X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 11 listopada 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ja ucieklam od niego. Bylam na kilku wizytach, w tym hsg. Gbur i cwaniak. Nie po to place ciezkie pieniadze żeby mnie traktowano jak smiecia. Sa rozne opinie na jego temat, mnie ciężko powiedzieć coś wiecej po tych kilku wizytach. Jednak uważam, że lekarz powinien też być człowiekiem na poziomie, bo to ja jestem jego klientem i łaski mi nie robi.
    Hmmm to mnie nie pocieszylas. No nic zobaczyny. Wizyta umówiona więc pójdziemy. Chyba że okres dostanę.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może bedziesz miala inne wrażenia. To specyficzny czlowiek, jak sie czyta opinie o nim to też sa skrajne.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 listopada 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My powtarzamy teraz HBA i posiew. Jeśli nadal bedzie poniżej normy to wierze, że dr Lachowicz nam pomoze. Jak beda ok to juz mi zostaje tylko histero i immunonologia do zbadania.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 listopada 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie namiary na dobrego psychologa psychoterapeute?

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 listopada 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na priv napisze.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 listopada 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Na priv napisze.
    To do mnie odpowiedź?

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 listopada 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi odwołali wizytę i na 10 grudnia dopiero jestem zapisana. Doktorek urlop sobie wziął. No ale będę wtedy przed owu prawdopodobnie więc zobaczymy jakie pęcherzyki. Chyba że akurat nam się uda :) nie poddaje sie :) w lutym kończę 30 lat i wierzę że będę wtedy w ciąży :)

    Selina lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech wkurzajace to jest nastawić sie na wizyte i ją odwołują. Ale jak bedziesz przed owu to i lepiej. Ja dziś zalamka. Czuje że lada moment dostane @. Cykl 25-dniowy, poprzedni 23-dniowy. Chyba jednak ta prolaktyna daje o sobie znać. Myślicie ze za wysoka prolaktyna może skracać cykle? Odstawiłam bromergon, to moj pierwszy cykl z castagnusem. Nie wiem czy nie wrócić do bromka. Jestem taka zrezygnowana, myślałam ze może zajde w ciążę rzutem na taśmę zanim odejde z firmy, a tu zonk jak zwykle. Mąż dziś powtarza HBA i posiew. Ale to pewnie we mnie coś siedzi.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :) jako że parę z Was pisało do mnie, że mam tu wrócić a ja się stęskniłam, postanowiłam się odezwać ;)

    Anuśla ja też kombinowałam z bromkiem i jego odstawianiem, ale mnie to tylko gorzej robiło. Zaczynałam plamić byle kiedy i @ też chyba wcześniej była. Ja na castagnusie się źle czułam kiedyś i szybko odstawiłam, bo jakieś bóle głowy i zawroty miałam dzień w dzień. Jeśli jednak dobrze się na nim czujesz bierz dalej.
    Daj znać jak tam badania męża :) Mój będzie powtarzał badania w grudniu, zjadł w październiku antybiotyk który miał i cały czas bierze ten Agapurin na poprawę krążenia.


    Kuzmoni miałam podobne doświadczenia z dr J.jak Anuśla, ale czytam że jest wiele pacjentek u niego zadowolonych :) więc trzymam kciuki żeby Wam pomógł

    Wczoraj byłam na wizycie u dr od histero. Wynik histopatologii jest ok, polip był nie zmieniony, ale się okazalo że panie z sekretariatu nie wydały wyniku badania mikrobiologicznego scratchingu endometrium a że to jest b.istotne. No i w zasadzie na wizycie nie dowiedziałam się nic nowego, dr polecił tylko Panią dr od niepłodności do której się udam na pewno.
    Wynik tego badania z histero jest o tyle ważny podobno, że wyjdzie tam czy nie mam stanu zapalnego endometrium spowodowanego przez jakieś bakterie. Dr mówi, że skoro mąż miał antybiotyk przez podejrzenie bakterii (bo posiewu nie miał), to możliwe że ma jakiegoś dziada który nie daje objawów i sprzedaje mi go a on powoduje stan zapalny endo a innych objawów nie daje. Także znowu sobie czekam do grudnia na kolejną wizytę.
    Druga sprawa, że meeega wypoczęlismy na prawie 3tyg.urlopie :) Naprawdę, pod koniec już zatęskniłam za domem, więc sądzę że dobrze wypoczęlismy. Naładowani wit.D, objedzeni tamtejszych przysmaków i boskich owoców teraz mam tyle energii, że mam nadzieję, że zbliżająca się zima mnie nie złamie ;)

    Ajaj88, kuzmoni1 lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Selinka! No nareszcie jesteś. No to ciekawe co z tym endometrium. Mam nadzieję że tutaj tkwi ten diabeł i że wreszcie bedziesz wiedziała na czym stoisz. Mnie brzuch napizdza ostro, mam dola strasznego. Tyle dobrego, że udało mi sie załapać do mojej kochanej internistki, dała mi wszystkie badania jakie chciałam, złota kobieta, jest dla pacjenta, nie pacjent dla niej. Nawet reke podaje jak sie wchodzi do gabinetu.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, mąż odebrał wynik i mam enterococcus faecalis :( a więc będzie zapalenie endometrium. Wysłałam wynik do dr i napisał, że leczenie będzie konieczne. Umówiłam się już i idę po receptę w poniedziałek. Cała energia i zapał pourlopowy poszły w pizdziec. Czytam w necie, że ta bakteria jak zajmie układ moczowy bądź rozrodczy, to jest b.ciezka do leczenia i długo to trwa. Boże, co jeszcze

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też to mial w posiewie.Miał zastrzyki ale nie pomogły. Potem brał 2 antybiotyki ale nie robiliśmy juz potem posiewu. Cholera to ja też chyba histeroskopie musze zrobić. Selina ale to wbrew pozorom good news! Może to dziadostwo was blokuje? Lepiej tak niż dalej wszystko pieknie a dziecka nie ma. My juz mamy HBA. Uwaga uwaga 80%!!! Rok temu było 67%. I co nie da sie poprawić? Da sie i tak czułam! Tylko że to oznacza, że to ze mna cos nie tak.

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Mój mąż też to mial w posiewie.Miał zastrzyki ale nie pomogły. Potem brał 2 antybiotyki ale nie robiliśmy juz potem posiewu. Cholera to ja też chyba histeroskopie musze zrobić. Selina ale to wbrew pozorom good news! Może to dziadostwo was blokuje? Lepiej tak niż dalej wszystko pieknie a dziecka nie ma. My juz mamy HBA. Uwaga uwaga 80%!!! Rok temu było 67%. I co nie da sie poprawić? Da sie i tak czułam! Tylko że to oznacza, że to ze mna cos nie tak.
    Świetne wieści! :D cieszę się bardzo, że się poprawiło.
    Co do bakterii to mnie wczoraj dr tak mówił, że jak coś u mnie wyjdzie to mąż też prawdopodobnie ma. Możliwe więc, że u Ciebie nie wyjdzie w żadnym posiewie, no bo sory ale przed histero miałam wszystkie wymazy i posiewy robione i nic nie wyszło, a bakteria siedzi w endometrium powodując stan zapalny nie dając żadnych innych objawów. Mysle, że nawet histero nie musisz mieć robionej a wystarczy biopsja z badaniem histopatologicznym i posiewem (to bardzo istotne! bo ja już scratching endo
    miałam w maju z badaniem histo.,ale nie było wtedy posiewu). Czekam na poniedziałkową wizytę (wepchnęłam się na chamca, bo powiedziałam, że to pilne a ja tylko po receptę ;) ) i zaczniemy leczenie. Akurat pewnie za znęcanie nowy cykl, szkoda tylko że tak ciężko się leczy to dziadostwo :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 14:55

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie tez mialam te wszystkie posiewy i raz tylko mi ecola wyszla. A Twoj już robił posiew? Wiesz co ja chyba tez zrobie ta histero, mam nadzieje że Lachowicz mi zleci. Moj HBA dobrze, ale znów jest lepkosc. Co prawda przestal brać wit. C, ale skądś sie ta lepkosc bierze, szkoda że posiewu nie dało sie dziś też zrobić bo to osobno sie bierze caly materiał do badania. A antybiogram miałaś robiony?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    No wlasnie tez mialam te wszystkie posiewy i raz tylko mi ecola wyszla. A Twoj już robił posiew? Wiesz co ja chyba tez zrobie ta histero, mam nadzieje że Lachowicz mi zleci. Moj HBA dobrze, ale znów jest lepkosc. Co prawda przestal brać wit. C, ale skądś sie ta lepkosc bierze, szkoda że posiewu nie dało sie dziś też zrobić bo to osobno sie bierze caly materiał do badania. A antybiogram miałaś robiony?
    Mam antybiogram podany przy wyniku, nie jest tylko napisane w jakiej ilości ta bakteria, bo nie dało się ocenić.
    Widzisz ten dr Wiatr u mojego bakterie podejrzewał, bo też mu się lepkość utrzymuje. Minęły 3tyg.jak mąż antybiotyku nie bierze, to może wyślę go niech już zrobi ten posiew zamiast czekać do grudnia.
    Lachowicz może Cię na histero skierować owszem, choć chyba często tego nie robi. Wyśle Cię pewnie do jakiegoś znajomego lekarza swojego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 17:33

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne niech zrobi posiew, od tego też różne choroby prostaty zależą, więc nawet nie chodzi o sama niepłodność.

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż to żeby zrobił badanie nasienia to chyba nie wiem w jaki sposób musiałabym go zaciągnąć

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie robił nigdy??

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwina badanie nasienia to podstawa przy ustaleniu dlaczego nie wychodzi. Jesli twojemu mezowi zalezy powinien od razu udac sie do jakiejs diagnostyki. Nie jest to moze najprzyjemniejsze ale nasze badania sa gorsze :/
    Moj juz 3 albo 4 azy badal i pewnie dalej bedzie. No jesli zalezy to sie poświęci.

    Selina, super ze wypoczęlas po wakacjach i swietnie ze wrocilas. Mysle podobnie jak anusla, lepiej wiedziec ze jest cos co mozeblokowac i probowac to leczyc niz ciaglr bujac sie od lekarza do.lekarza bez pomysłu. Takze trzymam kciuki za was i wierze zr jak wyleczycie te wstretna bakrerie to zobaczysz 2 kreski :):)

    Anusla super ze wyniki sie porpawily. Pamietaj ze zadko komu zdrowemu wychodzi za 1 razem. Wyniki sie poprawiły ale tez nie wiesz od kiedy jest lepiej? Moze akurat teraz badz za kilka cykli sie uda?

    Wierzę w nas wszystkie :) i miłego popoludnia życzę!

‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ