X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa I zapomniałam.
    Tak niestety e.coli.
    Tylko to jest w moczu nie w macicy, jednak wszelkie bakterie w moczu są niebezpieczne w ciąży.
    Mecze się tylko ja, nie mąż.
    Druga partia antybiotyku , a jak nie pomoże to w 2 trymestrze można więcej bezpiecznie leków zażywać i ma przepisać mi furagine.

    Mam nadzieję że pozbede się dziada .
    Trochę sama w tym wszystkim zawaliłam, bo w 2018 ro robiłam te posiew moczu i ta bakteria była A ja to olalam bo nie miałam wiele dolegliwości. :/

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni, wazne ze wiadomo, ze taki problem jest i go leczycie teraz. Spokojnie :)
    Najgorsze jest to o czym sie nie wie, bo zdarzy narobic szkody zanim sie czlowiek zorientuje.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam pytanie, ten test pappa to mogę zrobić gdziekolwiek? Ważne kto ocenia te wyniki tak? Czy warto zrobić w jakimś konkretnym miejscu w KRK?

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz gdziekolwiek. Ja robilam w diagnostyce i z wynikiem przyszlam na usg 1 trymestru :)

    Dopadly mnie takie mdlosci, ze powoli zaczynam sie przekonywac, ze ten bladzioch dzisiaj to chyba jednak ciaza a nie ovitrelle. Chyba, ze podlapalam gdzies jakiegos wirusa, bo jestem doslownie zielona jak tylko spotkam sie z jakims intensywniejszym zapachem.

    Nona, boo123 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nimsi wrote:
    Anuśla ja też mam wysoka prolaktynę i też mam torbiele, które się pojawiają i znikają. Wszyscy lekarze mówią mi że torbielami się nie przejmujemy. Oprócz tego mam jedną zmianę litą(twardą) i miałam biopsję tej zmiany, wyszła lagodna. I lekarz ostatnio na kontroli powiedział, że mogą mnie stymulować, ale muszę ta zmianę kontrolować. Także myślę, że jak u ciebie wyszły torbielki to możesz być spokojna. Ale wiadomo, że lepiej sprawdzic jeszcze za 3 miesiące czy rosną. Chociaż myślę że jak by coś widzieli złego to od razu by Cię na biopsję skierowali.
    Dzieki nimsi, pocieszylas mnie. Ja sie boję, bo moja ciocia, siostra mamy, miała raka piersi, ale na szczęście wszystko jest teraz ok i ciocia dokazuje jak dawniej:-) A Ty jaki masz plan teraz?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:56

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dzieki nimsi, pocieszylas mnie. Ja sie boję, bo moja ciocia, siostra mamy, miała raka piersi, ale na szczęście wszystko jest teraz ok i ciocia dokazuje jak dawniej:-) A Ty jaki masz plan teraz?
    No to faktycznie musisz sprawdzać, ale ja też się na początku przejmowałam torbielami, ale każdy lekarz u którego byłam mówił, że wiele kobiet je ma i je zostawiamy w spokoju. Z tym, że ja i tak teraz chodzę co pół roku na USG bo wiadomo że lepiej sprawdzać.
    Ja na razie próbuje dodzwonić się na Kopernika w sprawie histeroskopi ale jakaś masakra. Chyba dzisiaj podjadę. A ciekawa jestem jakie są terminy...zastanawiam się czy nie zrobić jej prywatnie. A tak to na razie mamy przerwę. Ale w styczniu chyba i tak chciałabym podejść do następnej IUI, nawet bez tej histeroskopi. Bo ja na razie na in vitro nie jestem gotowa psychicznie.

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Kuzmoni tez lecze ecoli, wyszla w posiewie. Byl antybiotyk dla mnie, meza, potem provag doustny.
    Twoj maz tez dostal antybiotyk?
    Nie tylko ja.
    Mówili że jak w moczu to mnie nie zaraz tym. Sama nie wiem :/

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radzę Ci zrobić IUI po histero. Na histero masz też scratching, co poprawia endometrium w kolejnym cyklu. Moga też wyciąć polipy i zrosty. Ale niestety na Kopernika dodzwonic sie graniczy z cudem a czeka się ok 4-5 mcy. Prywatnie chyba za 2-2,5 tys zrobisz.

    tym_janek, nimsi lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram Anuślę w tym temacie :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek byłaś dzisiaj na becie??

    Wszystko ma swój czas...
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Mozesz gdziekolwiek. Ja robilam w diagnostyce i z wynikiem przyszlam na usg 1 trymestru :)

    Dopadly mnie takie mdlosci, ze powoli zaczynam sie przekonywac, ze ten bladzioch dzisiaj to chyba jednak ciaza a nie ovitrelle. Chyba, ze podlapalam gdzies jakiegos wirusa, bo jestem doslownie zielona jak tylko spotkam sie z jakims intensywniejszym zapachem.
    Tym_janku A to jest test pappa plus wolne beta hcg. Tylko krew się oddaje, prawda? Bez usg? Bez oceny badania?
    Bo dzwoniłam do enel medu I tam mają tylko łączny pakiet tych 3 pozycji. Ale przecież usg będę mieć dopiero 19 grudnia i ocenę wyniku podczas usg, jak mniemam? Czy się mylę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 17:00

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na becie ale jeszcze nie mam wyniku. Diagnostyka <3 ostatnio cos dlugo im schodzi....

    Tak, test pappa to tak na prawde tzw. Test podwojny - bialko pappa i wolne beta hcg tym badaja, ale jak powiesz w diagnostyce test pappaalbo test podwojny pappa to panie/panowie wiedza o co chodzi. No i z tym wynikiem idziesz na usg. Widać w enelmedzie maja swojego lekarza od usg i sprzedaja to jako pakiet po prostu.

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki tym Janku. Myślę że się uda :)

    Ja wiśnie oddałam krew . Pytała mnie jaka metoda ma to robić A ja zonk że nie wiem :/ zrobiła ta najbardziej popularna
    . Z karta zapłaciłam 205 zł i wyniki za 4 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 17:37

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla i Tymianek dzięki za radę👍 przemyślę sprawę. Kurcze, ale długo się czeka na tą histero😳 ciekawe czy nie będzie problemu przesunąć termin, jeśli mi się @przesunie...

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ostatnio rzadziej tu zaglądam bo czasu brak. Były teraz intensywne starania..Przynajmniej jak na nas. Codziennie i tylko wczoraj przerwa. Dzisiaj byłam u gin w13dc i oczywiście owu była wczoraj, więc mam nadzieję że jakoś plemnior dotarł. Już wiem na 100% kody mam owu- zawsze wtedy boli mnie bok brzucha trochę jakbym miała wzdęcia.
    Dr sprawdziła moje badania ostatnie i powiedziała "ale zdrowa dziewczyna", wszystkie badania mam bardzo dobre. Znowu przepisala mi progesterone besins ale już bez dupka i nie wiem czy zapomniała czy tak miało być. Jeśli się nie uda to mam receptę na letrox i wtedy mam się u niej pojawić w 9-10 dc bo przy letroxie szybkiej jest owu. Cieszę się że w końcu trafiłam na kogoś kto ma jakiś plan na mnie.
    Tym_janek daj znać jak beta!

    tym_janek, nimsi, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Cześć dziewczyny, ostatnio rzadziej tu zaglądam bo czasu brak. Były teraz intensywne starania..Przynajmniej jak na nas. Codziennie i tylko wczoraj przerwa. Dzisiaj byłam u gin w13dc i oczywiście owu była wczoraj, więc mam nadzieję że jakoś plemnior dotarł. Już wiem na 100% kody mam owu- zawsze wtedy boli mnie bok brzucha trochę jakbym miała wzdęcia.
    Dr sprawdziła moje badania ostatnie i powiedziała "ale zdrowa dziewczyna", wszystkie badania mam bardzo dobre. Znowu przepisala mi progesterone besins ale już bez dupka i nie wiem czy zapomniała czy tak miało być. Jeśli się nie uda to mam receptę na letrox i wtedy mam się u niej pojawić w 9-10 dc bo przy letroxie szybkiej jest owu. Cieszę się że w końcu trafiłam na kogoś kto ma jakiś plan na mnie.
    Tym_janek daj znać jak beta!
    Kłot widzę, że zadowolona jesteś z tej Pani Doktor? Jak dobrze pamiętam to jest dr. Knafel?

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Byłam na becie ale jeszcze nie mam wyniku. Diagnostyka <3 ostatnio cos dlugo im schodzi....

    Tak, test pappa to tak na prawde tzw. Test podwojny - bialko pappa i wolne beta hcg tym badaja, ale jak powiesz w diagnostyce test pappaalbo test podwojny pappa to panie/panowie wiedza o co chodzi. No i z tym wynikiem idziesz na usg. Widać w enelmedzie maja swojego lekarza od usg i sprzedaja to jako pakiet po prostu.
    Ja niedawno miałam taką sytuację że nie było wyniku na necie zadzwoniłam zapytać czy coś się stało że tak długo trwa a pani poprosiła o pesel coś tam popatrzyla powiedziała żeby odświeżyć i wyniki byly

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 313 314 315 316 317 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ