X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️
Odpowiedz

Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️

Oceń ten wątek:
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1150 524

    Wysłany: 6 lipca 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Może to dobrze, że nic się nie dzieje. 😁
    A Ty u siebie już coś sprawdzałaś, badałaś? 🙂
    Hormony i podstawy krwi , byłam na monitoringu cyklu i wszystko jest ideolo 🥺
    Ogólnie już pierwsze dzieciątko mamy ale ma 7 lat i potrzeba drugiego już 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2023, 14:35

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1933 2320

    Wysłany: 6 lipca 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wtedy szybciutko się udało? :)

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1150 524

    Wysłany: 6 lipca 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    A wtedy szybciutko się udało? :)
    Wiesz co to było takie w ogóle nie planowane specjalnie tylko o, decyzja ze się nie zabezpieczamy 😄 ale wydaje mi się ze ponad pół roku chyba sie udawało

  • Smerfetka1 Koleżanka
    Postów: 53 3

    Wysłany: 7 lipca 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Podstawowe badania nasienia, dadzą Wam już obraz tego, czy wszystko jest ok.

    Oczywiście ja latałam jak głupia na wyniki, a dopiero potem, tak jak mówiłam on zrobił. Te podstawowe badania nasienia. Morfologia wyszła wtedy bardzo kiepska,a potem z czasem coraz słabsza..
    Ja swoje pierwsze zrobiłam w sumie na samym początku starań. Zawsze miałam wszystko w porządku z hormonami, obraz USG także.. sprawdziłam się pod kątem tarczycy i tych innych..byłam na kilku monitoringach, ta owulacja zawsze była. I wtedy mnie tak tknęło, że coś u niego może być nie tak.

    Tutaj jest lista tych badań, które warto myślę zrobić...
    6904e2e679f61.jpghttps://zapodaj.net/plik-TanGzbjznh


    Jak dlugo badania nasienia są ważne? Czy jak były robione końcem 2017 roku to teraz trzeba je "odświeżyć" ? U nas badania wyszły ok.

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1933 2320

    Wysłany: 7 lipca 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już kilka lat.. więc przypuszczam,że należałoby zrobić nowe. Nawet jeśli wtedy były okej.

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • MagdamagdaK Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 17 lipca 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goshas71 wrote:
    Cześć dziewczyny! Początkiem lutego trafiłam na ten wątek i sposób z kubeczkiem. Ponieważ był to czas, w którym byłam już mocno podłamana bezskutecznymi staraniami stwierdziłam, że czemu nie, spróbuję.
    Nie wiem czy to to, czy też coś innego, ale jestem właśnie w 9 tygodniu! 😀
    Nie poddawajcie się w dążeniu do spełniania swoich marzeń! Wierzę, że dla każdej z Was któryś cykl okaże się tym szczęśliwym - i będzie to ten najwłaściwszy na to moment.
    Gratulacje :) Potrafisz określić ile dni przed/po owulacji było zbliżenie?

  • OvuFriend

    Wysłany: 18 lipca 2023, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Mamy dla Was darmowe vouchery na badania hormonalne. Pakiet obejmuje badania z krwi: DHEA, SHBG, TESTOSTERON, ANDROSTENDION. Badania można wykonać w wybranym punkcie Diagnostyki w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

    Zgłoś się, jeśli:
    - występują u Ciebie bezowulacyjne cykle i/lub zaburzenia miesiączkowania na przykład zbyt częste lub rzadkie miesiączki - w odstępach większych niż 35 dni lub mniejszych niż 21,
    - obserwujesz u siebie nadmierne owłosienie okolic twarzy (tak zwany “męski zarost”), brodawek sutkowych, pachwin czy pleców,
    - zauważyłaś pogorszenie się stanu cery - trądzik (szczególnie w okolicach żuchwy), przetłuszczanie się skóry i włosów, wypadanie włosów i łysienie typu męskiego (w postaci “zakoli"),
    - korzystasz z aplikacji OvuFriend lub jesteś chętna, żeby zacząć. ;)
    - nie stosujesz antykoncepcji / nie jesteś w ciąży / nie karmisz piersią.

    Jeśli doświadczasz któregoś z wyżej wymienionych objawów, napisz wiadomość na [email protected] w tytule wpisując “Badania hormonalne1”.

    Pula voucherów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. :)

    P.S. Masz zdiagnozowane PCOS? A może wykonywałaś już badania w kierunku diagnozy, ale nie potwierdziła się? Jeśli posiadasz wyniki badań, zgłoś się do nas i otrzymaj darmowy abonament Premium do aplikacji OvuFriend. Napisz do nas na: [email protected] w tytule wpisując “PCOS”.

    Jeśli już się do nas zgłosiłaś i wykonywałaś / przesyłałaś powyższe badania, zignoruj ten post.

  • CiociaMeg Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny!
    Piszę tu, bo potrzebuje wsparcia. Strach komukolwiek bliskiemu powiedziec o staraniach, bo zaraz milion pytan o to KIEDY i CZY JUZ SIE UDALO…
    To moj pierwszy cykl z kubeczkiem ferti lily, jest bardzo wygodny, ale jak go wyjmuje nic w srodku nie zostaje (doslownie raz wyjelam kubeczek z zawartoscia) - czy tak powinno byc? Czy to wszystko rzeczywiscie trafia „do srodka”?
    Nie mam prawie żadnych objawow przed @ (jestem tydzien przed), ale w tym cyklu ze stresu sporo moglo sie poprzesuwać (na poczarku cyklu zrobilismy mezowi badanie nasienia - morfologia wyszla 0%🫣, po powtórzeniu badania 5 dni pozniej morfologia 6% i inne parametry super, ale przez te piec dni czekania na powtorne badanie to prawie wszystki wlosy z glowy wyrwalam).

  • Koalaa Koleżanka
    Postów: 40 49

    Wysłany: 2 października 2023, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czytam od jakiegoś czasu wątek , staramy się z partnerem od czerwca o dzidziusia ale jak narazie nic :( w tym cyklu użyłam kubeczka rossmanowskiego i czekamy na efekty :) oby się udało

    Magsty lubi tę wiadomość

    Ona 34
    On 34
  • Adirella Ekspertka
    Postów: 196 348

    Wysłany: 12 października 2023, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się od poczatku 2023. Troszkę ostatnio się podłamałam i tak tu trafiłam. Z kubeczka korzystam od 3 lat i nie wyobrażam sobie @ bez niego 💓 zajęło mi około 4 miesiące aby nauczyć się go zakładać, chociaż nogdy nie robiłam tego po za @.
    W przyszłym tygodnii przestestuje kubeczek podczas dp.
    Powodzenia wszystkim

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023

    Czynnik męski - azoospermia --> odstawienie leku (Milurit - Allopurinolum), kontrola luty 2024

    Czynnik żeński - lekka IO, wysoki cukier na czczo (brak PCOS oraz ognisk endometriozy)
  • Kessa Autorytet
    Postów: 1933 2320

    Wysłany: 12 października 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CiociaMeg wrote:
    Czesc Dziewczyny!
    Piszę tu, bo potrzebuje wsparcia. Strach komukolwiek bliskiemu powiedziec o staraniach, bo zaraz milion pytan o to KIEDY i CZY JUZ SIE UDALO…
    To moj pierwszy cykl z kubeczkiem ferti lily, jest bardzo wygodny, ale jak go wyjmuje nic w srodku nie zostaje (doslownie raz wyjelam kubeczek z zawartoscia) - czy tak powinno byc? Czy to wszystko rzeczywiscie trafia „do srodka”?
    Nie mam prawie żadnych objawow przed @ (jestem tydzien przed), ale w tym cyklu ze stresu sporo moglo sie poprzesuwać (na poczarku cyklu zrobilismy mezowi badanie nasienia - morfologia wyszla 0%🫣, po powtórzeniu badania 5 dni pozniej morfologia 6% i inne parametry super, ale przez te piec dni czekania na powtorne badanie to prawie wszystki wlosy z glowy wyrwalam).
    Wyniki chłopa zawsze będą trochę skokowe. Bardziej zwróć uwagę na ogólną ilość, koncentrację i ruchliwość, sama morfologia niewiele mówi.

    Co do kubeczka - no ja jak go kiedyś używałam go też tak to wyglądało, jak wyciągałam to miałam wrażenie że mega dużo tego wylatuje. Ale no jeśli coś miało dotrzeć do celu, to by dotarło przez ten czas, w którym go nosisz jednak. Całe nasienie jest mega blisko szyjki kawałek czasu zanim go wyjmiesz.

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • OvuFriend

    Wysłany: 12 października 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ostatni moment, aby otrzymać darmowy abonament Premium lub voucher na badania!! :)

    Masz PCOS lub zaburzenia tarczycy (niedoczynność, nadczynność lub Hashimoto) potwierdzone diagnozą w ciągu ostatnich 2 lat? Podziel się z nami anonimowo swoimi wynikami w celach naukowych i otrzymaj prezent!

    Jak to działa?

    ❣️Napisz do nas na [email protected] w temacie maila wpisując PCOS / tarczyca i załącz zdjęcie lub skan swoich wyników badań potwierdzających diagnozę.

    ❣️Otrzymaj darmowy voucher na wybrane badania hormonalne z krwi w pobliżu Twojego zamieszkania LUB bezpłatny dostęp Premium do aplikacji OvuFriend do śledzenia cykli i ciąży ❤

    Czekamy na Twoją wiadomość - [email protected] 🙂

    Pula voucherów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

    P.S. Jeśli już wysłałaś nam swoje wyniki, zignoruj ogłoszenie. Dziękujemy za Twoje dotychczasowe wsparcie 🍀

  • Koalaa Koleżanka
    Postów: 40 49

    Wysłany: 16 października 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy cykl z kubeczkiem niestety nie udany , no ale cóż próbujemy dalej ... za chwilę znowu owulacja także kubeczek pójdzie w ruch ;)

    Ona 34
    On 34
  • CiociaMeg Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 października 2023, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Wyniki chłopa zawsze będą trochę skokowe. Bardziej zwróć uwagę na ogólną ilość, koncentrację i ruchliwość, sama morfologia niewiele mówi.

    Co do kubeczka - no ja jak go kiedyś używałam go też tak to wyglądało, jak wyciągałam to miałam wrażenie że mega dużo tego wylatuje. Ale no jeśli coś miało dotrzeć do celu, to by dotarło przez ten czas, w którym go nosisz jednak. Całe nasienie jest mega blisko szyjki kawałek czasu zanim go wyjmiesz.

    2 miesiace od poprzedniego postu daje znac, ze 1 cykl z kubeczkiem udało mi sie zajsc w ciaze, ale doszla tylko do 6 tygodnia :/ czasem zastanawiam sie czy to nie wina kubeczka, np tego, ze do macicy docieraja „słabsze” plemniki przez ulatwienie tej drogi…no nic niedlugo bede probowac kolejny raz…

  • Tatka Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 16 listopada 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Chce dołączyć się do grona staraczek 🙌🏻
    Wczoraj był pierwszy raz z użyciem kubeczka podobnego do fertility (zamówiłam z Ali), o ile aplikacja była łatwa, usunięcie go stało dla mnie wyzwaniem, choć czuję się komfortowo z moim ciałem.
    Finger’s crossed 🤞🏻 zobaczymy za dwa tygodnie czy coś z tego będzie, u nas faktor męski, morfologia na poziomie 2%

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 570 316

    Wysłany: 17 listopada 2023, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dziewczyny 🤞 Nasz efekt starań ma już 2 tygodnie i słodko śpi. Potrzebowaliśmy 2 cykli

    Tatka lubi tę wiadomość

  • Koalaa Koleżanka
    Postów: 40 49

    Wysłany: 20 listopada 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym miesiącu nie pykło ze staraniami gdyż chłop mi poległ na anginę... teraz właśnie trwa owulacja ;) użyłam raz kubeczka , a reszta starań bez , zobaczymy ... trzymajcie kciuki

    Ona 34
    On 34
  • KejtKa Autorytet
    Postów: 692 1568

    Wysłany: 20 listopada 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalaa wrote:
    Pierwszy cykl z kubeczkiem niestety nie udany , no ale cóż próbujemy dalej ... za chwilę znowu owulacja także kubeczek pójdzie w ruch ;)

    U mnie to samo, pierwsza próba była takim samym niewypałem jak poprzednie 🙄 niby dopiero 3 miesiąc, ale cóż, główka pracuje...

    👩🏼 30 🧑🏻 31
    ❤️ 2015
    💍 2019
    👰🏼‍♂️🤵🏻 2021
    Początek starań 8.2023 (9 cs)
    19.04 (11 dpo): ⏸️
    20.04 (12 dpo): 78,48 mIU/ml (beta),
    22.04 (14 dpo): 162,50 mlU/ml (beta, + 114 %)


    📅 Wizyty:
    22.04 (LuxMed): pęcherzyk w macicy 🍀
    09.05, 17.00 (LuxMed)
    22.05, 16.00 (Prywatnie)

    preg.png
  • KejtKa Autorytet
    Postów: 692 1568

    Wysłany: 20 listopada 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalaa wrote:
    W zeszłym miesiącu nie pykło ze staraniami gdyż chłop mi poległ na anginę... teraz właśnie trwa owulacja ;) użyłam raz kubeczka , a reszta starań bez , zobaczymy ... trzymajcie kciuki
    Trzymam! 🤞I za mnie też proszę 😁

    👩🏼 30 🧑🏻 31
    ❤️ 2015
    💍 2019
    👰🏼‍♂️🤵🏻 2021
    Początek starań 8.2023 (9 cs)
    19.04 (11 dpo): ⏸️
    20.04 (12 dpo): 78,48 mIU/ml (beta),
    22.04 (14 dpo): 162,50 mlU/ml (beta, + 114 %)


    📅 Wizyty:
    22.04 (LuxMed): pęcherzyk w macicy 🍀
    09.05, 17.00 (LuxMed)
    22.05, 16.00 (Prywatnie)

    preg.png
  • Koalaa Koleżanka
    Postów: 40 49

    Wysłany: 22 listopada 2023, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KejtKa wrote:
    Trzymam! 🤞I za mnie też proszę 😁
    Trzymam i ja :) oby się udało ... bo już człowiek zaczyna się martwić i mieć głupie myśli

    Ona 34
    On 34
‹‹ 71 72 73 74 75
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ