X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni, super! niech to będzie nudna ciąża ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ty tym Janku kiedy masz wizytę? W nowym roku dopiero? Ciekawe ile tam się serduszek kryje:)

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam u innego lekarza, który miał po prostu termin, bo wymiotuję i boli mnie czasem mocno coś po lewej stronie. Ale wizyta to było nieporozumienie. Lekarz stwierdził, że nie da mi nic na wymioty dopóki nie będzie potwierdzona ciąża na usg i nie był mi w stanie powiedzieć dlaczego potrzebuje do tego potwierdzić ciążę na usg. Zwolnienia mi też nie wypisze dopóki nie będzie potwierdzona ciąża na usg. Na usg tak jak się spodziewałam nie widać nic bo jest za wcześnie na to. No i to co mi najbardziej zależało, aby zobaczył lewy jajowód i jajnik, bo tam mnie boli, to "schował nam się ten lewy jajnik dzisiaj, nie mogę go znaleźć, zobaczymy go na następnej wizycie". No tak, jajnik poszedł na spacer... :/ Szybciej mi kaktus na ręce wyrośnie niż wrócę do tego lekarza. Tymczasem umówiłam się jednak do takiej ogarniętej ginekolog co moja mama chodzi w rodzinnym mieście po świętach. Zobaczymy, bo ja na prawdę nie uciągnę z tymi mdłościami i wymiotami bez L4. U moje docelowej lekarki jestem umówiona na 13.01, ale jakoś do tej połowy stycznia muszę dociągnąć :/

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymjanek, a to internista nie może Ci dac l4?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zauważyłam że odkąd są zwolnienia elektroniczne to lekarze coraz bardziej ostrożnie wypisują. Ty byłaś u tego lekarza jednorazowo czy już któryś raz?

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam szczerze, że nie pomyślałam o interniście. Zaćmienie mózgu. Jutro i tak już jedziemy, więc zostanę przy tej ginekolog mojej mamy, ale w razie czego będę mieć z tyłu głowy opcje z internistą, dzięki <3

    Byłam pierwszy raz u tego lekarza, ale nie w tej klinice. Miał wgląd w całą historię, wie, że jestem po stymulacji, więc to też nie jest tak, że byłam osobą "z ulicy". Po prostu poszłam do kogoś innego w ramach jednej kliniki.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    ja zauważyłam że odkąd są zwolnienia elektroniczne to lekarze coraz bardziej ostrożnie wypisują. Ty byłaś u tego lekarza jednorazowo czy już któryś raz?
    A ja wręcz odwrotnie zauwazylam. Tymjanek no co ty gadasz to w Parens na takiego modela trafilas? A który to? W sumie oprócz Janeczko i Milewicza to nie wiem kto jeszcze z meskiego grona tam przyjmuje.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janku, jak chodzi o lewy jajnik to bardzo często mój jest na usg niewidoczny. Stale powtarzam, że mój lewy jajnik jest jakiś lewy ;)
    Jak wywnioskowałam, ma to związek z rzadkim wypróżnianiem... jeśli też nie za często odwiedzasz kibelek na "dwójkę" to pewnie jest przyczyna niewidocznego lewego jajnika. Po tej stronie brzucha znajduje się esica, czyli końcowy odcinek jelita grubego, no i jeśli jest pełna to ekhm... jakby zasłania jajnik ;)
    A lekarz często mówi, że najwidoczniej wplątał się w jelita, jakoś tak.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr S. Jak ktos jest zainteresowany to znajdzie. Nie lubie pisac negatywnych opinii z nazwiska po
    pierwszej wizycie bo chce wierzyc, ze ktos mial po prostu zly dzien.

    Allende, u mnie to raczej nie to bo najpierw zaliczylam biegunke a od ostatnich 2 dni wymiotuje juz doslownie wszystkim co tylko zjem, wiec w jelitach nie ma co byc nawet :/ no pierwszy trymestr zapowiada sie ciezko.

    U mnie oba jajniki sa jakies lewe, hehe... no nic, zobaczymy. Mam nadzieje ze jakas masakra sie w tym lewym nie dzieje, a boli mnie jakas glupota.

    W ramach "radosnych swiat" wymaz pokazal, ze angina bakteryjna, więc zaczynam antybiotyk dzisiaj brać. A moja latorośl w ramach dobicia znów ząbkuje.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Dr S. Jak ktos jest zainteresowany to znajdzie. Nie lubie pisac negatywnych opinii z nazwiska po
    pierwszej wizycie bo chce wierzyc, ze ktos mial po prostu zly dzien.

    Allende, u mnie to raczej nie to bo najpierw zaliczylam biegunke a od ostatnich 2 dni wymiotuje juz doslownie wszystkim co tylko zjem, wiec w jelitach nie ma co byc nawet :/ no pierwszy trymestr zapowiada sie ciezko.

    U mnie oba jajniki sa jakies lewe, hehe... no nic, zobaczymy. Mam nadzieje ze jakas masakra sie w tym lewym nie dzieje, a boli mnie jakas glupota.

    W ramach "radosnych swiat" wymaz pokazal, ze angina bakteryjna, więc zaczynam antybiotyk dzisiaj brać. A moja latorośl w ramach dobicia znów ząbkuje.
    Spoko pytam z ciekawosci, nie wiedzialam ze tam jeszcze ktoś oprócz tej trojcy przyjmuje. Allende hmm to ciekawa teoria, ale ja od dziecka walcze z zaparciami a nikt nigdy nie mial problemu z widocznoscia moich jajnikow.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, może zależy od rodzaju zaparcia, ja to przeszło tydzień potrafię nie chodzić do kibelka. Nie wiem też jak te narządy mają być poukładane i dlaczego u mnie mówi się o wplątaniu jajnika w jelita... możliwe, że - i to jest najbardziej prawdopodobne - "taka moja uroda". Ja mam wyjątkowe szczęście do dziwnych przypadków, które nie są powszechne. Ostatnio, jak mnie często boli głowa to już wiem, że mam ciśnienie 120/80. Czyli książkowo prawidłowe. Ja wtedy cierpię na ból głowy. A "moje", takie normalne, to 80/50. Wtedy się dobrze czuję, choć zwykle jestem śpiąca i myślałam, że to od niskiego ciśnienia. Niestety przy 120/80 śpiąca nadal jestem, tylko ból głowy mam gratis.

    Tym_janku, trzymam kciuki aby to nic złego nie było. Może taka Twoja uroda, że przy drugim dziecku musisz to mocniej odczuć :) taki zwiastun ciężkiej pracy później ;) choć życzę oczywiście, żeby dzieciaczek nie był za bardzo rozbrykany :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja też tak mam że czasem nie widać mojego lewego jajnika. Nie wiem dlaczego.
    Ja dziś robiłam test, jestem 13 dpo i totalna biel wizira. Miałam jednak nadzieję bo przecież wszystkie wyniki super, sex w idealnym czasie, prog dopochwowo...myślałam że zrobię super prezent mężowi. Ja już nie wierzę po prostu że się kiedyś uda. Bo niby dlaczego skoro do tej pory nie udawało się :/

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:56

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot, tulę <3

    Nona, bardzo mozliwe ze bezowulacyjny sie trafil, a moze sie po prpstj przesunie i bedzie pozniej. Nie bylas ostatnio moze chora czy cos? To czasem miesza w cyklu.

    Nona, kłot lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek a tobie udało się dotrzeć do tej ginekolog w sobotę?? Masz zwolnienie??

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:56

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w piątek, ale tak jak pisałam tu wcześniej, ta wizyta to było nieporozumienie. Teraz idę 27.12 w rodzinnym mieście, na razie korzystam z urlopu i przerwy świątecznej po prostu. Staram się jakoś dojść do zdrowia z tą anginą, co jest trudne przy ząbkującym stworze co nie śpi w nocy i mamoza.

    Nona, tak na prawdę wyjaśni się jak pojawi się @ albo 2 kreski na teście ;)

    Nona lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, jak po wigilijnym obżarstwie ? 😁 do mnie dzisiaj zawitała @, tak jak przypuszczałam, ale przynajmniej bez plamien, po prostu od razu krew, ostatnio tak miałam jako nastolatka chyba, więc jest pozytyw po histeroskopii i progesteronie dopochwowo. Od jutra zaczynam brać letrozol, mam jeszcze jakiś malutki promyczek nadziei że może to pomoże A jak nie to już nie wiem co totalnie...

    tym_janek, Nona lubią tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 26 grudnia 2019, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot, mnie też kalendarzyk informuje, że powinna dzisiaj być @. Także zaraz dołączę 😉 o dziwo jeszcze nie ma plamień, więc jakiś inny cykl. A może my jesteśmy spod tej samej gwiazdy? Hihi, jakaś dobra faza księżyca albo nie wiem co, bo żadnych zabiegów nie miałam. Ja bardzo reaguję na zmiany pogody, więc śmieję się teraz w duchu, że to wpływ kosmosu,hihi, no bo innego pomysłu nie mam. Trzymam kciuki za letrozol, niech przyniesie jakiś pozytywny efekt.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2019, 00:34

    kłot lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 grudnia 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za was kciuki <3

    kłot lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ