X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) Ja za kilka dni zaczynam drugi trymestr, a zakładałam ten wątek jakby to było wczoraj :) W przyszłym tygodniu mam usg prenatalne, oddałam już krew na papa. W sumie nie wiem kiedy było więcej stresu, czy w czasie starań czy teraz... Niestety w pewnym momencie wylądowałam na patologii ciąży na Koperniku... W sumie dalej sytuacja jest niestabilna, niestabilna ze mną bo dzidziutek jest silny i zdrowy, ma juz 6 cm. Mama tak bardzo już kocha, że oszalałam na punkcie tego małego człowieka! Czekam na was dziewczyny, przydałby mi się ktoś jeszcze z brzuszkiem! Trzymam za was kciuki a wy trzymajcie za nas! Buziak :*

    Schmetterling, gabrika, Selina, Anna Stesia lubią tę wiadomość

  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Agnesqe, co się dzieje? Dlaczego sytuacja jest niestabilna?

    Nie daj się kochana, masz dla kogo walczyć! :)

    Agnesqe lubi tę wiadomość

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka dzieki za info o lekarzach :) Do Totko póki co na hsg idę, ale kto wie czy zostanę na dłużej. Ja hormony (no chyba procz estradiolu i testosteronu) miałam już badane wszystkie, amh też więc ciekawe co dalej by zaleciła :D heh nawet bez pytania jej wiem: jak nie wyjdzie nam po hsg to inseminacja. Na bank ;)
    Ale jejku pocieszyłaś mnie, że po suplementacji wit.D udało się zajść :) ciekawe czy to była faktyczna przyczyna niepowodzen. Ja mam bardzo duzy niedobor, ale biore juz 2tyg. dawke 4000j, przed tem miałam kapsułki Vitrum a teraz mam w kropelkach z wit.K2
    Licze, że to wszystko naraz pomoze :)

    Agnesqe super ze piszesz! :) faktycznie szybko ten trymestr Ci zleciał. Co Ci dolega, że byłaś na patologii? Trzymam kciuki za Ciebie i to małe serduszko pod Twoim sercem :) Dużo zdrówka dla Was

    Agnesqe lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za te miłe słowa :) Na patologi wylądowałam, ponieważ miałam dużo leukocytów w moczu i mnóstwo bakterii... Przebadali mnie na dziesiątą stronę czy w jakiś sposób może to negatywnie wpływać na dziecko... Niestety może:( Na początku cały czas straszyli mnie poronieniem, gdy ten najbardziej niebezpieczny czas minął, jest bardzo duże ryzyko przedwczesnego porodu. Od 10 dni jestem na antybiotyku, wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę, jeśli mocz automatycznie sie pogorszy to juz nie wiem co ze mną zrobią... Ogólnie była wizja cewnikowania się co 4 godziny!!!! Jakiś szok! W piątek idę do urologa, który pracuje na Kopernika, bo jednak prywatnie to jest zupełnie inna rozmowa niż w szpitalu, zobaczymy co powie :(
    A co do pytania czy szybko mi zleciał I trymestr, to powiem tak: trwał chyba 100 lat... Ciąża nie leci szybko, tzn może taka zdrowa bez problemowa owszem, ale jak ma sie jskieś stresujące sytuacje to tylko człowiek sie modli o kolejny przetrwamy dzień. Może właśnie dlatego sie tak dłuży:( To co muszę wam napisać to, to że mam najlepszą gonekolog na świecie, bardzo mnie wspiera w każdym momencie, rozmawiamy, radzę sie jej wszystkiego! A jak byłam na patologii to do mnie przychodziła i konsultowała ze wszystkimi lekarzami :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe wrote:
    Dziękuje za te miłe słowa :) Na patologi wylądowałam, ponieważ miałam dużo leukocytów w moczu i mnóstwo bakterii... Przebadali mnie na dziesiątą stronę czy w jakiś sposób może to negatywnie wpływać na dziecko... Niestety może:( Na początku cały czas straszyli mnie poronieniem, gdy ten najbardziej niebezpieczny czas minął, jest bardzo duże ryzyko przedwczesnego porodu. Od 10 dni jestem na antybiotyku, wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę, jeśli mocz automatycznie sie pogorszy to juz nie wiem co ze mną zrobią... Ogólnie była wizja cewnikowania się co 4 godziny!!!! Jakiś szok! W piątek idę do urologa, który pracuje na Kopernika, bo jednak prywatnie to jest zupełnie inna rozmowa niż w szpitalu, zobaczymy co powie :(
    A co do pytania czy szybko mi zleciał I trymestr, to powiem tak: trwał chyba 100 lat... Ciąża nie leci szybko, tzn może taka zdrowa bez problemowa owszem, ale jak ma sie jskieś stresujące sytuacje to tylko człowiek sie modli o kolejny przetrwamy dzień. Może właśnie dlatego sie tak dłuży:( To co muszę wam napisać to, to że mam najlepszą gonekolog na świecie, bardzo mnie wspiera w każdym momencie, rozmawiamy, radzę sie jej wszystkiego! A jak byłam na patologii to do mnie przychodziła i konsultowała ze wszystkimi lekarzami :)

    Trzymam mocno kciuki za Ciebie i dziecko!:*
    Możesz zdardzić jak nazywa się lekarka?

    Agnesqe lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe, ja też trzymam kciuki, będzie dobrze!

    Agnesqe lubi tę wiadomość

  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe, a robiłaś posiew z moczu aby sprawdzić jaka to bakteria?

    Mnie też wyniki moczu (jeszcze jak byłam w ciąży) wypadły dość słabo, ale zaraz potem dowiedziałam się, że ciąża obumarła... Myślę jednak, że powinnam to sprawdzić teraz.

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog nazywa się dr Klaudia Stangel-Wójcikiewicz ma dwa prywatne gabinety i pracuje na Kopernika.
    Z posiewu wyszła E coli, leczona teraz przez 10 dni antybiotykami zniknęła. Ale za pewne znowu wróci:/ Dziecko jest zdrowe i silne :)

    gabrika lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anelko, cieszę się Twoim szczęściem i życze Ci spokojnej ciąży!

    Gabriko, przykro mi ogromnie, wiem, że żadne słowa Cię nie pocieszą, ale tulę do serca.

    Dziewczyny, mam pytanie, czy w Diagnostyce przy badaniu prolaktyny podają metoklopramid, czy trzeba go wcześniej kupić w aptece? Nie mam recepty i martwię się, że może odeślą mnie jutro w kwitkiem. Orientujecie się, jak to jest?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia nie mam pojecia, ja mialam zlecona normalna prolaktyne bez obciazenia.

    Agnesqe moge sientylko domyslac co przechodzilas (i przechodzisz). To tylko z mojego pinktu widzenia tamten trymest szybko zlecial, Tobie dluzylo sie bardzo, bo mialas tyle zmartwien. Ciesze sie, ze dziecko dobrze sie rozwija i jest z nim wszystko dobrze :) Zobaczysz bakteria odpusci i nie bedzie Cie juz meczyc, trzymam za Was mocno kciuki :)

  • Anelka Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe, trzymam kciuki, za wykurzenie wszystkich bakterii !

    U mnie masakra od niedzieli jestem mega chora :(
    poszłam do lekarza, zalecenia leżeć i się nie ruszać...

    Gin dopiero za tydzien, boje sie jak cholera bo wszystkie objawy ciązowe uciekły :(

    yUD8p2.png VcYSp1.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, dzięki za odpowiedź, jestem właśnie w diagnostyce, czekam na drugie pobranie krwi i okazało się, że lek jest 'na składzie'. No ale przez to badanie jest droższe.

    Agnesqe, trzymaj się dzielnie, współczuję antybiotykoterapii w ciąży, mam nadzieję, że pech już Was opuści i kolejne miesiące będą nudne i spokojne.

    Anelka, zdrówka życzę, żebyś nie musiała leżeć przez święta w domu!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane z bakterią damy sobie radę, antybiotyki też nie są nam straszne, puki dzieciątko jest silne i zdrowe to ze wszystkim damy radę. Świat się tak przewartościował, że dla tego małego człowieczka wszystko zrobię!
    Ja przede wszystkim wierze w was! Wam też musi sie udać! Tak bym chciała cieszyć sie waszym szczęściem! Moje kochane Krakowianki, tyle was to, że sie nawet nie spodziewałam :)

    Anna Stesia, Selina lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Agnesqe, za słowa wsparcia, są mi dzisiaj potrzebne. Mam już bowiem wyniki badań i okazało się, że mam trochę podwyższoną prolaktynę oraz za wysokie parametry przeciwciał tarczycowych (na szczęście po prawie 2 miesiącach stosowania Euthyroxu TSH spadło do 0,3). Ech, zawsze coś.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane krakowianki:) W czasie tych pięknych świąt życzę wam wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim dużo zdrowia! Jest Wiosna, czas nadzieji, odrodzenia dodatkowo święta które są cudem! Wszystkim wam drogie mamy, które posiadają już cud i te które cudem będą się cieszyć niebawem życzę wam po prostu spełnienia marzeń :*

    Selina, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • Kalafiorek1 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh dawno nie było a teraz jestem w ciąży chyba tzn na testach wyszły 2 kreski muszę iść do lekarza..??? Super święta!;))

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Kalafiorek1 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha chyba bromergon pomógł jadłam 1/2 (!!!) Tabletki dziennie na zabicie prolaktyna i bach.. no szok..:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalafiorek no pieknieeee! :D Moje gratulacje :) Zanim pojdziesz lekarza zrob ze 2x bete np.jutro i pozniej w czwartek/piatek, zobaczysz jak przyrasta no i umow sie do lekarza-choc cokolwiek na usg bedzie mozna zobaczyc dopiero za jakies 2tyg. Ktory teraz masz dc?
    Ja tez biore 1/2tabl. Bromka teraz, ale u mnie to nie o prolaktyne chodzi. Przypomnij mi dlugo sie staraliscie? :)

  • Kalafiorek1 Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wiem wlasnie, ze powinnam taka bete zrobic, hmm a moge o dowolnej porze dnia zrobic?
    narazie nic mi sie nie dzjeje - cycki troche bola, i spiaca jestem a tak to nic.

    do lekarza termin mam na 8.05 dopiero - czyli to bedzie jakis 7 tydzien.
    Teraz biore (jak zreszta od kilku miesiecy) kwas foliowy, jod, wit d i chyba teraz te kwasy zaczne.

    ???
    staralismy sie od stycznia tego roku, intensywnie od stycznia - ten miesiac olalam - tak jak pisalam 1 raz bara bara i tyle.
    ale dopiero w tym cyklu zaczelam brac bromergon w homeopatycznych ilościach - max 1/2 tabletki. (a zaczynam od 1/8) - czyli jakies 3 tygodnie w sumie go jadłam heh.

    to jest moj 33 dzien cyklu (przy cyklach 28 dniowych) - wiec w sumie tylko 5 dni spoznienia. test zrobilam jak mi sie 3 dni okres spozniał.

    No i nie wiem czy isc juz do lekarza, czy jednak czekac do tego 8.05.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalafiorek, gratulacje! Trzymam kciuki za betę. A z wizyta u gin radzilabym sie wstrzymać. Mysle, ze ten 8.05 to odpowiedni termin.

    Z mojej strony ostatnio cisza na forum, a to dlatego, ze zaczelam sie zastanawiać, czy moja obecność tu ma sens. W sensie, dostaje dużo wsparcia, informacji itp, ale forum potrafi tez tak nakręcić i zdolowac, jak malo co...

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ