X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W koncu sie pojawilo 😊 beta wynosi 62,53 mIU/ml <3 w piątek się przejdę zobaczyć, czy dobrze rośnie. Ale się cieszę <3 i umieram ze strachu, że będą trojaczki 😂🤦🏼‍♀️ Trzymajcie prosze kciuki aby dobrze roslo i aby na USG pewnie już w styczniu (bo w swieta nie bede miala jak nawt) bylo 1, maksymalnie 2 serduszka <3

    kłot, Asasa, Rudzik1, kuzmoni1, boo123, Nona, Salome lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super przecież ty jeszcze przed planowaną @ robiłaś badanie

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2020, 18:59

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W koncu sie pojawilo 😊 beta wynosi 62,53 mIU/ml <3 w piątek się przejdę zobaczyć, czy dobrze rośnie. Ale się cieszę <3 i umieram ze strachu, że będą trojaczki 😂🤦🏼‍♀️ Trzymajcie prosze kciuki aby dobrze roslo i aby na USG pewnie już w styczniu (bo w swieta nie bede miala jak nawt) bylo 1, maksymalnie 2 serduszka <3
    Wspaniała wiadomość 😊✊

    tym_janek lubi tę wiadomość

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję! Masz wysoka bęte jak na ten dzień ;) ja taka miałam 19 dpo :D

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 20:26

    tym_janek, Nona lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W koncu sie pojawilo 😊 beta wynosi 62,53 mIU/ml <3 w piątek się przejdę zobaczyć, czy dobrze rośnie. Ale się cieszę <3 i umieram ze strachu, że będą trojaczki 😂🤦🏼‍♀️ Trzymajcie prosze kciuki aby dobrze roslo i aby na USG pewnie już w styczniu (bo w swieta nie bede miala jak nawt) bylo 1, maksymalnie 2 serduszka <3
    Wow ale z Ciebie szczęściara, gratulacje!

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Tym_janek gratulacje! Ale Ci szybko poszło.

    W sumie szubko teraz poszlo glownie dlatego, ze przy pierwszych staraniach udalo sie ustalic o co chodzi. To ze mam PCOS to wiem od lat, wiec jak nam nie wychodzilo pierwsze 3 mc po odstawieniu antykoncepcji to od razu poszlam do lekarza. Od razu mialam monitoring aby sie okazalo, ze nie mam swojej owulacji wcale. No a potem miesiące eksperymentow z roznymi lekami az udalo sie znalezc to polaczenie co na mnie dziala. Po meza stronie na szczescie wszystko ok. Wiec teraz przy drugim po prostu od razu zastosowalismy to co przynioslo nam pierwsza corke :) Chociaz spodziewalam sie wiekszych perturbacji bo nadal karmie piersia. Zobaczymy jescze jak pojdzie utrzymanie tej ciazy bo to czesto problem przy kp i po cc podobno.

    Ja generalnie uwazam, ze najtrudniejsza czesc to znalezc problem. Jak juz sie znajdzie to wiadomo przynajmniej jakie sa opcje i jak mozna dzialac. U mnie udalo sie szybko znalez problem i trzymam mocno mocno kciuki aby kazda z was wiedziala o co chodzi i udalo sie temu tak czy inaczej zaradzic abyscie zostaly mamami po raz pierwszy czy kolejny. I podziwiam szalenie te z was co daja rade walczyc z tzw. Nieplodnoscia idiopatyczną, bo ja bym chyba oszalala jakby mi lekarz powiedzial po latach staran, ze w sumie oboje z mezem jestesmy zdrowi i nie wiadomo dlaczego nic nie dziala.

    Duzo sily dziewczyny <3 To sie rozpisalam...
    W piatek na pewbo zamelduje sie z druga beta, a miedzyczasie caly czas bede czytac, wspierac i radzic jak akurat cos bede wiedziec <3

    Nona lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janku masz rację, grunt tkwi w przyczynie, ja znam gro dziewczyn które właśnie PCOS mają i wystarczylo owulacje wywolac i ciąża. Ja w niepłodność idiopatyczna nie wierzę i po 3 latach starań udalo mi sie znalezc przyczyne choć czy to 100%? Kto wie... Czasami dopiero ivf pokazuje przyczynę.

    Macie super prezent ma święta:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 23:12

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 20:26

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, no właśnie, czyli przyczyna jest:-) u was też była idiopatyczna? Rudzik, a jak Twoja mała? Myślicie o drugim?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:56

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek gratulacje ! Tobie już 2 razy się udało A nam jeszcze nie...trochę dobijajace ale oczywiście cieszę się że Tobie się udało.
    Hmm może ja coś z tym letroxem pomyliłam, a może o lamette chodziło , nie pamiętam A receptę mam w domu, muszę sprawdzić ale na pewno przy którymś z tych leków dr powiedziała że owu jest wcześniej dlatego jeśli w tym cyklu się nie uda to mam się i niej pojawić jakoś w 9dc już.
    Testowanie wypada mi na 23 grudnia...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    tym_janek gratulacje ! Tobie już 2 razy się udało A nam jeszcze nie...trochę dobijajace ale oczywiście cieszę się że Tobie się udało.
    Hmm może ja coś z tym letroxem pomyliłam, a może o lamette chodziło , nie pamiętam A receptę mam w domu, muszę sprawdzić ale na pewno przy którymś z tych leków dr powiedziała że owu jest wcześniej dlatego jeśli w tym cyklu się nie uda to mam się i niej pojawić jakoś w 9dc już.
    Testowanie wypada mi na 23 grudnia...
    Kłot pewnie chodzi o letrozol... też kiedyś pomylilam sobie letrozol z letroxem.

    tym_janek, kłot, Nona lubią tę wiadomość

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W koncu sie pojawilo 😊 beta wynosi 62,53 mIU/ml <3 w piątek się przejdę zobaczyć, czy dobrze rośnie. Ale się cieszę <3 i umieram ze strachu, że będą trojaczki 😂🤦🏼‍♀️ Trzymajcie prosze kciuki aby dobrze roslo i aby na USG pewnie już w styczniu (bo w swieta nie bede miala jak nawt) bylo 1, maksymalnie 2 serduszka <3

    Gratulacje.

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Tam gdzie robiłam badania prenatalne mówili, że test pappa najlepiej robić metodą Kryptor - może komuś się przyda.
    Te kobietki w diagnostyce mówiły o metodzie na k, zakładam że to ta właśnie i ta mi zrobiły:) dzięki

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak chodziło o letrozol :) to po nim szybciej jest owu

    tym_janek, nimsi, Nona lubią tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny byłam dziś na USG w 3 dzień cyklu niestety nie bylo mojego lekarza prowadzącego i zapisali mnie do innego lekarza. Ten lekarz mnie zawalił z nóg bo mojego nie ma lekarza zaczęłam stymulacja cyklu to co miałam zrobić? Odpuścić i przyjść za miesiąc czy jak bo nie rozumiem . Przeciesz za tydzień już pójdę do mojego lekarza. Ale zrobił mi to usg i mówi że mogę wziąść ten lek i w 10 dniu mam iść na USG dziwne bo mój lekarz mówił że w 13 . Ciekawe co mój powie.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 dc to standard przy pierwszym monitorowaniu cyklu w ogóle lub na nowych lekach. Jeżeli już stosowałaś ten lek i wiesz, że owulacja po nim nie występuje u ciebie w pierwszych 13 dniach, to śmiało możesz iść 13 dc, a nie 10 :) Jak nie wiesz, to standard zakłada 10 dc :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot, wiem, że ciąża u kogoś innego jak samemu nie można zajść z zasady jest dołująca. Ale mam nadzieję, że tylko przez chwilkę <3 Ja myślę, że w końcu trafiłaś w dobre ręce, lekarz ma na ciebie plan i czuję, że niedługo do mnie dołączysz :) Ja bardzo mocno trzymam za Was wszystkie kciuki <3

    Ja jutro powtórzę betę, mam nadzieję, że dobrze będzie rosła. Nie wiem, mam jakiś taki wewnętrzny lęk, że coś będzie nie tak i dojdzie do poronienia. Są one przecież takie częste... a ja jeszcze kp, nieco ponad rok temu miałam cc, to jestem podwójnie w grupie ryzyka. Poza tym, poza mdłościami które mnie nie martwią, to łapią mnie na prawdę bolesne skurcze momentami i to mnie już martwi. Na USG umówiłam się w styczniu, więc jeszcze trochę muszę sobie radzić ze swoimi lękami.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 314 315 316 317 318 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ