X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 23 września 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej teraz na TVN włączyłam jest program 36,6 Ewy Drzyzgi a w materiale o raku szjki macicy i cytologi występuje mój ginekolog prof Jach miło mi się zrobiło. POLECAM :-)
    Anna Stasia przyrost jak najbardziej prawidłowy jeśli nie masz plamien to jest wszystko dobrze napewno a pobolewania raz lewy raz prawa wszystko jak najbardziej ok.ja mam do tej pory ale nie jest to strasznie uciążliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 18:48

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 września 2017, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka, dzięki! Tak, przyrost mam super, jestem dobrej myśli, ale sądzę, że ten niepokój to po prostu cecha mam, nawet tych kilkudniowych :-)

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 24 września 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka_k wrote:
    ja się leczę u dr Kuli, pracuje też w Ludwinie, ale ja chodzę do ovum, stąd chyba jej polecanie Ludwina, ale stwierdziła, ze jak będzie tam drogo to poleci mi inne miejsca, różnica w cenie na hsg jest ogromna, w L. - 1350 mi powiedzieli
    Ja HSG robiłam na NFZ w szpitalu UJ na Kopernika. Bolało jak jasna cholera, chociaż ze mną na badaniu była druga dziewczyna, która mówiła, że u niej nie było źle. To chyba kwestia bardzo indywidualna, więc jeśli masz możliwość zrobić na NFZ, to szkoda przepłacać. Mnie na badanie skierowała moja lekarka, do której chodziłam prywatnie, ale pracowała też w tym szpitalu i bez problemu załatwiła mi badanie na NFZ.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka_k wrote:
    ja się leczę u dr Kuli, pracuje też w Ludwinie, ale ja chodzę do ovum, stąd chyba jej polecanie Ludwina, ale stwierdziła, ze jak będzie tam drogo to poleci mi inne miejsca, różnica w cenie na hsg jest ogromna, w L. - 1350 mi powiedzieli
    Chodzi mi o tego lekarza dr Ludwina. Moja klientka się leczyła u niego i o ile spoko jeśli chodzi o leczenie endomende, to nr.dalszyxh starań to zbytnio pojęcia nie ma. Ja tam chodziłam do innego lekarza przez pol roku, ale też zrezygnowałam bo gość średnio drążył temat a i głupiej infekcji nie potrafił mi wyleczyć przez parę miesięcy :/
    Teraz przenoszę się do Katowic i już wiem, że dobrze robię. Czytam tutaj na forum o tych klinikach i lekarz i po samych opisać i opiniach widać, że mają inne podejście niż tutaj. Krakowscy lekarze w klinikach tylko kasę by zdzierali na wizytach i IUI nie każąc robić dodatkowych badań aby uniknąć poronień, tam jest inaczej. Wiadomo, badania kosztują, ale chyba każda woli uniknac straty dziecka? Co się też zdziwiłam wizyty w niektórych klinikach tam są tańsze niż tutaj, dojazd coprawda kosztuje, ale myślę że będzie warto

    Anna Stesia, olka89 lubią tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 września 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Chodzi mi o tego lekarza dr Ludwina. Moja klientka się leczyła u niego i o ile spoko jeśli chodzi o leczenie endomende, to nr.dalszyxh starań to zbytnio pojęcia nie ma. Ja tam chodziłam do innego lekarza przez pol roku, ale też zrezygnowałam bo gość średnio drążył temat a i głupiej infekcji nie potrafił mi wyleczyć przez parę miesięcy :/
    Do kogo chodziłaś do ludwina?

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Do kogo chodziłaś do ludwina?
    Dr Pietrus

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 września 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dr Pietrus
    A na innych forach go chwalą tak strasznie

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A na innych forach go chwalą tak strasznie
    Ciekawe za co go chwalą... Na znanym lekarzu też ochy i achy, ale raczej jako zwykły gin lub do prowadzenia ciąży niż do leczenia niepłodności. Mnie go poleciła koleżanka, ale ona problemów z zajściem nie miała, poprostu prowadziła ciąże u niego.
    Dla mnie lekarz który nie potrafi odpowiednio zwykłej infekcji wyleczyć jest kiepski i tyle.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 września 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ty robiłaś komórki nk? Czy aktywność komórek nk?

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Selina ty robiłaś komórki nk? Czy aktywność komórek nk?
    Subpopulacje robiłam, nie robiłam aktywności

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 25 września 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Subpopulacje robiłam, nie robiłam aktywności
    Ja właśnie robiłam aktywność komórek nk bo immunolog stwierdził że to dla niego bardziej miarodajne badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 08:55

    Wszystko ma swój czas...
  • Bercia Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 25 września 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podczas dużego smogu nawet nie wychodzę z domu. Zaraz zima się zacznie i powtórka z rozrywki. Jak tu z dzeckiem na spacer wyjść.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bercia wrote:
    Ja podczas dużego smogu nawet nie wychodzę z domu. Zaraz zima się zacznie i powtórka z rozrywki. Jak tu z dzeckiem na spacer wyjść.
    No w Krakowie lepiej nie wychodzić, chyba że z maską odpowiednią...

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 25 września 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bercia wrote:
    Ja podczas dużego smogu nawet nie wychodzę z domu. Zaraz zima się zacznie i powtórka z rozrywki. Jak tu z dzeckiem na spacer wyjść.

    No właśnie, ja się stresuję troszeczkę, bo do pracy będę dojeżdżała w tym syfie, będąc w ciąży. Rozglądaliśmy się za maseczkami, ale będą dopiero pod koniec października. Plus ja mam małą buzię i dla mnie taka maseczka będzie nieszczelna. Będziemy jeszcze szukali na innych stronach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    No właśnie, ja się stresuję troszeczkę, bo do pracy będę dojeżdżała w tym syfie, będąc w ciąży. Rozglądaliśmy się za maseczkami, ale będą dopiero pod koniec października. Plus ja mam małą buzię i dla mnie taka maseczka będzie nieszczelna. Będziemy jeszcze szukali na innych stronach.
    Maski antysmogowe znajdziesz w dobrych sklepach sportowych i rowerowych. Mają też na małe buzie, bo widzę jak małe dzieci jeżdżą z nimi zimą i są szczelne na pewno

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 26 września 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Maski antysmogowe znajdziesz w dobrych sklepach sportowych i rowerowych. Mają też na małe buzie, bo widzę jak małe dzieci jeżdżą z nimi zimą i są szczelne na pewno

    Właśnie byłam wczoraj w 3 sklepach i we wszystkich mówili mi, że dopiero koniec października i ze maja rozmiary M i L. Ale jeszcze będę szukała, bo tak jak mówisz, dzieci też jakieś mają.

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 26 września 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowianki moje kochane, na pewno znacie się też na męskich sprawach i doradzicie mi co dalej. Jak wspominałam staramy się już ponad 2 lata, u mnie hiperprolaktynemia regulowana norprolaciem i plamienia przez całą drugą fazę cyklu. Po ciężkich bojach udało mi się wreszcie męża wysłać na seminogram i wyszło wszystko w normie, poza lepkością nasienia na plus (+) i obecną agregacją nasienia. Diagnoza normozoospermia, czyli chyba nie ma powodów do zmartwień, ale co dalej? Czy ta lepkość i agregacja nasienia mogą utrudniać zapłodnienie? Jak to leczyć? Proszę doradźcie.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 26 września 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radzę zasięgnąć opinii u androloga. Mój mąż był raz u dr Pabiana on ma taką specjalizację

    Wszystko ma swój czas...
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 26 września 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Radzę zasięgnąć opinii u androloga. Mój mąż był raz u dr Pabiana on ma taką specjalizację
    Dziwna, u mnie samo przekonanie męża do badania nasienia było już nie lada wyzwaniem. Oczywiście pokażę jego wyniki mojej lekarce, ale zaciągnąć go do androloga będzie bardzo ciężko. Dlatego pytam na forum, może któraś dziewczyna będzie wiedziała co robić w tej sytuacji.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 26 września 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz podejść sama z jego wynikami. Mój mąż też ma w tego sprawach opory bo to uraza męskie ego. Ten lekarz co byliśmy to ginekolog androlog i wizyta dotyczyła nas oboje to poszedł. Pokaż swojej lekarce może miała już takie przypadki albo ma kogoś z kim konsultuje. A w którym szpitalu pracuje? Bo w ujastku i na Kopernika chyba mają androloga

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ