X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • e&k Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 15 maja 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !
    Tez się zapisałam do Rajtar - Ciosek na koniec września , a rejestrowałam się jakieś 3 tyg temu. Dobrze się dowiedzieć , ze kieruje na badania na NFZ !
    Tez nje chciałam siedzieć na tyłku i czekac dl września trochę czasu dlatego trafiłam do innej p ginekolog . Bałajewicz- Nowak przyjmuje w Zdrovotni na dabskiej ( ale tylko raz w tyg z tego co pamietam ) + swój pryw gabinet na retoryka . Wczoraj byłam właśnie u niej na retoryka jestem bardzo zadowolona , to moja kolejna wizyta zbadała bardzo delikatnie zrobiła monitoring cyklu , poleciła badania jakie mamy zrobić . Nie zdziera z pieniędzy to tez ważne .
    Ps w weekend miałam owulacje .. na 90% była z dwóch jajników 😂😂 aż ona sama nie mogła w to uwierzyć i zaczęła się śmiać .. bo jeśli się udało to duza szansa ze podwójnie .. a jeśli nie to czekamy aż pojawi się miesiączka i działamy 😊Jak mam być szczera to narazie mogę ja polecić .. dr millewicza nie znam .. wiem ze ciężko znalezc dobrego gina tylko metoda prób i błędów
    A mleczko pszczele pomaga , lepiej się czuje , zauważyłam tez zwiekszona ilość śluzu jakiej do tej pory nie miałam .. lepiej się wysypiam nie chodzę taka zmeczona .. polecam royall jelly w kapsułkach 😉

  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na badania, ale na oddziale musisz się położyć na 3 dni. Tak było 1.5 roku temu, ale na pewno to stosuje:)

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 maja 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wróciłam właśnie od Rajtar. Wrażenia pozytywne. Przede wszystkim bardzo ciepła, serdeczna kobieta, poszłabym z nią na kawę po prostu:) Pokazałam jej wszystkie moje wyniki. Hormony są ok. Potwierdziła to co reszta, że za wysoka prolaktyna nie przeszkadza w zajściu w ciążę jeśli są regularne miesiączki i potwierdzona owulacja. Jednak można brać coś na zbicie, bo prolaktyna odpowiada też za jakość owulacji, więc pół tabletki Diostinexu na tydzień jest jak najbardziej ok. Na ulotce pisze, że nie brać podczas starań, ale to chodzi o bardzo duże dawki, więc można brać spokojnie. Duże anty tg wskazują na chorobę autoimmunologiczną tarczycy, ale na razie tarczyca jest ok, trzeba robić tylko kontrolne usg i tsh co pół roku. Stosunek fsh:lh, nie ma co się tym stosunkiem przejmować. Lh jest dobre, fsh też. Dużo wyższe od lh, bo jajniki się "starzeją", co potwierdza spadek amh. Powiedziała, że jest wiele dziewczyn, które mają super amh i w ciążę nie zachodzą. A potem nagle robią kolejna badanie i okazuje się że amh poleciało bardzo w dół (jak u mnie). To może być przyczyna braku ciąży, bo mimo że amh było super, to jajeczka mogły być przejrzałe lub w ogóle ich mogło nie być. Tak że dziewczyny, nie ma co się przywiązywać do amh, trzeba je badać co jakiś czas, bo ja myślałam że jest gites i mogę jeszcze zwlekać z ivf, a tu szok. No i drugie, powiedziała, że skoro miałam ecolę w jamie macicy i polipowate endometrium to ten zarodek nijak nie miał się jak zagnieździć. Jak w macicy jest stan zapalny to tworzy się tam taka otoczka z leukocytów i to też blokuje. Okazało się, że zna się dobrze z dr. Zmaczyńskim u którego mam histero i jest wiele kobiet które po wyleczeniu bakterii z jamy macicy potem mają już z górki, czyli zachodzą w ciążę. Daj Boże, abym była wśród nich! Zaintresowała się też moimi mutacjami, oczywiście mam brac acard 0,75 no i w ciąży heparynę. Mam brać nadal to co biorę, czyli Diostinex, acard, wit D 4000, Omega 3, tran z wiesiołkiem, Homocystex plus. Dziś 7dc, owulka za 3-4 dni, zrobiła usg.

    Ale najciekawsze czego się dowiedziałam, to to, że w Koperniku można robić inseminację na NFZ. Mogę robić jeszcze 3, wystarczy skierowanie od dr który będzie mi robił histero, a mąż ma mieć skierowanie od internisty. Mam namiary jak coś. Na inseminację się nie czeka, więc chyba mało kto wie, żę jest taka możliwość. My i tak mamy umówioną wizytę w Artvimedzie na 22 października, ale skoro doktor radzi podejść jeszcze do insemimacji po histero to zobaczymy jak nam się będzie chciało. Tymczasem mam dobry nastrój i wracam do walki.

    kłot, kuzmoni1 lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 15 maja 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla dzięki za informacje 😀 Jak czytam Twojego posta to aż się rwę do niej na wizytę i się doczekać nie mogę. Tylko ja niestety za wiele badań nie mam, ani amh nie miałam badanego, żadnych hormonów poza TSH i prolaktyną.

    A propos Kopernika chciałam właśnie wkleić na co się dziś natknęłam. Będę tam jutro dzwonić, bo teoretycznie zdiagnozowana nie jestem, więc może uda mi się dostać do programu. Może ktoś inny też skorzysta.

    https://www.su.krakow.pl/zapraszamy-do-osrodka-leczenia-nieplodnosci-w-szpitalu-uniwersyteckim

    A wracając do Rajtar to takiego lekarza szukam, który będzie umiał znaleźć potencjalna przyczynę, z którym da radę pogadać który tchnie nadzieję i doprowadzi do szczęśliwego zakończenia, czego nam wszystkim tu życzę 😀
    Milewicza chyba odpuszczam

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 16 maja 2019, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla A jak z następnym terminem? Zapisała Cię gdzieś czy sama musisz i znowu czekanie ?

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 maja 2019, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boo123 a nie chcesz sobie wcześniej u kogoś monitoringu zrobić? Może po prostu nie masz owulacji? Możesz też zbadać poziom wit D i homocysteiny. Karolka9 ja już nie potrzebuje do niej iść. Chciałam tylko skonsultować moje hormony. Skoro wszystko z nimi ok to czekam na histero ivf.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 16 maja 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na owulację pójdę w następnym cyklu bo faktycznie z tym może coś być nie halo. Powinnam mieć teraz owulację a taka posucha. Zero śluzu.

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 18 maja 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja też dużo pozytywnego słyszałam o tej Rajtar, ale chyba jednak poczekam A wizytę u Chrostowskiego, chociaż skoro ona kładzie na badania w szpitalu... A pewnie już po takim czasie będziemy musieli powtarzać wszystkie badania bo będzie ponad rok od badań.
    Mi rozkręca się @ ;( od prawie 5 dni plamienie, wczoraj plama żywej krwi A dziś bardzo lekkie plamienie, zazwyczaj jak tak mnie boli brzuch jak dziś to zaraz pojawia się @ A tu nadal nic, mam nadzieję że mi się nie przedłuży za bardzo ten cykl, ale wychodzi na to że faktycznie owu była później skoro jeszcze @ nie ma.

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 18 maja 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 00:26

    kłot lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 18 maja 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy kładzie w szpitalu, mnie dała tylko namiary na inseminację w szpitalu, ale widziała, że ja już mam mnóstwo badań porobionych. Głupia, zapomniałam ją zapytać o te krzywe cukrowe. Karolka9 z tego co pisała, to miała problemy z hormonami i może dlatego wysłała ją do szpitala. Skoro nie masz żadnych problemów z hormonami, to może faktycznie nie ma sensu, żebyś do niej szła? Termin do Artvimedu masz odległy, może na jakiś czas przed wizytą porób sobie kilka badań, żeby mieć z czym iść do dr Ch. Kuzmoni chodzi, to Ci powie czego dr Ch. wymaga. Ja na Twoim miejscu zainteresowałabym się tym o czym pisała boo123:

    https://www.su.krakow.pl/zapraszamy-do-osrodka-leczenia-nieplodnosci-w-szpitalu-uniwersyteckim

    Na Koperniku można sobie część badań porobić i kasy nie wydawać. Fajna opcja, ja już jestem na dalszym etapie, ale gdybym się dopiero rok starała to na pewno bym tam celowała.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 18 maja 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady :) poczekam na wizytę u Chr i może pogadam z mężem o tym żeby skorzystać z tego programu na Kopernika. Właśnie mi się @ rozkrecila, jestem dziś kłębkiem nerwów i ryczec mi się chce ;( już zjadłam burgera A później bezę...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Nie wiem czy kładzie w szpitalu, mnie dała tylko namiary na inseminację w szpitalu, ale widziała, że ja już mam mnóstwo badań porobionych. Głupia, zapomniałam ją zapytać o te krzywe cukrowe. Karolka9 z tego co pisała, to miała problemy z hormonami i może dlatego wysłała ją do szpitala. Skoro nie masz żadnych problemów z hormonami, to może faktycznie nie ma sensu, żebyś do niej szła? Termin do Artvimedu masz odległy, może na jakiś czas przed wizytą porób sobie kilka badań, żeby mieć z czym iść do dr Ch. Kuzmoni chodzi, to Ci powie czego dr Ch. wymaga. Ja na Twoim miejscu zainteresowałabym się tym o czym pisała boo123:

    https://www.su.krakow.pl/zapraszamy-do-osrodka-leczenia-nieplodnosci-w-szpitalu-uniwersyteckim

    Na Koperniku można sobie część badań porobić i kasy nie wydawać. Fajna opcja, ja już jestem na dalszym etapie, ale gdybym się dopiero rok starała to na pewno bym tam celowała.
    Tak klot, ja chodzę do dr Ch. U nas sytuacja wyglądała w ten sposób, że po naszych badaniach dr stwierdził że przyczyną jest jedynie nasienie męża i ogólnie podchodzimy do iui. My też mieliśmy taki cel idac do kliniki. Więc u nas były wymagane wszystkie badania pod inseminację właśnie. Mucha pół roku ważna. Zresztą mieliśmy niedoleczoną ureę. Więc antybiotyki. Ponowne badania. Mężowi zlecił badania genetyczne w kierunku mutacji jeszcze. Na nic nie kierował do szpitala ze skierowaniem niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 22:48

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 00:26

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 23 maja 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zapisana na usg w pon o 9:30. To będzie 13dc. I zobaczymy kiedy iui .
    Mam nadzieję że normalnie przed owulka będę. Ogólnie trochę kiepsko na razie mi się współpracuje przy iui Ale jestem po 1 na razie. Może teraz będzie inaczej. Da mi zastrzyk czy coś żeby to lepiej przewidzieć.

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 23 maja 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole ostatnio mam cykle jakieś dziwne.
    Ten z iui to w 20 dc miałam chyba owulke. Cykl trwał 33 dni.
    Ostatni owulka 14dc ale cylk caly tylko 25 :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 12:04

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 23 maja 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 00:26

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 23 maja 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powiem mu to, ale chyba i tak w tym cyklu spróbujemy bez stymulacji. Nie chce kolejnej przerwy :) nastawiam się już.

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 23 maja 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 00:26

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 23 maja 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni a powiedz coś o dr Chr - jesteś zadowolona z wizyt u niego? ile płaciliście za 1 wizytę? jakie badania miałaś ze sobą i w sumie ile czasu spędziliście u niego i ile płaciliście?
    U mnie meeeega dużo stresów, pracuję po 11 godzin ostatnio, mam sprawę w sądzie, pracownica kolejny raz na l4 więc muszę 2x więcej pracować itd itd... więc już jestem nastawiona że w tym cyklu nie ma szans żeby zaskoczyło z takimi stresami i przeciążeniem ogranizmu

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Kuzmoni a powiedz coś o dr Chr - jesteś zadowolona z wizyt u niego? ile płaciliście za 1 wizytę? jakie badania miałaś ze sobą i w sumie ile czasu spędziliście u niego i ile płaciliście?
    U mnie meeeega dużo stresów, pracuję po 11 godzin ostatnio, mam sprawę w sądzie, pracownica kolejny raz na l4 więc muszę 2x więcej pracować itd itd... więc już jestem nastawiona że w tym cyklu nie ma szans żeby zaskoczyło z takimi stresami i przeciążeniem ogranizmu
    Nie wiem na razie. Ciężko mi go oceniać.
    Wdzięczna jestem mu za te uree że nas wyłączył. Kaszowicz stwierdził że nie ma sensu ponownie sprawdzać bo antybiotyki na pewno zadziałały. Ale Chrostowski od razu powiedział że leki mogły być za słabe. I były. On nas wyleczyl dopiero. Też się cieszę że iui było na naturalnym, sugerował że warto spróbować. Ale zaluje ze nie dal nic na pekniecie . Jednak mam wrażenie że był pewny że po 1 iui się uda. Nie było żadnych kolejnych kroków. Że jeśli porażka to żebym od razu do niego przyszła np na stymulacji. W związku z tym robię to co przy 1 iui. Wizyta w 13 dc aby zrobić usg I umawiać się potem na zabieg. Może tym razem da mi coś na pęknięcie.

    Generalnie jest konkretny. Ja na 1 wizytę miałam chyba wszystkie badania które wymagają (patrz na stronie) Ale wiele było przeterminowanych. Więc wirusologie musiałam powtarzać.
    Myślę że u was jest inna sytuacja i może tobie zleci inne dodatkowe badania aby znaleźć przyczyne.

‹‹ 272 273 274 275 276 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ