X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️
Odpowiedz

Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️

Oceń ten wątek:
  • Szlafro Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 2 marca 2023, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duuuużo tu się dowiedziałam, przeczytałam i czekałam na wieści od Was 😁
    Sama w poprzednim cyklu użyłam kubeczka menstruacyjnego (mam tez ferti lily, ale wygodniej mi z menstruacyjnym), ale niestety się nie udało.. mimo wszystko w tym cyklu również spróbuje!

    Trzymam za Nas wszystkie kciuki! 🫶🏼

    Miczka lubi tę wiadomość

  • Niesia90 Autorytet
    Postów: 952 985

    Wysłany: 2 marca 2023, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaznaczę się tutaj by poczytać jak znajdę trochę więcej czasu 🤗

    Magsty lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016
    PCOS IO
    👩🏻🧔🏽‍♂️👦🏼🐈🐈‍⬛
    Syn 2016 ❤️
  • Miczka Ekspertka
    Postów: 200 172

    Wysłany: 25 marca 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam całe 71str. Czekam na dostawę kubeczka fertilily. Jedną córkę już mamy. Teraz dwa lata starań, chociaż nigdy się nie zabezpieczamy.. nasienie średnie . Ja niedoczynność tarczycy. Trzymajcie kciuki a ja trzymam za wszystkie staraczki🤞🤞🤞🤞

    Magsty, Marikamb lubią tę wiadomość

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 71 51

    Wysłany: 27 marca 2023, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsparcie dużo daje 😉 Mocno trzymam kciuki za każdą z Was!

    Miczka, Marikamb lubią tę wiadomość

    10.2018 - poród przez CC
    1.2022 - rozpoczęcie starań o drugie dziecko, nisza Niche w bliźnie po cc
    8.2022 - AMH 1,69, hormony ok
    11.2022 - laparohisteroskopia: zrosty, endometrium polipowate, endometrioza I/II stopnia 🙁
    I 2023 - wyniki męża ok,
    II - X 2023 - lametta + ovitrelle + cyclogest + kubeczek, IX-X w/w + intralipid + encorton + acard
    VI 2023 - biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy (jednorazowo accofil)
    X - adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)
    XII - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    I - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Martqa Znajoma
    Postów: 25 12

    Wysłany: 27 marca 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zainteresowałam się kubeczkiem - co prawda u mnie dopiero 3 miesiąc starań w tym 2 z kubeczkiem. Pierwszy nieudany, drugi tez czuje, ze nieudany: dziś powinnam dostać @. Jeszcze nie ma, ale czuje ból okresowy także tylko czekam.

    Ja niestety mam prolaktynę przekroczona 4-krotnie ponad górna granicę i zbijam Dostinexem od 4 tygodni. Także mój lekarze stwierdził, ze ta prolaktyna może być utrudnieniem przy zachodzenie w ciąże.

    Ale co ciekawe w tym cyklu ból miesiączkowy jest DUŻO lżejszy niż zawsze :) oby to była zasługa tego Dostinex i obniżającej się prolaktyny.

    Miczka lubi tę wiadomość

  • Miczka Ekspertka
    Postów: 200 172

    Wysłany: 28 marca 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martqa wrote:
    Ja również zainteresowałam się kubeczkiem - co prawda u mnie dopiero 3 miesiąc starań w tym 2 z kubeczkiem. Pierwszy nieudany, drugi tez czuje, ze nieudany: dziś powinnam dostać @. Jeszcze nie ma, ale czuje ból okresowy także tylko czekam.

    Ja niestety mam prolaktynę przekroczona 4-krotnie ponad górna granicę i zbijam Dostinexem od 4 tygodni. Także mój lekarze stwierdził, ze ta prolaktyna może być utrudnieniem przy zachodzenie w ciąże.

    Ale co ciekawe w tym cyklu ból miesiączkowy jest DUŻO lżejszy niż zawsze :) oby to była zasługa tego Dostinex i obniżającej się prolaktyny.


    Daj znać czy drugi cykl udany 🤞🤞🤞



    Nie ukrywam, że pokładam duże nadzieje w tym kubeczku, kupiłam też ten żel conceive plus.. Chwytam się już wszystkiego 🙈🙂

    Mam nadzieję, że androlog znajdzie też przyczynę zmniejszonej ilości plemników. Po cichu liczę na to, że to tylko przez nasze ciągle chorowanie od świąt i że fertilman plus pomoże

  • Martqa Znajoma
    Postów: 25 12

    Wysłany: 28 marca 2023, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miczka wrote:
    Daj znać czy drugi cykl udany 🤞🤞🤞



    Nie ukrywam, że pokładam duże nadzieje w tym kubeczku, kupiłam też ten żel conceive plus.. Chwytam się już wszystkiego 🙈🙂

    Mam nadzieję, że androlog znajdzie też przyczynę zmniejszonej ilości plemników. Po cichu liczę na to, że to tylko przez nasze ciągle chorowanie od świąt i że fertilman plus pomoże

    Niestety nie :( dziś rano przyszło plamienie także czekam aż się rozkręci. Natomiast pokładam tez duże nadzieje, ze jak tylko zbije prolaktyne, to zaskoczy ;)

  • Marikamb Autorytet
    Postów: 297 303

    Wysłany: 28 marca 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! U mnie właśnie się zaczęło kolejne płodne okienko.
    Zastanawiam się czy ponownie stosować kubeczek ( dwa cykle z kubeczkiem nieudane).

    Szczerze trochę w nas frustracja rośnie, a dookoła same ciążowe brzuszki 🙈

    Jak na złość ja tez jestem obecnie przeziębiona, mam nadzieje, ze to nie wpłynie negatywnie.

    Trzymam kciuki dziewczyny za każda nas 🤍

    🏋️🏃‍♀️

    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭

    Starania od VI 2022

    💁‍♀️
    AMH 2,69 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny

    💁‍♂️
    Badania nasienia:
    Objętość: 3,9ml
    PH: 7,8

    Liczba plemników: 18 330 000
    Liczba plemników w ejakulacie: 71 490 000

    Żywe plemniki: 78,5%
    Ruch szybki: 32%
    Ruch wolny: 16%
    Ruch inny: 15%
    Nieruchome 37%

    Morfologia: 3%


    11.12.2023 - IUI ❌

    31.01.2024 - IUI ❌

    27.02.2024 - IUI
  • Martqa Znajoma
    Postów: 25 12

    Wysłany: 28 marca 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikamb wrote:
    Hej dziewczyny! U mnie właśnie się zaczęło kolejne płodne okienko.
    Zastanawiam się czy ponownie stosować kubeczek ( dwa cykle z kubeczkiem nieudane).

    Szczerze trochę w nas frustracja rośnie, a dookoła same ciążowe brzuszki 🙈

    Jak na złość ja tez jestem obecnie przeziębiona, mam nadzieje, ze to nie wpłynie negatywnie.

    Trzymam kciuki dziewczyny za każda nas 🤍

    Wydaje mi się, ze ten kubeczek nie szkodzi, a pomóc może :) tego się trzymam! Zreszta ostatnio pogrzebałam trochę (a nawet bardzo dużo) na zagranicznych forach i widzę, ze tam kobiety używają tych kubeczków namiętnie i mają sukcesy (o ile nie ma innych problemów z płodnością czy hormonalnych jak w moim przypadku). Wypowiadały się tam nawet kobiety ze związków homoseksualnych i również odnosiły sukcesy wykorzystując go do inseminacji domowej, to chyba musi jakoś działać 😂


    Miczka, Marikamb lubią tę wiadomość

  • Miczka Ekspertka
    Postów: 200 172

    Wysłany: 28 marca 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikamb wrote:
    Hej dziewczyny! U mnie właśnie się zaczęło kolejne płodne okienko.
    Zastanawiam się czy ponownie stosować kubeczek ( dwa cykle z kubeczkiem nieudane).

    Szczerze trochę w nas frustracja rośnie, a dookoła same ciążowe brzuszki 🙈

    Jak na złość ja tez jestem obecnie przeziębiona, mam nadzieje, ze to nie wpłynie negatywnie.

    Trzymam kciuki dziewczyny za każda nas 🤍


    Ja mam zamiar spróbować z kubkiem trzy razy. Zobaczymy. Jak to wszystko się potoczy.

    Z tą frustracją to Cię rozumiem, też dookoła widzę same ciążowe brzuszki.. ale za chwilę i My będziemy głaskać nasze! 🤞

    Martqa, Marikamb lubią tę wiadomość

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 71 51

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym być tak pozytywnie nastawiona jak Wy. U mnie to już 15 miesięcy...i niestety ednometrioza na pokładzie. Mimo, że głowa trochę zawodzi nie poddaje się, korzystam z każdej możliwości wsparcia. Zastanawia mnie jeszcze ten żel 🤔 drogie to pieroństwo. Jak oceniacie wydajność?

    10.2018 - poród przez CC
    1.2022 - rozpoczęcie starań o drugie dziecko, nisza Niche w bliźnie po cc
    8.2022 - AMH 1,69, hormony ok
    11.2022 - laparohisteroskopia: zrosty, endometrium polipowate, endometrioza I/II stopnia 🙁
    I 2023 - wyniki męża ok,
    II - X 2023 - lametta + ovitrelle + cyclogest + kubeczek, IX-X w/w + intralipid + encorton + acard
    VI 2023 - biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy (jednorazowo accofil)
    X - adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)
    XII - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    I - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
  • Miczka Ekspertka
    Postów: 200 172

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Chciałabym być tak pozytywnie nastawiona jak Wy. U mnie to już 15 miesięcy...i niestety ednometrioza na pokładzie. Mimo, że głowa trochę zawodzi nie poddaje się, korzystam z każdej możliwości wsparcia. Zastanawia mnie jeszcze ten żel 🤔 drogie to pieroństwo. Jak oceniacie wydajność?


    U nas to już około 25cykl.. ale po ok roku miałam ogromny kryzys..


    Ja zamówiłam conceive plus, ok 70zl a jak wydajność to nie wiem, bo dopiero go dostałam 😁

  • Grazyncia Nowa
    Postów: 1 5

    Wysłany: 29 marca 2023, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam kubeczek z całego serca! Kupiłam XS ten z Rossmana facelle. Testy owulacyjne (druga kreska była bardzo delikatna), mierzenie temperatury, kubeczek założony dwa razy (dwa dni pod rząd) przez całą noc i udało się ❤️

    Miczka, Marikamb, Szlafro, Magsty, rozalaa lubią tę wiadomość

  • Miczka Ekspertka
    Postów: 200 172

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grazyncia wrote:
    Polecam kubeczek z całego serca! Kupiłam XS ten z Rossmana facelle. Testy owulacyjne (druga kreska była bardzo delikatna), mierzenie temperatury, kubeczek założony dwa razy (dwa dni pod rząd) przez całą noc i udało się ❤️


    O i takie wiadmosci dodają mi skrzydeł . Czuje wtedy, że to co robię ma sens.
    Bardzo cieszę się Twoim szczęściem, gratulacje! 🥰

    Grazyncia lubi tę wiadomość

  • Miczka Ekspertka
    Postów: 200 172

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje, że działamy z kubeczkiem i z żelem. 😅 Kurcze czy wyciąganie go jest zawsze takie nieprzyjemne? Załozenie to pikuś a jak 'wyskakuje' to czuję, lekko mówiąc, dyskomfort.

    Martqa lubi tę wiadomość

  • Martqa Znajoma
    Postów: 25 12

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miczka wrote:
    Melduje, że działamy z kubeczkiem i z żelem. 😅 Kurcze czy wyciąganie go jest zawsze takie nieprzyjemne? Załozenie to pikuś a jak 'wyskakuje' to czuję, lekko mówiąc, dyskomfort.

    Ja właściwie nie mam zbyt dużego problemu z wyciąganiem, ale fakt: lekki dyskomfort jest. Ale cóż… trzeba czasem sie poświecić 😂

    Ja zamówiłam ten FertiLily -tylko mi się jakaś infekcja pochwy przyplątała :/ mam nadzieje, ze w 3 dni zniknie, bo dni płodne za rogiem i szkoda tracić okienka pogodowego 🙃

    Chyba, ze to jakieś podrażnienie żelem, bo pierwszy raz próbowałam i od razu poczułam Jakiś dyskomfort :/

  • Miczka Ekspertka
    Postów: 200 172

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martqa wrote:
    Ja właściwie nie mam zbyt dużego problemu z wyciąganiem, ale fakt: lekki dyskomfort jest. Ale cóż… trzeba czasem sie poświecić 😂

    Ja zamówiłam ten FertiLily -tylko mi się jakaś infekcja pochwy przyplątała :/ mam nadzieje, ze w 3 dni zniknie, bo dni płodne za rogiem i szkoda tracić okienka pogodowego 🙃

    Chyba, ze to jakieś podrażnienie żelem, bo pierwszy raz próbowałam i od razu poczułam Jakiś dyskomfort :/


    Ja też mam ten fertilily i muszę poćwiczyć to wyciąganie, bo serio to jest koszmarne ale tak jak napisałaś, trzeba się poświęcić 😅

    Ja po pierwszym użyciu żelu czułam lekkie pieczenie ale tylko chwilę i potem przeszło. Sądzę, że jakbym go użyła po którymś z kolei ❤️ to by mnie dopiero bolalo po nim a użyłam go od pierwszego razu po 🐒 więc nigdzie nie byłam podrażniona ani nic.

  • rozalaa Autorytet
    Postów: 1546 4019

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miczka, no trzeba dosyć daleko te paluchy wsadzić i tak go złapać żeby się dosłownie odessał od szyjki, trochę gimnastyki jest 😅dopiero jak się odessie to można pociągnąć delikatnie za ten ogonek 😂

    Miczka lubi tę wiadomość

    👩 28
    badania 3dc✅progesteron✅AMH - 5,5✅ jajowody drożne✅
    histeroskopia - usunięcie polipa✅ cd138 ✅ cd56👎Kir - genotyp AA 👎
    🧔29
    badanie nasienia: ruch postępowy szybki 5%👎
    ilość ✅ morfologia 4%✅
    HBA 64%👎ROS✅ DFI✅InhibinaB✅

    I stymulacja - lametta, ovitrelle, cyclogest + accofil 👎
    II stymulacja - ⏳

    Trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci wygranej z tym, co aktualnie sprawia, że nie możesz być w pełni szczęśliwa 🤞🍀
  • Martqa Znajoma
    Postów: 25 12

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miczka wrote:
    Ja też mam ten fertilily i muszę poćwiczyć to wyciąganie, bo serio to jest koszmarne ale tak jak napisałaś, trzeba się poświęcić 😅

    Ja po pierwszym użyciu żelu czułam lekkie pieczenie ale tylko chwilę i potem przeszło. Sądzę, że jakbym go użyła po którymś z kolei ❤️ to by mnie dopiero bolalo po nim a użyłam go od pierwszego razu po 🐒 więc nigdzie nie byłam podrażniona ani nic.

    To może mnie ten żel tak załatwił jednak skoro tez odczuwalas jakieś pieczenie. Chyba już go nie będę używać w takim razie. Bo serio: już drugi dzień czuje się po prostu kompletnie opuchnięta :( a kubeczka nie używałam w tym ❤️. I to była moja jedyna nowa rzecz.

  • Martqa Znajoma
    Postów: 25 12

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grazyncia wrote:
    Polecam kubeczek z całego serca! Kupiłam XS ten z Rossmana facelle. Testy owulacyjne (druga kreska była bardzo delikatna), mierzenie temperatury, kubeczek założony dwa razy (dwa dni pod rząd) przez całą noc i udało się ❤️

    To oby i nam się wkrótce udało ❤️ szczęśliwego rozwiązania ❤️

    Miczka lubi tę wiadomość

‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ