X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Ciebie? Robicie IUI?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 września 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badania Ci się nie przeterminowaly już? Robimy IUI! Endo 8 mm. IUI w środę. Problem tylko taki, że jutro o 5 rano mam zrobić sobie zastrzyk. A ja mam fobie przed iglami, serio, jak pobieraja mi krew to nie patrzę. Poprzednio miałam zastrzyki po południu w klinice. No, ale musiała nadejść ta chwila, bede się modlić chyba do tej igły. Ps. Zdziwiła mnie cena Ovitrelle. 77 zł. W Katowicach ponad 90 zł placilam.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    A badania Ci się nie przeterminowaly już? Robimy IUI! Endo 8 mm. IUI w środę. Problem tylko taki, że jutro o 5 rano mam zrobić sobie zastrzyk. A ja mam fobie przed iglami, serio, jak pobieraja mi krew to nie patrzę. Poprzednio miałam zastrzyki po południu w klinice. No, ale musiała nadejść ta chwila, bede się modlić chyba do tej igły. Ps. Zdziwiła mnie cena Ovitrelle. 77 zł. W Katowicach ponad 90 zł placilam.
    To super, będę trzymać kciuki :)
    Może niech mąż zrobi zastrzyk? Po 1raxie robiłam ej sobie już bez problemu ;) Najważniejsze to szybko się wbić, wtedy jest lepiej, i wpuszczać nie za szybko i szybko wyjąć igłę.
    Ja w Kato płaciłam 60zl za Ovi, ale to w aptece Książęcej k.kliniki

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 września 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mężowi ufam, ale nie w takich kwestiach haha. Choć nie wykluczam, że będzie musiał pomóc. Dzieki za wskazówki! Teraz żeby tylko pecherzyki wcześniej nie pekly bo jeden ma juz 24 mm. Selina a będziecie badać tą żywotność? To jest jakieś osobne badanie?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 września 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie robisz IUI?

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 września 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Gdzie robisz IUI?

    W Parens. A jak u Ciebie Dziwna sprawy stoją?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 19:43

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 września 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie? Powoli oswajam się z tym że nie będziemy mieli dziecka. Na usg wydaje się ok. A co pokaże życia zobaczymy

    Wszystko ma swój czas...
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 10 września 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałam się przywitać, mam na imię Magda. Jestem z okolic Krakowa, ale leczymy się w Parens u dr M.
    Starania już trwają prawie 1,5 roku, a badania w zasadzie od maja tego roku.
    W czerwcu trafiliśmy do dr M.
    U mnie wysoka prolaktyna, obecnie Bromergon 0,5 tab na podtrzymanie; stan przedcukrzycowy i leczenie Glucophagiem
    Mąż ze słabym nasieniem tylko 3,15 mln w ml, i co drugi ruchliwy; po 3mcach suplementacji witaminami będzie powtarzać w najbliższym czasie seminogram. Wybiera się też do urologa też w Parens, zobaczymy co zaleci.
    Jesteście zadowolone z opieki w Parens?

    Nie lubi tę wiadomość

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A u mnie? Powoli oswajam się z tym że nie będziemy mieli dziecka. Na usg wydaje się ok. A co pokaże życia zobaczymy
    Przyszła do mnie dziś klientka wieczorem, sporo po 30tce, ale ile dokładnie nie wiem. Mowi mi na wejściu, ze nie wie czy zabieg zrobimy, bo sie dzis dowiedziała ze w ciazy jest :) Zabieg zmieniłyśmy i pogadałyśmy sobie trochę. Przez ostatnie ponad pol roku była juz oswojona z mysla, ze moga nie miec nigdy dziecka no i bach, teraz się dowiedziała że w ciąży jest. Jedyne co mówi zmieniła ostatnio, to od maja piła Inofolic. Najlepsze, ze jakis czas temu tez miala miec histero, bo wykryto polipa. Jeden dr zalecał zabieg a inny odradzał, zgłupiała i zabiegu nie zrobiła. Udało sie z polipem

    Wiecie co, w takich chiwlach to aj sobie mysle, ze to znak jakiś? czy Bog stawia na naszej drodze pewne osoby z ich historiami zyciowymi by nam cos pokazac? Tak, wiem jak to głupio brzmi. Jednak autentycznie zaczelam sie zastanawiac nad tą histero. Wiem, ze nie musze miec jak ona, mnie zabieg moze pomoc, jednak od obecnego dr wiem tez, ze moze rowniez "nabałaganić". Mowilam sobie jednak, ze czekam teraz na @ i umawiam sie na zabieg no i kurcze kolejne opóźnienie, zabieg jak coś musiałabym mieć w październiku. To już 3 raz kiedy coś mnie odsuwa od tej histero

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 10 września 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina zaciekawiło mnie to badanie żywności, to jest po prostu wykonane 3 krotne badanie jednego nasienia w odpowiednich odstępach czasowych czy to się jakoś specjalnie nazywa?
    Przepraszam, ale jeszcze jestem zielona w temacie, póki co robiliśmy sam seminogram, kolejny już chcemy z morfologią wykonać

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow wrote:
    Cześć, chciałam się przywitać, mam na imię Magda. Jestem z okolic Krakowa, ale leczymy się w Parens u dr M.
    Starania już trwają prawie 1,5 roku, a badania w zasadzie od maja tego roku.
    W czerwcu trafiliśmy do dr M.
    U mnie wysoka prolaktyna, obecnie Bromergon 0,5 tab na podtrzymanie; stan przedcukrzycowy i leczenie Glucophagiem
    Mąż ze słabym nasieniem tylko 3,15 mln w ml, i co drugi ruchliwy; po 3mcach suplementacji witaminami będzie powtarzać w najbliższym czasie seminogram. Wybiera się też do urologa też w Parens, zobaczymy co zaleci.
    Jesteście zadowolone z opieki w Parens?
    Hej, witaj
    Mnie po 2 wizytach na razie ciężko powiedziec czy jestem zadowolona. Też chodzę do tego dr co Ty i na pewno mogę stwierdzić, że jest bardzo miły, bije od niego ciepło, zrozumienie, jest cierpliwy i otwarty. Zdecydowanie mozna z nim porozmawiać :) Czy ma obszerną wiedzę też nie wiem, bo momentami zdaje mi się, że dedukuję lepiej od niego :P mozliwe, ze musi sie jeszcze sporo nauczyc, ale ma zapędy na naprawdę dobrego specjalistę w tej dziedzinie.
    Jakie suple mąż bierze? Po doświadczeniach mojego mogę polecić oprócz ExtraSperm, to Maca (na zwiekszenie liczebnosci jest dobra) i wit.C 1000j. A jak wypadła mężowi przeżywalność plemników w seminogramie?
    Mój mąż też idzie tam do urologa, ale dopiero w październiku ma termin.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow wrote:
    Selina zaciekawiło mnie to badanie żywności, to jest po prostu wykonane 3 krotne badanie jednego nasienia w odpowiednich odstępach czasowych czy to się jakoś specjalnie nazywa?
    Przepraszam, ale jeszcze jestem zielona w temacie, póki co robiliśmy sam seminogram, kolejny już chcemy z morfologią wykonać
    Nie mam pojęcia :P dr poprostu wspomniał, by mąż zbadał tą żywotność. Oddaje się chyba 1x nasienie i sprawdzają ile mln plemników przeżyje po 6,12 i 24h. Tak zrozumiałam

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 10 września 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej, witaj
    Mnie po 2 wizytach na razie ciężko powiedziec czy jestem zadowolona. Też chodzę do tego dr co Ty i na pewno mogę stwierdzić, że jest bardzo miły, bije od niego ciepło, zrozumienie, jest cierpliwy i otwarty. Zdecydowanie mozna z nim porozmawiać :) Czy ma obszerną wiedzę też nie wiem, bo momentami zdaje mi się, że dedukuję lepiej od niego :P mozliwe, ze musi sie jeszcze sporo nauczyc, ale ma zapędy na naprawdę dobrego specjalistę w tej dziedzinie.
    Jakie suple mąż bierze? Po doświadczeniach mojego mogę polecić oprócz ExtraSperm, to Maca (na zwiekszenie liczebnosci jest dobra) i wit.C 1000j. A jak wypadła mężowi przeżywalność plemników w seminogramie?
    Mój mąż też idzie tam do urologa, ale dopiero w październiku ma termin.
    A to miałaś szczęście, że był miły!
    mnie uprzedzono, że zasypia, jest gburowaty i się szybko niecierpliwi, ale po 2 konsultacjach i potwierdzonej owu na monitoringu stwierdzam póki co, że szybko ogarnął mój bałagan.
    Mąż zajada Wit C 1000 j, a tak to opakowanie Centrum energia, a potem Profertil. Mój ma wizytę 28.09 to chętnie się podzielę co wietrzny zaproponował :)
    Tą przeżywanie Ci napiszę jak sprawdzę w wyniku

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 10 września 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żywotność 47 % niecałe 7 mln

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 10 września 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe Selina, madzikow mówi o dr Milewiczu, my jesteśmy u Maduzi. O Milewiczu mi opowiadała koleżanka, która właśnie wróciła z macierzyńskiego, a starała się 3 lata. Faktycznie jest nieprzyjemny, jednak kiedy okazało się, że jej ciąża jest zagrożona, a dziecko może mieć wady, potrafił ją tak wyprowadzić, że ma zdrowego bobasa. Wychwala go pod niebiosa. Dziwna, wiem, że u Ciebie problem tkwi gdzie indziej niż u nas, próbowałaś może o Milewicza?

    Madzikow, ja od lipca chodzę do dr Maduzi. Podoba mi się jego spokój i pozytywne nastawienie. Jest też dokładny i nie naciąga na badania, jeśli nie widzi ku temu powodów. Ale trudno też mi ocenić po 2 miesiącach. W środę podchodzę w parens do inseminacji, dam znać co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 22:57

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, Madzikow tak dopiero teraz się jornelam o którego dr chodzi :D obydwoje są na M. ;) Madzikow ja chodzę do dr Maduzi, to młody sympatyczny lekarz. Natomiast o Milewiczu owszemz słyszałam takie opinie jak piszesz
    Jaki macie dalszy plan działania?

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 11 września 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Milewicza próbowałam przez 1.5 roku niestety bez skutku i bez żadnego pomysłu na mnie

    Wszystko ma swój czas...
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 11 września 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hihi! a to nieźle, nie znałam tego Maduzi po prostu.
    ja mam kurację z lekami na bank na pół roku z czego już jest 2 miesiąc zażywania. Milewicz stwierdził, że mężowi trzeba dać mu się zregenerować i powtórzy badanie, bo nie jest na tyle słabe, żeby od razu robić genetyczne.
    Także plan taki, że powtarzamy seminogram komputerowy w przyszłym tyg jakoś, 28.09 wizyta u urologa.
    A z naszych wspólnych ustaleń to rozważamy IUI, zwłaszcza jeśli nie będzie poprawy w badaniu.
    Ja na to wszystko mam też tylozgiecie i to jakieś nietypowe bo jakby w bok skręcone;)

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 11 września 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla trzymam kciuki! środa to już jutro <3

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Tak Milewicza próbowałam przez 1.5 roku niestety bez skutku i bez żadnego pomysłu na mnie
    A leczysz się jeszcze immunologicznie?


    Madzikow IUI na pewno niektórym pomaga, sami pewnie jeszcze podejdziemy jak nie będzie się udawało po ewentualnej histero.


    Anuśla ja mam właśnie wrażenie, że nasz dr trochę wciska te badania jednak. Ostatnio wspomniał, że mogę zrobić Allo mlr, nie wiem po co, bo ja w ciąży nigdy nie byłam i może wyjść 0% co nie znaczy, że nie zacznie rosnąć jak znajdę. To badanie jest drogie a i "leczenie" tego to mega koszty, no trzeba się szczepić i nie musi to wcale skutku przynieść (u mojej siostry nie przyniosło). Powiedziałam mu, że immuno (którego on też zna) nie kazał tego badać, to się wtedy wycofał z tego. W Żorach znowuż żeby zbadać u męża re żywotność dokładnie, ok ale co to da? Nie sądzę by leczyło się to inaczej niż do tej pory mąż poprawiał inne parametry... Powiedziałam dr, że mieliśmy 3x IUI w okolicy owu, więc jakieś plemniki chyba by przetrwały, to też nie nalegał już na to badanie. Mam trochę mieszane odczucia ;)

‹‹ 203 204 205 206 207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ