X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 24 listopada 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Do jakiej kliniki przechodzicie? My jesteśmy prawie po, jeszcze to badanie nasienia drugie, w grudniu, i też już będzie koniec
    Na tą chwile zostajemy na Kopernika tylko nie w programie tylko w oddziale Kliniki. Szczegoly moge napisac po pierwszej wizycie.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 listopada 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia_nyk wrote:
    Kiss wrote:
    Hej dziewczyny :) Staramy się z mężem o dziecko od 2 lat i nic. Ja mam wyniki bardzo dobre, z kolei mąż kiepskie nasienie:( Lekarz w Katowicach zasugerował in vitro. Jednak ciągle zastanawiam się, żeby najpierw zrobić insem. Możecie polecić mi jakiegoś lekarza w Krakowie? Niestety do Katowic mam 100km a do Krakowa tylko 30:)[/QUOTE

    Tylko i wyłącznie dr Przybycień. U mnie 2 lata stracone w innej klinice w Katowicach, bez pomysłu co dalej. Później nastąpiła decyzja o zmianie lekarza z miłego na skutecznego ;) i tak oto jestem w 12 tc. U dr Przybycienia udało się praktycznie od razu. Pamiętaj lekarz ma nie być miły, emocjonalny i głaskać cie, ważne żeby był skuteczny.
    A co ci wynalazł? Bo ja byłam raz u niego i tyllo raz

    Wszystko ma swój czas...
  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 25 listopada 2021, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A co ci wynalazł? Bo ja byłam raz u niego i tyllo raz

    Zdiagnozował problem, zlecił badania których przez 2 lata w innej klinice nikt nawet nie pomyślał żeby zlecić. Jak dla mnie najlepszy lekarz. Ogromną wiedzą, tylko trzeba mu zaufać. To nie jest lekarz który będzie głaskał i rozczulał się nad nami, ale właśnie w tym rzecz lekarz ma być skuteczny a nie miły. Ale każdy szuka takiego ktory mu odpowiada, jeśli byłaś raz u niego to zakładam że zraził cie swoją bezpośredniością, powiedział coś co ci nie pasowało. Nie wiem na jakim jesteś etapie ale trzymam kciuki żeby Ci się udało bez względu na to u kogo się leczysz :-)

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1003 488

    Wysłany: 26 listopada 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Na tą chwile zostajemy na Kopernika tylko nie w programie tylko w oddziale Kliniki. Szczegoly moge napisac po pierwszej wizycie.

    Jakbyś mogła, bardzo proszę :)
    Wyszło Wam coś konkretnego w programie?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Jakbyś mogła, bardzo proszę :)
    Wyszło Wam coś konkretnego w programie?
    U mnie w laparoskopi okazalo sie ze prawy jajowod niedrozny i endometrioza. Pozatym slabej jakosci komorki jajowe. U meza wolno dojrzewajace plemniki.

    Evelyanne lubi tę wiadomość

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1003 488

    Wysłany: 28 listopada 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd wiadomo że te komórki jajowe słabe? Nam w zasadzie nic nie wyszło, nasienie słabe, ale nie aż tak żeby się nie dało.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A skąd wiadomo że te komórki jajowe słabe? Nam w zasadzie nic nie wyszło, nasienie słabe, ale nie aż tak żeby się nie dało.

    Do konca niewiem skad wiadomosc ze slabe komorki. Moze ze wzgledu na wiek badz przez endometrioze. Dr kazala brac koenzymQ i w sumie tyle.

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Do konca niewiem skad wiadomosc ze slabe komorki. Moze ze wzgledu na wiek badz przez endometrioze. Dr kazala brac koenzymQ i w sumie tyle.

    Z ciekawości, który to lekarz tak mówi? Ja byłam też w tym programie i słyszałam to samo...napisz na priv jeśli nie chcesz na forum.

    EwelaKrk86 lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia_nyk wrote:
    Zdiagnozował problem, zlecił badania których przez 2 lata w innej klinice nikt nawet nie pomyślał żeby zlecić. Jak dla mnie najlepszy lekarz. Ogromną wiedzą, tylko trzeba mu zaufać. To nie jest lekarz który będzie głaskał i rozczulał się nad nami, ale właśnie w tym rzecz lekarz ma być skuteczny a nie miły. Ale każdy szuka takiego ktory mu odpowiada, jeśli byłaś raz u niego to zakładam że zraził cie swoją bezpośredniością, powiedział coś co ci nie pasowało. Nie wiem na jakim jesteś etapie ale trzymam kciuki żeby Ci się udało bez względu na to u kogo się leczysz :-)
    Ale co konkretnie?
    Ja już skończyłam etap starań i leczenia. Nie mam na to już siły i wiek już niena dzieci.

    Wszystko ma swój czas...
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Jakbyś mogła, bardzo proszę :)
    Wyszło Wam coś konkretnego w programie?
    Kasiak89
    Bylam dzis na Kopernika ustalic termin wspolnej wizyty na 4 lutego.. Do dr Pabiana. Nie znam lekarza ale moze cos pomoze. Podobno dobrze zmienic lekarza po jakims czasie.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Kasiak89
    Bylam dzis na Kopernika ustalic termin wspolnej wizyty na 4 lutego.. Do dr Pabiana. Nie znam lekarza ale moze cos pomoze. Podobno dobrze zmienic lekarza po jakims czasie.
    Ja byłam u Pabiana. Znam kilka Par którym pomogl

    Wszystko ma swój czas...
  • Puszka09 Ekspertka
    Postów: 226 124

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Kasiak89
    Bylam dzis na Kopernika ustalic termin wspolnej wizyty na 4 lutego.. Do dr Pabiana. Nie znam lekarza ale moze cos pomoze. Podobno dobrze zmienic lekarza po jakims czasie.
    Jak Wam się udało? Jak dzwoniłam to mi powiedzieli, że przyjmują tylko na zabiegi.
    Chyba, że to ja gdzieś zadzwoniłam indziej.

    20 cs

    👩‍🦳31
    👨36
  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Przeglądam sobie wątek i zauważyłam, że przewinęło się tu nazwisko dr Zmaczyńskiego. Doktor robił mi histeroskopie i drożność w klinice na Kopernika. Zgadzam się ze wszystkimi pozytywnymi opiniami, w tego typu zabiegach jest bardzo dobrym specjalistą.
    Mam jeszcze pytanie - czy możecie polecić lekarzy, którzy radzą sobie z trudnymi/nietypowymi przypadkami? Trochę ich już przez te 3 lata przerobiłam i do tej pory nikt nie wskazał co może być przyczyną niepowodzeń. Zastanawiam się też nad badaniami w kierunku immunologi, ale nie wiem czy jest sens pchać się w takie koszty bo z tego co wiem leczenie i tak sprowadza się do podawania acardu itd. (poprawcie mnie jeśli się mylę).

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszka09 wrote:
    Jak Wam się udało? Jak dzwoniłam to mi powiedzieli, że przyjmują tylko na zabiegi.
    Chyba, że to ja gdzieś zadzwoniłam indziej.

    My najpierw bylismy w programie. Nasz dr zakonczyla program i zaproponowala by przejsc bezposrednio do kliniki. Potrzebne byly skierowania od lekarza pierwszego kontaktu z NFZ. I dzis bezposrednio pojechalam do rejestracji i dostalismy termin i wlasnie dr Pabiana.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Hej dziewczyny! Przeglądam sobie wątek i zauważyłam, że przewinęło się tu nazwisko dr Zmaczyńskiego. Doktor robił mi histeroskopie i drożność w klinice na Kopernika. Zgadzam się ze wszystkimi pozytywnymi opiniami, w tego typu zabiegach jest bardzo dobrym specjalistą.
    Mam jeszcze pytanie - czy możecie polecić lekarzy, którzy radzą sobie z trudnymi/nietypowymi przypadkami? Trochę ich już przez te 3 lata przerobiłam i do tej pory nikt nie wskazał co może być przyczyną niepowodzeń. Zastanawiam się też nad badaniami w kierunku immunologi, ale nie wiem czy jest sens pchać się w takie koszty bo z tego co wiem leczenie i tak sprowadza się do podawania acardu itd. (poprawcie mnie jeśli się mylę).
    Hej! Immunologia to raczej encorton i accofil,czyli o wiele silniejsze środki niż acard. Przybliz swoją historie to może kogoś mi się uda polecić.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Hej! Immunologia to raczej encorton i accofil,czyli o wiele silniejsze środki niż acard. Przybliz swoją historie to może kogoś mi się uda polecić.
    Anuśka, w dużym skrócie u mnie wygląda to tak, przez pierwsze 2 lata staraliśmy się o dziecko bez jakieś większej presji, robiłam podstawowe badania raz na rok. W tym roku byliśmy na wizycie w klinice niepłodności. Miałam zrobiony szereg badań takich jak amh, tsh, poziom witamin, hormony itd. Wszystkie wyniki w normach, nasienie też ok. Dodatkowo od kilku miesięcy się suplementujemy i zmieniliśmy tryb życia. Z zabiegów miałam robioną histeroskopie, biopsje endometrium i drożność - tu również bez nieprawidłowości. Aktualnie chodzę na monitoring cyklu i wszystko wygląda dobrze, owulacje potwierdzone, endometrium prawidłowej wielkości, a ciąży nadal brak. Już naprawdę nie wiem gdzie się zwrócić. Wszystkie wizyty i leki pochłaniają mase pieniędzy. Boję się że jeśli na etapie diagnostyki nie znajdziemy przyczyny to dalsze kroki jak inseminacja czy in vitro nie powiodą się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2021, 20:17

    Puszka09 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Anuśka, w dużym skrócie u mnie wygląda to tak, przez pierwsze 2 lata staraliśmy się o dziecko bez jakieś większej presji, robiłam podstawowe badania raz na rok. W tym roku byliśmy na wizycie w klinice niepłodności. Miałam zrobiony szereg badań takich jak amh, tsh, poziom witamin, hormony itd. Wszystkie wyniki w normach, nasienie też ok. Dodatkowo od kilku miesięcy się suplementujemy i zmieniliśmy tryb życia. Z zabiegów miałam robioną histeroskopie, biopsje endometrium i drożność - tu również bez nieprawidłowości. Aktualnie chodzę na monitoring cyklu i wszystko wygląda dobrze, owulacje potwierdzone, endometrium prawidłowej wielkości, a ciąży nadal brak. Już naprawdę nie wiem gdzie się zwrócić. Wszystkie wizyty i leki pochłaniają mase pieniędzy. Boję się że jeśli na etapie diagnostyki nie znajdziemy przyczyny to dalsze kroki jak inseminacja czy in vitro nie powiodą się.

    Jeśli Cię to pocieszy to moja historia jest praktycznie taka sama. A jednak pierwszy kropek z ivf został z nami, bez żadnych wspomagaczy dodatkowych. Do dziś nie wiem co było przyczyną naturalnych niepowodzeń. Podobno wiek i słabej jakości komórki jajowe. A jednak embriolog jakoś zapłodnił te słabe komórki 🤔 zostały mi jeszcze 3 najwyższej jakości zarodki.
    Tak więc może się tak bardzo nie bój ivf. Inseminacja to w wielu przypadkach stracone pieniądze. Pewnie dziewczyny potwierdzą.

    Blossom lubi tę wiadomość

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie może co z dofinansowaniem do in vitro od nowego roku? Słyszałam że program znów miał ruszyć ale ostatnio sprawa ucichła..

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    A wiecie może co z dofinansowaniem do in vitro od nowego roku? Słyszałam że program znów miał ruszyć ale ostatnio sprawa ucichła..
    Podobno rusza po nowym roku ale nigdzie nie ma dokladnych informacji co i jak, czy jakie warunki trzeba spelniac. Jedynie pisza o wieku kobiety 20-42lata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2021, 22:53

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1003 488

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Kasiak89
    Bylam dzis na Kopernika ustalic termin wspolnej wizyty na 4 lutego.. Do dr Pabiana. Nie znam lekarza ale moze cos pomoze. Podobno dobrze zmienic lekarza po jakims czasie.
    Dzięki! My na razie czekamy na grudzień i drugie badanie i zobaczymy co dalej... mamy nadzieję że nie będą na wstępie inseminacji proponować.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
‹‹ 384 385 386 387 388 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ