X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️
Odpowiedz

Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️

Oceń ten wątek:
  • Marticzka90 Nowa
    Postów: 2 10

    Wysłany: 17 marca 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺️ trafiłam na to forum w lutym w 9dc i wręcz idealnie bo przed owu. Poleciałam kupiłam kubeczek i zakładałam go po każdym ❤️. No i jestem w szoku bo ujrzałam ⏸️🥰. Pierwszy cykl z kubeczkiem i bam!

    Dodam że wcześniej się staraliśmy przez 2 lata, gdy już się udało niestety w październiku ubiegłego roku w 13tc straciliśmy nasze maleństwo💔👼 - poronienie zatrzymane.

    Atena37, Vivian, Blondyna.B, Olenkaqx, snw, Księgowa, aniołkowa_mama, Izi, Takmala lubią tę wiadomość

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 17 marca 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Cześć :)
    jestem "świeżaczkiem" i mam pytanie (jestem lekko sceptyczna co do kubeczka, nie używałam nawet przy miesiączce ale chyba dużo osób podeszło do tego na zasadzie nie zaszkodzi, a może pomoże) no właśnie czy nie zaszkodził? Nie miała żadna z Was jakichś problemów, zakażeń itp?

    Ja kubeczka użyłam w tym cyklu-tez się bałam ze się nabawie jakiejś infekcji, ale nic się nie działo i się nie dzieje(a miałam to dość długo w sobie bo cała noc, czyli jakieś 8h).
    Naczytalm się kubeczku i stwierdziłam że nie zaszkodzi go użyc a może pomoże 😊
    Mi dał też bardzo duży komfort podczas snu, bo zawsze spałam.na plecach żeby mi nic nie wyciekło, no i komfort też ze nic nie leci i nie stresuje mnie ze mam mokro w nocy 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2021, 11:42

    Izi lubi tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 17 marca 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Ja kubeczka użyłam w tym cyklu-tez się bałam ze się nabawie jakiejś infekcji, ale nic się nie działo i się nie dzieje(a miałam to dość długo w sobie bo cała noc, czyli jakieś 8h).
    Naczytalm się kubeczku i stwierdziłam że nie zaszkodzi go użyc a może pomoże 😊
    Mi dał też bardzo duży komfort podczas snu, bo zawsze spałam.na plecach żeby mi nic nie wyciekło, no i komfort też ze nic nie leci i nie stresuje mnie ze mam mokro w nocy 😃

    Chyba też spróbuję podczas tego cyklu. Nie zaszkodzi, a może pomoże, chociażby da może większy komfort psychiczny.
    A zakładacie za każdym razem czy tylko w czasie owu?

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 17 marca 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Chyba też spróbuję podczas tego cyklu. Nie zaszkodzi, a może pomoże, chociażby da może większy komfort psychiczny.
    A zakładacie za każdym razem czy tylko w czasie owu?

    Ja tylko przed owu kilka dni, w owy i jeden dzień po...
    W inne dni poleżeć trochę i ok🙂
    Musze jeszcze się dobrze nauczyć go zdejmować, bo czasem to hardkor...

    Blondyna.B, Izi lubią tę wiadomość

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5580 6977

    Wysłany: 17 marca 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marticzka90 wrote:
    Hej dziewczyny ☺️ trafiłam na to forum w lutym w 9dc i wręcz idealnie bo przed owu. Poleciałam kupiłam kubeczek i zakładałam go po każdym ❤️. No i jestem w szoku bo ujrzałam ⏸️🥰. Pierwszy cykl z kubeczkiem i bam!

    Dodam że wcześniej się staraliśmy przez 2 lata, gdy już się udało niestety w październiku ubiegłego roku w 13tc straciliśmy nasze maleństwo💔👼 - poronienie zatrzymane.
    Super! Gratulacje ❤️
    Pytanie mam - codziennie czy co 2 dni? Bo są różne "szkoły" 😁

    Marticzka90 lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Marticzka90 Nowa
    Postów: 2 10

    Wysłany: 17 marca 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Super! Gratulacje ❤️
    Pytanie mam - codziennie czy co 2 dni? Bo są różne "szkoły" 😁

    Dziękuję pięknie 😉 💋. Staraliśmy się codziennie od 9 dc do 15dc. I zazwyczaj ❤️ było wieczorem bez stresu i szłam spokojnie spać... A że wstaje w nocy do toalety to po około 4-5h wyciągałam te małe cudo 😈

    Blondyna.B lubi tę wiadomość

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5580 6977

    Wysłany: 17 marca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marticzka90 wrote:
    Dziękuję pięknie 😉 💋. Staraliśmy się codziennie od 9 dc do 15dc. I zazwyczaj ❤️ było wieczorem bez stresu i szłam spokojnie spać... A że wstaje w nocy do toalety to po około 4-5h wyciągałam te małe cudo 😈
    Dziękuję ;)

    Ja muszę jeszcze miesiąc poczekać ze staraniami ale od razu będę próbować z kubeczkiem i jak widać najlepiej na luzie i jak ma się ochotę

    Marticzka90 lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Evelinche Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 21 marca 2021, 04:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.fertilily.com/pl/tlo/jak-to-dziala/

    Natknęłam się na coś takiego. Ktoś może próbował takiego specjalnego kubeczka do tych spraw?
    Na razie spróbuję z menstruacyjnym, ale może warto kupić ten fertilily?

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5580 6977

    Wysłany: 21 marca 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelinche wrote:
    https://www.fertilily.com/pl/tlo/jak-to-dziala/

    Natknęłam się na coś takiego. Ktoś może próbował takiego specjalnego kubeczka do tych spraw?
    Na razie spróbuję z menstruacyjnym, ale może warto kupić ten fertilily?
    Już kilka dziewczyn stąd widziałam, że o nim mówiło :)
    Ja go sobie kupiłam ale dopiero za miesiąc mogę zacząć starania więc się nie wypowiem ale poszukaj wcześniej

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Miaukens Przyjaciółka
    Postów: 93 140

    Wysłany: 23 marca 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam sobie Facelle XS, wczoraj zaczęliśmy <3 w tym cyklu i kubeczek miał pierwsze użycie. Mam nadzieję, że pomoże, zwłaszcza że przy badaniach nasienia wyszło, że jest go mało (1ml) - tym bardziej trzeba łapać i trzymać, co jest.

    Blondyna.B lubi tę wiadomość

  • snw Przyjaciółka
    Postów: 77 54

    Wysłany: 23 marca 2021, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelinche wrote:
    https://www.fertilily.com/pl/tlo/jak-to-dziala/

    Natknęłam się na coś takiego. Ktoś może próbował takiego specjalnego kubeczka do tych spraw?
    Na razie spróbuję z menstruacyjnym, ale może warto kupić ten fertilily?

    Hej! Ja używam tego kubeczka, na razie 1 cykl (bez sukcesu), w tym cyklu mieliśmy przerwę, ale na pewno będę go dalej używać w następnym cyklu.

    Jest bardzo wygodny, łatwo się aplikuje i moim zdaniem łatwiej zdejmuje niż klasyczny kubeczek. Próbowałam tez z klasycznym, ale nasze początki były na tyle złe ze zdecydowałam się na Fertilily :)
    Mam nadzieje, ze pomoże nam w staraniach, a nawet jeśli nie to doceniam to, ze zaraz po nic się nie leje i nie trzeba biec do łazienki ;)

    Jedyny minus jest taki, ze na stronie Fertilily napisali ze można go używać do 6 cykli... ale zgodnie tutaj uznałyśmy, ze to tylko ściema marketingowa i ja mam zamiar używać go ile wlezie ;)

    Blondyna.B, Miasa lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️34 lata 💁🏻‍♂️40 lat
    Starania od 07.2020 💕

    03.05.2022 - ⏸
    13.05.2022 - 🔘
    27.05.2022 - 🧡🦐
    23.06.2022 - 4,47cm człowieka ♥️
    29.06.2022 - It’s a girl! 🎀
    22.09.2022 - Kluseczka ma już 699g 💪🏻
    09.01.2023 - 💚

    QtiCp2.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 25 marca 2021, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 użycie kubeczka za mną i dla dziewczyn, które nie używały, a się wahają mogę napisać, że jest to całkiem fajne! :) aplikacja się udała, będę wypracowywać jakiś sposób dla mnie najwygodniejszy.
    Kupiłam w rossmanie xs , trochę się bałam, że nie wyciągnę, zaklinuje się czy co jeszcze moja dziwna głowa mogła wymyślić, ale koniec końców nie miałam (jak narazie) większych problemów.

    Czy zostawiacie go na całą noc? Zwykle mamy ❤️ wieczorem więc nie wiele czasu do snu mi zostaje... ;)
    I pytanie z serii głupich, jak wyciągnę kubeczek to sperma w nim to jest całość tego co wyprodukował partner?

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Sparky Autorytet
    Postów: 1602 2022

    Wysłany: 25 marca 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    1 użycie kubeczka za mną i dla dziewczyn, które nie używały, a się wahają mogę napisać, że jest to całkiem fajne! :) aplikacja się udała, będę wypracowywać jakiś sposób dla mnie najwygodniejszy.
    Kupiłam w rossmanie xs , trochę się bałam, że nie wyciągnę, zaklinuje się czy co jeszcze moja dziwna głowa mogła wymyślić, ale koniec końców nie miałam (jak narazie) większych problemów.

    Czy zostawiacie go na całą noc? Zwykle mamy ❤️ wieczorem więc nie wiele czasu do snu mi zostaje... ;)
    I pytanie z serii głupich, jak wyciągnę kubeczek to sperma w nim to jest całość tego co wyprodukował partner?

    Ja zostawiam kubeczek na 2-3 godziny, ale u nas zwykle ❤️ nie jest przed samym snem.

    Raczej całość spermy nie znajduje się w kubeczku, nie zawsze wszystko uda się wyłapać 😂 No i coś tam powinno iść dalej 🙃

    Izi lubi tę wiadomość

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - 2,55 cm misia 🧸
    08.05.24 - prenatalne 🙏🏼🍀


    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 25 marca 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparky wrote:
    Ja zostawiam kubeczek na 2-3 godziny, ale u nas zwykle ❤️ nie jest przed samym snem.

    Raczej całość spermy nie znajduje się w kubeczku, nie zawsze wszystko uda się wyłapać 😂 No i coś tam powinno iść dalej 🙃

    Dzięki! :) Nurtowało mnie to od rana haha :D

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 26 marca 2021, 02:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    1 użycie kubeczka za mną i dla dziewczyn, które nie używały, a się wahają mogę napisać, że jest to całkiem fajne! :) aplikacja się udała, będę wypracowywać jakiś sposób dla mnie najwygodniejszy.
    Kupiłam w rossmanie xs , trochę się bałam, że nie wyciągnę, zaklinuje się czy co jeszcze moja dziwna głowa mogła wymyślić, ale koniec końców nie miałam (jak narazie) większych problemów.

    Czy zostawiacie go na całą noc? Zwykle mamy ❤️ wieczorem więc nie wiele czasu do snu mi zostaje... ;)
    I pytanie z serii głupich, jak wyciągnę kubeczek to sperma w nim to jest całość tego co wyprodukował partner?

    To, co zostało to raczej resztki 😉 pamiętajmy, że nasienie się uplynnia.

    Ja też ❤️ wieczorami/nocą, więc z nim zasypiam.

    Izi lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 26 marca 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staracie się codziennie czy co drugi dzień?
    Idę dzisiaj po kubeczek 🥰

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 26 marca 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codziennie nie opłaca się starać bo nasienie traci na jakości.
    Ja kubeczek trzymam tylko chwile po. Boje się jakiejś infekcji więc w życiu nie zostawię go na noc 😜
    Mnie obrzydza to co widzę w tym kubeczku. I ten zapach. I kolor tez taki żółty raczej a nie bialy. Rzadkie takie się robi po chwili.

    Ale to w końcu ludzkie takie 😜

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 26 marca 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaAnna35 wrote:
    Codziennie nie opłaca się starać bo nasienie traci na jakości.
    Ja kubeczek trzymam tylko chwile po. Boje się jakiejś infekcji więc w życiu nie zostawię go na noc 😜
    Mnie obrzydza to co widzę w tym kubeczku. I ten zapach. I kolor tez taki żółty raczej a nie bialy. Rzadkie takie się robi po chwili.

    Ale to w końcu ludzkie takie 😜
    to może nogi w górę dają taki sam efekt :)

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 31 marca 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wiem o co chodziło Wam z problemem z wyjęciem kubeczka! :D
    Jakieś 2-3 razy włożyłam i wyjmowałam do 2 godzin, teraz poszłam z nim usnęłam i chciałam wyjąć w nocy i skubany się mocno zasssał :D Ale jakoś powoli, przykucnęłam i wyszedł.



    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Klaraaa Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:)
    Jestem tutaj od dnia dzisiejszego, trafiłam szukając opinii o stosowaniu kubeczków.
    Dziś zamówiłam ferti lily.
    Zobaczymy co będzie, 6dc.

    Miło mi do Was dołączyć i trzymam kciuki za wszystkie starania💚

    Blondyna.B, KoszulkaUlka, Izi lubią tę wiadomość

‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ