X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek ja bym nie wytrzymała chyba tyle do usg, ale jesteś już bardziej doświadczona bo jedno już masz :) ja zawsze śmiałam się z osób co traktują ciążę jak chorobę ale chyba sama bym się tak zachowywała gdyby po tylu latach starań się udało.
    Straasznie bolą mnie cycki od wczoraj, zawsze tak mam i to zaraz po owu. Boję się że te same objawy co miesiąc mogą oznaczać jedno...ale przecież do zagnieżdżenia jeszcze na pewno by nie doszło dzień po owu :P objawy dopiero są po ewentualnym zagnieżdżeniu?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh dziewczyny ja właśnie wróciłam z monitoringu... i mam jeden pęcherzyk 15 mm a to już 14 DC.😔 W dodatku na letrozolu a tu tak słabo rośnie. Idzie oszaleć 😏 lekarz mowi, że nie ciekawie to wygląda ale może jeszcze będzie owulacja... Ten letrozol to raz na mnie działa a raz w ogóle...

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 20:26

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot, cycki cię bolą pewnie dlatego, że progesteron rośnie. Pierwsze objawy teoretycznie minimum 1 dzień po zagnieżdżeniu, a zagnieżdżenie dzieje się między 5 a 12 dpo, więc jeszcze czas.
    Poszłabym na usg tydzień wcześniej, ale są święta i jadę do rodziny i nie ma sensu szukać jakiegoś lekarza co akurat wtedy pracuje i usg zrobi. A jeszcze wcześniej nie ma po co, bo co najwyżej zobaczę kropkę, a to niestety jeszcze nic nie znaczy, bo kropka to równie dobrze może być pusty pęcherzyk płodowy.

    Z resztą dziewczyny tu na forum co mnie uspokajają w panice trojaczkowej już mnie uświadomiły, że w 6 tc często widać jeden zarodek, a drugi się pojawia dopiero 7-8 tc, nie wiedziec czemu... więc stwierdziłam, że wolę poczekać ten tydzień dłużej i wiedzieć czy i ile tych maluchów tam siedzi przy okazji jednej wizyty :D

    nimsi, 15 mm w 14 dc to spoko wynik, nie wiem w czym lekarz widzi problem. Pęcherzyk dominujący rośnie średnio 2-3 mm na dobę, a pęka mając ok 20-25 mm, więc patrząc na sam rozmiar owu powinna wypaść gdzieś za 2-4 dni pewnie, czyli 16-18 dc, doliczmy do najgorszego scenariusza 14 dni fazy lutealnej to mamy cykl 32 dni, czyli całkowicie prawidłowy, bo prawidłowe cykle to między 21 a 35 dni, a regularne cykle to te które nie rozjadą się bardziej niż 5 dni. co nawet jakbyś miała wcześniej książkowe 28 dni to nadal się mieścisz w marginesie regularnego cyklu. Spokojnie :)

    kłot lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek byłaś dzisiaj na becie?

    Wszystko ma swój czas...
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    kłot, cycki cię bolą pewnie dlatego, że progesteron rośnie. Pierwsze objawy teoretycznie minimum 1 dzień po zagnieżdżeniu, a zagnieżdżenie dzieje się między 5 a 12 dpo, więc jeszcze czas.
    Poszłabym na usg tydzień wcześniej, ale są święta i jadę do rodziny i nie ma sensu szukać jakiegoś lekarza co akurat wtedy pracuje i usg zrobi. A jeszcze wcześniej nie ma po co, bo co najwyżej zobaczę kropkę, a to niestety jeszcze nic nie znaczy, bo kropka to równie dobrze może być pusty pęcherzyk płodowy.

    Z resztą dziewczyny tu na forum co mnie uspokajają w panice trojaczkowej już mnie uświadomiły, że w 6 tc często widać jeden zarodek, a drugi się pojawia dopiero 7-8 tc, nie wiedziec czemu... więc stwierdziłam, że wolę poczekać ten tydzień dłużej i wiedzieć czy i ile tych maluchów tam siedzi przy okazji jednej wizyty :D

    nimsi, 15 mm w 14 dc to spoko wynik, nie wiem w czym lekarz widzi problem. Pęcherzyk dominujący rośnie średnio 2-3 mm na dobę, a pęka mając ok 20-25 mm, więc patrząc na sam rozmiar owu powinna wypaść gdzieś za 2-4 dni pewnie, czyli 16-18 dc, doliczmy do najgorszego scenariusza 14 dni fazy lutealnej to mamy cykl 32 dni, czyli całkowicie prawidłowy, bo prawidłowe cykle to między 21 a 35 dni, a regularne cykle to te które nie rozjadą się bardziej niż 5 dni. co nawet jakbyś miała wcześniej książkowe 28 dni to nadal się mieścisz w marginesie regularnego cyklu. Spokojnie :)
    Tym_janek dzięki 😉 wzbudzilas nadzieję, że jeszcze warto się postarać w tym miesiącu. Jak dobrze być tutaj z Wami😊

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Tym_janek byłaś dzisiaj na becie?

    Byłam :) beta-HCG 205,30

    Wizytę na usg mam wieczorem 13 stycznia, więc pewnie międzyczasie skoczę jeszcze na betę dla spokoju ducha, ale na razie wygląda dobrze :)

    nimsi, Rudzik1, kłot lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczaczek, chwilę mnie tu nie było i takie newsy!! wow, tym_janku, gratki wielgaśne i uściski!
    trzymam kciuki za jedno serduszko mimo wszystko... 2 też byłyby super, ale urobisz się po pachy, hihi ;)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Byłam :) beta-HCG 205,30

    Wizytę na usg mam wieczorem 13 stycznia, więc pewnie międzyczasie skoczę jeszcze na betę dla spokoju ducha, ale na razie wygląda dobrze :)
    No taka beta to mogą być bliźniaki

    Wszystko ma swój czas...
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzisiaj w ddtvn podali info że Rozenek-majdan w ciąży 😁 pocieszające, podobno kilka nieudanych prób in vitro mieli za sobą...
    Cały czas mnie boli jedna pierś prawa z boku. Czy to normalne że tylko jedna boli ?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna, z tego co sie naczytalam to beta zasadniczo nic nie mowi jednak. Babki w pojedynczej potrafia miec wyzsza niz w mnogiej, bywa tez na odwrot, jednym przyrasta szybciej, innym wolniej - troszke wrozenie z fusow. Dowiem sie w styczniu, poki co musze jakos przetrwac mdlosci i zastanowic sie jakim cudem wytrwam przy wigilijnym stole z tymi wszystkimi rybami i grzybami.... ble 🤢


    Klot, moze bolec jedna, moze bolec fragment, a moze tez nie bolec... wszystko zalezy od tego jak wrazliwe masz zakonczenia czuciowe na danym obszarze i czy wychwytuja te zmiany wynikajace z progesteronu w piersiach czy nie :)

    kłot lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Ilonkastok Znajoma
    Postów: 27 0

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jako, że jestem na forum stosunkowo rzadko ze względu na brak czasu, nie mam więc możliwości przeczytania całego wątku. Mam jednak pytanie do osób, które miały badanie drożności w Krakowie. Jakie miejsce bądź konkretnego lekarza polecacie? Dodam, że należę osób, które dość krepuja się podczas zwykłej wizyty u gina a co dopiero pomyśleć o drożności 😜 no ale zrobić i tak dla własnego spokoju chce, dlatego też zależy mi aby było jak najmniej stresująco. Będę wdzięczna dziewczyny za wszelkie informacje :)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w Parens u dr Janeczki i było ok ale tp było sola fizjologiczna, dziś robilabym pianka bo jest to pewniejsza metoda. Pianka robia w Procreativ.

    Ilonkastok lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Ilonkastok Znajoma
    Postów: 27 0

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ja robiłam w Parens u dr Janeczki i było ok ale tp było sola fizjologiczna, dziś robilabym pianka bo jest to pewniejsza metoda. Pianka robia w Procreativ.

    A ja właśnie patrzyłam na ceny i wahają się od 400 do 900 srednio, myślałam że to zależy od kliniki a tu jednak są różne metody więc zapewne cena zależna od metody. Czyli nie warto sola fizjologiczna?

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonkastok ja polecam dr Zmaczyńskiego, niestety on drożności mi nie robił tylko histeroskopie i jestem mega zadowolona, żałuję że drożności u niego nie miałam. Ja miałam tradycyjną metodą, bardzo bolesne badanie jak dla mnie... Ale to może przez zrosty które miałam przy szyjce

    Ilonkastok lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam hsg u Zmaczynskiego właśnie, w Koperniku. Nic nie bolało, ale to pewnie przez to że jajowody były drożne.

    Ilonkastok lubi tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonkastok wrote:
    A ja właśnie patrzyłam na ceny i wahają się od 400 do 900 srednio, myślałam że to zależy od kliniki a tu jednak są różne metody więc zapewne cena zależna od metody. Czyli nie warto sola fizjologiczna?
    Tak mi mówił dr Rubisz z Wroclawia (specjalizuje sie w endometriozie i laparoskopii), że pianka jest pewniejsza niż sól. Ale i tak 100% pewności daje laparoskopia niestety.

    Ilonkastok lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie jak jajowody sa drozne to i sol jest ok aby to po prostu sprawdzic, a jak sa niedrozne to lepiej pianka a najlepiej laparoskopia.

    Ja mialam w parens sola, byly drozne, kosztowalo to 400 zl
    Panka kosztuje powyzej 600 chyba.
    Zasadniczo sonoHSG (czyli na USG) jest o tyle lepsze od tradycyjnego HSG, ze nie jest sie narazonym na promieniowanie rendgenowskie :) no i kontrast w tradycyjnym hsg moze draznic wiec czasem boli nawet jak sa drozne.

    Ilonkastok lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie bolało tak że prawie mdalałam z bólu A miałam oba drożne :p

    Ilonkastok lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Generalnie jak jajowody sa drozne to i sol jest ok aby to po prostu sprawdzic, a jak sa niedrozne to lepiej pianka a najlepiej laparoskopia.

    Ja mialam w parens sola, byly drozne, kosztowalo to 400 zl
    Panka kosztuje powyzej 600 chyba.
    Zasadniczo sonoHSG (czyli na USG) jest o tyle lepsze od tradycyjnego HSG, ze nie jest sie narazonym na promieniowanie rendgenowskie :) no i kontrast w tradycyjnym hsg moze draznic wiec czasem boli nawet jak sa drozne.
    A czemu jak sa niedrozne to lepiej pianka? Co to ma do rzeczy? Pytam z ciekawości. Mnie właśnie doktor mówił że sama drożność lepiej sprawdzić pianka bo z ta sola to trudno to zobaczyc i jest też tu u nas na forum dziewczyna która miała niby drożny jeden jajowod, sprawdzany sola, a na laparo okazalo sie ze nie byl drozny.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ