X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 25 listopada 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia88 wrote:
    Dzięki za informację. Ja na szczęście mam pielegniarke w domu😋. Czyli mówisz mają być wieksze niż 10 mm. Jak wrócę z usg. To napiszę co i jak.dzieki

    Od 10 mm w górę mówimy o pęcherzyku dominującym i on wtedy rośnie średnio ok. 2 mm na dobę. Owulacja zazwyczaj występuje jak pęcherzyk ma pomiędzy 18 a 25 mm :) Daj znać po :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 25 listopada 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni, spokojnie. Ja w pierwszym trymestrze miałam zapalenie zatok i anginę i 2 antybiotyki i gorączkę 39 stopni, a mój bobas to okaz zdrowia :) Trudno zajść w tą ciążę, ale maluchy jeżeli genetycznie są ok (a na to już nie mamy żadnego wpływu) to już od pierwszych dni są silniejsze niż nam się wydaje. Będzie dobrze :)

    Jeżeli ta wysypka ci nie przeszkadza jakoś specjalnie to może rzeczywiście daj sobie na razie spokój z dodatkowymi lekami. Ale jak przeszkadza, to nie ma sensu się męczyć <3

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Od 10 mm w górę mówimy o pęcherzyku dominującym i on wtedy rośnie średnio ok. 2 mm na dobę. Owulacja zazwyczaj występuje jak pęcherzyk ma pomiędzy 18 a 25 mm :) Daj znać po :)


    Hej ja już po usg mam 3 Jeden 11 drugi 19 To są na lewym A na prawym jeden 20 mm. Dostałam zastrzyk. Dziś i jutro bara Bara. A za 14 dni beta chyba że dostanę okres

    Nona, tym_janek lubią tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 listopada 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 16, 17 i 21 mm, zastrzyk w czwartek, a w sobotę usg aby sprawdzić czy pękły i jak tak to dostać dupka.

    Nona lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 listopada 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    U mnie 16, 17 i 21 mm, zastrzyk w czwartek, a w sobotę usg aby sprawdzić czy pękły i jak tak to dostać dupka.
    No to poszalalas😄

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 26 listopada 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestesmy po podsumowaniu badan w programie na Kopernika. Wstąpiła we mnie nowa nadzieja, bo po odebraniu wyników badania nasienia byłam załamana.
    Okazuje się, że u mnie wszystko jest w porządku (nie mogę w to uwierzyć, bo przed pierwszą ciążą miałam mega dużo problemow).
    Mąż dostał skierowanie na pakiet hormonów i do urologa. Lekarka powiedziała, że te bardzo słabe wyniki nie są aż tak złe jak nam się wydaje (bo przy koncentracji 1mln/ml morfo jest 1% więc wg niej nie tak źle), choć nie nadajemy się na ten moment nawet do inseminacji.
    Pożyjemy, zobaczymy. Ale moje nastawienie zmieniło się znacznie, bo po odebraniu wyników nasienia przeryczalam 2 dni.

    Karolka9, Nona lubią tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 listopada 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boo, no to dobrze, ze jakies dobre wiadomosci :) zawsze jest latwiej jednak jak problem jest tylko po jednej stronie a nie po obu :)

    Anuśla, ano poszalałam. Ale córkę też mam z cyklu z 2 pecherzykami, wiec licze, ze i tym razem sie uda i najlepiej aby udalo sie 1, haha :D blizniaki tez przezylabym i innych opcji nie dopuszczam do swiadomosci :p

    boo123 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    U mnie 16, 17 i 21 mm, zastrzyk w czwartek, a w sobotę usg aby sprawdzić czy pękły i jak tak to dostać dupka.

    Duże masz te pęcherzyki.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 listopada 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia88 wrote:
    Duże masz te pęcherzyki.
    Czy ja wiem... blisko owulacji to takie moga byc. Pecherzyki rosna 1-2 mm na dobe, to do czwartku beda mialy 18-25 mm, to tak akurat na owu :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 27 listopada 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Hej dziewczyny, jestesmy po podsumowaniu badan w programie na Kopernika. Wstąpiła we mnie nowa nadzieja, bo po odebraniu wyników badania nasienia byłam załamana.
    Okazuje się, że u mnie wszystko jest w porządku (nie mogę w to uwierzyć, bo przed pierwszą ciążą miałam mega dużo problemow).
    Mąż dostał skierowanie na pakiet hormonów i do urologa. Lekarka powiedziała, że te bardzo słabe wyniki nie są aż tak złe jak nam się wydaje (bo przy koncentracji 1mln/ml morfo jest 1% więc wg niej nie tak źle), choć nie nadajemy się na ten moment nawet do inseminacji.
    Pożyjemy, zobaczymy. Ale moje nastawienie zmieniło się znacznie, bo po odebraniu wyników nasienia przeryczalam 2 dni.
    My mieliśmy 1% A po profertilu wzrosło do 4%.
    I 1% nadaje się do inseminacja jak najbardziej. Przy iui nasienie jest odwirowywane u zostają najlepsze plemniki, także nie wiem czemu powiedzieli że nie nadaje się.
    Przy 4% i innych parametrach w normie stara się naturalnie bez wspomagania medycznego.

    Nona lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 27 listopada 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Kuzmoni, spokojnie. Ja w pierwszym trymestrze miałam zapalenie zatok i anginę i 2 antybiotyki i gorączkę 39 stopni, a mój bobas to okaz zdrowia :) Trudno zajść w tą ciążę, ale maluchy jeżeli genetycznie są ok (a na to już nie mamy żadnego wpływu) to już od pierwszych dni są silniejsze niż nam się wydaje. Będzie dobrze :)

    Jeżeli ta wysypka ci nie przeszkadza jakoś specjalnie to może rzeczywiście daj sobie na razie spokój z dodatkowymi lekami. Ale jak przeszkadza, to nie ma sensu się męczyć <3
    U mnie niestety nie przechodzi. Wczoraj rano poszła do ginka dopytać jeszcze o ten zastrzyk. Powiedział że jest bezpieczny i żeby to zrobić. A jak nie zejdzie po paru godzinach to dostałam skierowanie do szpitala na Żeromskiego.
    Niestety po zastrzyku nie zeszlo. Wczoraj pojechaliśmy na patologie ciąży, przyjęli nas Ale zdziwiło się że skierowanie na patologie. Ciąża zdrowa, fizjologiczna (ufff) więc nie ma sensu zostawić mnie na oddziale. Ale zawołał na izbę przyjęć lekarza od zakazanego i dermatologa. Oboje wykluczyła chorobę zakaźna i wszyscy jednoznacznie potwierdził że alergia polekowa.
    Dostała fenistil I zalecenie smarowania emolientami. Kontrola na następny dzień.
    No i byłam dziś rano już w izbie przyjęć na oddziale dermatologii. Mówią że nie ma sensu mnie kłaść, mimo że ogromne mam zmiany skórne. Gigantyczne plamy i całe czerwone ciało.
    Dali mi jeszcze jeden zastrzyk, większa dawkę fenistilu i masz do zrobienia do smarowania.
    Kontrola w pt.
    A swędzi jak diabli. Noce nie przespane. Ale dobrze że to zmiany skórne, a nie wewnątrz, więc nie zagrażają ciąży. Jedynie te leki Ale ponoć wszytskie są bezpieczne

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 27 listopada 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    My mieliśmy 1% A po profertilu wzrosło do 4%.
    I 1% nadaje się do inseminacja jak najbardziej. Przy iui nasienie jest odwirowywane u zostają najlepsze plemniki, także nie wiem czemu powiedzieli że nie nadaje się.
    Przy 4% i innych parametrach w normie stara się naturalnie bez wspomagania medycznego.

    Tak nam powiedziała, że przy takiej morfo i jednocześnie bardzo niskiej koncentracji (1 mln/ml) nie nadajemy się na inseminację.
    M łyka profertil od momentu odebrania wyniku, więc mam nadzieję, że tak jak u Was się poprawi ;)

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 27 listopada 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile po odstawieniu progesteronu dostawalyscie @? Ja od poniedziałku nie biorę i nadal nie mam @. Robiłam test w poniedziałek i oczywiście biel wizira. Nie robiłam nawet bety. Dodam że brzuch boli mnie jak na okres od paru dni dobrych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2019, 15:16

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 27 listopada 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot ja jak brałam 3x1 to dostawałam po 3-4 dniach od odstawienia. Przy mniejszej dawce dostałam normalnie w terminie @

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 listopada 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Dziewczyny ile po odstawieniu progesteronu dostawalyscie @? Ja od poniedziałku nie biorę i nadal nie mam @. Robiłam test w poniedziałek i oczywiście biel wizira. Nie robiłam nawet bety. Dodam że brzuch boli mnie jak na okres od paru dni dobrych
    Ja dostawalam po równych 2 dniach. Czyli gdybym nue brała od poniedziałku to dostalabym dziś.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 27 listopada 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok to czekam cierpliwie jeszcze. Ja miałam 2x dziennie doustnie i 2x dziennie dopochwowo więc duża dawka... szkoda. Myslalam że tym razem się uda bo serduszka były idealnie przed i zaraz po owu :/ A. Nie napisałam że glukoza ok ale insulina po obciążeniu 20x podwyższona niż pierwsze badanie które było ok, a 3ci raz spadła ale do ok 23 A pierwsze badanie było nieco powyżej 4. Co to może oznaczać?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 27 listopada 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    U mnie niestety nie przechodzi. Wczoraj rano poszła do ginka dopytać jeszcze o ten zastrzyk. Powiedział że jest bezpieczny i żeby to zrobić. A jak nie zejdzie po paru godzinach to dostałam skierowanie do szpitala na Żeromskiego.
    Niestety po zastrzyku nie zeszlo. Wczoraj pojechaliśmy na patologie ciąży, przyjęli nas Ale zdziwiło się że skierowanie na patologie. Ciąża zdrowa, fizjologiczna (ufff) więc nie ma sensu zostawić mnie na oddziale. Ale zawołał na izbę przyjęć lekarza od zakazanego i dermatologa. Oboje wykluczyła chorobę zakaźna i wszyscy jednoznacznie potwierdził że alergia polekowa.
    Dostała fenistil I zalecenie smarowania emolientami. Kontrola na następny dzień.
    No i byłam dziś rano już w izbie przyjęć na oddziale dermatologii. Mówią że nie ma sensu mnie kłaść, mimo że ogromne mam zmiany skórne. Gigantyczne plamy i całe czerwone ciało.
    Dali mi jeszcze jeden zastrzyk, większa dawkę fenistilu i masz do zrobienia do smarowania.
    Kontrola w pt.
    A swędzi jak diabli. Noce nie przespane. Ale dobrze że to zmiany skórne, a nie wewnątrz, więc nie zagrażają ciąży. Jedynie te leki Ale ponoć wszytskie są bezpieczne


    Wszystko będzie dobrze :) Moja mala dostawala fenistil jak miala jakas alergiczna wysypke, nie miala jeszcze 3 mc, wiec jak dla bobaskow jest ok, to w ciazy tez na pewno nic sie nie stanie :) co do swedzenia to probowalas robic sobie zimne oklady, zwykle troche pomagaja. Przed spaniem tez chlodny prysznic troche pomaga.

    Biedna jestes strasznie <3 sciskam mocno i trzymam kciuki aby to dziadostwo zeszlo jak najszybciej

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 27 listopada 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja różnie. Czasami na drugi dzień a najdłużej to tydzień

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 27 listopada 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot, ja bralam dupka 2x1 i @ dostaje po 3-4 dniach od odstawienia.

    Co do insuliny to nie pomige za bardzo. Wiem tylko, ze to dobrze jak wzrasta po obciazeniu i jak spada w 3 pomiarze, ale nie wiem czy sa jakies widelki, ze wzrasta za duzo czy spada za malo i nie wiem jaki jest dopuszczalny margines. Musisz to skonsultowac.

    Ja dzis mialam badania, estradiol prawie 900 wiec super <3 (w ramach przypomnienia, jak ktos nie wie, powinno byc minimum 100 na jeden dojrzaly pecherzyk, optymalnie jak jest 200, a kazda wartosc wyzsza jest tez ok). U mnie pecherzyki sa 3, wiec wypada ok. 300 na kazdy :D Prog niziutko, wiec tez zaden luf sie nie zrobil po drodze. Wiec jutro ovitrelle i dzialamy :D

    kłot, Anuśla, kuzmoni1 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek powodzenia !!

    tym_janek lubi tę wiadomość

    3jgxsek2mhrtcu08.png
‹‹ 308 309 310 311 312 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ