X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola25 wrote:
    Ja jak dotąd tez nie.. A ile się staracie??
    Od ostatniej ciąży pozamacicznej 2 lata niestety, nie ma jednego jajowodu, mam już 34 lata, a ślub wzięłam mając 29 lat i od tamtej pory ciągle coś mi stawało na drodze, a to jakaś choroba, a to nadczynność tarczycy, którą musiałam leczyć prawie 1,5 roku i wtedy był zakaz starania się, potem jak już wyleczyłam to zaszłam właśnie w ciążę pozamaciczną przez, którą prawie straciłam życie, bo lekarz wogóle jej nie zauważył. A 3 miesiące temu dowiedziałam się, że mam podejrzenie zespołu policystycznych jajników. Nie jest łatwo, droga się trudna, jak po grudzie, a poza tym im dalej tym jestem bardziej zestresowana, bo nie wiem co się dzieje. Ale wciąż jestem dobrej myśli, że przecież byłam w tej ciąży, wiem jak to jest i mam nadzieję, że się w koncu uda. Myślę, że taki ovufriend to ogromne wsparcie dla wielu dziewczyn, gdzie można się wygadać i wzajemnie wspierać.

    kierzynka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    razem damy rade, ale trudne to wszystko jest...ale mysle, ze w koncu sie uda :)

    Wiola25 lubi tę wiadomość

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola25 wrote:
    Damy razem rade :)




    Ale mnie paskudnie boli podbrzusze.. mam takie jakby skurcze no i jak sie ruszam to tez boli.. mam nadzieje, że ma to związek z owulacją albo ewentualnym zapłodnieniem :D znowu sobie wkręcam.. ehhhh ALE FAKT - brzuch boli :p


    Wiola co to za skurcze? Ja wczoraj i przedwczoraj mialam takie dziwne uczucie, ze mi sie miesnie same napinaja w brzuchu/podbrzuszu :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez miałam 2 dni skurcze, ale takie, ktore trwały z 5 minut i nagle przechodziły...niby podobne do boli @, ale znacznie silniejsze i krotsze...

  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    razem damy rade, ale trudne to wszystko jest...ale mysle, ze w koncu sie uda :)
    Ja też głęboko wierzę , że w koncu się uda :) , a potem będziemy miały inne tematy typu: jaką zupkę ugotować dla dziecka:)

    kierzynka, Wiola25 lubią tę wiadomość

  • kasiatoja Ekspertka
    Postów: 200 251

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia79 wrote:
    Od ostatniej ciąży pozamacicznej 2 lata niestety, nie ma jednego jajowodu, mam już 34 lata, a ślub wzięłam mając 29 lat i od tamtej pory ciągle coś mi stawało na drodze, a to jakaś choroba, a to nadczynność tarczycy, którą musiałam leczyć prawie 1,5 roku i wtedy był zakaz starania się, potem jak już wyleczyłam to zaszłam właśnie w ciążę pozamaciczną przez, którą prawie straciłam życie, bo lekarz wogóle jej nie zauważył. A 3 miesiące temu dowiedziałam się, że mam podejrzenie zespołu policystycznych jajników. Nie jest łatwo, droga się trudna, jak po grudzie, a poza tym im dalej tym jestem bardziej zestresowana, bo nie wiem co się dzieje. Ale wciąż jestem dobrej myśli, że przecież byłam w tej ciąży, wiem jak to jest i mam nadzieję, że się w koncu uda. Myślę, że taki ovufriend to ogromne wsparcie dla wielu dziewczyn, gdzie można się wygadać i wzajemnie wspierać.

    Kasiu, Moja kuzynka w pierwszą ciążę zaszła po 7 latach starań w wieku 35 lat. Wcześniej też ciągle miała jakieś problemy zdrowotne... I właśnie po porodzie wszystko się pozmieniało. Co miesiąc owulacja, nawet z dwóch jajników jednocześnie. Lekarz jej powiedział, że jest płodna jak kotka w marcu ;) Więc wszystko się może zdarzyć dziewczyny :) Każda z nas po gromadce jeszcze może mieć ;)

    Wiola25 lubi tę wiadomość

    211042976e.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia to faktycznie wiele trudności stanęło Wam na drodze.. Ale jak sama zauwazyłaś - w ciąże zaszłaś! I wiesz ze jest to mozliwe! :* Gorzej jak sie nie zachodzi i nie zachodzi.. Różne myśli dopadają - a może my nie mozemy miec dzieci?? itd.. walcz kobieto i sie nie poddawaj :):) będziemy mieć wszystkie swoje upragnione okruszki :)

    Ja dzis byłam u chirurga bo mam do wycięcia tłuszczaka w okolicy prawego barku. No i chciał się ze mna umówić juz na konkretny zabieg, więc sie go pytam czy GDYBYM BYŁA WE WCZESNEJ CIĄŻY i zanim bym sie zorientowała, że w niej jestem, to czy takie znieczulenie może jej zaszkodzić? Napisał mi nazwę tego środka znieczulającego i mam skonsultowac z ginekologiem. Potem spojrzał w kartoteke i mówi, że ja taka młodziutka itd. i że dziecko, na co ja ze wcale n ie taka mega młoda bo 25 lat to nie jest mało.. i że chce miec wiecej dzieci to trzeba kiedys w koncu zacząć.. No i przytoczyłam mu historie dziewczyny, która miesiąc przed swoimi 18. urodzinami urodziła uwaga... SWOJE TRZECIE DZIECKO! w koncu przyznał mi racje bo i on został ojcem w wieku 26 lat...

    Ale mnie to drażni, takie głupie komentarze.. Gdybym miała 20 lat to ok - może i młoda.. ale 25? bez przesady.. :/ Tak samo w piątek poszłam do lekarza rodzinnego z wynikami badania nasienia męża z prośba o wypisanie skierowania do urologa ze względu na aglutynacje. Lekarka zapytała ile sie staramy. Mówie jej że pół roku (tak w uproszczeniu). i cytuję "dzieciaki, dzieciaki to krótko sie jeszcze staracie".. poirytowałam sie! w wynikach widać ewidentnie, że jest cos do "poprawki" tym bardziej, że wydrukowałam jej odpowiedź z kliniki leczenia niepłodności. W odpowiedzi na wyniki badań (prosilismy zeby wysłali je mailem, bo nie mielismy możliwości podjechania za 2 godziny po nie) zapytałam co ta aglutynacja może oznaczac. No i jasno i przejrzyście napisali, że utrudnia naturalne poczęcie bo plemniki sie zlepiają i maja ograniczony ruch bla bla bla.. no i oczywiście nawiązano do inseminacji.. Tę drugą część zignorowałam, bo 3 tygodnie przed badaniem mąż uskarżał się na swąd miejsc intymnych i na zaczerwienienie. Tak więc obstawiam jakąś infekcje, ale wole isc do specjalisty niż prosić rodzinnego o antybiotyk, bo to nie przelewki. No to wtedy lekarka sie zgodziła i wypisała skierowanie.. Aaa zapomniałam wspomnieć, że zrobiła mi uprzejmość, bo przyjęła mnie zamiast mojego męża (nie dojechał z pracy na czas). Ale wracając do tematu.. DRAŻNI MNIE jak ktos mi mówi, że jestem młoda na dziecko! z mężem jestesmy razem juz prawie 8 lat, po ślubie prawie 2 lata, mamy mieszkanie, oboje pracujemy, ja kończę studia.. wszystko jest w odpowiedniej kolejności. A ktoś ma czelność osądzać mnie "na pierwszy rzut oka" :/:/ wrrr :[ powoli zaczynam żałować, że nie "wpadłam" ze swoim obecnym mężem kilka lat temu.. może oszczędzilibyśmy sobie tych obecnych stresów.. ktoś powie "aaa 5 miesięcy to nic". Tak, racja, biorąc pod uwagę, że inne pary starają sie latami, ale taka osoba, która nie przeżyła tych comiesięcznych rozczarowań i chwil zwątpienia przy każdej @, niech sie nie udziela.. :/

    to mi sie ulało - przepraszam :)

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 16:36

  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Wiola co to za skurcze? Ja wczoraj i przedwczoraj mialam takie dziwne uczucie, ze mi sie miesnie same napinaja w brzuchu/podbrzuszu :D

    Tak jakby podczas okresu. Nie umiem określić.. :p Ty jestes juz kilka dni po owu, a ja hmm.. może jeden dzień? nie wiem, ale u mnie na takie akcje chyba za wcześnie :p OBY zwiastowały to co najlepsze:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 16:05

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja tez miałam 2 dni skurcze, ale takie, ktore trwały z 5 minut i nagle przechodziły...niby podobne do boli @, ale znacznie silniejsze i krotsze...

    Mnie cały czas boli czy siedzę czy sie ruszam. A zwłaszcza jak sie ruszam.. no chocby na @..

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciala mieć chociaż dwójkę dzieci i mam nadzieje ze w końcu się uda przed 30-tka :-)

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiatoja wrote:
    Kasiu, Moja kuzynka w pierwszą ciążę zaszła po 7 latach starań w wieku 35 lat. Wcześniej też ciągle miała jakieś problemy zdrowotne... I właśnie po porodzie wszystko się pozmieniało. Co miesiąc owulacja, nawet z dwóch jajników jednocześnie. Lekarz jej powiedział, że jest płodna jak kotka w marcu ;) Więc wszystko się może zdarzyć dziewczyny :) Każda z nas po gromadce jeszcze może mieć ;)

    Ponoć każdy naturalny poród odmładza kobiete :D

    kasiatoja lubi tę wiadomość

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki,mam wynik bety,ma 1,20 10 dpo,więc jakbyście mogły to wstawcie mi minusik przy dacie 16.04

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dziewczyny mam do Waspytanie, rok temu miałam robione ogólne bdania krwi moczu i tsh miałam 1,29 czyli prawidłowe. Nie brałam potem nic związanego z hormonami, myślicie że powinnam powtórzyć starając się o dzidzię? Czy to się zmienia jakoś samoistnie?

    Ja się nie znam.. więc niestety nie pomogę :( ale chciałam pochwalic Twój wykres :) ładnie wygląda ;) może juz zadnych badań dla starających sie nie będziesz potrzebowała i za to trzymam kciuki :)

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    01.04. livia30 (-), macadamia <3, Ita <3, sara_nar <3
    02.04. BATTINKA (-), Ewelcia <3,dynamiczna <3, karolcia22 <3
    03.04. Alfetka <3
    04.04. anna83_83 <3,
    05.04. Iwka (-), Tosia 1981 (-)
    06.04. Maleczka <3
    07.04. Vaniliaa(-)
    08.04. zielarka(-), malufka(-), Elfik(-), Kosmitka <3, Picia <3,
    09.04. Welonisia(-), Katha81 (-), zAgatka (-) , Lila84 (-), Nenaaa (-) ,gosia_9020 (-)
    10.04. Lillith(-), Tygrysek86,(-)
    11.04. Pinia108(-), Ewa99, Gajka <3, Magdalenna <3, Anusiak88 <3, mamaxmama <3
    12.04. Zemraa <3
    13.04. polkosia (-), paaulla84, KMK, kittykate <3, slodka100 (-) , Anutka (-), zabcia_A <3, oczekująca <3
    14.04. isabelle (-), ~Ania~ (-), Basic Bartez <3, julianna <3
    15.04. AnBe, Rubi, Qrczak, szurabura, waszka88
    16.04. Brawurka84(-), M4DZI4, Doris-83
    17.04. Lenka123321, kaarolaa
    18.04. Miśkaa
    19.04. Anutka, alternatywa, Kkarolinaaaa
    20.04. Ania1986(-), munirka, kkisia, simcat86, Monifah, Mega
    21.04. kasiuleks, Ida, kasiatoja
    22.04. Tynka1990, Daisy, chmurreczkaa, olencja
    23.04. Kierzynka, XxMoniaXx, Klif
    24.04. aniulkab86
    25.04. karola_aa
    26.04. madzianka, kejti91, Andziorr
    27.04. Wiola25
    28.04.
    29.04. tomiika
    30.04. justysss, Tamka, Rybeńka, justta, misia79

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 16:51

  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aczkolwiek pani z laboratorium mi powiedziała,że już nie takie rzeczy widziała,i że to może nie być jednoznaczny wynik...Bo to minimum 4 dni przed planowanym @,a ja nie byłam na monitoringu po owulacji.Ale się nie nastawiam,majowy cykl należy do mnie :-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dziewczyny mam do Waspytanie, rok temu miałam robione ogólne bdania krwi moczu i tsh miałam 1,29 czyli prawidłowe. Nie brałam potem nic związanego z hormonami, myślicie że powinnam powtórzyć starając się o dzidzię? Czy to się zmienia jakoś samoistnie?


    Ja bym sobie dla świętego spokoju zrobiła, bo gin i tak Ci powie byś powórzyła. Wynik masz idealny dla staraczki, jak Ci zostanie taki sam to nic tylko sie cieszyc :)

  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84 wrote:
    Aczkolwiek pani z laboratorium mi powiedziała,że już nie takie rzeczy widziała,i że to może nie być jednoznaczny wynik...Bo to minimum 4 dni przed planowanym @,a ja nie byłam na monitoringu po owulacji.Ale się nie nastawiam,majowy cykl należy do mnie :-)

    No to jak widać może być za wcześnie :p czekamy cierpliwie z Toba :):)

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • kasiatoja Ekspertka
    Postów: 200 251

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dziewczyny mam do Waspytanie, rok temu miałam robione ogólne bdania krwi moczu i tsh miałam 1,29 czyli prawidłowe. Nie brałam potem nic związanego z hormonami, myślicie że powinnam powtórzyć starając się o dzidzię? Czy to się zmienia jakoś samoistnie?


    Ja myślę, że chyba lepiej powtórzyć badania. Tak dla świętego spokoju. Rok to jednak trochę czasu...
    Aczkolwiek Tsh do "zaciążenia" bardzo dobre :)

    211042976e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje TSH w ciagu roku troche sie obnizyło z 2,73 spadło do 2,53 czasami lepiej powtorzyc badania...ja tez dla swietego spokoju robiłam morfologie choc wiedzialam, ze bedzie bardzi dobra :)

‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ