X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 listopada 2018, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek super że pamiętasz o tym wątku. To ciekawe godziny aktywności wybrała twoja córcia. Pozdrawiam i życzę dużo siły

    Schmetterling, Nona lubią tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janku nie uwierzysz, ale akurat dzisiaj w nocy zastanawiałam się co u Ciebie, bo dawno się nie odzywałaś. :-D trzymajcie się dzielnie. Pozdrawiamy, u nas dziś wybiło 9 miesięcy - druga ciąża ;-)

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupia ja...zrobiłam test, coś mnie podkusiło bo miałam te dziwne pobolewania w brzuchu i w prawym jajniku z którego najprawdopodobniej była owu i ten progesteron wyższy..i oczywiście biel vizira...Na pocieszenie kupiłam sobie mega bezę z bitą śmietaną. jestem niby dopiero ok 11dpo ale chyba już coś by wyszło. Cycki mnie tak bolały że ledwo dziś spałam. Znowu jestem załamana tym wszystkim :( Moja gin już chyba nie ma pomysłu co może być na rzeczy skoro ja i mój M mamy dobre wyniki. Możecie polecić jakiegoś super gina w Krk który specjalizuje się w takich przypadkach?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Głupia ja...zrobiłam test, coś mnie podkusiło bo miałam te dziwne pobolewania w brzuchu i w prawym jajniku z którego najprawdopodobniej była owu i ten progesteron wyższy..i oczywiście biel vizira...Na pocieszenie kupiłam sobie mega bezę z bitą śmietaną. jestem niby dopiero ok 11dpo ale chyba już coś by wyszło. Cycki mnie tak bolały że ledwo dziś spałam. Znowu jestem załamana tym wszystkim :( Moja gin już chyba nie ma pomysłu co może być na rzeczy skoro ja i mój M mamy dobre wyniki. Możecie polecić jakiegoś super gina w Krk który specjalizuje się w takich przypadkach?

    Klot niepotrzebnie sobie wkrecasz. Ja miałam juz przez te 2 lata wszystkie objawy ciąży i dziecka nie mam, to nasz organizm płata figle. Po tym co przeszlas chcesz jeszcze obarczac psychike wyszukiwaniem objawow ciazy? Daj sobie odpocząć. Robilas w ogóle sprawdzenie drożności jajowodow? Czy Twoj miał jakies inne badania oprocz seminogramu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 12:57

    kłot, Nona lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam drożność i wyszły drożne, choć samo badanie niesamowicie mnie bolało i traciłam już przytomność z bólu. Mój M nie robił innych badań oprócz seminogramu i na pewno nie namówię go na inne badania bo uważa że wszystko jest ok, chyba że będę miała skierowanie na papierze od jakiegoś gina. a co uważasz że powinien jeszcze zrobić?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:52

    kłot lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj jeśli seminogram wychodzi w normie, a dalej się nie udaje, mężczyzna powinien zrobić test MAR (wykrywający przeciwciała plemnikowe), chromatynę plemnikową (jakość DNA), HBA (wiązanie z kwasem hialuronowym, czyli zdolność zapłodnienia). Androlog mojemu zlecił jeszcze test ROS, ale nie robiliśmy, bo wyszłam z założenia, że skoro chromatyna jest dobra, to szkoda kasy na to. Ja w sumie nikogo konkretnego z Krakowa nie mogę polecić. Ostatnio leczyliśmy się u dr. Maduzi z Parens i byliśmy zadowoleni, ale pomysłu na nas nie miał już. Idziemy jeszcze do dr. Lachowicza jako naprotechnologa. Skoro wszystko u Ciebie ok, tzn. hormony w normie, potwierdzona owulacja monitoringiem itd. to pozostaje przebadać faceta. Chce to dziecko czy nie hehe

    kłot lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla dzięki za podpowiedz :* Poproszę najwyżej gin żeby mi to na kartce z pieczątką napisała haha. On uważa że przesadzam i że potrzeba czasu... a jak będzie miał to na kartce od lekarza to już inna gadka. Ciężko go było na seminogram zaciągnąć, sam mówił że pójdzie ale jak ja mówiłam to się irytował, poza tym mamy złe wspomnienia z tego badania, baba w rejestracji była nieprzyjemna i zero intymności co dla faceta jest w przypadku takiego badania istotne...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Kłot nie wiedzialam ze tez jestes z Krk, kojarze Cie z wątku listopadowego.
    Ja polecam dr Kula, Ovum. Mega ogarnieta babka.
    dzięki za polecenie, już się umówiłam! moja gin jest wtedy na urlopie, ale jestem ciekawa opinii też innego lekarza, mam nadzieję, że ona coś wymyśli... Chodzisz do niej? Zna się na leczeniu niepłodności?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    dzięki za polecenie, już się umówiłam! moja gin jest wtedy na urlopie, ale jestem ciekawa opinii też innego lekarza, mam nadzieję, że ona coś wymyśli... Chodzisz do niej? Zna się na leczeniu niepłodności?
    Takie krótkie terminy?

    Wszystko ma swój czas...
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po poronieniu niestety i szukam dobrego ginekologa endokrynologa w Krakowie, polecacie kogos?

    10.09.2019 Marcel
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 8 listopada 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna, jakoś się udało przez znanego lekarza i u mnie akurat najlepiej się umawiać koło godz 12 a wiadomo że większość wtedy jest w pracy..
    Oleczka ja mam taką babkę Joanna korabel-endokrynolog ginekolog. Mówi z sensem choć mi nic na razie nie doradzila więcej oprócz drożności i podstawowych badań. Dlatego wybieram się tym razem do innego...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot dziekuje. A ktos cos wiecej?:-)

    10.09.2019 Marcel
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Fajnie że wątek odzyl.
    Klot dobrze cie widzieć. Dbaj o swoje małżeństwo i mam nadzieję że będzie już dobrze :*

    My wreszcie zapisalismy sie do kliniki. 26 list idziemy do janeczki w parens. I planujemy podejsc do iui.
    Takze sie okaze.

    I mam jeszcze jedno pytanie.
    Jaki polecacie kwas foliowy aby dobrze sie wchlanial? Od 3 lat biore folik ale teraz mi sie kończy i mysle o czyms nowym.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę b-right to dobrze wchlaniajacy się kwas foliowy

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem tutaj nowa i również jestem z Krakowa. Ale oprócz tego, że jesteśmy z jednego miasta łączy mnie z wami to, że staram się o maleństwo.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Hej dziewczyny. Fajnie że wątek odzyl.
    Klot dobrze cie widzieć. Dbaj o swoje małżeństwo i mam nadzieję że będzie już dobrze :*

    My wreszcie zapisalismy sie do kliniki. 26 list idziemy do janeczki w parens. I planujemy podejsc do iui.
    Takze sie okaze.

    I mam jeszcze jedno pytanie.
    Jaki polecacie kwas foliowy aby dobrze sie wchlanial? Od 3 lat biore folik ale teraz mi sie kończy i mysle o czyms nowym.
    Hej kuzmoni. Jak bylo na wakacjach? Przed wizyta w Parens mozecie sobie zrobić test MAR, chromatyne i HBA, bo na bank Janeczko kaze wam zrobić. A tak mielibyscie juz wyniki na swiezo. Ja biore duphavit ze wzgledu na podwyzszona homocysteine ale nie wiem jak sie wchlania.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Hej kuzmoni. Jak bylo na wakacjach? Przed wizyta w Parens mozecie sobie zrobić test MAR, chromatyne i HBA, bo na bank Janeczko kaze wam zrobić. A tak mielibyscie juz wyniki na swiezo. Ja biore duphavit ze wzgledu na podwyzszona homocysteine ale nie wiem jak sie wchlania.
    Dziękuję że pytasz :)
    Było cudownie. Raj na ziemi ;)
    Super miejsce na podróż poslubna ale ważne jest samo miejsce gdzie się śpi. Tereny gorzyste a plaże nie wszędzie ładne. KHz wiem co polecić :)
    Natomiast zleciało za szybko.

    Mar mamy. Chromatyny i hba nie ale mąż sam nie zrobi. Jadł lekarz mu zleci to owszem. Wiec chyba pójdziemy i zaryzykujemy ;)

    Anusla a tu polecasz Janeczke?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Dziękuję że pytasz :)
    Było cudownie. Raj na ziemi ;)
    Super miejsce na podróż poslubna ale ważne jest samo miejsce gdzie się śpi. Tereny gorzyste a plaże nie wszędzie ładne. KHz wiem co polecić :)
    Natomiast zleciało za szybko.

    Mar mamy. Chromatyny i hba nie ale mąż sam nie zrobi. Jadł lekarz mu zleci to owszem. Wiec chyba pójdziemy i zaryzykujemy ;)

    Anusla a tu polecasz Janeczke?
    Ja ucieklam od niego. Bylam na kilku wizytach, w tym hsg. Gbur i cwaniak. Nie po to place ciezkie pieniadze żeby mnie traktowano jak smiecia. Sa rozne opinie na jego temat, mnie ciężko powiedzieć coś wiecej po tych kilku wizytach. Jednak uważam, że lekarz powinien też być człowiekiem na poziomie, bo to ja jestem jego klientem i łaski mi nie robi.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak ze znajomymi rozmawiam to dochodzimy do pewnych wniosków że w klinikach coraz bardziej rosną ceny wizyt a lekarze coraz mniej się przejmują szablonowo podchodzą do pacjenta

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 221 222 223 224 225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ