X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dostalam niestety koszulki😣 a najlepsze jest to, że potem sie czeka na sali z dziewczynami na lozkach które sa do szpitala przyjete. Taki folklor hehe ale dr Z jest specjalistą w tej dziedzinie, więc nie ma co narzekać, choć nie powiem, bo mi nerwow napsul tym przeoczeniem z mikrobiologia.
    Katja dzieki za kciuki, również powodzenia życzę😄

    Katja___, Pia88 lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Katja :)

    Katja___ lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wiecie co sie stosuje na niedobór bialka s? Pierwszy raz robilam to badanie choć juz lata temu gin kazal mi zrobic, bo mam naczyniaka. Mój wynik to 60%, norma od 64% w górę.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kiedyś badane białko S ale mam w normie. To niestety ja nie pomogę

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli jest wrodzony to chyba nie da sie nic zrobic aby podniesc ten poziom, mozna tylko wlaczyc leczenie jakby byly problemy z krzepliwoscia krwi. A nabyte niedobory zdaje sie, ze wynikaja z niedoboru wit. K, czesto wystepuja przejsciowo w ciazy, moga tez wystepowac przy chorobach watroby i wtedy sie leczy watrobe, no i tez przy okazji brania lekow, np. asparaginazy, warfaryny, antykoncepcji

    Ale to chyba sa wtedy bardziej znaczace niedobory, 4% to nie duzo przy takim zakresie. Wodzialam tez gdzies normy dla kobiet od 60%, wiec chyba na spokojnie :)

    Pia88, Anuśla lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też widzialam w necie rozne normy. Diagnostyka podaje 64%, a ja biorę cały czas acard więc wydaje mi sie że mam wiekszy niedobór skoro na acardzie i tak jest poniżej. Potas mam w normie. Zapytam gina, bo moze musze acard zwiększyć do transferu.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, byłam wczoraj u gin. Poszłam do dr Juszczak bo dr Knafel na urlopie i powiedziała że jej koleżanka zrobi usg. Wczoraj miałam piękny pecherzyk 21 mm, byłam w 9dc (Po letrozolu taka szybka owu), dr zleciła zastrzyk ovitrelle żeby pecherzyk na 100% pękł. Zrobili mi go na miejscu, pierwszy raz miałam. Podobno owu powinnam mieć wczoraj lub dzisiaj. Ale w nocy bok brzucha mnie bolał bardzo i nie wiem czy już w nocy owu nie miałam. Sex był 3 dni pod rząd łącznie z wczorajszym, dziś niestety się nie uda bo mąż ma w gościach kolegę. Szkoda bo dr zalecila współżycie wczoraj i dziś.
    A wy mieliście ten zastrzyk? Po jakim czasie u was owu następowało? Od jutra mam brać progesteron.

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owu nastepowala po 48 godz od ovitrelle. Nie bierze sie progesteronu dopoki sie nie ma pewności, ze jajka nie pekly, bo moze spowodować, że nie pekna. Po ovitrelle lub pregnylu idzie sie jeszcze raz na monit.

    tym_janek, Nona lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz... A mi kazała po 48h brać proga. Ale wcześniej zawsze pękaly więc nie wiem po co zleciła mi ten zastrzyk. Ale myślę że jak pękaly to po ovitrelle też na pewno pęknie. Dziś miałam jeszcze tylko przez chwilę śluz płodny A potem już leki i więc myślę że już po owu. Po 48 H to powinnam jutro wieczorem wziąć proga, to może dla pewności przeczekać i wziąć w niedzielę rano?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz mialam po ovitrelle ovu po 24h a raz gdzies pomiedzy 48 a 60h. Tak jak pisze Anuśla, po ovi lub pregnylu trzeba isc na monit czy pekly i dopiero po peknieciu lutka/dupek.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:57

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok tylko u mnie nigdy nie zdarzyło się żeby mieć cykl bezowulacyjny... przynajmniej wtedy kiedy miałam monit. Więc liczę na łut szczęścia że już owu była

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2020, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w trakcie in vitro miałam ten zastrzyk. 36h przed punkcją. Nie wiem czy to coś znaczy? Niestety nie pomogę :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Cześć dziewczynki, byłam wczoraj u gin. Poszłam do dr Juszczak bo dr Knafel na urlopie i powiedziała że jej koleżanka zrobi usg. Wczoraj miałam piękny pecherzyk 21 mm, byłam w 9dc (Po letrozolu taka szybka owu), dr zleciła zastrzyk ovitrelle żeby pecherzyk na 100% pękł. Zrobili mi go na miejscu, pierwszy raz miałam. Podobno owu powinnam mieć wczoraj lub dzisiaj. Ale w nocy bok brzucha mnie bolał bardzo i nie wiem czy już w nocy owu nie miałam. Sex był 3 dni pod rząd łącznie z wczorajszym, dziś niestety się nie uda bo mąż ma w gościach kolegę. Szkoda bo dr zalecila współżycie wczoraj i dziś.
    A wy mieliście ten zastrzyk? Po jakim czasie u was owu następowało? Od jutra mam brać progesteron.

    Ja jak zastrzyk miałam w sobotę wieczorem to lekarz kazała się kochać w niedzielę i poniedziałek. A od środy miałam progesteron do pochwowo. ALE I TAK SIE NIE UDALO.

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 5 stycznia 2020, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm tak na prawdę to na chybił trafił w takim razie z tym progesteronem. Mogłam poczekać jeden dzień dłużej ale zapomniałam i zaaplikowalam ok godz 23, 2 dni wcześniej ok 20 miałam ovitrelle. Dzisiaj z ciekawości zrobiłam test ciążowy i żeby choć raz ujrzeć 2 kreski 🤣 i oczywiście się pojawiły, ale też chciałam sprawdzić czy te moje testy na pewno działaja. Myślicie że po 12 dniach tylko beta z krwi czy jak coś już w moczu nie będzie hcg po ovitrelle ?

    Pia88 lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszej ciazy 11 dpo jeszcze bety nie bylo nawet, byla pozniej. A w tej juz w 10 dpo byl cien cienia, 11 dpo wyrazniejszy cien i beta ponad 60. Takze moze test wyjsc, ale wcale nie musi.

    Pia88 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Cześć dziewczynki, byłam wczoraj u gin. Poszłam do dr Juszczak bo dr Knafel na urlopie i powiedziała że jej koleżanka zrobi usg. Wczoraj miałam piękny pecherzyk 21 mm, byłam w 9dc (Po letrozolu taka szybka owu), dr zleciła zastrzyk ovitrelle żeby pecherzyk na 100% pękł. Zrobili mi go na miejscu, pierwszy raz miałam. Podobno owu powinnam mieć wczoraj lub dzisiaj. Ale w nocy bok brzucha mnie bolał bardzo i nie wiem czy już w nocy owu nie miałam. Sex był 3 dni pod rząd łącznie z wczorajszym, dziś niestety się nie uda bo mąż ma w gościach kolegę. Szkoda bo dr zalecila współżycie wczoraj i dziś.
    A wy mieliście ten zastrzyk? Po jakim czasie u was owu następowało? Od jutra mam brać progesteron.

    Jak wrażenia u Juszczak ? Ja idę do niej na połówkowe za tydzień.
    U mnie w ostatnim cyklu było tak: na szybko zdecydowałam się lecieć do męża, więc nie zdążyłam na monitoring do lekarza.
    14dc <3,
    16 <3 dodatni test (robiłam je pierwszy raz, bo zawsze byłam u lekarza na podglądzie),
    17dc <3 mieliśmy bardzo śmieszną sytuacje i może wpadło nasienie, ale jeśli tak to minimalne ilości i to nie była głęboka penetracja (nie pytajacie co to było, ale było śmiesznie),
    18dc zero
    19dc <3 i wtedy też była stresujący powrót do domu i mega ciężka noc w pracy, że nawet nie było czasu na łyk wody.
    Ten ostatni cykł był naprawdę dziwny. Przez ostatnie 12 mcy pragniesz tego nasienia, a tu była trochę olewka. Ale jak pisałam wcześniej myślę, że to zasługa św. Rity.

    Dziewczyny u kogo polecacie USG piersi ? Musze mamie kogoś znalezć i nie za miliony monet. Ja byłam u dr Jędryś, ale cena wysoka.

    tym_janek, Pia88 lubią tę wiadomość

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka9 wrote:
    Jak wrażenia u Juszczak ? Ja idę do niej na połówkowe za tydzień.
    U mnie w ostatnim cyklu było tak: na szybko zdecydowałam się lecieć do męża, więc nie zdążyłam na monitoring do lekarza.
    14dc <3,
    16 <3 dodatni test (robiłam je pierwszy raz, bo zawsze byłam u lekarza na podglądzie),
    17dc <3 mieliśmy bardzo śmieszną sytuacje i może wpadło nasienie, ale jeśli tak to minimalne ilości i to nie była głęboka penetracja (nie pytajacie co to było, ale było śmiesznie),
    18dc zero
    19dc <3 i wtedy też była stresujący powrót do domu i mega ciężka noc w pracy, że nawet nie było czasu na łyk wody.
    Ten ostatni cykł był naprawdę dziwny. Przez ostatnie 12 mcy pragniesz tego nasienia, a tu była trochę olewka. Ale jak pisałam wcześniej myślę, że to zasługa św. Rity.

    Dziewczyny u kogo polecacie USG piersi ? Musze mamie kogoś znalezć i nie za miliony monet. Ja byłam u dr Jędryś, ale cena wysoka.
    Karola polecam dr. Wohadlo do USG. 150 zł wizyta a lekarz konkretny i dokładny.

    Rudzik1, Pia88 lubią tę wiadomość

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nimsi wrote:
    Karola polecam dr. Wohadlo do USG. 150 zł wizyta a lekarz konkretny i dokładny.
    Dziękuje

    Pia88 lubi tę wiadomość

    3jgxsek2mhrtcu08.png
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ