X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jedno pytanie - mam skierowanie na wymaz w kierunku mycoplazmy, ureaplazmy i chlamydii. Czy to należy w jakichś konkretnych dniach robić?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 16 października 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, robilam wszystkie i można w dowolnym dniu. To sprawdza, czy jesteś zakażona, bakterie nie zależą od fazy cyklu.
    A ta prolaktyna - czasem zaleca się na początku cyklu, bo bodajże owu może ją podnieść. Ale ogólnie to można kiedy bądź, i jeśli wynik jest w normie, to super. Ważne, by przestrzegać tych wszystkich zaleceń przed - bez seksu, stresu, sportu itd ;)
    Dziewczyny, postanowiłam iść do dr Tomasza Berezy - w 3bell na Ruczaju przyjmuje co drugi czwartek - wolałabym się umówić w okolicach owulacji. Wiecie, gdzie jeszcze przyjmuje?

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Dziewczyny, postanowiłam iść do dr Tomasza Berezy - w 3bell na Ruczaju przyjmuje co drugi czwartek - wolałabym się umówić w okolicach owulacji. Wiecie, gdzie jeszcze przyjmuje?

    Ja kiedyś chodziłam do niego na Kopernika (byłam w trakcie diagnostyki na Oddziale Endokrynologii Ginekologicznej) i z tego co wiem przyjmuje też w Medicoverze oraz na ul. Długosza, ale nie pamiętam dokładnego adresu, więc musisz sobie wygooglać.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 nie mam pojęcia, ale na znanym lekarzu na pewno ma wypisane miejsca gdzie przyjmuje.

    Reset byleby nie było żadnego plamienia czy krwawienia danego dnia, to w zasadzie nie ma różnicy, choć w Synevo na Basztowej położna pobierająca mi wymaz pytała czy w ciąży nie jestem a ja mówię że nie wiem, bo akurat byłam w 2 fazie cyklu a ona, że lepiej to badanie robić w 1 fazie, że Wedy bezpieczniej. Tak czy inaczej pobrała mi ten wymaz wtedy. Lekarze uważają że faza nie ma znaczenia

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 16 października 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Znalazłam jeszcze parę placówek, w których przyjmuje - napisałam, żeby się dowiedzieć, w jakich w ogóle dniach przyjmuje, a jak nie odpiszą, to będę dzwonić :) Chociaż telefon to moja zmora i staram się unikać, jak mogę ;)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za pomoc! Na razie podczytuję wszystkie wątki, dokształcam się, ale czasem najłatwiej zapytać!

    Selina lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 22 października 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała histeroskopię? jesli tak to gdzie wykonywany? prywatnie czy na NFZ?

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna niestety nie pomogę :/ Znajoma ostatnio lekarz z Krk wysłał na laparo do Katowic do jakiegoś doktorka.


    Jesteśmy już po wizycie w klinice :) jejku nie wiem czemu, ale jakoś tak się cieszę wewnętrznie :) Czuję, wszystko będzie dobrze, nie ważne czy za miesiąc czy dwa czy dłużej. Jakoś jestem spokojna i czuję, że jesteśmy wreszcie w dobrych rękach. Pani doktor przez miła, super konkretna, zadowolona jestem. A więc tak, mamy kupę badań porobionych i b.dobrze, mąż jeszcze poszedł teraz na badanie chromatyny z nasienia, ja czekam. Pomysł na nas jest taki, że w tym cyklu za tydzień będę miała podany zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka (nigdy go nie miałam, nawet przy stymulacji), bo nie podoba jej się że mam tak późno owu a pęcherzyki rosna prawie do 3cm. W następnym cyklu będzie znowu Clo 3-7dc ale tylko 0,5tabl.i znowu zastrzyk. Bromka dalej mam brać i zbadać prolaktynę w następnym cyklu. Jak się nie uda na tych 2naturalnych cyklach z zastrzykami, to wtedy IUI. Acha, ona sugerowała jednak test pct (czyli ten postkoitalny po stosunku) ale to jeśli chcielibyśmy się starać dłużej bez IUI (bo wiadomo w IUI omija się ta barierę śluzu) no i stosowanie Conceive cały cykl (przy każdym <3 ) a nie tylko w okolicach owu.
    Póki co mąż ma już nic nie badać prócz tej chromatyny teraz a ja mam zrobić badanie lct (kurczę nie pamiętam musiałabym sprawdzić), to a propo immunologii, że tego mi brakuje do pełnej diagnozy w tym kierunku.
    Leczenia immuno żadnego nie dostałam, ona zna tego immunologa u którego byłam, sami z nim współpracują, i trzyma się tego co on powiedział.
    Btw dziś mam 7dc a pęcherzyk już 15mm, mówi że sport i dlatego chce ten zastrzyk zrobić. Dziś jeszcze trochę na różowo planie, strasznie dlugi ten @ teraz, może przez aspiryne której sporo brałam przy chorobie lub inne leki.
    Nooo się rozpisalam :) tak czy inaczej jestem dobrze nastawiona i wiem, że efekty za jakiś czas będą ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2017, 15:16

    Dziwna, Asasa, Anna Stesia, tym_janek lubią tę wiadomość

  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 24 października 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina fajnie słyszeć takie pozytywne wieści z wizyty.

    Dziwna ja miałam 2 histeroskopie, w celu usunięcia polipów, na nfz ale w Chrzanowie, tam mnie skierował mój lekarz. Nie wiem co chciałabyś wiedzieć.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa zadowolona byłaś z tego szpitala? Ja się tam urodziłam, leżałam też raz tam kilka lat temu, hmmm...

    Wiecie co, doczytalam wczoraj wieczorem na kartce do ginki, że na prawym jajniku mam 6 pęcherzyków poniżej 12,5mm!! :O matko i córko, nie wiem skąd ich tam tyle! Nie brałam żadnej stymulacji, jedynie przez 3tyg.leczyłam zatoki różnymi lekami (skończyło się antybiotykiem), czy to mogło tak wpłynąć? Kurczę mam nadzieję, że doktorka nie myśli sobie, że coś biorę na boku :( Ona mi wtedy nic nie powiedziała o tych 6 pęcherzykach, tylko że na lewym dominujący i później się upewniała, że nic ze stymulacji nie brałam. Echh martwię się trochę, oby się wszystko wchłonęło. Jadę w poniedziałek na ten zastrzyk, to będę wiedziała co się tam dzieje

  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 24 października 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam kiepskie opinie o tym szpitalu, ale wiedziałam, że histeroskopie będzie mi robił mój lekarz więc jakoś się nie zamartwiałam. O dziwo szpital wywarł na mnie dobre wrażenie, bardzo miłe i troskliwe położne (chyba z 1 wyjątkiem ;))

    Selina lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 24 października 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie kciuki żeby mi się udało histeroskopie zrobić na NFZ bo dzisiaj się dowiedziałam od mojego lekarza że jakieś szanse są

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 25 października 2017, 02:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Czy któraś z Was leczyła się/leczy u Anny Totko albo Anny Knafel? Jeżeli tak, to jakie macie doświadczenia? Z jednej strony wolałabym p. Totko, gdyż pracuje w Ujastku, z drugiej strony p. Knafel chyba specjalizuje się w kwestii niepłodności.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Cześć dziewczyny! Czy któraś z Was leczyła się/leczy u Anny Totko albo Anny Knafel? Jeżeli tak, to jakie macie doświadczenia? Z jednej strony wolałabym p. Totko, gdyż pracuje w Ujastku, z drugiej strony p. Knafel chyba specjalizuje się w kwestii niepłodności.
    Ja byłam parę razy u dr Totko, bo robiłam u niej hsg a później monitoring. Wszystko ok, ale fakt, nie wiem czy jest dobrym specjalistą od niepłodności
    O dr Knafel słyszałam wiele dobrego :) Mela z tego wątku do niej chodziła

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 25 października 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was przyjmowała bądź przyjmuje olej z wiesiołka ?

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 25 października 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hondek wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was przyjmowała bądź przyjmuje olej z wiesiołka ?
    To na poprawę śluzu? Moja znajoma coś o tym mówiła ale ja nie bardzo się w tej kwestii orientuje

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hondek wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was przyjmowała bądź przyjmuje olej z wiesiołka ?
    Tak, ja brałam. Łykałam oeparol femina 5-6kapsułek dziennie od @ aż do owu. Trzeba jednak uważać z tym olejem, najlepiej zbadać wcześniej testosteron, bo wiesiołek podnosi jego poziom

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 25 października 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    To na poprawę śluzu? Moja znajoma coś o tym mówiła ale ja nie bardzo się w tej kwestii orientuje

    Tak, min. na poprawę śluzu. Zresztą z tego co czytałam wiesiołek ma mnóstwo zalet, ale o tym, że podnosi testosteron nie wiedziałam. Muszę jeszcze dokładniej doczytać.

    Selina czy zauważyłaś poprawę śluzu itp ? Ja dopiero rozpoczęłam z nim przygodę (stosowałam do owu),zbliżam się do kolejnej @, ale z tego co do tej pory zaobserwowałam to brak PMS. W każdym poprzednim cyklu przed @ lepiej było się do mnie nie zbliżać, a teraz jestem oazą spokoju i opanowania. Sama siebie nie poznaję i zastanawiam się czy możliwe, że tak szybko zadziałał. Powiem Wam, że parę lat wstecz pewien lekarz zajmujący się naprotechnologią polecił mi koci pazur na zmniejszenie stresów, PMS itp. Jednak nic nie pomogło, a wiesiołek jest cudowny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hondek wrote:
    Tak, min. na poprawę śluzu. Zresztą z tego co czytałam wiesiołek ma mnóstwo zalet, ale o tym, że podnosi testosteron nie wiedziałam. Muszę jeszcze dokładniej doczytać.

    Selina czy zauważyłaś poprawę śluzu itp ? Ja dopiero rozpoczęłam z nim przygodę (stosowałam do owu),zbliżam się do kolejnej @, ale z tego co do tej pory zaobserwowałam to brak PMS. W każdym poprzednim cyklu przed @ lepiej było się do mnie nie zbliżać, a teraz jestem oazą spokoju i opanowania. Sama siebie nie poznaję i zastanawiam się czy możliwe, że tak szybko zadziałał. Powiem Wam, że parę lat wstecz pewien lekarz zajmujący się naprotechnologią polecił mi koci pazur na zmniejszenie stresów, PMS itp. Jednak nic nie pomogło, a wiesiołek jest cudowny.
    Tak była poprawa śluzu, jednak przestałam brać bo...wkurzało mnie to wieczne łykanie takiej ilości kapsułek ;) a czystego oleju nie przełknę. Bardzo ważne aby pić dużo wody przed owu, bo to też śluz poprawia. Ona też miałam wtedy mniejszy. Tak czy inaczej polecam zbadać testosteron

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 25 października 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja byłam parę razy u dr Totko, bo robiłam u niej hsg a później monitoring. Wszystko ok, ale fakt, nie wiem czy jest dobrym specjalistą od niepłodności
    O dr Knafel słyszałam wiele dobrego :) Mela z tego wątku do niej chodziła

    Dziękuję! :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ