X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja pisałam😉 zadzwoniłam po tygodniu i Pan powiedział mi że wyniki były u lekarza już w tym samym dniu co było badanie.

    Tak naprawdę jak facet oddaje " kubeczek " to praktycznie odrazu idzie to do analizy, więc wyniki są odrazu. Tu raczej chodzi tylko kiedy udostępnią je w systemie dla lekarza

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Tak ja pisałam😉 zadzwoniłam po tygodniu i Pan powiedział mi że wyniki były u lekarza już w tym samym dniu co było badanie.

    Tak naprawdę jak facet oddaje " kubeczek " to praktycznie odrazu idzie to do analizy, więc wyniki są odrazu. Tu raczej chodzi tylko kiedy udostępnią je w systemie dla lekarza
    A no to nie zaszkodzi myślę jak dopiszę go do tej wizyty 😜 jak nie będzie wyników jeszcze to trudno, poczekamy.
    Mam jeszcze pytanie a propo monitoringu. Zastanawiam się czemu dr na 1 wizycie mi go nie zleciła 🧐 Byłam akurat w 2dc i mogła mi go zaplanować. Myślisz, że jak pójdę na wizytę w 17dc to może zlecić jeszcze USG żeby sprawdzić czy pęcherzyk pękł? Bo na hsg był widoczny 2dni temu

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam odrazu na 1 pierwszej wizycie zaplanowany monitoring. 2 x miałam usg i oznaczanie progesteronu.
    Zapytaj o to na wizycie, może zeobi Ci odrazu.

    A na górę i tak bym zadzwoniła, a nóż jak zapytasz to przyspieszą i prześlą odrazu 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Ja miałam odrazu na 1 pierwszej wizycie zaplanowany monitoring. 2 x miałam usg i oznaczanie progesteronu.
    Zapytaj o to na wizycie, może zeobi Ci odrazu.

    A na górę i tak bym zadzwoniła, a nóż jak zapytasz to przyspieszą i prześlą odrazu 😉
    Na górę w sensie jaki nr tel? 😅
    Kurczę to ta nawet nie prząbaknęła o monitoringu, dopiero teraz tak sobie myślę czemu. Może też zleci mi badanie proga za tydzień

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    124248438 to na 3 piętro ( pokój zabaw🤣)
    W poniedziałki tylko masz wizyty? Bo za 2 tygodnie jest wolne😉 moja jest tylko we środę, a też wolne a powinna iść wtedy na powtórny wymaz 😬

    Selina lubi tę wiadomość

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kogo chodzicie ? Ja miałam na pierwszej wizycie zrobione LH,FSH,AMH,Androgeny,Tsh+FT3,4, Estradiol , partner zlecenie na badanie nasienia.
    2 wizyta monitoring i posiewy
    3 wizyta monitoring + progesteron I zlecone badania dla partnera na LH,FSH,Estradiol,testosteron,SHBG, prolaktyna ( obniżone parametry nasienia)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do dr Ciosek - Rajtar :) Dużo dobrego już od dawna o niej słyszałam. Mamy opcję wizyt w poniedziałki i środy, no za 2tyg wypada weekend majowy, ale i tak wtedy mam dostać @, więc z monitoringiem to akurat chyba pyknie dobrze później :)
    Już się nie denerwuję, bo wiem, że na wiele rzeczy nie mam wpływu, więc wolę się uzbroić w cierpliwość z tymi wszystkimi wizytami 😅 i tak sukces, że to wszystko i tak sprawnie czasowo można załatwić. Nieraz prywatnie w klinikach z tym gorzej, żeby dorwać swojego lekarza itd. a z tym też mam doświadczenie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Widzę, że opcje się różnią w zależności od tego, na jakiego się trafi lekarza 🤨 Mi nie zaproponowali badania proga, tylko prolaktynę i AMH + monitoring, który wypadł w 1 dniu cyklu i teraz jestem umówiona na drugi.
    Ja to nawet nie wiem co miałam badane prócz amh😆 nie dopytalam, więc będę mieć niespodziankę

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ode mnie spokój już odchodzi, trochę to długo wszystko trwa, a młodzi nie jestesmy😔 niby że mną wszystko ok, ale chłop mi się sypie😬

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Selina, zazdroszczę Ci podejścia na spokojnie. Ja jestem na tym etapie, że ciągle analizuję, co jeszcze mogę zrobić. U mnie miała być stymulacja CLO w tym cyklu, ale mam wielką torbiel z poprzedniego i żadnej stymulacji chyba nie będzie jednak. Ciągle coś, brak owulacji tak często mnie dobija 😒
    Parę lat temu miałam tak samo jak Ty z analizowaniem, badaniami itd. Jednak jestem po sporych perturbacjach życiowych i podejście się zmieniło. Kiedyś starałam się 3lata, później było 2lata przerwy i od roku z hakiem znów wróciłam do starań.
    U mnie teraz to kwestia tego, że będzie co ma być i kiedy ma być - a nie wtedy kiedy i jak ja to sobie wymyślę 😉
    Praca z terapeutą na pewno też miała na to wpływ u mnie, ale i moja wiara, która daje mi większy spokój i cierpliwość

    W którym dc jesteś teraz z tą torbielą? Czekacie aż zejdzie przy @?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2023, 12:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Ode mnie spokój już odchodzi, trochę to długo wszystko trwa, a młodzi nie jestesmy😔 niby że mną wszystko ok, ale chłop mi się sypie😬
    A to chłop starszy od Ciebie? Bo Twój wiek masz w nicku? Jeśli tak, to piąteczka, też 36 mam (w sumie to 37 za parę miesięcy) 😉

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A to chłop starszy od Ciebie? Bo Twój wiek masz w nicku? Jeśli tak, to piąteczka, też 36 mam (w sumie to 37 za parę miesięcy) 😉
    W tym roku 38 będzie , a mój ma 46 i do 7 pomału się zbliża😬

    Dzwoniłaś może po 12 dorejestrować męża? 😆

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    W tym roku 38 będzie , a mój ma 46 i do 7 pomału się zbliża😬

    Dzwoniłaś może po 12 dorejestrować męża? 😆
    Taaak a co? 😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. 3 lata starań i teraz od nowa 🥺 Oby teraz szybciej się udało! 🍀🍀
    Szczerze mówiąc ja też zwróciłam się w stronę wiary i przynosi to pewną ulgę, bo wcześniej każda małpa i informacja o czyjejś ciąży, to był wielki ryk.
    Jestem w 4dc i właśnie w drodze prywatnie do gina zobaczyć, co on powie na tę torbiel. Bo w szpitalu nic mi nie przepisała na zmniejszenie, a w ostatnim cyklu brałam Duphaston, który nie zadziałał i jest w podobnym rozmiarze, co miesiąc temu 😬
    Ja kiedyś, dawno temu, jak miałam torbiel, to o dziwo stymulacja Clo pomogła się jej pozbyć, ale nie było to zbyt rozważne ze strony lekarza że mi to przepisał. Na szczęście nic się nie stało i torbiel znikła.
    No dobrze byłoby jakby Twój dr coś zaradził :)
    Ja teraz na wiadomość o ciążach w otoczeniu mam jeszcze takie ukłucie w środku, ale już pozytywniej to przeżywam :)
    Noo może uda się szybciej 😉 kto wie kto wie

    Krakus lubi tę wiadomość

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Taaak a co? 😅
    Akurat podeszłam do rejestracji żeby potwierdzić dzisiejszą wizytę jak babeczka kończyła rozmowę przez tel I usłyszałam tylko " dobrze dopisałam Pani Męża do Pani na piątek, przepraszam na poniedziałek " odrazu pomyślałam że to Ty 🤣🤣🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Akurat podeszłam do rejestracji żeby potwierdzić dzisiejszą wizytę jak babeczka kończyła rozmowę przez tel I usłyszałam tylko " dobrze dopisałam Pani Męża do Pani na piątek, przepraszam na poniedziałek " odrazu pomyślałam że to Ty 🤣🤣🤣
    Hahaha dobre 😂 tak to byłam ja 😁
    Btw wysłałam Ci priv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2023, 15:39

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok ok, mam😉
    Ale szłam pod gabinet i śmiałam się sama do siebie, że taki zbieg okoliczności 🤣

  • Markotka Przyjaciółka
    Postów: 82 64

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Zadzwoń tam wcześniej najlepiej i dopytaj czy sobotę można przyjechać na takie badanie. Z tego co wiem nie każda klinika codziennie je robi. Np w Parens chyba tylko 2 dni w tygodniu robią badanie nasienia na posiew, więc zależy jakie dokładnie badania macie zamiar robić :)
    Już się orientowałam i w Artivmed zarówno jak i w Parens robią w soboty, przy czym w tym pierwszym tylko seminogram podstawowy, ale na początek to nam wystarczy :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Początek starań 06/2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Markotka wrote:
    Już się orientowałam i w Artivmed zarówno jak i w Parens robią w soboty, przy czym w tym pierwszym tylko seminogram podstawowy, ale na początek to nam wystarczy :)
    No to git :)
    A o Ktw też pytałaś, to Invimed też mogę polecić a porpo badań w razie wu (ale już nie koniecznie jeśli chodzi o leczenie się tam).
    Rozumiem, że nie jesteście z Krk?

  • Markotka Przyjaciółka
    Postów: 82 64

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No to git :)
    A o Ktw też pytałaś, to Invimed też mogę polecić a porpo badań w razie wu (ale już nie koniecznie jeśli chodzi o leczenie się tam).
    Rozumiem, że nie jesteście z Krk?
    Nie, u nas w mieście nie wykonują takich badań, ale mamy całkiem niedaleko do Krk i Ktw też ;)

    Początek starań 06/2022
‹‹ 402 403 404 405 406 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ