X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my wczoraj do 1:30 dałyśmy rade ;) Niby na co dzien chodze spać ok 3-4. Z resztą wczoraj też, ale jakoś tak na imprezie juz najdalej ok
    2 mam dosyc i wole juz wrocic do domu.

    W ogole to chyba pierwszy raz w zyciu boli mnie jajnik, albo cos w okolicy jajnika lewego. Kto wie, moze zastrzyki robia robote :) Nie moge sie doczekac srodowego monitoringu. No i @ sie skonczyla, wiec w poniedziałek badania :)

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Możecie mi polecić jakąś placówkę gdzie mogę zrobić badania na ureaplasme chlamydie i mycoplasmę zeby nie za milion PLN znalazłam PRO Creative na ul. Czystej i czy te badania robi się w jakimś konkretnym dniu cyklu? znalazłąm zeby szczególnie nie dbać o higienę, bez irygacji przez 48h przed badaniem... ale to co mam nie myć krocza przez 2 dni :O

    aaa i co to jest metoda PCR?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2017, 19:31

    Akceptacja!
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Hej :)

    Możecie mi polecić jakąś placówkę gdzie mogę zrobić badania na ureaplasme chlamydie i mycoplasmę zeby nie za milion PLN znalazłam PRO Creative na ul. Czystej i czy te badania robi się w jakimś konkretnym dniu cyklu? znalazłąm zeby szczególnie nie dbać o higienę, bez irygacji przez 48h przed badaniem... ale to co mam nie myć krocza przez 2 dni :O

    aaa i co to jest metoda PCR?

    Krocze myć, tylko nie wlewać sobie wody do pochwy. Nigdy nie powinno się tego robić, bo pochwa "myje się" sama, ale przed badaniami jest to szczególnie ważne. Powinno się te badania zrobić w okienku pomiędzy 2 dni od skończonej miesiączki (i ew. plamień po niej) do 20 dc. Można je zrobić w klinikach niepłodności, w diagnostyce, alabie, generalnie w każdym laboratorium pobierającym wymazy ginekologiczne. Ale ceny musisz posprawdzać, bo nie orientuję się gdzie jakie są.

    Aha i 48h przed badaniem też nie powinno się współżyć. Więc najczęściej dziewczyny starające się robią te badania juz po owulce, ale przed 20 dc, o ile ktoś nie ma późnych owulacji oczywiście.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2017, 20:44

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL na Slawkowskiej robią wszystko, koło PAU

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2017, 15:46

    Selina lubi tę wiadomość

    8p3os65geldj0vib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL Centrum Badań Mikrobiologicznych na Sławkowskiej tak jak Agnessa pisze (mają też wejście od ulicy.sw.Jana). Tam zapłacisz k.200zl za cały pakiet z bioceonza, ale czeka się chyba 7-10dni roboczych i trzeba samemu odebrać wyniki. Ja tam robiłam a później tylko powtarzałam uree w Synevo (bo mi ją wykryto wcześniej i miałam leczenie) i wynik był w 2 dni. Tylko tam można zrobić i metoda pcr o której piszesz i można też zbadać czy występuje dna ureplasmy, ale to chyba nie jest konieczne przy pierwszych badaniach, ja robiłam by sprawdzić czy na pewno pozbyłam się dziada. Metoda pcr to ta podstawowa wykrywająca drobnoustroje, chyba tak ;)

    Tym_janek no i pięknie że już @ się skończyła :)

    My wczoraj byliśmy na zakupach świątecznych już. Uzgodniliśmy z rodziną że nie robimy sobie prezentów, tylko standardowo słodycze. Więc koszyk wypełniony był czekoladkami ;) dobrze że już mamy to z głowy

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj pojechałam do galerii a tam pogrom nie było miejsc na parkingu. Udało mi się stanąć bo auto akurat wyjezdzalo. Ale nic nie kupiłam bo wszędzie pełno ludu.

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A ja wczoraj pojechałam do galerii a tam pogrom nie było miejsc na parkingu. Udało mi się stanąć bo auto akurat wyjezdzalo. Ale nic nie kupiłam bo wszędzie pełno ludu.
    Współczuję :/ szukać miejsca a później nic nie kupić. My do krakowskiej to tylko tramwajem, bo się zawsze udenerwujemy właśnie na ten parking :P w Bonarce czasem też ciężko, ale jakoś łatwiej zaparkować i tam częściej jeździmy. Mąż ma jeszcze bo y podsrunkowe do krakowskiej właśnie, to się chyba najpierw meliski napijemy przed zakupami :D

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już przestałam jeździć do galerii w weekendy, zawsze jest dziki tłum. Wolę już iść w tygodniu, nawet jakby to miało być na godzinę przed zamknięciem sklepów. i wszystko 3 razy szybciej udaje się załatwić bez kolejek :)

    Dziwna lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez planuje w tygodniu jechać ponownie żeby coś kupić

    Wszystko ma swój czas...
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam galerię bronowice, tam o dziwo w miarę bez dzikich tłumów jest. Nawet sobie jakiś switerek dzisiaj kupiłam ;) a jak chodzi o zakupy w okresie świątecznym to uwierzcie, omijam wszelkie galerie szerokim łukiem. To jest największa tortura, jak z jakiegoś powodu MUSZĘ tam pojechać.

    Szyszka1 lubi tę wiadomość

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. A jeszcze jedno pytanie jak to badanie wygląda... Umawiam się wcześniej i tam jest gabinet ginekologiczny i pobierają próbki?

    Akceptacja!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. A jeszcze jedno pytanie jak to badanie wygląda... Umawiam się wcześniej i tam jest gabinet ginekologiczny i pobierają próbki?
    Nie umawiasz się :) w CBM pobierają wymazy chyba codziennie od 8 do 12 czy jakoś tak. Przychodzisz i pytasz kto jest ostatni w kolejce i czekasz do pobrania. Jak wejdziesz do gabinetu to tam jest pielęgniarka i położna i ona Ci wymaz na fotelu pobierze. Później z kartką od nich idziesz drzwi obok do kasy i płacisz.
    W Synevo natomiast przychodzisz między 16 a 18 i płacisz za badanie po czym położna prosi Cię do gabinetu i tam pobiera też na fotelu materiał, parę min łącznie to trwa.
    W CBM raz się naczekalam z pół godziny tyle ludzi w kolejce było :/ więc warto mieć zapas czasu

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina dzięki. Jak @ się zdobyczy to sobie podjadę.

    Selina lubi tę wiadomość

    Akceptacja!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś właśnie 1dc :/ jajnik prawy tak boli że szok, nie wiem czemu. Lecę po coś rozkurczowego do apteki

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    U mnie dziś właśnie 1dc :/ jajnik prawy tak boli że szok, nie wiem czemu. Lecę po coś rozkurczowego do apteki

    A plecy cię też bolą? Czasem od macicy promieniuje na bok, ale wtedy boli i z przodu i z tyłu. A jak nie to obserwój temat, bo może jakaś torbiel się zrobiła :/

    Ja dziś byłam na wymazie, ostatecznie w diagnostyce i Pani powiedziała, że wynik będzie w czwartek na pewno. Także będzie Sono HSG w tym cyklu (bo to badanie to chyba tylko formalność bo nie czuję aby coś infekcyjnego się działo), jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na sobotę (12 dc) u mojego, że na piątek (11 dc) tam gdzie mam zarezerwowane. Rozstrzygnie się w środę jak się dowiem czy mój ściągnął tą piankę czy nie.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek jeeeea! :D ale się cieszę że Ci się udało :)
    Mi już jajnik minął, wzięłam buscopan i Apap i spokój jakbym @ nie miała. Plecy chyba od pracy bolą, aczkolwiek może też trochę od skurczy.
    W czwartek ruszam z Clo i za tydzień wizyta u mojej doktor anioł :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej dziewczyny, ale się rozpisałyście. W końcu nadrobiłam weekendowe zaległości :)
    Na imprezie nie byliśmy hihihi za to spędziliśmy miły wieczór razem.
    Odnośnie choinek to jest ich wszędzie pełno. Najtańsze (chyba) znalazłam w Leroy. I w dodatku bardzo ładne. Generalnie dobre ceny mają Castorama, Leroy i OBI, ale też i bardzo ładne. Cięte albo w doniczce. Dzisiaj kupiliśmy ciętą i pierwszy raz będę miała żywą choinkę :) Cieszę się na samą myśl jak dziecko :)

    Selina jak film ? Fajny ? Warto się wybrać do kina ? Dobrze, że Ci przeszedł ten ból jajnika.
    Ja nie wiem co jest u mnie grane, bo tuż po @ w jeden dzień bolał mnie prawy jajnik, a na drugi dzień lewy :/ Poza tym u mnie bez zmian. Zamówiłam nawet cudowny żel i czekam na przesyłkę :)

    KAL do CBM najlepiej się udać w okolicy godziny 11. Nie ma tylu ludzi co rano. Zresztą chyba tak jak wszędzie. W sobotę rano chciałam zrobić badania krwi w diagnostyce, ale jak ujrzałam dzikie tłumy w środku to zrezygnowałam. Podjadę na tygodniu koło 11-12 to wtedy nie będę musiała tak długo czekać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek hejo po weekendzie :)
    Film spoko, na takie wyjście z rodziną idealny ;) ale sama z mężem bym na niego na pewno nie poszła (ani też więcej niż te 12zl za bilet nie zapłaciła), bo szału nie było. Oglądałam 1ke, to uważam że była zabawniejsza i więcej się działo, 2ki nie widziałam. Aczkolwiek obejrzeć można :) Rodzicom się bardzo podobało, lóż jej na herbatkę sobie jeszcze poszlidmy ekipą i fajnie było ;)

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju, tak strasznie nie mogę się już doczekać tego monitoringu jutro. Tak bardzo bym chciała wiedzieć czy w końcu udało się tam wyhodować i to w adekwatnej ilości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2017, 14:31

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tym_janek kciuki za monitoring
    Ja miałam dzisiaj taki beznadziejny dzień w pracy ze
    Do tej pory jestem wkurzona

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ