X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Myślę, że wszystko co liściaste lepsze. W torebkach nie wiadomo co namielone. Koło Artvimedu jest ekochatka, tam mają takie rzeczy. Może i macę mają. My mamy bliziutko, więc M. sobie tam zajeżdża i o to znalazłam w jego magicznym pudełku uwaga uwaga 3 opakowania ostropestu plamistego z 2015, 2016 i 2017 roku, czyli wszystkie do kosza. Nie mówiąc o czystkach, rumiankach i innych specyfikach. Masakra.

    A rumianek na co pijesz? Można cały cykl?
    To niezły z niego magazynier :D u nas to ja tak kupuję i kupuję różne herbatki i ziółka hehe ;) ale mąż też lubi się ich napić. Rumianek na jelita piję akurat, ale polecono mi też pić w trakcie okresu mocno ciepły napar, że łagodzi bóle choć nie wiem jak w sumie. Nigdy się nie zastanawiałam czy można cały cykl czy nie, ale nikt mnie nie uprzedzał nigdy, że jest inaczej, więc pije codziennie. Wiem tylko, że wiesiołek do owulacji się bierze a tak to resztę chyba można

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 29 września 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Mam zrobić testy NK i Allo mlr i dopiero wtedy zobaczymy czy robimy ostatnia IUI. Ogólnie to dr radził odpuścić na jakiś czas i tak też robimy. Czuję pustkę, przez 2 lata te wszystkie wizyty daja jakas adrenalinę, żyje się od wizyty do wizyty. A teraz trzeba sobie przypomnieć jak się żyło przedtem. No trudno, w życiu niczego się nie da zaplanować.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ja po wizycie. Mam zrobić testy NK i Allo mlr i dopiero wtedy zobaczymy czy robimy ostatnia IUI. Ogólnie to dr radził odpuścić na jakiś czas i tak też robimy. Czuję pustkę, przez 2 lata te wszystkie wizyty daja jakas adrenalinę, żyje się od wizyty do wizyty. A teraz trzeba sobie przypomnieć jak się żyło przedtem. No trudno, w życiu niczego się nie da zaplanować.
    Kochana mnie też mówił, że mam zbadać Allo, ale powiedz mi po kiego grzyba, gdzie może wyjść 0% u Ciebie jak nigdy w ciąży nie byłaś a allo u wielu kobiet rośnie naturalnie wraz z zajściem w ciążę. Ja mu o tym powiedziałam, że mi immunolog tak powiedzial (którego on uznaje i z którym będą współpracować), zebym nie badała, to on Ok to proszę nie badać. Masakra... To badanie kosztuje ponad 300zl, więc zastanowiła bym się na Twoim miejscu. NK można zbadać jak najbardziej, jak Ci wyjdą podwyższone (chyba do 10% jest ok), to sama z siebie zacznij łykać omega3, to pomaga

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 29 września 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania allo mlr nie zleca się osobom które nie były w ciąży

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 29 września 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No on w sumie mówi, że ta immunologia to i tak jest palcem po wodzie pisane. A dlaczego allo mlr jest tylko dla kobiet, które były w ciąży?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 29 września 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jak nie byłaś w ciąży to nie wiadomo czy wytwarzasz przeciwciała blokujące. To tak jak np miałaś cytomegalie to masz przeciwciała a jak nie to ci się nie wytworzyly

    Selina, Anuśla lubią tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Bo jak nie byłaś w ciąży to nie wiadomo czy wytwarzasz przeciwciała blokujące. To tak jak np miałaś cytomegalie to masz przeciwciała a jak nie to ci się nie wytworzyly
    Najlepsze jest to, że niektórzy zkeciliby na to od razu szczepienia ;) nie wiem po cholerę tzn.wiem po co: bo są drogie i trzepią kasę na tym :P Moja siostra np.miala mlr 0% a urodziła dziecko z ale to po 7latach od urodzenia badała, to nie wiem też czy to się liczy. No w każdym bądź razie po szczepieniach mlr 65%, ale w ciąży nadal nie jest. Problem musi leżeć gdzieś indziej

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 29 września 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka miała zerowe allo mlr i ma 2 dzieci

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Moja koleżanka miała zerowe allo mlr i ma 2 dzieci
    Ano właśnie :)
    Myślę, że może większy sens miałoby zbadanie cytokin?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2018, 19:01

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 29 września 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytokiny wytwarzają się jak się ma zakwasy, dlatego zaleca się unikanie wysiłku w drugiej fazie cyklu, tyle wiem w temacie:D

    Selina, byłam dzisiaj w Eko Chatce, kupowałam pokrzywę (liście), znalazła się i maca w proszku. Matko, to smakuje jak rzygi, nie dziwię się, że Twój nie chciał tego pić. Właśnie wsypałam łyżeczkę do jogurtu i mnie cofa. Oczywiście mój mąż z tym nie ma żadnego problemu, jak mówi jego kumpel: jak nie nasrane to wszystko zje haha

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 29 września 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Cytokiny wytwarzają się jak się ma zakwasy, dlatego zaleca się unikanie wysiłku w drugiej fazie cyklu, tyle wiem w temacie:D
    Tego to nie wiedziałam. A ja wtedy mam power do roboty

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Cytokiny wytwarzają się jak się ma zakwasy, dlatego zaleca się unikanie wysiłku w drugiej fazie cyklu, tyle wiem w temacie:D

    Selina, byłam dzisiaj w Eko Chatce, kupowałam pokrzywę (liście), znalazła się i maca w proszku. Matko, to smakuje jak rzygi, nie dziwię się, że Twój nie chciał tego pić. Właśnie wsypałam łyżeczkę do jogurtu i mnie cofa. Oczywiście mój mąż z tym nie ma żadnego problemu, jak mówi jego kumpel: jak nie nasrane to wszystko zje haha
    hehehe :D no ja w proszku tez bym chyba nie zjadła :P Moj tylko raz taką miał a tak to tabsy zawsze.
    O cytokiny to chodzi o obecność takich, które dają ochronę zarodka itp. Nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale jakieś interferony itd. Robią, to w prokocimiu ponoć już, ale pewnie tez z 200-300zł :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Tego to nie wiedziałam. A ja wtedy mam power do roboty
    Ja najwiekszy power mam parę dni przed @ i wtedy już wiem, że się nie udało :P bo latam jak mały samochodzik i pucuję całą chatę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/eff9e8485218.jpg.html
    Dziewczyny moze wy bardziej to ogarniacie ;)
    Czy to usg robione w drugiej fazie cyklu tuz przed miesiaczka jest ok?;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/eff9e8485218.jpg.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/eff9e8485218.jpg.html
    Dziewczyny moze wy bardziej to ogarniacie ;)
    Czy to usg robione w drugiej fazie cyklu tuz przed miesiaczka jest ok?;)
    Ja nie mam zielonego pojęcia :P Nigdy nie potrafiłam interpretować zdjęć usg, nigdy nic na nich nie widzę :D Pewnie kiedys jak lekarz zarodek mi pokaze, to też nie zauważę :P jak Rachel z Przyjaciół ;)

    fiorella82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja nie mam zielonego pojęcia :P Nigdy nie potrafiłam interpretować zdjęć usg, nigdy nic na nich nie widzę :D Pewnie kiedys jak lekarz zarodek mi pokaze, to też nie zauważę :P jak Rachel z Przyjaciół ;)

    Hehe ja wlasnie to samo:D
    A lekarze jak to lekarze ich tlumaczenie to juz wgl ciezko pojac ;D

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 30 września 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Hehe ja wlasnie to samo:D
    A lekarze jak to lekarze ich tlumaczenie to juz wgl ciezko pojac ;D
    Zależy od lekarza. Mój ginekolog tłumaczy wszystko a jak mówi zbyt medycznie to pytam co to znaczy a on mi mówi wtedy najprościej jak się da albo rysuje czy na plakatach w gabinecie pokazuje. Tylko u niego wizyta nigdy nie trwa krócej niż pół godziny a samo usg min 10 minut

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Zależy od lekarza. Mój ginekolog tłumaczy wszystko a jak mówi zbyt medycznie to pytam co to znaczy a on mi mówi wtedy najprościej jak się da albo rysuje czy na plakatach w gabinecie pokazuje. Tylko u niego wizyta nigdy nie trwa krócej niż pół godziny a samo usg min 10 minut
    Mnie też zwykle tłumaczyli co i jak, ale i tak tego nie czailam ;) jakieś troj linijne endometrium poskzywlai a ja nic takiego nie widziałam, pęcherzyki nawet czasem jak pokazują, to hmm no widzę jakaś plamę, ale jakby mi ktoś pokazał tak jak Żaneta swoje usg, to za cholerę nie potrafiła bym odczytać tego

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pół Krakowa dziś zeszłam za Conceive plus i dupa. Zależy mi na czasie, bo dobrze by było żebym do środy go gdzieś dorwała. Znacie jakąś aptekę stacjonarna, gdzie jest duża szansa że będzie? Albo internetowa, żeby w miarę szybko doszło? Co do ACC, u nas odpada, mam astmatyka, który ma silną reakcję po tego typu wyksztus ych specyfikach, nie chce mu krzywdy zrobić :-| jakies jeszcze pomysły żeby zmniejszyć lepkość?

‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ