X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Zapisałam się do dr ch. I poczekamy. W lutym. Obydwoje właśnie skończymy 30 lat i minie ustalona granica. No cóż. Nie wszytko idzie po naszej myśli.


    Norma amh jest do 3, skoro miałaś ponad 4 to nie problem?
    Ja zrobiłam to badanie bo moja koleżanka moja znajoma też sos stara i lekarz jej zlecił. Wynik jaki miała to 1.7 i lekarz powiedział jej że ma jeszcze 2 lata.
    Przestraszyłam się więc też zrobiłam.
    Wg.kogo norma jest do 3? Pierwsze słyszę. U mnie na wyniku są inne normy.
    Powyżej 6 czy 7 może świadczyć o pcos, ale niżej to ponoć norma. Tak jak wspominałam brałam antyki z pewnie stąd ta rezerwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 23:28

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam inna norme. Ale czytalam gdzieś że najlepiej jak jest do 3. Ja w zeszlym roku mialam 2.83, w wieku 30 lat. Ale szczerze, wolalabym więcej. Kuzmoni,dobrze że zrobiłaś bo i tak dr kazalby to zrobić. Twoje amh jest ok. Niestety dr. Ch. teŻ odwołuje wizyty. Ja w lipcu zapisalam sie na wrzesień i tydzień przed odwolali. Mnie już nie zależało bo zaczęłam do Parens chodzić, ale ogolnie to lipa odwolywac tydzien przed. Może teraz tam sie ustabilizowalo.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Też miałam inna norme. Ale czytalam gdzieś że najlepiej jak jest do 3. Ja w zeszlym roku mialam 2.83, w wieku 30 lat. Ale szczerze, wolalabym więcej. Kuzmoni,dobrze że zrobiłaś bo i tak dr kazalby to zrobić. Twoje amh jest ok. Niestety dr. Ch. teŻ odwołuje wizyty. Ja w lipcu zapisalam sie na wrzesień i tydzień przed odwolali. Mnie już nie zależało bo zaczęłam do Parens chodzić, ale ogolnie to lipa odwolywac tydzien przed. Może teraz tam sie ustabilizowalo.
    Tak myślałam że to jeszcze jedno dość istotne badanie. Dlatego zrobiłam. Ale zwlekalam bo kolejne 190 zł.
    Jejku Anusla, nawet nie strasz że tam też mi odwołają... Mam nadzieję że nie..
    A ty do kogo w parens chodzisz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 14:02

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wg.kogo norma jest do 3? Pierwsze słyszę. U mnie na wyniku są inne normy.
    Powyżej 6 czy 7 może świadczyć o pcos, ale niżej to ponoć norma. Tak jak wspominałam brałam antyki z pewnie stąd ta rezerwa
    U mnie na wynikach też jest inna norma,ale wg mnie niewiarygodna bo do wieku 30 lat od 0.17-7.37.
    Ale jak się czyta to dobra płodność jest od 1 do 3 (różne artykuły tak wskazują).
    Ale pewnie po antykach tak miałas jak mówisz. Lekarze też na pewno wiedzą lepiej więc jeśli mówili że ok to jest ok

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że nie odwołają Twojej wizyty, głowa do góry. Ja chodziłam do młodego dr M. Monitoring naturalnego cyklu i IUI u niego miałam. Byliśmy zadowoleni. Jednak dr nie miał na nas pomyslu, zasugerował immunologa, potem 1-2 IUI i IVF. Uznałam, że w niepodności idiopatycznej naprotechnolog tylko może nam pomóc. Kliniki żyją z IUI i IVF. Robię też badania na własną rękę, tzn. będę robić.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje amh po tych wszystkich stymulacjach na pewno dużo spadło. Szczerze to mnie na początku jak odebrałam ten wynik martwił, naczytałam się i tym pcos. Jednak nie wiem, chyba z 10 lekarzy widziało ten wynik i każdy mówił że jest ok, to już tak uwierzyłam w to. Chyba już wolę o tym nie czytać nawet ;)

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem.
    A rzeczywiście po stymulach spada rezerwa Janikowa? Jaki to ma wpływ?

    Czy jest w ogóle jakiś dzień w którym powinno się zrobić to badanie? Czytałam że nie ma znaczenia i zrobiłam w 13dc

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:26

    kuzmoni1, Selina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Czytałam tu na forum, że po stymulacji do ivf AMH spada, a później znowu odbija.
    AMH najlepiej badać w 2-3 dc, ale jeśli zbadałaś w 13 dc, to nie powtarzałabym, bo jest dobre.
    No i ja Artvimed polecam :)
    Byłam pół roku temu i umowilam sie wstepnie na kolejna wizyte 30.01., nie wiem co zrobie, najwyzej odwołam, bo nie wiem jak bedzie do tego czasu.
    Gratuluję córeczki! :) <3

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Dziękuję :)
    Zastanawiasz się czy robić ivf, czy kolejne iui?
    Na pewno nie od razu ivf, chcemy jeszcze jedno IUI :)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta zrobiłam sobie dziś badania przy okazji wizyty w Luxmed. Anty tg 311! 3 razy ponad norme. Wyczytałam że to Hashimoto, Gravesa Basedova albo tfu tfu, najgorsze. W zeszłym roku dr Janeczko robil mi usg tarczycy i mowil ze wsio ok choc wydaje mu sie że widzi zalążek Hashimoto, ale raczej nie. Hmm... Może cos jest na rzeczy. Reszta tj. Tsh,ft3,ft4,anty tpo w normie. Co o tym myślicie? Poza tym homocysteina 11.60, więcej niż było po całorocznej suplementacji Duphavitem z kwasem lewomefoliowym. Wiecie co jeszcze mogę zażywać żeby zbić to cholerstwo?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla faktycznie zdałoby się jeszcze usg tarczycy zrobić. Nie martw się na zapas :) nie za wiele o tym wiem w sumie.
    Ja na homocysteinę biorę TMG ze Swansona

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Anuśla wygląda na to, że masz Hashimoto. Na razie tarczyca pracuje dobrze, skoro pozostałe wyniki są w normie. Zrobiłabym jeszcze usg. Odnośnie homocysteiny się nie wypowiem, nigdy nie badałam. Przykro mi z powodu Twojej ręki. Boli jeszcze? Jak się czujesz?

    Również gratuluję córeczki!myślicie nad imieniem?dzieki,reka już nie boli,zaczynam rehabilitacje, przede mna dluga droga. Niestety wypadek mial miejsce w najnmniej odpowiednim momencie bo zlozylam wypowiedzenie i 31.12 to moj ostatni dzień pracy. Tak że na styczeń zostaje bez Luxmed a tam mam za darmo rehabilitacje. Poprosiłam jeszcze szefowa o zostawienie mi Luxmed, w końcu to był wypadek w drodze z pracy. Mam nadzieje ze mi pojda na reke, bo to korpo. Co do tarczycy to jestem wkurzona, 2 kliniki leczenia niepłodności i nikt mi anty tg nie zlecil. Zlecila mi to moja ukochana internistka,choc nawet o to nie prosilam. Jeśli dodać do tego zawyzona prolaktyne i krotkie cykle to może cos w koncu ruszy z ta niepłodnościa! SelinA dzieki za polecenie,spróbuję. Slyszalam tez ze duzo zielonych warzyw na homocysteine trzeba jesc.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie, może odkrycie hashimoto pomoże wam w osiągnięciu celu. Nie ma co martwić. Dobrze że to odkryłas :)

    Wiesz już co z tym luxmedem? Zostawia ci? Zaczynasz też nowa pracę? Czy dopiero będziesz szukać?

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusla, nie pamiętam czy masz już jakąś nową pracę nagrana czy nie, ale na okresie wypowiedzenia możesz jeszcze wycofać wypowiedzenie i pracodawca powinien się raczej do tego przychylic, wiadomo że będziesz na l4 za które zapłaci ZUS (powyżej 30 dnia) a potem, po rehabiloyacji złożysz ponownie.

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podzielę się z Wami fotą, bo nie mogę wytrzymać. Anuśla juz widziała na innym wątku ;)
    https://naforum.zapodaj.net/3ecdaef90574.jpg.html

    Foto słabe, ale jednak coś jest. Boję się jednak, że to fałszywy test albo co.
    Jutro rano pojadę na betę :)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie chyba nie moge wycofać bo jestem niezdolna do pracy. A od 18.02 zaczynam nowa. Szefowa ma zapytać kogos wyżej czy można mi na styczeń luxmed zostawic. Nie kumam tego, dla korpo to grosze a wypadek był w drodze z pracy.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ja wierze że to To. Tak jak Ci pisałam, miałam przeczucie że tym razem bedzie bingo. Dawaj znać jak drugi tescior.

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 231 232 233 234 235 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ