X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!
Odpowiedz

Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!

Oceń ten wątek:
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 19 marca 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    była w poniedziałek na USG, niestety lewy jajnik zastrajkował i nie ma dominującego pęcherzyka, w prawym jest ale ma tylko 15,6 mm i do tego w prawym jak zawsze mialam to nie rozwijal się do odpowiedziej wielkości, w dodatku endo małe 4.6 :(
    lekarz zalecił mi lek merwormax czy jakos tak ale muszę skonsultowac z diabetologiem bo może byc niebezpieczny dla mnie bo mam cukrzyce typu 1, o 13 będę znała zdanie Pani diabetolog a o 21 na USG...
    w dodatku mąż wziął teraz urlop, oczywiście bezpłatny a okazuje się że praktycznie nie ma potrzeby w tym cyklu bo raczej idzie na straty, tylko sie powiesić ;( becze jak bóbr bo gin też chyba zaczyna nie mieć pomysłów jak nam pomóc, jeszcze mąż w tym miesiącu idzie na badanie nasienia. to tyle...


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 marca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie ma cech owulacji? Może będzie późno z tego prawego ciekawa jestem jak to wyjdzie. Dobrze, że Twój mężulek nie strajkuje przed badaniem nasienia. Napisz później co i jak pozdrawiam i trzymam kciuki. Może jeszcze nic straconego jedynie bezpłatny urlop:-)Nie słyszałam o leku merwormax. Jedynie co mi się kojarzy to metformax na cukrzycę:-) Ale wszystkich leków nie znam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 14:04

    Martuśka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka <przytul> ja też mam kiepskie samopoczucie, żeby nie powiedzieć beznadziejne, ale trzeba wierzyć, że będzie lepiej....
    Wszystko zaczęło się od odebranych wyników prolaktyny, które wyszły ponad normę, niedużo, ale jednak (zobaczymy co powie gin), potem zauważyłam u siebie w moczu biały osad, muszę iść badanie moczu zrobić bo oczywiście na nfz to się nie doproszę. Zastanawiam się, czy jeszcze prywatnie nie zrobić TSH, bo może ta prolaktyna podwyższona przez to. Mąż ma zrobić jeszcze badanie nasienia, zbankrutujemy na te badania :(

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 marca 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulla84 wrote:
    Martuśka <przytul> ja też mam kiepskie samopoczucie, żeby nie powiedzieć beznadziejne, ale trzeba wierzyć, że będzie lepiej....
    Wszystko zaczęło się od odebranych wyników prolaktyny, które wyszły ponad normę, niedużo, ale jednak (zobaczymy co powie gin), potem zauważyłam u siebie w moczu biały osad, muszę iść badanie moczu zrobić bo oczywiście na nfz to się nie doproszę. Zastanawiam się, czy jeszcze prywatnie nie zrobić TSH, bo może ta prolaktyna podwyższona przez to. Mąż ma zrobić jeszcze badanie nasienia, zbankrutujemy na te badania :(
    Może masz troszkę białka w moczu dlatego biały osad. Musisz zrobic badania moczu faktycznie ale są niedrogie i samo tsh kosztuje ok.25 zł. A prolaktyna to jest tak porąbany hormon, że na wynik wszystko wpływa np : niedospanie, wysiłek fizyczne dzień przed badaniem nawet współżycie wieczorem przed badaniem, stres zdnerwowanie wszystko działa na wynik. I jeśli jest tylko odrobinę podwyższony to ma co się denerwowac i za miesiąc powtórzyc badanie. A dużo masz podwyższoną? Pozdrawiam. Widzę że w tym miesiącu szturm na badanka facetów :-). Buziaczki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wynik 27,3 - a norma laboratorium do 25. Teraz czekam na @, po @ zadzwonię do gin i umówię się na wizytę, zobaczymy co powie na moje wyniki hormonów i na wyniki nasienia męża.
    Czytałam na różnych forach o tej prolaktynie i ile osób tyle opinii.

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 marca 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale każdy przypadek jest indywidualny :-) Warto może pójśc do endokrynologa.U kogo się leczysz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 20:05

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 19 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś dostałam @ :( nie boli tak mocno, więc tabletek przeciwbólowych nie brałam. płaczę od rana i mam kiepski nastrój. plamienie słabe jak na razie, pewno do jutra się rozkręci (choć zawsze pierwszego dnia miałam mocno). miałam brać w tym cyklu ziółka, ale nie mam ochoty na cokolwiek :( godzę się z tym, że już nie chcę starań.
    na długi czas znikam z ovu. wszystkiego dobrego dziewczyny i 3mam za was kciuki :)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 marca 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana trzeba walczyc do samego końca. Nie poddawaj się. Napewno będziesz mamusią. Zobacz po ile lat pary się starają i się nie poddają. Pamiętaj że trzymamy za Ciebie kciuki jesteśmy z Tobą i wspieramy :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA 15 min dostałam @, łzy w oczach i też mam dosyć :(

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrej nocki Kochane buziaczki.

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 19 marca 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem. pecherzy urosl endo troszke tez 6.5mm misia chodzi mi wlasnie o metwormax czy jakos tak bo wczesniej walnelam literowke :P
    jutro jedziemy do spa i wracamy w niedziele, a co tam, gin powiedzial ze owu bedzie w piatek lub sobote :D sexy koszyla spakowana i do dziela :D

    misia79 lubi tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 20 marca 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka to owocnego wyjazdu :) i powrotu we troje <3 życzę ;) a u mnie 11dc :) i chociaż cykle wcześniej miałam 30-31dni to ovu już mi pokazuje, że mam dni płodne :o czyzby CLO przyspieszyło "owulkę" a może to efekt odstawienia tab. anty po stracie...się okaze :) w sb usg i będzie widać co tam w trawie piszczy :)
    miłego dnia życzę ;)

    Martuśka lubi tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 20 marca 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa wsparcia. będę coś wiedzieć więcej to dam znać. 3majcie się :)
    mąż od wczoraj jest dla mnie bardzo troskliwy. jak to dobrze że go mam :)

    misia79 lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka wrote:
    jestem. pecherzy urosl endo troszke tez 6.5mm misia chodzi mi wlasnie o metwormax czy jakos tak bo wczesniej walnelam literowke :P
    jutro jedziemy do spa i wracamy w niedziele, a co tam, gin powiedzial ze owu bedzie w piatek lub sobote :D sexy koszyla spakowana i do dziela :D
    My chcieliśmy jechac do spa w kwietniu i tak szukam czegoś sensownego. Jeśli można to napisz czy się wycieczka udała głównie chodzi mi o opinie na temat tego hotelu i ceny i oczywiście gdzie to jest:-)Pozdrawiam i życzę owocu tej imrezy:-) Buziaki do poklikania:-)

    Martuśka lubi tę wiadomość

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 22 marca 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hi Heloł :) :) :) :) :)
    no to jestem po USG <3 i jest póki co extra :D w prawym jajniku dominujący pęcherzyk 19mm 8) w lewym dwa po 14,5mm ale z tego raczej nic nie będzie ;) nastawić się na owulację z prawego :) tak więc owulacja powinna nastąpić tuż na dniach (dziś-jutro-pojutrze) a we wt. jeszcze raz USG żeby zobaczyć czy pęcherzyk pękł :D no i zalecenie lekarza współżyć-współżyć-i raz jeszcze wzmożone współżycie :D
    Więc teraz wszystko pozostaje w rękach Boga i czy uda się "żołnierzykowi" dotrzeć do celu na czas <3 dziś wieczorem trzeba pomęczyć mężulka <3 <3 <3 <3
    A tak poza tym to zakupiłam sobie ten żel conceive plus w aplikatorach :D :D :D (udało mi się dostać w promocji w super-pharmie):D wiem od lekarza, że żel ten nie zaszkodzi więc jak nie szkodzi to może warto spróbować z nim a może pomoże <3 ^_^
    aha a w tym cyklu CLO brałam w sumie jak w cyklu szczęśliwym 2x1 tab. od 5-9dc :) może ten cykl też okaże się owocny <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 22 marca 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie trzymam za Wasze serduszkowanie:-) Dużo sexu i jeszcze raz sexu:-):-). A tak na poważnie to owulacja napewno będzie z prawego ale to nie jest istotne z którego ważne aby owulacja nastąpiła a żołnierzyki zdążyły dotrzec do celu.Jeśli na usg nie będzie pęcherzyka to znaczy ze była i może się uda :-) Kochana życzę powodzenia koniecznie napisz o efektach pozdrawiam.

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 22 marca 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    W takim razie trzymam za Wasze serduszkowanie:-) Dużo sexu i jeszcze raz sexu:-):-). A tak na poważnie to owulacja napewno będzie z prawego ale to nie jest istotne z którego ważne aby owulacja nastąpiła a żołnierzyki zdążyły dotrzec do celu.Jeśli na usg nie będzie pęcherzyka to znaczy ze była i może się uda :-) Kochana życzę powodzenia koniecznie napisz o efektach pozdrawiam.
    dziękuję <3
    póki co "serduszkowanie" wieczorem bo za chwilę mąż śmiga do pracy :|

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 23 marca 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    My chcieliśmy jechac do spa w kwietniu i tak szukam czegoś sensownego. Jeśli można to napisz czy się wycieczka udała głównie chodzi mi o opinie na temat tego hotelu i ceny i oczywiście gdzie to jest:-)Pozdrawiam i życzę owocu tej imrezy:-) Buziaki do poklikania:-)

    hej my byliśmy w Łysomicach, niestety standard dużo odbiegał od normy, monotonia w posiłkach, trzeba było rano wstawac bo później brakowało jedzenia i na kolacje można było zamawiać dania obiadowe, basen dopiero od 16 i sauny też, na zabiegi było się ciężko umówić bo im ciągle coś nie pasowało, ale ogólnie czysto i miło :) ale więcej już tam nie zawitamy


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 23 marca 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UUU to niebardzo. Ale zawsze dobra rozrywka i oderwanie od codzienności:-)Miłego dnia.

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 23 marca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 bardzo dziękuję za taki miły komentarz w pamiętniku :) we wt po wizycie na pewno napiszę co tam się dzieje czy pęcherzyk pękł i czy była owulka :) jesli tak też się stanie to później pozostanie czekanie ok 14dni albo na @ albo na II kreski <3 drugą opcję wolałabym bardziej :) pozdrawiam i powodzenia życzę <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ