X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 maja 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się, będzie Aniela :)

    Kuzmoni, wystarczy ci wkładka, bo tam na prawdę niewiele tego płynu wylatuje :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 23 maja 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. U mnie bez zmian. Dalej mam to lekkie krwawienie bądź mocne plamienie sama nie wiem jak to nazwać. Moja lekarka dziś nie odbierala, spróbuje jutro. Myślicie ze moze to może być po euthyroxie? Biorę go od ok 2 tyg dopiero. Pamietam ze podobnie mialam kiedyś jak przepisali mi antykoncepcje w szpitalu na rozbicie torbieli...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 21:06

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 23 maja 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie odzywałam się bo zawiesiliśmy starania ze względu na słabą sytuację między mną a moim M. Nadal nic nie wiadomo jak to będzie między nami, jutro jadę do niego po 11 dniach nie widzenia się.
    Byłam dzisiaj w szpitalu Kopernika, nachodziłam się i w końcu udało mi się umówić na HSG. Mam mieć 13 lipca. Trochę się zmartwiłam bo będzie je robił lekarz rezydent...mam nadzieję że będzie ok... Nie ważne czy będę z moim M czy nie to i tak chcę to zrobić żeby mieć pewność czy wszystko ze mną ok.
    Zrezygnowałam również z mierzenia temp, prowadzenia kalendarzyka czy łykania mnóstwa supli (oprócz kwasu foliowego, jodu i magnezu).
    Powodzenia dla Was!

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 23 maja 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, myslalam o tobie ostatnio. Dobrze ze robicie przerwe. Musicie zawalczyć o siebie teraz.
    Mam nadzieje ze sie wam wszystko ulozy..
    Trzymam kciuki aby wasze relacje na nowo się ocieplily!
    Powodzenia!

    kłot lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 24 maja 2018, 02:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, na pewno nie jest to skutek uboczny euthyroxu. Musisz się skonsultować z ginem :)

    Kłot, to bardzo dobrze, że rezydent :) Specjalisci rzadko sie zajmują takimi "bzdurami" jak HSG, więc jakby robił specjalista to ostatnio pewnie to robił z pół roku temu. A jak robi rezydent to pewnie dnia poprzedniego już robił to badanie cały dzień ;) Przy okazji pragnę zaznaczyć, że rezydentura trwa od 3 do 6 lat, więc to, że ktoś jest rezydentem to nie znaczy, że zaczął wczoraj ;) Spokojnie :)

    Ja osobiście wolę się leczyć u rezydentów lub bardzo młodych specjalistów, bo zazwyczaj mają najbardziej aktualną wiedzę. Starszym specjalistom często nie chce się dokształcać na bieżąco niestety.

    Selina, kłot lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot dobrze, że macie przerwę. Na pewno dużo musicie obgadania no i odnaleźć siebie na nowo w tym wszystkim a to nie łatwe. Życzę aby między Wami było jednak dobrze :) powodzenia

    kłot lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 maja 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas starań to bardzo trudny okres dla wielu par. Często nie wytrzymują presji i się rozstaja czego Klot Tobie nie życzę

    kłot lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 24 maja 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej kochana! :) Jak się masz? Jak tam córeczka? :) Rośniecie na pewno obydwie :) Ja nadal walczę jak widać ;) Zjadłam te Twoje tabsy hehe i czas leci :)
    Wpadam co jakiś czas na wątki staraczkowe, żeby podczytać, co u Was. Mam jeszcze jeden wątek tu na różowym forum i tam też smutno, dziewczyny czekają i się nie udaje, sporo ma PCOS i rzadko kiedy owulację.
    Strasznie dużo trzeba cierpliwości i wytrwałości, ale najważniejsze, że i długoterminowym staraczkom się w końcu udaje!

    Małe grzecznie rośnie i się wierci :) W ubiegłym tygodniu byliśmy na echu serca na Kopernika, bo na połówkowych był taki jaśniejszy punkcik w sercu, a i mąż przy urodzeniu miał wadę serca. Na Kopernika robią w tym pokoju echo serca, ale też i usg genetyczne na NFZ. Byłam pewna, że sobie pooglądam małą, a okazało się, że monitor był tylko dla lekarza - w dodatku nie wpuszczają mężów do gabinetu. Na drzwiach pisze tylko, że osoby towarzyszące zapraszane są w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości - więc mój siedział pod gabinetem jak na szpilkach. I o ile w przypadku echa to można przeboleć, to nie wyobrażam sobie nie widzieć nic na USG genetycznym. Ale tak to z NFZtem jest.
    I jakoś nie lubię szpitala na Kopernika, ciągle się tam gubiłam, bo pełno korytarzyków i zakrętów.

    Nie wiedziałam, że scratching to coś tak strasznego :o Podziwiam!

    kłot, mam nadzieję, że już sobie wszystko wyjaśniliście dzisiaj i będzie dobrze :)

    Powodzenia Wam wszystkim :) Będę tu oczywiście dalej zaglądać i trzymać kciuki!

    tym_janek, Selina, kuzmoni1, kłot lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie czekam na badanie droznosci. Na 8:40 jestem zapisana

    tym_janek, kłot lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    A ja właśnie czekam na badanie droznosci. Na 8:40 jestem zapisana
    Kciuki :) daj znać po jak było

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 cieszę się, że z małą wszystko dobrze. Tak to jest, że najpierw mamy zmartwienia jak tu zajść w ciążę a później aby wszystko było dobrze z maleństwem. Zdrówka dla Was. A gdzie będziesz rodzić? Też za Kopernikiem nie przepadam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dołączyłam do OVU całkiem nie dawno, rownież jestem z Krakowa przyjmiecie mnie do grona?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelka jasne, witaj :)

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 25 maja 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje wam bardzo. Jestem po i jestem pozytywnie zaskoczona.
    Badanie nie bolało. Był lekki dyskomfort przy zakładaniu wziernika potem gdy lekarz zakładał cewnik i lekko napompowal powietrzem koncowke-taki balonik sie zrobil to wtedy byl to leciutki jednostajny bol podbrzusza jak miesiaczkowy ale naprawde jajniki czesto bardziej bola..
    Sam plyn (kontrast) ktory byl wlewany w ogole nie byl odczuwalny. Totalnie nic. Takze niepotrzebnie sie stresowalam tak bardzo. Badanie kosztowalo, nie ukrywam bo wybulilam 650zl ale warto.
    A z wyników to wszustko super. Powiedzial ze zdjecia moglyby stanowic prZykład idealnie droznych jajowowdow. Takze wszystko w porzadku :) niestety plamie lekko.. Nawet wkladka jedna nie starcza bo sporo krwi. ok godzinę po badaniu ze mnie poszlo ale jest w porzadku :) dzieki za wsparcie :):)

    Dowiedzialam sie dzis tez wiecej o ureaplazmie. Lekarz powiedzial ze antybiotyl jesli nawet nie zabil wszystkich bakterii to na pewno je wstrzymal na kilka miesiecy tak ze nie sa aktywne.. Dlatego od razu po kuracji mozna bylo robic droŻność. Generalnie badanie mozna pozniej powtorzyc ale warto najwcześniej po kilku miesiacach. I juz lepiej nie ta metoda pcr czyli z dna bo martwe bakterie moga byc w organizmie wiele miesiecy, mimo ze sa martwe i nic nie robia. Wiec wynik wyjdzie pozotywny mimo braku bakterii. Lepiej z posiewu chociaż to jest mniej sksuteczna matoda wykrycia.

    Takze tak.
    Teraz za miesiac moze dwa znow przebadamy meza i zobaczymy jak parametry. Jesli sie poprawiły i te najwazniejsze parametry jak morfologia ilosc i ruchliwość sa przy minimum to zrobimy stymulacje, jesli nie to on nas skieruje na iui juz.

    tym_janek, Selina lubią tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 25 maja 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni, super, że masz drożne jajowody i badanie przebiegło bezproblemowo :) To prawda, że trochę to kosztuje ale ja mam wrażenie, że mnie osobiście to badanie tak uspokoiło, jak się okazało, że przynajmniej to jest ok, że już warto zapłacić tą kasę :)

    Cześć Karmelka :)

    Ja tam generalnie nie lubię szpitali... Mam nadzieję, że po porodzie szybko małą wypiszą bo ja jak to ja - moge się wypisac na rządanie zawsze, ale maluszka trochę bym się jednak bała zabierać do domu zanim lekarze dadzą zielone światło. A też nie wyobrażam sobie spać w domu jakby ona miała być w szpitalu.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem na ovu od niedawna.
    Mam już trojeczke i staramy się od kilku miesięcy o czwarte, niestety problemy z brakiem owulki póki co utrudniają sprawę.
    Po cyklu z clo bez efektów teraz jestem w trakcie drugiego z lametta. poprzednio był pęcherzyk ale się nie udało. Teraz mam mieć ovitrelle. Mam nadzieję, że wreszcie zaskoczy. Jeśli się nie uda to w kolejnym cyklu HSG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 16:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny.

    Dziewczyny po ilu cyklach starań zdecydowałyście sie na HSG? Ja właśnie czekam na rozpoczęcie 4 sc i jesli do 5 sie nie uda wysyłam męża na badanie nasienia i ja chciałam HSG sobie zrobić - ale czy to jest tylko prywatnie ? Czy NFZ tez jest?

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 25 maja 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to był chyba 6cs, wysłał mnie mój ówczesny gin do którego chodziłam prywatnie. Badanie było na NFZ w szpitalu i sam je przeprowadził, więc jak najbardziej da się na NFZ.Najlepiej chyba iść do lekarza, który pracuje w szpitalu i on pomoże to ogarnąć.

    8p3os65geldj0vib.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam teraz w 14cs poniewaz po lekarzach zaczęliśmy chodzić po roku dopiero. Wcześniej nie badalismy się w ogóle. Ale polecam sprawdzić najpierw jakość nasienia :)

‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ