden tylko.

    W tym cyklu jakoś wyjątkowo płynne plamienie bez współżycia było i wyjątkowo wcześnie, no i ten cykl też wyjątkowy pod względem obfitości @ :/ leci i leci ze mnie, jak nigdy, ech....

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 8 maja 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym-janek a ty mialas problen z endometrioza ze taka wyedukowana jestes?:) ja mam wrazenie ze totalnie nic nie wiem na temat przyczyn niepłodności. Skupiamy sie na mezu bo jemu slabe wyniki wyszly..
    Dzis skoczyla mi wreszcie tempka! Jupi! Oby sie utrzymala

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 8 maja 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie plamienia po seksie powodowała nadzerka plus bakteria, z samą nadzerka jest bez objawów a plamienienie przed @ to była raczej kwestia prolaktyny

    8p3os65geldj0vib.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 maja 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Anuśla, zmień lekarza bo głupoty gada o endo takie, że aż oczy bolą od czytania.
    Na start - endometrioza i zrosty to nie to samo. Zrosty sie moga robic po zabiegach, po jakims stanie zapalnym, np. Bakteryjnym, ale przy endo tez sie moga robic. Zrosty to efekt uboczny stanow zapalnych i zabiegow, mowiac krotko. Endometrioza powoduje stan zapalny, bo endometrium znajduje sie nie tylko w macicy ale tez w innych czesciach ciala. Najczesciej w okolicy jajnikow i jajowodow, w przestrzeni miedzy pochwa a jelitem lub na otrzewnej. Zdarzaja sie przypadki kiedy znajduje sie w jelicie, a moze zawedrowac nawet do płuc. Komorki te zachowuja sie w ciagu cyklu dokladnie tak samo jak endometrium w macicy. Rosnie, spulchnia sie, a potem sie zluszcza. Jak sie endo zluszcza w macicy to ma gdzie wyplynac - przez pochwe. Jak endometrioza usadowi sie w jelicie to czesto sa wtedy krwawienia z odbytu w okolicy miesiaczki, ale jak krew nie ma ujscia to zostaje i sie tworzy stan zapalny. W zalezbosci gdzie ten stan zapalny jest i jak dany obszar naszego ciala jest umiesniony i unerwiony tak rownie dobrze mozemy nie czuc nic albo zwijac sie z bolu i cale spektrum pomiedzy. Endometrium i endometrioza nie wplywa na poziom wydzielania progesteronu, reaguje na progesteron ale go nie wydziela, wiec nie ma wplywu na poziom tego hormonu. Jak zmiany endometrialne sa w takim miejscu, ze nie znajda ujscia przez pochwe to tez endometrioza nie bedzie miala zadnego przelozenia na ilosc krwi miesiaczkowej. Endo mozna probowac wykryc badajac poziom bialka CA125, ale jest on podwyzszony tylko u częsci pacjentek z endo, noe u wszystkich. Na USG mozna zobaczyc jak powstana torbiele czekoladowe na jajnikach (torbiele wypelnione krwia jak endo jest na jajniku). W kazdym innym wypadku jedyna opcja rozstrzygniecia czy endometrioza jest czy jej nie ma to laparoskopia.
    To znow sie rozpisalam ;)

    To byla tylko ginekolozka z Luxmedu od ktorej sepilam badania zeby nie musiec w laboratorium placic.Zbadam w takim razie poziom tego bialka,bo zaden internista tych moich boli brzucha nie mogl zdiagnozować.Dopiero kolezanka w pracy mi powiedziala ze ona tak miala i wyszla endometrioza.Ale mnie przekabacila ta lekarka i jakos odlozylam temat.Krwawienia w kale tez miewam ale w anoskopii nic nie wyszlo a kolono sie boje.Jesli nam IUI nie wyjda to bede do upadlego szukac przyczyny.PS.Tymianek skad ty masz tak rozlegla medyczna wiedze?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 maja 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Tym-janek a ty mialas problen z endometrioza ze taka wyedukowana jestes?:) ja mam wrazenie ze totalnie nic nie wiem na temat przyczyn niepłodności. Skupiamy sie na mezu bo jemu slabe wyniki wyszly..
    Dzis skoczyla mi wreszcie tempka! Jupi! Oby sie utrzymala

    Ja jestem generalnie z ginekologii obstukana, a teraz też z położnictwa, bo wiedza mnie uspokaja, a podręczniki medyczne męża ze studiów kuszą swoją obecnością ;)

    Ja jestem podejrzana o endometrioze, bo badania krwi wskazywały na wieczny stan zapalny (chociaż równie dobrze może to wynikać z mojej alergii) i miałam super bolesne miesiączki. Ale czekałam z laparoskopią ze względu na jajniki. Bo ja nie miałam własnych owulacji, więc jakbym na stymulacje farmakologiczną nadal nie odpowiadała to musiałabym mieć laparoskopię i drylling jajników. Więc uznałam, że jeden problem na raz i najpierw zobaczymy co z tą owulką, a jak nie wyjdzie na lekach i trzeba będzie robić laparo to od razu sprawdzimy czy endometriozy nie ma. Na szczęście udało mi się zajść w ciążę przy pierwszej owulacji w życiu, więc temat laparo na razie odłożony zostaje co najmniej do czasu powrotu miesiączkowania po ciąży.

    Dziwna, kłot lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już nie mogę z tym plamieniem. znowu się pojawiło! Już nie mam siły chodzić na badania i je powtarzać. Chyba powinnam zrobić znowu progesteron i prolaktyne :/

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chwali się że głodna wiedzy jesteś. Ja nawet jak o czymś poczytam to mam wiedzę na chwilę. Potem zapominam szczegółów i nie jestem w stanie nikomu nic wytłumaczyć.
    Kurczę już prawie dwa tygodnie czekam na wyniki MYCHy bardzo mnie to stresuje. Już nawet pisałam do kliniki Kiedy będą.. Ale pewne przez "tydzień" majowy jest opóźnienie.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie w Kraku mozna zrobic bete zeby byl szybko wynik? Jutro bedzie 13 dzien od IUI wiec chyba sie wybiorę.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie tak jak mówisz, obsówa przez majówkę :/ Daj znać jak już będą w każdym razie.

    Kłot, może weź zrób sobie przerwę z badaniami? Regularne pozbywanie się pewnej ilości krwi też nie jest jakoś super dobre dla organizmu. Kiedy ostatnio się kułaś w laboratorium?

    Jako dzieciak często chorowałam i co chwilę miałam rękę albo nogę w gipsie, bo sport dla mnie zawsze kończył się w sposób wypadkowy, więc trochę z nudy, a trochę z konieczności dużo czytałam i jakoś ten głód wiedzy się we mnie wyhodował przez lata ;) Nadal do sportu się nie nadaję, ale przynajmniej pamięć mam całkiem spoko i jak raz przeczytam to zazwyczaj pamiętam :D W ogóle zastanawiam się czy nie założyć bloga takiego typowo wiedzowego ale napisane ludzkim językiem i powołując się na konkretne źródła. Bo jak czasem widzę jakieś bzdury w internecie, na niby znanych portalach i oczywiście artykuł bez autora i bez jakiejkolwiek wzmianki skąd ta wiedza, to mnie krew zalewa. Nie wiem... mam chyba jakąś misję, że wiedza powinna być łatwo dostępna dla wszystkich co chcą ją mieć, a nie tylko dla tych co się zapisali na studia i przemęczyli 3, 5 lub 6 lat.

    kuzmoni1, Anuśla lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry pomysł!! Jak się zadecydujesz to n koniecznie się podziel. Anusla nigdy bety nie robiłam ale chyba diagnostyka ma szybko wyniki. A sa wszędzie

    Anuśla, tym_janek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla ja jak idę do Diagnostyki, to dopłacam parę zł za cito i wyniki mam po 3-4h od pobrania

    Anuśla, tym_janek lubią tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 9 maja 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wlasnie mi odpisali że pojawiły się wyniki w systemie diagnostyki ale nie mogą ich pobrać i przeslac mi wyniku. Natomiast że przygotują mi receptę i będzie już jutro do odbioru. Więc.. Jeśli dobrze rozumiem wyszła mi jakaś bakteria z MUCH.. I teraz nie wiem czy się cieszyć czy płakać ..
    Jestem skolowana

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 maja 2018, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni nic sie nie boj.Bedzie bakteria to wyleczysz.Mnie przed hsg wyszla ecola,ale szybko sie pozbylam.

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 10 maja 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszła mi ureoplasma także musimy to przeleczyc, Ale podobno wystarczy wziąć jednorazowo dawkę leku i jest ok

    tym_janek lubi tę wiadomość

‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ