X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Markotka wrote:
    Nie, u nas w mieście nie wykonują takich badań, ale mamy całkiem niedaleko do Krk i Ktw też ;)
    To możliwe, że jesteś gdzieś z moich rodzinnych stron 😁 bo z Krk do siebie mam niecałe 40km i stamtąd do Ktw też coś koło 40-50

  • Markotka Przyjaciółka
    Postów: 82 64

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To możliwe, że jesteś gdzieś z moich rodzinnych stron 😁 bo z Krk do siebie mam niecałe 40km i stamtąd do Ktw też coś koło 40-50
    No ja do Krk troszkę dalej ale okolice pewnie znajome 😉

    Selina lubi tę wiadomość

    Początek starań 06/2022
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina i jak po dzisiejszej wizycie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Selina i jak po dzisiejszej wizycie ?
    Dzięki że pytasz :) Musiałam przełożyć na za tydzień w poniedziałek, bo coś mi wypadło i z samego rana tam dzwoniłam. W sumie i tak mnie nie zbawi nic ten tydzień ;) chyba nawet owulacji nie miałam, nie czułam i nie czuję nic totalnie. Może się w końcu zbiorę w sobie i zacznę mierzyć tą temperaturę...
    A jak tam u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2023, 17:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was suplementowała kiedyś NAC? Macie jakieś opinie?

  • samantka Przyjaciółka
    Postów: 92 182

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma maila do rejestracji na histeroskopię na Kopernika? Muszę odwołać histeroskopię z maja a nie mam siły tam próbować się dodzwonić.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was suplementowała kiedyś NAC? Macie jakieś opinie?

    Ja suplementuję. To antyoksydant, obniża homocysteinę, poprawia komórki jajowe, poprawia owulację, ja biorę całe cykle po 500 mg dziennie. A dziewczyny z PCOS biorą 1200 mg między 3 a 7 dc. Jak bedziesz to brać, to pij na noc kleik z siemienia lnianego, bo NAC rozrzedza śluz w żołądku i może powodować wrzody albo problemy żołądkowe, dlatego bez tego kleiku ani rusz przy długim stosowaniu.

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Ja suplementuję. To antyoksydant, obniża homocysteinę, poprawia komórki jajowe, poprawia owulację, ja biorę całe cykle po 500 mg dziennie. A dziewczyny z PCOS biorą 1200 mg między 3 a 7 dc. Jak bedziesz to brać, to pij na noc kleik z siemienia lnianego, bo NAC rozrzedza śluz w żołądku i może powodować wrzody albo problemy żołądkowe, dlatego bez tego kleiku ani rusz przy długim stosowaniu.
    Dzięki za info :)
    Kleik z siemienia to mam zlecony już dawno od dietetyka, ale ciągle zapominam... Jeszcze do niedawna piłam codziennie na czczo a teraz mam to przestawić na wieczór. To o jakiej porze brać NAC?
    Pcos nie mam, ale pomyślałam że w tym wieku może warto postulować jajniki a widziałam w aptekach Miovelie NAC, którą się zażywa właśnie 3-7dc. Myślisz że mogę sobie zaszkodzić? W poniedziałek zapytam chyba o to lekarkę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samantka wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma maila do rejestracji na histeroskopię na Kopernika? Muszę odwołać histeroskopię z maja a nie mam siły tam próbować się dodzwonić.
    Na stronie szpitala jest taki adres: [email protected]
    Na tym oddziale wykonują histero

    samantka lubi tę wiadomość

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dzięki za info :)
    Kleik z siemienia to mam zlecony już dawno od dietetyka, ale ciągle zapominam... Jeszcze do niedawna piłam codziennie na czczo a teraz mam to przestawić na wieczór. To o jakiej porze brać NAC?
    Pcos nie mam, ale pomyślałam że w tym wieku może warto postulować jajniki a widziałam w aptekach Miovelie NAC, którą się zażywa właśnie 3-7dc. Myślisz że mogę sobie zaszkodzić? W poniedziałek zapytam chyba o to lekarkę

    To będziesz mieć motywację, zeby taki kleik pić:)
    Nie, nie zaszkodzi Ci, bo to suplement, nie działa tak jak te leki do stymulacji, tylko pomaga uregulować jajniki. Ja biorę NAC w porze obiadowej, po dużym jedzeniu ze względu na żołądek. A ten kleik trzeba pić na noc, bo jakbyś brała inne witaminy czy leki to on blokuje wchłanianie i dlatego siemie trzeba na noc, po wszystkim juz wypić.

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    To będziesz mieć motywację, zeby taki kleik pić:)
    Nie, nie zaszkodzi Ci, bo to suplement, nie działa tak jak te leki do stymulacji, tylko pomaga uregulować jajniki. Ja biorę NAC w porze obiadowej, po dużym jedzeniu ze względu na żołądek. A ten kleik trzeba pić na noc, bo jakbyś brała inne witaminy czy leki to on blokuje wchłanianie i dlatego siemie trzeba na noc, po wszystkim juz wypić.
    Tak zrobię 😎 inne leki i witaminy biorę, trochę tego jest a i żołądek też słaby, więc wrócę do siemienia

  • Nenka89 Znajoma
    Postów: 29 7

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Mam prośbę pomożecie mi zinterpretować wynik bo wizytę mam dopiero za 2 tygodnie a nie chce się stresować ....
    Wynik jest taki
    Fragmenty błony śluzowej trzonu macicy o gruczołach przeważająco miernie rozrośniętych, bez cech sekrecji.
    Ocena ilościowa plazmocytów w podścielisku endometrium przy użyciu p/ ciała CD 138: ok 16-18/ 1 HPF ( w hot spotach)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenka89 wrote:
    Cześć
    Mam prośbę pomożecie mi zinterpretować wynik bo wizytę mam dopiero za 2 tygodnie a nie chce się stresować ....
    Wynik jest taki
    Fragmenty błony śluzowej trzonu macicy o gruczołach przeważająco miernie rozrośniętych, bez cech sekrecji.
    Ocena ilościowa plazmocytów w podścielisku endometrium przy użyciu p/ ciała CD 138: ok 16-18/ 1 HPF ( w hot spotach)
    Hej, ja niestety nie umiem czytać tego cd138 😬. Za to dziewczyny w dziale Z pomocą medyczną wątek 'Stan zapalny endometrium' umieją i może tam pomogą

  • Nenka89 Znajoma
    Postów: 29 7

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuję za informację 😉

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co me oczy widzą? Weszłam po dluuugim czasie a tu proszę, stara gwardia wróciła 😁 Powodzenia Selina!
    Allende,kiedy się szykujesz na rodzeństwo?

    Selina, Allende lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Co me oczy widzą? Weszłam po dluuugim czasie a tu proszę, stara gwardia wróciła 😁 Powodzenia Selina!
    Allende,kiedy się szykujesz na rodzeństwo?
    Hej hej 😊
    Stara gwardia i to dosłownie 🤣 niestety już bliżej do 40 niz 30 😬 przerażające 😅
    A Wy jak tam? Chcecie rodzeństwo dla małej?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej hej 😊
    Stara gwardia i to dosłownie 🤣 niestety już bliżej do 40 niz 30 😬 przerażające 😅
    A Wy jak tam? Chcecie rodzeństwo dla małej?

    Fakt, wtedy byłyśmy bliżej 30 taki😂 ale czas leci😱 A my dalej piękne i młode 😁
    Wiesz co,nie rozpatruje tego w kwestii rodzeństwa dla małej,wiem że się tak mówi,ale wolałabym poczuć w swoim sercu te tęsknotę czy pragnienie dziecka,nowego życia,a nie rodzeństwa. Na te chwile tego nie czuje,od urodzenia małej czuje się spełniona, zresztą ona wie jak wypełnić nam czas 😁 ale tak tak,na pewno wrócimy do kliniki,kwestia czy w tym roku czy w kolejnym. Młodsza nie będę 🙄 Wy teraz do Zmaczka chodzicie?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Fakt, wtedy byłyśmy bliżej 30 taki😂 ale czas leci😱 A my dalej piękne i młode 😁
    Wiesz co,nie rozpatruje tego w kwestii rodzeństwa dla małej,wiem że się tak mówi,ale wolałabym poczuć w swoim sercu te tęsknotę czy pragnienie dziecka,nowego życia,a nie rodzeństwa. Na te chwile tego nie czuje,od urodzenia małej czuje się spełniona, zresztą ona wie jak wypełnić nam czas 😁 ale tak tak,na pewno wrócimy do kliniki,kwestia czy w tym roku czy w kolejnym. Młodsza nie będę 🙄 Wy teraz do Zmaczka chodzicie?
    Dokładnie tak powinno być :) Trzeba poczuć chęć posiadania dziecka w sobie.
    Ja póki co do Z nie chodzę, że tak powiem obecnie mnie nie stać 😜 Jesteśmy w Koperniku w programie prokreacyjnym, póki co jest spoko. Wiadomo, trzeba mieć trochę cierpliwości do czekania pod gabinetem, jak to na NFZ, ale w sumie nie raz czekałam pod gabinetem dr Z z godzinnym opóźnieniem 😉 więc żadna różnica hehe
    Póki co mamy dobre wyniki badań oboje, w następnym miesiącu będą monitorować mi owulację, tak więc taki plan 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2023, 20:27

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Co me oczy widzą? Weszłam po dluuugim czasie a tu proszę, stara gwardia wróciła 😁 Powodzenia Selina!
    Allende,kiedy się szykujesz na rodzeństwo?

    Chętnie bym wzięła kropka już, ale muszę zrobić histeroskopię najpierw, a termin na sierpień... Potem pewnie leczenie stanu zapalnego, bo jak znam życie, to coś wyjdzie...potem biopsja i tak zejdzie 😐
    Ja przeciwnie, walczę o rodzeństwo dla synka, bo chcę aby nie był kiedyś sam. No ja już wiekowa jestem, ogólnie cała rodzina, więc dość szybko nie miałby nikogo. Więc mną takie pobudki kierują 😊 a już pomijam, że synuś słodziak straszny i aż jest gdzieś tam ochota na drugie takie kochane 😍
    To dawaj znać kiedy będziesz startować ! 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2023, 14:53

    Selina lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dokładnie tak powinno być :) Trzeba poczuć chęć posiadania dziecka w sobie.
    Ja póki co do Z nie chodzę, że tak powiem obecnie mnie nie stać 😜 Jesteśmy w Koperniku w programie prokreacyjnym, póki co jest spoko. Wiadomo, trzeba mieć trochę cierpliwości do czekania pod gabinetem, jak to na NFZ, ale w sumie nie raz czekałam pod gabinetem dr Z z godzinnym opóźnieniem 😉 więc żadna różnica hehe
    Póki co mamy dobre wyniki badań oboje, w następnym miesiącu będą monitorować mi owulację, tak więc taki plan 😉
    Strasznie drogi jest! Ja miałam iść na cytologię jakiś czas po porodzie i jak usłyszałam cenę wizyty to odmówiłam 😂 i od tamtego czasu nie byłam u ginekologa,brawo ja!

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 403 404 405 406 407 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ