X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!
Odpowiedz

Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena mi też zawsze się dłuży do @, wtedy najlepiej zorganizować sobie jakieś zajęcie, żeby mieć mniej czasu na myślenie, jakieś wiosenne porządki czy coś :) ja jak będę po owulce to wezmę się za to :)

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam już tak mieszkanie wysprzątane, że chyba pojadę do mamy porobić jej porządki :D :D :D co by się nie męczyła 8) ale jakoś ten czas sobie organizuję żeby nie myśleć...tylko wkurzający jest ten organizm bo lekarz mówi, że raczej bez owulacji a ja się czuję jakbym była po niej :P nie dogodzisz :D

    misia79, paaulla84 lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 27 marca 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena jeśli chcesz robić porządki to zapraszam do mnie :) ja jestem strasznym leniem.
    od paru dni do mnie mama przychodzi naczynia myć, bo wie, że ja tego nie lubie i nie mam czasu. przez kolejne 2 tyg mam praktyki i cały czas w szpitalu siedzę. przynajmniej myśleć o owu nie będę ;)
    biorę ziółka sroki i mam plamienia po nich, eh nie dogodzisz. ciekawa jestem kiedy owu przyjdzie czy może była, bo te krwawienia to pierwszy raz u mnie wystąpiły.

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 27 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj Wy leniuchy :P
    ja w tym tygodniu od rana do wieczora w pracy wiec dom zarasta...


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 27 marca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulla84 wrote:
    Wiesz misia wydaje mi się, że to za jedną wizytę jest cena a potrzebnych jest kilka. Właśnie wzięłam pierwszą tabletkę Bromergonu na zbicie prolaktyny, nie poddam się tak łatwo :)
    I tak trzymac nie poddawaj się!!

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 27 marca 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę się od poniedziałku za generalne porządki włącznie z oknami. Zajmę myśli czym innym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Życzę, aby dzisiejszy dzień w pracy szybko minoł, aby zacząć weekend :)

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 28 marca 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja weekend spędzę na praktykach. nie wiem kiedy będę mieć czas na odpoczynek....

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 28 marca 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codownego weekendu dla wszystkich :-)Ja w sobotę po nocce więc będę odsypiac a mąż jedzie do Poznania na targi motoryzacyjne. A niedziela wolna rano do Kościoła a po obiadku może spacerek:-)
    Buziaki dla Was.

    Martuśka lubi tę wiadomość

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej my po badankach, wszystko ok tylko bakterie w nasieniu i maz idzie do urologa, a ja musze zrobic w nowym cyklu badanie droznosci jajowodow

    misia79 lubi tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !
    Martuśka to macie wyznaczony dalszy plan działania, trzymam kciuki!

    Dziewczyny, mam do Was pytanko, jak byłam w środę u gin zrobił mi badanie dopochwowe. Dopiero w domu zaczęłam je dokładnie analizować i w prawym jajniku pęcherzyk miał w 8 dc średnia: 17,4 mm a w lewym 13,6 mm, czy te rozmiary są ok jak na ten dzień cyklu? Jakie wy miałyście wyniki na kilka dni przed owulką?

    Martuśka lubi tę wiadomość

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 29 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 13dc miałam w prawym 19mm a w lewym dwa po 14,5mm (i tutaj jeśli chodzi o ten dominujący 19mm to lekarz powiedział, że jest dobrze bo wielkość jest odpowiednia do dnia cyklu) ale ja byłam od 5dc do 9dc na 2x1tab CLO i owulacja miała być na dniach 14/15dc a 16dc na kontrolnym USG wyszło, że w lewym jest już czysto a w prawym pęcherzyk chyba nie pękł bo było coś 26mm miało i jak lekarz stwierdził jest zbyt kuliste i zbyt duże jak na ciałko żółte chociaż dziwnie spłaszczone od góry (może to oznaczało, że pękał) ale nie chciał lekarz robić nadziei - zresztą chyba już tutaj to opisywałam :) czyli u mnie od 13dc do 16dc pęcherzyk urósł o 7mm czyli średnio 3mm na dobę :o a ogólnie u mnie to dziwnie <3 dziś wstałam z mega zawrotami głowy czuję się jakbym z 3 noce nie spała do tego mam takie wrażliwe piersi i bolesne sutki co dla mnie jest nowością bo zawsze bolały mnie całe cycyolinki nie miałam tego rozgraniczenia :D :D :D no i od czasu do czasu czuję rozciąganie w macicy...ale od czego to nie wiem, może to takie objawy na @ w cyklu bezowulacyjnym...dziś temp. spadła do 36,6 (20dc) chciałoby się marzyć, że ten spadek to na zagnieżdżenie - ale do takich marzeń jeszcze mi daleko zapewne ... choć iskierka nadziei na CUD <3 ciągle się tli to jednak trzeba cierpliwie czekać :) ale wiem, że jak się uda to zniosę wszystkie niedogodności stanu błogosławionego nawet gdybym miała te 9mce leżeć plackiem...nie odpuszczę :) a Wam Kochane życzę super weekendu dziś pogoda boska od rana takie słońce, że hej :) mam nadzieję, że uda mi sę ogarnąć te zawroty i wyjść na mały spacerek <3 Buziaki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2014, 08:54

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Magda, pamiętaj że lekarze też się mylą :)
    Pogoda naprawdę super, ja też wyciągam mojego męża na spacer, za chwilę obiadek i po obiadku pójdziemy. Pozdrawiam !

    Magda_lena88, misia79 lubią tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 29 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś na ubyło na tej stronie jest ktoś jeszcze z kujawsko-pomorskiego?

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 30 marca 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej jestem z okolic Torunia, 6 cykl staramy się o bobaska, teraz jestem w trakcie pierwszej stymulacji clo, pęcherzyk się ruszył i rośnie, więc nic tylko działać i czekać..
    mało nazwisk lekarzy toruńskich padło ...

    misia79 lubi tę wiadomość


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 30 marca 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktoś leczył się w matopacie ? jakie są Wasze opinie


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam julianna !

    Życzę owocnego cyklu ! Ja staram się ponad rok, ale jest to mój pierwszy cykl z Bromergonem. Niestety nie znam opinii na temat lekarzy z Torunia.

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 30 marca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julianna wrote:
    czy ktoś leczył się w matopacie ? jakie są Wasze opinie
    witamy nową koleżankę z naszych okolic. Ja jestem z samego Torunia i chodzę prywatnie do Jackowskiego to jeden z najlepszych lekarzy jeśli chodzi o ciążę w sensie prowadzenia ciąży itp. Jest na drugim miejscu w rankingu. Ale jeśli chodzi o starania się o ciążę to powiem szczerze, że zbyt wolno do tego podchodzi. Chodzę jeszcze na kasę chorych do ginekolog w Bydgoszczy i ona szybciej zadziałała. Od razu duphaston na wyregulowanie miesiączki. Jeśli chodzi o monitoring to Jackowski jest super ja nie korzystałam z monotoringu bo wiem kiedy miałam owulację ale jak chodziłam do niego na kontrolne wizyty to zawsze wiedział jakie są cechy do wystąpienia owulacji. Poza tym koleżanka do niego również chodziła na monitoringi i była bardzo zadowolona. Polecam gorąco jeśli już zajdziesz w ciążę ale jeśli chodzi o doprowadzenie do ciąży to skorzystaj jeszcze z innej porady. A do Matopatu nie chodzę i nie mam opinii. Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 10:53

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 30 marca 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkim życzę udanej niedzieli. :-) Ja dziś idę na obiadek do miasta potem lody u Lenkiewicza i na koniec spacerek nad Wisła.:-)Pozdrawiam.

    Martuśka lubi tę wiadomość

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 30 marca 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wielkie dzięki misia79 za odp., ja chodziłam do matopatu na coroczny przegląd, tam lekarz dr Wojtynek zalecił mi stosowanie anty albo ciążę ze względu na charakter jajników policystyczny, określił, że mogą być utrudnienia, zatem po odstawieniu tabsów dał mi od razu po pierwszej @ duphaston i 3 miesiące z tym lekiem na starania bez monitorowania, nie udało się

    miałam w 4 cyklu pierwszy monitoring, potem już dorzucił bromergon na obniżenie prolaktny i kolejny monitoring, nie udało się

    wic kolejną drogą jest stymulacja clo, zobaczymy, dopiero teraz widać na monit., że jeden z jajników wyhodował pęcherzyk dość spory (12 dc - 16mmm) wcześnej maksymalnie miałam 14-15mm

    idę na kolejną wizytę i dowiem się czy jest już po owulce ...
    jestem zadowolona z wizyt u niego, ale wiadomo jak zajdę wtedy będę w 100% zadowolona,


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ