X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, robota nie zajac :D

    Zapomnialam napisac, ze kiedys juz na fioletowej stronie zauwazylam, ze Agnesque dolaczyla do watku pazdziernikowych mam, ale nie wiedzialam, czy moge w jej imieniu obwiescic tutaj te nowine. ;)

    A z jej suwaczka wywnioskowalam, ze nasze ciaze sa identyczne co do dnia - niezly numer :)

    Moze Wy sie Dziewczyny tez tak idealnie wstrzelicie z zaciazeniem :) Mialybysmy mistrzowski watek. :):):)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela nooo byloby grubo ;) jeszcze jakbysmy sie wszystkie na porodowce spotkaly :D w koncu jedno miasto. Normalnie bardzo bym tego chciala, ale teraz nie mam parcia przez to cholerstwo, ktore mam leczyc. Szkoda kurcze ze tak wyszlo :/ ale coz, moze kwiecien bedzie bardziej przychylny dla mnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, ciekawe czy bysmy sie na tej porodowce jakos poznaly ;)

    Kwiecien na pewno bedzie dla Ciebie udany, Selina - to juz wiosna, Wielkanoc, maj sie zbliza ;) No i spokojniejsza bedziesz po wyleczeniu bakterii. :)
    A, no i jeszcze nasze kciuki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela wtedy bysmy sie wczesniej spotkaly na miescie ;)
    Dzieki za kciuki, przydadza sie na najblizszy czas.

    Mela89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, a do bromka przyzwyczailas sie juz calkiem czy daje jeszcze jakies nieprzyjemne objawy ciagle?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela na szczescie sie przyzwyczailam do dziada :D bo juz dosc mialam, dzis juz bez bolu glowy sie obudzilam.

    Mela89 lubi tę wiadomość

  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 21 lutego 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też jestem z Krakowa :) mogę dołączyć?

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Gabrika, jasne, ze mozesz, zapraszamy! :)

    Moge zapytac, ile masz lat i jak dlugo sie starasz?

    gabrika lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hellou Gabrika :) im nas wiecej tym lepiej! Watek wyglada na szczesliwy, bo z 4 tu obecnych dziewczyn 2 sa juz w ciazy :D Takze usyawmy sie w kolejce hehe ;)
    Napisz cos wiecej o Waszych staraniach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 11:58

    gabrika lubi tę wiadomość

  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, to rzeczywiście szczęśliwy wątek :)

    To na początek, przede wszystkim gratulacje dla tych dziewczyn, którym się udało :)

    Ja mam 30 lat, staramy się z mężem o 1wsze dziecko. W tym momencie kończę 3cs, jestem 9 dpo i zdecydowanie czekam na @. Póki co jedyny problem jaki mamy to moje nieregulanre cykle. Jeszcze gdzieś do września ubiegłego wszystko było całkiem ok: około 30 dc jeden cykl, ale pod koniec roku wszystko się pokręciło i cykle wahają się od 26 do 36 dc :/ ciężko wyczuć owulacje...

    No ale damy radę :) a jak u Was sytuacja? :)

    P.S. Poradzicie jak zmienić ustawienia aby pojawiały mi się powiadomienia o nowych postach?

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrika ja nie wiem niestety jak ustawienia zmienic :/ Wiem, ze chyba powiadomienia tylko mailowo moga przychodzic. Ja zwyczajnie wchodze na forum i zagladam na watki gdzie sie udzielam ;)

    Ja tez mam 30lat :) i tez staramy sie o 1sze dziecko. To nasz 6cs, ale tez czekam na pewno na @ (juz za 3-4dni), bo musielismy przestac sie starac w okolicach owu. Dostalam wyniki posiewu i mam bakterie ureaplasma, dostalam antybiotyk i robie jutro bete, zeby na 100% wykluczyc ciaze i brac juz lek razem z mezem. Ponowne starania od marca, ale w oczekiwaniu na badanie hsg, ktore pewnie zrobie w kwietniu.
    Widze, ze to poczatki Waszych staran, wiec pewnie nie badaliscie sie jeszcze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 00:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrika, dziekuje za gratulacje. :)
    Co do ustawien mam dokladnie tak samo jak Selina, po prostu wchodze na forum I sprawdzam. Nie orientuje sie, jak pomoc. ;)

    Mam 27 lat, 5 cs okazal sie szczesliwy, w Walentynki dowiedzialam sie o ciazy. :)
    Wczesniej nie bylo tak rozowo, mam za soba poronienie. Szczegolowych badan nie zdazylismy zaczac. Ja mam problem z podwyzszonym TSH, ale przed ciaza udalo sie uregulowac, mam nadzieje, ze teraz tez sie uda, bo znow skoczylo.

    Ps. Ktos wie, kiedy do Krakowa zawita wiosna? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 16:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela wiosna mozna powiedziec, ze temperaturowo juz jest ;) sporo na plusie. Jednak nie moge patrzec na ten deszcz. Wczoraj w nocy to myslalam, ze dach zwieje na naszym bloku tak pizdzilo :O straszna ulewa tez przeszla.
    Ja za pare h jade do diagnostyki zrobic te bete dla swietego spokoju. Jakies male pobolewania mam czasem juz w podbrzuszu, wiec pewnie @ sie zbliza

  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Selina: a co to bakteria? Skąd ona się bierze?

    Rzeczywiście jeszcze żadnych szczegółowych badań nie robiliśmy. Pod koniec poprzedniego roku robiłam podstawowe badania krwi, tsh i progesteron. Póki co wszystko w normie. Tak jak pisałam mam bardzo nieregularne cykle, więc spodziewam się kilku miesięcy starań.

    Kiedy będziesz mieć wynik bety?

    @Mela89 czyli jesteś przykładem szczęśliwego rozwiązania sprawy :) Oby tak pozostało!

    Co do wiosny: to mam wrażenie, że jest już tuż tuż za rogiem :)

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrika ureaplasma jest przenoszona droga plciowa, pozornie nie grozna, ponoc 70% kobiet wspolzyjacych kobiet ją ma :O Szok. Czesto nie daje objawow (ja nie mam zadnych ani mąż), ale gdy zajdziemy w ciaze bedac nia zarazone moze doprowadzic do poronienia (bardzo prawdopodobne) lub powikłań w trakcie ciazy. Dziecko rodzi sie juz wtedy z tą bakterią. Jesli kobieta w ciazy dowie sie, ze ma ta bakterie, to niestety wtedy sie ciezko leczy, bo mozna podac tylko 1 rodzaj antybiotyku, ktory jest mało skuteczny.
    Dlatego czekam na wyniki bety, zeby ciaze wykluczyc i zaczynam antybiotyk :) Wyniki do 2h powinnam miec, bo badanie popoludniu robiłam

    Z takich badan diagnostycznych mozesz jeszcze zrobic prolaktynę w 2-4dc, estradiol no i te posiewy, które ja miałam. Ja robiłam badanie na Jana w Centrum Badań Mikrobiologicznych, ale wiem, że w Synevo też wykonują na Basztowej i tam wyniki przez neta mozna sobie odebrać a w CBM osobiście (lub przez kogos bliskiego).
    Miałam przez 1 lekarza zlecone jeszcze badanie poziomu wit.D3, ale jeszcze go nie robiłam.
    Zadowolona jesteś w ogóle z ginekologa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 20:37

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 23 lutego 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, gabrika, miło, że dołączyłaś do nas! Powodzenia w staraniach:-) Ja się ostatnio mniej udzielam, bo trochę zawalona jestem pracą, choć może w drugiej połowie marca złapię trochę oddechu (wiosennego, a jakże!)

    Zrobiłam dzisiaj badanie tarczycy i TSH wyszło mi całkiem spore - prawie 8. We wrześniu miałam w normie. Wybieram się do lekarza, zobaczymy, co mi powie.

    Z naszej grupy tutaj jestem najstarsza, kilka lat po 30. Staram się o pierwsze dziecko i wobec tego wyniku widać, że jeszcze trochę się postaram:-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wszyscy mowia, ze jak jedyny problem w hormonach, to szybko mozna zajsc w ciaze, bo latwo je unormowac. Moja kolezanka tez miala spore porblemy z tarczyca, lelarka mowila jej, ze moze nie zajsc szybko a po 4mies. byla juz w ciazy. Akutalnie ma 2 coreczki :) Uszy do gory kochana! Dostaniesz lek na zbicie tsh i juz niebawem zobaczysz 2 kreski :)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 lutego 2017, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, dzięki! :-)
    Doszły mi jeszcze pewne denstystyczne problemy, więc nie mam pojęcia, jak będą wyglądały u mnie teraz te starania, szczerze wątpię, że w najbliższych miesiącach zajdę w ciążę i w obliczu tych wszystkich dzisiejszych wydarzeń (wyniki tarczycy, dentystyczne wyzwania) nie wiem, czy nie powinnam przerwać starań. Wolałabym nie, bo nie jestem "pierwszej świeżości" i każdy miesiąc jest dla mnie ważny. No ale nie na wszystko mamy wpływ.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela89 wrote:
    Dobra, robota nie zajac :D

    Zapomnialam napisac, ze kiedys juz na fioletowej stronie zauwazylam, ze Agnesque dolaczyla do watku pazdziernikowych mam, ale nie wiedzialam, czy moge w jej imieniu obwiescic tutaj te nowine. ;)

    A z jej suwaczka wywnioskowalam, ze nasze ciaze sa identyczne co do dnia - niezly numer :)

    Moze Wy sie Dziewczyny tez tak idealnie wstrzelicie z zaciazeniem :) Mialybysmy mistrzowski watek. :):):)

    Halo halo :) Właśnie tu do was zajrzałam:) Cóż go się wyprawia moje drogie krakowianki? Mi się żeczywiście zaciążyło to 5tc i 3dc;) Ktoś jeszcze poszedł w moje ślady?;p

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo Agnesque, no albo ja w Twoje albo Ty w moje :p Gratulacje w kazdym razie! :)

    Jak sie czujesz?

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ