X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety caly czas mam samopoczucie jak z mixu ciezkiego kaca i grypy zoladkowej. Odliczam dni do drugiego trymestru, a tak to po prostu staram sie przetrwac dzien. Jak jest bardzo zle to maz bierze urlop aby ogarnac mloda albo moja mama przyjezdza przez pol polski aby nas tydzien poratowac. Jeszcze jakies 3-4 tygodnie musze przetrwac i powinno byc ok.

    Allende lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • pan-da Przyjaciółka
    Postów: 88 24

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Jakich rozgarniętych lekarzy w temacie poronień poleciłybyście w Krakowie? Chciałabym, żeby to nie był ktoś, kto odeśle mnie do internetu, żebym sobie szukała, jakie badania mam jeszcze zrobić - niestety sytuacja prawdziwa, ani nikt, kto będzie mnie od razu wysyłał na in vitro...

    Doktor Knafel nie ma terminów aż do maja, odpada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2020, 10:22

    Kraków
    FV R2_4070A-G hetero, MTHFR_1298A-C hetero
    kariotyp ok
    grudzień 2017 - ciąża biochemiczna
    lipiec 2018 - puste jajo płodowe, łyżeczkowanie
    październik 2019 - puste jajo płodowe, poronienie
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klot chyba Ty o to pytałas. Ja jestem zadowolona ze Zmaczynskiego.
    Bardzo sympatyczny gościu. W superior nie na tak długich terminów , ok 2-3 tygodnie ja czekałam na 1 wizyte, a superior mam mega blisko.
    Jednak wizyta 300 zl, zawsze ma opoznienia bo zajmuje sie dokladnie pacjentkami,więc norma jest czekanie 40 minut.
    Jestem przyzwyczajona, wszędzie czekałam u każdego gina u którego byłam.

    No na, ja miałam w clinicare drożność tez te metoda. Praktycznie bezbolesne. Dla mnie najgorsze zakładanie tego wziernika jest zawsze. Potem lekki ucisk w brzuchu, jak na okres.

    The trzeba robic na czczo nie?
    Dzisiaj robiłam badania w enel medzie. I jedno ze skierowania nie mam w pakiecie (parvowirus b19) , za badanie musiałabym zapłacić 136 zł za jedną klasę, więc łącznie 270. Nie zrobiłem. Zadzwoniłam potem do diagnostyki i powiedzieli mi że to kosztuje 70 zł już łącznie. Zdzierstwo w tym enel medzie jak trza placic.

    Co do środowiskowej. Zmaczynski mówił ze taka przychodzi do ciebie tez w trakcie ciąży i jest lepsza niż szkoła rodzenia. Malo osob ponoc wie o tym ze w ciąży tez należą sie jej wizyty.

    Nona, kłot lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 14:22

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam że też w ciąży może położna środowiskowa przychodzić? Jak to załatwić I kiedy? 🤔
    Mi zmaczyński robił histero i byłam ze 2 razy u niego w superior ale on mnie później skierował do knafel. Byłam z niego zadowolona, z knafel też ale z nią ten problem ze nie pracuje w żadnym szpitalu. I nie bierze aż tyle bo wczoraj 220 zapłaciliśmy za wizytę z usg ale 3 kolejne wizyty mam co 2 tyg 😮 też tak macie ?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • pan-da Przyjaciółka
    Postów: 88 24

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    panda polecam dra Golanskiego, prowadzil wiele ciaz po 5-6 poronieniu. Aniol-czlowiek.

    Stosujesz acard? Badalas testdna? Dolacz do naszego watku na lutym -masa dziewcyzn po poronieniu. Teraz mamy tam faze na diete akademii plodnosci.

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/niech-swiety-walenty-bedzie-zaklety-lutowe-testowanie,18938,85.html
    Długo się u niego czeka? Zadzwonię zresztą i się zapytam.
    Mam zrobione mutacje MTHFR_1298A-C heterozygota i FV R2_4070A-G też heterozygota. Kariotyp czysty, ale jeszcze czekam na wynik męża. Nic nie biorę, bo się nie staram na razie, a dwa, że nie mam zaufanego ginekologa, który by mnie jakoś pokierował...

    Zajrzę do was na wątek, dzięki.

    Kraków
    FV R2_4070A-G hetero, MTHFR_1298A-C hetero
    kariotyp ok
    grudzień 2017 - ciąża biochemiczna
    lipiec 2018 - puste jajo płodowe, łyżeczkowanie
    październik 2019 - puste jajo płodowe, poronienie
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 20:37

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Nie wiedziałam że też w ciąży może położna środowiskowa przychodzić? Jak to załatwić I kiedy? 🤔
    Mi zmaczyński robił histero i byłam ze 2 razy u niego w superior ale on mnie później skierował do knafel. Byłam z niego zadowolona, z knafel też ale z nią ten problem ze nie pracuje w żadnym szpitalu. I nie bierze aż tyle bo wczoraj 220 zapłaciliśmy za wizytę z usg ale 3 kolejne wizyty mam co 2 tyg 😮 też tak macie ?
    Na początku ciąży sama chodziłam co tydzień,bo sama chcialam. Najpierw nie było serca, potem bilo wolno. Więc chodziłam co tydzień bo sie bałam.
    Ale mi zmaczynski zaleca wizyty co miesiąc (plus te dodatkowe na obowiazkowe usg genetyczne). Cena u niego to 300 zł, wiec duzo

    kłot lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 14:23

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z tą edukacją przedporodową to trzeba się zorientować, bo większość szpitali lub przychodni ma właśnie darmową szkołę rodzenia, albo teki luźne spotkania z położną co tydzień, ale to idzie się grupowo, a nie indywidualne wizyty w domu. W ujastku jak ma się położną to są spotkania tam. Ja nie chodziłam, bo nie czułam potrzeby, więc nie wiem jak wyglądają.

    TSH robi się na czczo i najlepiej w godzinach porannych.

    Ja mam spotkania u swojej gin co 4 tygodnie, po 32 tygodniu już co 2 tygodnie.

    kłot lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dzisiaj na monitoringu. 16mm na lewym jajniku, 11 dc. Bałam się, że nic nie będzie, bo w 8 dc był 10mm. Ale rośnie książkowo 2mm dziennie. Wiecie przy jakiej wielkości podają coś na pęknięcie?

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende ja miałam zastrzyk ovitrelle przy 21 mm. I owu następuje wtedy do 48 godz podobno. To wypada Ci w niedzielę akurat :/

    Wiecie jak jest z kapielami w ciąży? Chciałabym się zrelaksować w wannie ale nie wiem czy nie przesadzę z temperaturą 🤔

    Allende lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Allende ja miałam zastrzyk ovitrelle przy 21 mm. I owu następuje wtedy do 48 godz podobno. To wypada Ci w niedzielę akurat :/

    Wiecie jak jest z kapielami w ciąży? Chciałabym się zrelaksować w wannie ale nie wiem czy nie przesadzę z temperaturą 🤔

    A który to był Twój dzień cyklu?

    niestety nie znam się na kąpielach w ciąży... :/

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2020, 19:01

    kłot, tym_janek lubią tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    A który to był Twój dzień cyklu?

    niestety nie znam się na kąpielach w ciąży... :/
    To był 9 dc ale to nie ważne który dc tylko ile mm ma pecherzyk i jak szybko rośnie. W tym cyklu owulacje miałam wcześniej bo to był cykl stymulowany A zwykle owu była koło 12-14 dc

    Allende lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastrzyk dostawalam do zrobienia nastepnego dnia jak na monitoringu pecherzyk mial 22 mm. Owulacja nastepuje w 48-72h po podaniu zastrzyku. W pierwszej ciazy owu byla ok. 36h, a teraz pozniej, jakos blizej tych 70. Tak przynajmniej wynika z monitoringu.

    Co do kapieli w ciazy to mozna ze spokojem, tylko temperatura taka aby ci tetno nie przyspieszylo za mocno. Jak ci zrobi sie slabo to dolej zimna wode albo wyjdz z wanny. W ciazy nie wolno jacuzzi i sauny, ale o ile nie lejesz wrzatku sobie to spokojnie :)

    Prenatalne mam 10.02 :)

    Rudzik1, Allende, kłot lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 1 lutego 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Nie wiedziałam że też w ciąży może położna środowiskowa przychodzić? Jak to załatwić I kiedy? 🤔
    Mi zmaczyński robił histero i byłam ze 2 razy u niego w superior ale on mnie później skierował do knafel. Byłam z niego zadowolona, z knafel też ale z nią ten problem ze nie pracuje w żadnym szpitalu. I nie bierze aż tyle bo wczoraj 220 zapłaciliśmy za wizytę z usg ale 3 kolejne wizyty mam co 2 tyg 😮 też tak macie ?

    Klot z jakiej dzielnicy jesteś pytam o położna środowiskową bo sama korzystałam z niej i jest świetna babką ale dostać się do niej to zaraz na początku ciazy trzeba termin rezerwować.

    Akceptacja!
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 1 lutego 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie adapterow do pasow bezpieczenstwa w ciąży. Korzystalyscie polecacie?
    W 7 msc planujemy wyjazd samochodowy do Rumunii i przygotowuje sie pomału.
    Bede wdzięczna za opinoe, dzięki:)

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży korzystałam, miałam pożyczony. Teraz nie będę mieć, bo w 99% przypadków jeżdżę z tyłu, z Młodym. Z tyłu chyba za bardzo nie da się przypiąć tego ustrojstwa? Przekładam sobie tylko górną część pasów.


    Tymianek, współczuję przebojów pierwszotrymestrowych, pamiętam że za pierwszym razem też nie oszczędzało cię...tylko teraz dochodzi maluch... Ja się czuję generalnie ok, poza spadkami energetycznymi. Jak mój syn się nad matką zlituje i pójdzie na drzemkę, to zazwyczaj ja też chociaż na chwilę się kładę. Najgorsze jest dźwiganie tego klocka, czego nie wyobrażam sobie z ogromnym brzuchem a trzeba będzie, bo młody nie będzie prędko chodzić.
    U mnie prenatalne 17.02.

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 13:18

‹‹ 332 333 334 335 336 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ